Jump to content
Dogomania

[Fundacja AST] Nuka niepełnosprawna amstaff ka ... potrzebne wsparcie na hotel !!!!


Tengusia

Recommended Posts

  • Replies 594
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='andzia69']szkoda, ze większosć z nas mieszka w blokowiskach...i na dodatek ma swoje stada mniej lub bardziej liczne i w dodatku bullowate, bo moze ktos ulitowałby się nad sunią...chyba Nuka dożywotnio jest skazana na pobyt w hotelu...:-([/quote]

obawiam się że nikt nie będzie chciał naszej Nusi ... domek a przede wszystkim człowiek dla niej to moje ciche marzenie

Link to comment
Share on other sites

kochane ciotki jest astka , ktora jesli nie zostanie wyciagnieta ze schroniska na szybko to zostanie uspiona - jesli ktos ma jakies pomysl jak jej pomoc zapraszam : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/stara-slepa-astka-potrojny-pech-w-schronisku-marne-szanse-139791/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja czasem do niej zaglądam (ostatnio na chwilę w sobotę), strasznie mi smutno, kiedy patrzę na nią w klatce, a ona im bardziej się cieszy, tym trudniej jej złapać równowagę. Z tego co wiem, B_S nie była u Nuki od czasu poprzedniej wizyty.

Link to comment
Share on other sites

Dużo krajów nam odpada z uwagi na zakazy bullowatych...
A ponadto boję się jednego, że ktoś jak z nią pożyje jakiś czas to ją będzie chciał zwrócić. A w takim kraju to gdzie wróci? Do schroniska? Cz ktoś ją nam odwiezie?
Nuka to pies, któremu trzeba poświęcać cały czas uwagę bo ona wpadnie we wszystko niestety... aby to nie było niebezpieczne, po prostu trzeba ją pilnować.

Nuka jest w kojcu obitym wykładziną. Nie ma nic poza miską z wodą i to też dozowaną aby nie wylewała i w tym nie spała. Jedzenie musi dostawać bezpośrednio na wykładzinę, bo tak to nie radzi sobie z jedzeniem.

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy u Nukoliny.

Na wstępie apel:
[B]POTRZEBNA JEST WYKŁADZINA[/B]

Nuka ma wykładziną i obiciem od drzwi okładany kojec bo tak to uderza się o pręty. Niestety Nuce zdarza się załatwiać w kojcu, więc za każdym razem wykładzina jest zmieniana i wyrzucana. Państwo z hotelu starają się załatwiać stare dywany ale proszą i nas o pomoc.

Jeśli ktoś ma na zbyciu spoty na kleszcze także mile widziane bo kleszcze w hotelu są straszne. Wczoraj przekazaliśmy spot, który dostaliśmy od Karoliny, więc na miesiąc Frontline ma.

Co do Nuki...
Jest pogorszenie chodzenia. Nie wiem czy to wina wieku (Nuka ma ok. 8 lat) czy jakiś innych czynników. Nuka chodzi coraz mniej, coraz częściej się kładzie. Później musi poleżeć i znowu kilka metrów przechodzi.
Bez pomocy człowieka nie jest już w stanie wcale chodzić, musi być stale podtrzymywana.

Nuka ma czerwone łapy i brzuch. Wygląda to na alergię kontaktową. Podejrzenie padło na trawę.

Najbardziej zaniepokoiły mnie wczoraj 2 rzeczy. Pierwszy to tik zgrzytania zębami przez Nukę ok. 1 min. Nie panowała nad tym, a szczęka jej latała.
Druga rzecz to bardzo powiększone węzły chłonne.

Pytanie do dziewczyn - czy jak byłyście z Nuką u weta to miała powiększone węzły na łapach? Nie wiem czy to coś związanego z neurologicznymi przypadłościomi u suni, czy np. coś wewnątrz zaczyna się dziać.

Link to comment
Share on other sites

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/497/e2b2c2816c07d546.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/497/adadb8e5892951ec.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/497/ec9dfeaadb342c4e.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/55/ff2c55b1ed09685e.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/55/750fb5bec5747c9a.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images6.fotosik.pl/497/eb82b70970a8b9fd.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

:placz::placz::placz::placz::placz::placz:

Kasiu pytanie do Ciebie takie b.złożone ... ponieważ w swoim zyciu miałaś styczność z niejednym chorym psiakiem powiedz mi a właściwie nam czy nie uważasz że lepiej by było ulżyć Nusi :-( ... u niej nie ma szans na to żeby było lepiej :-(

ona jest taka biedna :-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Zwracamy się do Państwa z kolejnym apelem o pomoc dla fundacji. Dzięki przekazanym przez Państwa darom będziemy mogli jeszcze lepiej i czynniej pomagać psom przebywającym pod naszą opieką. Staramy się na co dzień dawać jak najwięcej z siebie, aby nasze psy miały jak najlepszą opiekę bytową jak i zapewniony komfort na co dzień.
Podjęliśmy się współpracy z bardzo dobrym hotelem dla zwierząt w Radomiu, który dysponuje ogrzewanymi pomieszczeniami wewnątrz budynku, indywidualnym podejściem do każdego z naszych podopiecznych. Każdy z naszych psów jest wyprowadzany na spacery, dzięki czemu możemy powiedzieć o każdym z nich jak się zachowuje, co może znacznie ułatwić Państwu decyzję o adopcji psa z naszej fundacji. Każdy z naszych psów jest poddawany szkoleniu w kierunku PT.
Nasze psy nie przebywają w żadnym schronisku, nie mamy azylu z klatkami, boksami.
Staramy się jak największy nacisk położyć na większą ilość tzw. domów tymczasowych, czyli indywidualnej opieki jaką sprawują nasi wolontariusze nad psem w swoim domu. Dzięki takiemu podejściu do pomagania psom, wiemy czy nasze psy niszczą w domu, czy piszczą zostawiane same pod nieobecność właściciela, czy trzymają potrzeby do czasu spaceru, czy np. dobrze znoszą kąpiel, lub wizyty u weterynarza.
Abyśmy mogli działać i pomagać na takim poziomie, potrzebne nam są typowe rzeczy, jakie są przydatne w codziennym życiu psa.

Wiemy, że większość z Państwa – osób, które zaglądają na naszą stronę – ma już swoje własne psy i nie może przyjąć kolejnego. Możecie jednak pomoc bezdomnemu psu w inny sposób, przekazując naszej fundacji środki finansowe na dalszą działalność, bądź przekazując dary rzeczowe, które będziemy mogli spożytkować dla naszych psów.

Poniżej wymieniamy Państwu przykładowe rzeczy, które w każdej ilości nam się przydadzą:

[B]1. SUCHA KARMA[/B] – jak wiadomo, każdy pies musi jeść. Zajmujemy się psami dość dużymi, które mniej więcej zjadają 15kg karmy bytowej miesięcznie.
Karma ta jest potrzebna dla psów przebywających pod opieką naszych wolontariuszy w ich domach. Dla psów hotelowych nie musimy dostarczać karmy, gdyż jest ona wliczona w cenę pobytu.
Każdy worek karmy przekazany od Państwa, to dla nas zaoszczędzone fundusze – co w dalszej kolejności doprowadza do większej ilości pozyskiwanych przez nas psów, bo mniej wydajemy z wpływów darczyńców.
Nasze psy w głównej mierze są karmione karmą BRIT. Jest to karma, która naszym zdaniem jest w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby pokarmowe psa, mająca dobrze zbilansowane wartości odżywcze a zarazem jej cena nie jest „odstraszająca”. Staramy się nie karmić psów słabszymi karmami – raczej lepszymi. Ponieważ dbamy o nasze psy, chcemy aby były także dobrze karmione.

[B]2. MOKRA KARMA (PUSZKI)[/B] wiele z psów, przyzwyczajonych do domowego, gotowanego jedzenia nie chce w pierwszych dniach jeść samej suchej karmy. Chętniej psy jedzą puszki.


[B]3. MAKARON BEZ GOTOWANIA DLA PSÓW [/B]

[B]4. MISKI [/B]– chętnie przyjmiemy metalowe duże miski, w których będziemy podawać pokarm.

[B]5. SMYCZE, OBROŻE [/B]– każdy z naszych psów ma codzienne spacery, każdy więc musi mieć zapewniony sprzęt. Prosimy Państwa o przekazywanie smyczy i obroży, w dużych rozmiarach (ok. 50cm obwodu szyi). Zarówno smycze jak i obroże muszą być mocne, aby wytrzymać siłę psa typu bull.

[B]6. ZABAWKI[/B] – jak wiadomo, psy typu bull kochają ruch i zabawę. Zabawę wszelkiego rodzaju, czy to gonienie za piłką, czy przeciąganie liną. Mogą Państwo przekazywać dla psów zabawki wszelkiego typu.
[B]
7. ŚRODKI ZAPOBIEGAJĄCE PCHŁOM I KLESZCZOM[/B] – w głównej mierze obawiamy się inwazji kleszczy. Niestety te małe stworzonka atakują obecnie przez cały rok. Mogą spowodować śmierć psa. Wolimy zapobiegać niż leczyć.

[B]8. POSŁANIA[/B] – może ktoś z Państwa ma w domu stare, nieużywane posłanie po swoim pupilu i zechce je przekazać. Aby psy miały namiastkę domu w hotelu, chcielibyśmy aby miały własne posłania. Może też ktoś z Państwa ma chęć przekazania konkretnemu psu posłania, chętnie wtedy je przyjmiemy.
Prosimy tylko o to, aby posłania były czyste.

[B]9. KOCE[/B] – są one nam potrzebne jako posłania dla psów, do samochodów w celu ochrony tapicerki. Psy zabierane przez nas ze schronisk nie pachną, nazywając po imieniu – śmierdzą.
Psy przewozimy własnymi samochodami. Koce są wyrzucane po każdej psiej wycieczce.

[B]10. KLATKI KENNELOWE[/B] – z klatek korzystamy na co dzień. Fundacja ma zakupionych 7 klatek, które są w ciągłym użyciu. Jak się okazuje, ta liczba jest wciąż za mała. Z klatek korzystamy np. przy transporcie psów (w celu zapewnienia bezpieczeństwa własnego, ale przede wszystkim psiego), przy nauce samotnego zostawania psów mających tendencję do niszczenia. Fundacja korzysta w głównej mierze z klatek w rozmiarach DOG IV i V.

Każdy w domu ma pewnie także rzeczy, gadżety z których nie korzysta, ale których żal mu wyrzucić do śmietnika.
Takie gadżety warto nam przekazać, abyśmy mogli je zlicytować na portalu allegro, lub np. na formowych bazarkach. Fundusze pozyskane przekazane zostaną oczywiście na ratowanie kolejnych psów.
Rzeczy te mogą być najróżniejsze – książki, gadżety z psami, czy cokolwiek co przyjdzie Państwu do głowy.



[B]Wszystkie dary prosimy przekazywać na adres naszej fundacji:[/B]

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
Ul. Żwirki i Wigury 1b/37
02-143 Warszawa

Tel kontaktowy: 0 501 797 018
Mail: [email][email protected][/email]


Prosimy aby podawali Państwo firmom kurierskim telefon do fundacji. Wielu kurierów ma bowiem problemy z trafieniem do nas. My też nie zawsze jesteśmy na miejscu, aby móc dary odebrać. Kontakt telefoniczny ułatwi nam odbiór darów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioneczka']:placz::placz::placz::placz::placz::placz:

Kasiu pytanie do Ciebie takie b.złożone ... ponieważ w swoim zyciu miałaś styczność z niejednym chorym psiakiem powiedz mi a właściwie nam czy nie uważasz że lepiej by było ulżyć Nusi :-( ... u niej nie ma szans na to żeby było lepiej :-(

ona jest taka biedna :-(:-(:-([/quote]

Fioneczka....zadałas pytanie, które niejednemu pewnie przychodzi do głowy...ale nie ma odwagi spytac:-(

Nuka to psiak ciężko adopcyjny, o ile nieadopcyjny...nie wiem, czy ktokolwiek zdecyduje się ją adoptować....:shake: A ponieważ pewnie będzie coraz gorzej - bo tak jest, nie ma się co czarować...to to pytanie na pewno będzie coraz częsciej u nas w głowach...

jest jeszcze druga rzecz - gdyby jeszcze ktos do Niusi jeździł uczciwie choc raz w tygodniu, zajmował się nią...a tak? Doddy pojedzie jak znajdzie czas pomiędzy wożeniem psiaków po wetach, wychodzeniem z 4 psami na spacery i innymi zajęciami związanymi z...psami...a inni? albo dla nich za daleko, albo nie maja czym...o chęciach nie wspomnę....

wiec spytam tak - jak długo ona będzie wegetować tam sama????

bo, że właściciele hotelu o nią dbają na tyle ile mogą - to widać...ale co będzie jak powiedzą, ze mają dosć????????


Biedna niunia:-(:-(:-( łzy same napływają do oczu....:placz:

Link to comment
Share on other sites

często śni mi się Nuka :-( próbuje wstać żeby się przywitać i nie moze :placz:

i tak czasem jak patrzę na moją Fionkę to porównuje te dwie dziewczyny ... tyle ze moja ma opiekę i człowieka 24/dobę i jej świat nie wiruje ... ale swędzi :-(

chyba przestałam wierzyć że znajdzie się człowiek który pokocha Nusię taką jaka jest :-( i że poświęci jej cały swój czas :-(

Link to comment
Share on other sites

Ciotki, jeszcze nie napisałam na wątku bo nie wiem jak napisać by wyrazić moje myśli, wątpliwości aby brzmiało to sensownie i aby zostało dobrze odebrane. Pomyślę jeszcze trochę i opiszę.

W sobotę w hotelu byliśmy z Pit-R6 i Uran z forum. Poprosiłam i ich aby napisali w wolnej chwili jakie są ich przemyślenia bo oni widzieli Nukę osobiście.

Wierzcie mi, że żadne zdjęcia, filmiki nie oddają faktycznego stanu Nuki. Myślę, że mało osób z dogo, czy w ogóle zapalonych psiarzy widziało taki stan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...