Jump to content
Dogomania

Zacieki :(


McDzik

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A może ktoś polecić coś do zmycia zacieków u NIEbiałego psa? Pies jest błękitny, ma mieć jak najbardziej jednolity odcień, a ostatnio z różnych powodów mieliśmy wzmożone łzawienie i porobiły się takie lekko rdzawe przebarwienia pod oczami. Podobnie troche na pysku, mam wrażenie że od śliny, wilgoci w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 months later...

Rzeczywiście pomaga, ale nie do końca. Ostatnio mama wspominała, że jakaś pani mówiła, aby nasikać do słoika, aby mocz odstał swoje, a potem tym przemywać zacieki i podobno fantastycznie schodzą. Jakoś nie mam odwagi tego wypróbować, w szczególności, że przytulamy psa. Jednak jeśli ktoś się skusi, niech napisze :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

U nas tez problem z ropiejącymi oczami. Byliśmy u weta, psica dostała krople Tobrex, które nie pomogły za wiele... Wet stwierdził, że ma mało grudek na trzeciej powiece więc to nie to. Problem polega pewnie na wąskim kanaliku - spróbuję No More Tear Stains z Show-Tech. Zdam relację :D Najpierw chciałabym się pozbyć samego łzawienia, czyszczeniem zabarwionych włosów zajmę się później.

edit. moglibyście podać mi skład tego preparatu? Nie mogę znaleźć w necie :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A może ktoś polecić coś do zmycia zacieków u NIEbiałego psa? Pies jest błękitny, ma mieć jak najbardziej jednolity odcień, a ostatnio z różnych powodów mieliśmy wzmożone łzawienie i porobiły się takie lekko rdzawe przebarwienia pod oczami. Podobnie troche na pysku, mam wrażenie że od śliny, wilgoci w ogóle.[/QUOTE]


Polecam przecierać wodą utl. ładnie wybiela....

Link to comment
Share on other sites

Owszem, sól nie wybieli ale jeśli stosujemy ją jako profilaktykę to zapobiega powstawaniu zacieków, jak napisałam przynajmniej u moich psów choć i znajomi również używają i chwalą sobie. Do usunięcia zacieków ci, którzy mają taki problem polecają min Borasol. Znajoma używa tez tego żelu Hery ale efekty nie są spektakularne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S']Polecam przecierać wodą utl. ładnie wybiela....[/QUOTE]

Tylko mój pies nie jest biały... A woda utleniona odbarwia włos; jak ma i tak mieć zacieki innego koloru niż reszta to nie widzę sensu go tym nacierać.
Trafiłam na trop, że takie przebarwienia może powodować grzyb Malassezia, mój pies miał to między palcami; popróbuję przecierać szamponem przeciwgrzybiczym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Tylko mój pies nie jest biały... A woda utleniona odbarwia włos; jak ma i tak mieć zacieki innego koloru niż reszta to nie widzę sensu go tym nacierać.
Trafiłam na trop, że takie przebarwienia może powodować grzyb Malassezia, mój pies miał to między palcami; popróbuję przecierać szamponem przeciwgrzybiczym.[/QUOTE]


Kochana, a ja widze sens usuwać te slinowe przebarwienia... Mam psa wystawowego ( nawet gdyby nie był wystawowy) i nie podobaja mi sie te zacieki na faflach... Wiec, chciałabym by te brzydkie zacieki poszły precz....

Link to comment
Share on other sites

Ja też widzę, bo błękitny pies z brązowymi smugami pod oczami nie wygląda ładnie, mimo że wystawowy nie jest - tylko co mi da traktowanie tego wodą utlenioną, skoro ona po czasie odbarwi sierść w ogóle, i pies nie będzie miał brązowych smug tylko nawet nie wiem jakie, na jaki odbarwi się blue - do brudnej bieli?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...