Jump to content
Dogomania

[Fundacja AST] Nuka niepełnosprawna amstaff ka ... potrzebne wsparcie na hotel !!!!


Tengusia

Recommended Posts

bardzo sporadycznie się odzywam na dogo ze względu na brak czasu ale czasami chcę się podzielić swoimi spostrzeniami i nie musiała Kasia prosić a i tak bym napisała kilka słów.
Tak jak Kasia napisała wybrałam się też w sobotę do Nuki w odwiedziny i osobiście jestem zszokowana.
Z wcześniejszych opisów wydawało się, że sunia może w miarę normalnie się poruszać tylko czasem się przewraca, natomiast w zasadzie Nuka nie jest w stanie sama się poruszać, co chwilę się przewraca albo musi być podtrzymywana, wystarczy że 2 - 3 razy ruszy łapami i gdyby jej nie przytrzymać to wyląduje na którym boku. W czasie podtrzymywania szelki wrzynają się jej w pachy, obcierają już i tak podraznioną skórę.
Zdarza się jej wywracać w każdą możliwą stronę i w każdy sposób co przy braku 24 godzinnej opieki może się skończyć tragicznie, wystarczy się odwrócić na kilka sekund i to wystarczy by Nuka zrobiła sobie krzywdę. Nie wyobrażam sobie - oczywiście ze względu na Nukę i jej bezpieczeństwo - aby luźno chodziła po mieszkaniu, bo ma tak nieskoordynowane ruchy, że będzie wpadała na każdą rzecz czy mebel.
Martwię się ponieważ nie wyobrażam sobie, że znajdzie się osoba, która poświęci Nuce odpowiednio dużo czasu, realnie myśląc trzeba by było nie pracować i siedzieć z nią prawie cały czas, musiałby być to dom z ogrodem bo po schodach Nuka na pewno nie zejdzie i ktoś kto w razie co da rade zanieść ją z powrotem do domu w razie gdy Nuka nie da rady wrócić ze spaceru. Nie wiem czy ktoś chciałby dla swojego psa takiego życia jakie ma Nuka, życia które pies spędza w klatce czy boksie wyłożonym miękkimi obiciami, żeby sam sobie nie zrobil krzywdy, tak na prawdę spędzanego na leżeniu bo w czasie prawie godzinnego "spaceru" Nuka wiekszość przeleżała.

Nuka nie jest młodą suczką i myślę, że jej problemy będą się nasilać tym bardziej , że jak by nie było dobrze w hotelu to nie jest dom, nikt nie jest w stanie zapewnic jej wystarczająco dużo czasu w tej chwili.

szczerze mówiąc nie sądzę by ktoś zaadoptował Nukę, zdjecia czy nawet filmiki które nagraliśmy nie pokażą prawdziwej sytuacji. Oglądałam to na żywo i oglądalam to potem na filmiku i na filmie nie wygląda to tak tragicznie jak w rzeczywistości.

Tak jak Andzia napisała to nie jest życie to wegetacja i spędzanie samotnie dni w obitej klatce i żadnych widoków na poprawę jej stanu i jej sytuacji.
Gdyby był to mój pies decyzja nie byłaby łatwa ale raczej zdecydowałabym się na zakończenie tego tak zwanego w jej przypadku "zycia"

Wiem, że mozna powiedzieć, że łatwo się mówi uśpić psa i po kłopocie ale trzeba Nukę zobaczyć, realnie pomyśleć i wtedy dopiero można dojść do takiego wniosku.

Od soboty nie mogę przestac myśleć o tym jak jej jest źle tak żyć...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 594
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozliczenie wpłat na Nukę, w tytułach których widniał przypisek "NUKA".

Kancelaria Radców Pr. 100zł
Agnieszka R. 100zł
Eski 55zł
Fioneczka 50zł
Ludwa 30zł
Rorewa 300zł

RAZEM: 635zł

Był dług na koniec maja na kwotę 684,95zł.

RAZEM: 49,95zł - zostało długu na k. maja.

Zapłaciliśmy fakturę za pobyt Nuki w hotelu za czerwiec.
[B]Obecnie dług Nuki wynosi:
799,95zł[/B]

Pomimo długu, ogromnie dziękujemy tym, którzy mimo wszystko starają się nam pomóc w opłacaniu Nuki w hoteliku.
Dziękujemy Wam
:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no tak coś o adopcji było wspomniane ... jednak myślę ze to nie jest najlepszy pomysł ... Nusia jest bardzo chora ... powinna być chyba jedynym psiakiem w domu ... choć moze drugi psiak zmobilizował by jej główkę do "funkcjonowania" i nie mówię tu absolutnie nic żeby urazić BS

nie wiem co dla niej najlepsze :-( i wstyd mi że zapytałam "głośno" o możliwość skrócenia jej cierpienia ... wiem, moja Fionka też się morduje ale ma ludziów którzy poświęcają jej cały swój czas a Nusia .... ona tam przecież nie jest jedynym psiakiem
co o niej pomyślę to łzy jakos same mi do oczu płyną :-( ... zapadła mi w serducho ta mała

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Asia, czekamy na ruch BS...
Na razie cisza z jej strony.
U samej Nuki wszystko dobrze. Właściciele hotelu uczą ją jeść i pić z miski. Powoli nauki idą.
Ma zmienioną karmę na jagnięcinę.

Właściciel hotelu na co dzień pracuje w hurtowni dla zwierząt, w której się zaopatrujemy. Zawsze chwilkę sobie rozmawiamy o Nuce.

Nadal potrzebna jest wykładzina i dywany jeśli ktoś ma na zbyciu.

Link to comment
Share on other sites

nauki idą powoli ale idą to najważniejsze
myślę że ruchu ze strony BS nie będzie ... minęło już tyle czasu


Nusia to najbiedniejsze stworzonko na ziemi ... ja niestety nie mogę pomóc :-(
mieszkam na czwartym piętrze bez windy, mam Fionkę którą trzeba opiekować się tak jak Nusią 24/dobę ...
:placz::placz::placz: serce mi pęka jak o niej myślę

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Zuzanna.psiaki']Wiem że to pytanie nie do mnie ale byłam u Nuku jakiś czas temu i myślę że wyłożenie boków boksu gąbką to świetny pomysł.[/QUOTE]

tez tak pomyślałam ... jest tego dużo wiec co jakiś czas mogłabym wysłać paczkę kurierem ... możnaby zmieniać częściej ... chociaż tyle mogłabm dla niej zrobić
zaczekamy co powie Kasia

Link to comment
Share on other sites

już wszystko wiem ... mam gąbki - one nie sa tak grube jak pisałam
to są gąbki takie ok 1 cm na zewnątrz mają materiał i jeszcze coś takiego jak pianka też na zewnątrz materiał - szyje się z tego pokrowce na materace
mam uszykowaną taką belę z pasów szerokiści ok 1 m i długości podobno 2 m

wstawie fotki to będzie wiadomo mniej-więcej co to jest

jak sie zużyje czy zabrudzi wyslę kolejne tylko muszę wiedzieć gdzie wysłać :roll:
KASIU adresik poproszę :p

Link to comment
Share on other sites

wygląda to tak
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images40.fotosik.pl/192/44e7443af4417ef8.jpg[/IMG][/URL]

i tak
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/192/84accd64564bfa1fmed.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/192/a4d3cdd19fc52a7bmed.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...