Jump to content
Dogomania

Chodsky Pes


viktoria07

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo się cieszę, że Chodskie psy są wystawiane i gratuluję uprawnień hodowlanych. Dawno nie zaglądałam na stronę Dogomanii, brak czasu i nadmiar obowiązków nie pozwala na systematyczne zaglądanie na tę stronę. Chcę się pochwalić kolejnym miotem chodiaczków. W sobotę przyszedł na świat kolejny miot Chodskich psów - mamą została Ch.pl BRYZA z Coyoacan a tatą jest ASLAN od Oderske brany. Na świat przyszła jedna suczka i cztery pieski,są śliczne, miot bardzo wyrównany.
Pozdrawiam wszystkich miłośników tej rasy. E.Cz.

[quote name='dziadek13']Dziekuje wstawie jeszcze zdjecia z wystawy MIEDZYNARODOWEJ ZE SZCZECINA I KRAJOWE Z TORUNIA.POZDRAWIAM[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie!
Pod koniec grudnia przywożę do Polski sunię rasy Chodsky Pes - już zdecydowałam się na szczeniaczka, w tym tygodniu będę podpisywać umowę z hodowcą. Mam pytanie do tych, którzy importowali szczeniaki z Czech - czy jest potrzebne jakieś szczególne zaświadczenie, czy wystarczy europass i chip?

Pozdrawiam wszystkich właścicieli Chodiaczków - ja sama rozważałam DONka, ale na forum końskim polecono mi tę rasę, zaczęłam więc guglować i przepadłam! Także żaden inny - tylko Chodsky Pes! Na razie szczegółów dot. szczeniaczka nie chcę za dużo podawać, aby nie zapeszyć- ale jak już będę mieć podpisaną umowę, to nie omieszkam się pochwalić ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja piesia nie ma chipa, ma natomiast paszport a w nim na dzień przed odbiorem lekarz weterynarii zaświadczył, że stan zdrowia psa pozwala na przemieszczanie się (z hodowli do miejsca stałego pobytu). Hodowca powinien zadbać o zbadanie szczeniaka i odpowiedni zapis w paszporcie. Nic więcej nie potrzebowałam by móc pieska sobie przywieźć. Rodowód hodowca przysłał pocztą, bodajże po miesiącu.
Jestem bardzo ciekawa z jakiej hodowli będzie pochodził Twój piesek ale wytrzymam ;)
Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

No, to nadszedł czas coming outu :)

Poznajcie Chardonnay Vita canina

[IMG]http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/7/7354/7354108_46eb41bb7ee5ee027250b7e45eaa83a7/images/DSC_0004.jpg[/IMG]

Balerina Vita canina[FONT=Tahoma][COLOR=#000000] x Sam z Dasickeho zatisi

Przywożę małą do Krakowa tuż przed sylwestrem. Nie mogę się doczekać! [/COLOR][/FONT]:multi:

Link to comment
Share on other sites

To jako ta doświadczona ;) może na początek zwrócę uwagę na charakter tych piesków i pewne rzeczy z tym związane. To są psiaki dość wrażliwe, niezbyt pewne siebie i w związku z tym konieczna jest ich w miarę wczesna socjalizacja. Ja ze swoją jeździłam na Juvenię do psiego przedszkola i szkoleniowiec, który troszkę zna te pieski zwracał mi uwagę na to, by w ramach socjalizacji "spotykać" szczeniaczkę z pieskami spokojnymi, takimi, które znam i jestem ich pewna że nie będą straszyc mi malucha ani nie zrobią krzywdy. W miarę możliwości miały to też być psy nie większe niż moja. Niestety po sąsiedzku miała miejsce przygoda z dorosłą suką sąsiadów, mała potem szczekała na swoje odbicie w szybie sklepowej :( Przeszło jej ale kosztowało mnie to sporo pracy.

Link to comment
Share on other sites

:) Własnie mam plan zapisać się z małą do psiego przedszkola od nowego roku! Zdecydowanie chcę skorzystać z pomocy przy wychowywaniu jej, bo nie mam specjalnie doświadczenia z psami (cat person:)). Jak podrośnie, chciałabym z nią zacząć trenować Agility - jeśli znasz jakieś fajne ośrodki to oczywiście chętnie skorzystam z wiedzy! Mieszkam na Bronowicach jakby co, więc rzecz jasna będę szukać czegoś po tej stronie Krakowa.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, klub agility był też na Juvenii (stadion na Błoniach) [url]http://www.agility.hittdog.pl/[/url] ale czy jeszcze działa - tego nie wiem, nie byłam na Juvenii ponad rok a w treningach agilitowych nie uczestniczyłam nigdy więc się nie orientuję w tej dziedzinie psiej aktywności.

Link to comment
Share on other sites

Obsewuję ten wątek już od dłuższego czasu i cieszę się, że jest u nas coraz więcej psów tej rasy. Chodsky Pes jest o wiele ładniejszy niż wynaturzony paralityk jakim jest współczesny wystawowy owczarek niemiecki. Mam nadzieję, że ta rasa nigdy nie stanie się tak popularna jak ONki
Pozdrawiam wszystkich miłośników tych wspaniałych psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...