Jump to content
Dogomania

suczka z cukrzycą...


Doda_

Recommended Posts

[quote name='gryf80']wiem,że nie może ale jeśli jest taka sytuacja że nie chce jeść a zjadłby cokolwiek to niech bedzie i mięso...[/QUOTE]

mięsko mocno wymieszać z karmą dla cukrzyków (dłońmi) i karma zmięknie po kilku min. Moja sunia ani jedną kuleczkę nie zjadła 'na sucho' ale wymieszaną dokładnie z mięskiem i miękką karmę zjadała aż uszy się jej trzesły..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='megii50']Mam problemy ze zdobyciem insuliny dzisiaj moja sunia jest bez niej Pani wet. ma problemy z zamawianiem w hurtowni ,może ktos pomoze!![/QUOTE]

Pracuję w hurtowni z lekami, podaj dokladna nazwe to sprawdze ile jest na stanie. Napisz mi tez, obok jakiej duzej miejscowosci mieszkasz?
Jakby w naszej hurtowni bylo duzo tej insuliny na stanie musisz poszukac apteke która zamawia od nas...wszystko na pw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagunia']megii50 jaką insulinę podawałaś psu? jest wycofana czy jak ? bo nie bardzo rozumiem .to dlaczego wet nie zalecił ci innej , przecież pies nie moze być bez insuliny ani dnia .[/QUOTE] Jak do tej pory to podawalam suni zwierzecą ,ale brak w hurtowni i od wczoraj nie mam insuliny wet.nie dopasowal mi jeszcze ludzkiej ,mial to zrobic dzisiaj ale nie odpowiada na tel. Wiem ze to niebezpieczne ale co mam zrobić w mojej miejscowosci obdzwoniłam wszystkie gabinety insuliny brak!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

szkoda ,że nie wiesz co podawałaś , bo można byloby Ci doradzić zamiennik ...zaryzykuję ...jesli była zwierzeca a wet wspominał o ludzkiej to z wyboru najlepsza jest Mixtard30 ,na receptę kupisz w każdej aptece oczywiście po konsultacji z wetem albo go natychmiast zmień bo pies nie moze być bez insuliny ...weż psa i poszukaj lekarza

Link to comment
Share on other sites

Przez cały dzisiejszy dzień nie mogłas zorganizować dojazdu do innej miejscowości do innego weta ? bo wiesz ..szkoda mi bardzo Twojej suni ,a raczej jej cierpienia ,co by nie powiedzieć nie daj boże jej życia . No cóz ...miejmy nadzieję ze jutro wszystko się wyjaśni ,oby w tą dobra stronę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megii50']Podaje jej zwierzęca insulinę .Rzeszów ,Tarnobrzeg, Sandomierz Jak do tej pory o wet.nie zalecił mi innej Megii jest bardzo słaba cały czas śpi,straciła apetyt,martwię się o biedulkę[/QUOTE]

[quote name='megii50']Mam nadzieję ze jutro wszystko sie wjasni . W moim miasteczku nie mam wyboru co do wet.Taki od malych jest tylko jeden pozostali kazali mi uspic psa i nie zawracać głowy!![/QUOTE]

Weterynarz Ci tak powiedział ?
Megi50, czy sunia otrzymała już insulinę ? Do jutra to Twoja sunia bez insuliny może nie doczekać :-(.

Link to comment
Share on other sites

Ja pierwsze co bym zrobila, to zmienila weta !!
Niech megi napisze w jakim woj. mieszka to poszukam jakiegoś weta najbliższego. Insuliny można zmieniać, trzeba tylko dopasować. Moja sunia miała chyba 2x zmienianą? jeśli nie 3x...i to ludzkie były napewno ale czy wszystkie nie pamiętam. Odeszła 2,5 roku temu.

Link to comment
Share on other sites

Witam! Megi jest po bilansie ,ale nie czuje sie lepiej wet.zalecil 10ml insuliny Gensulin M30 raz dziennie rano ,ale po polodniu bardzo sapie pije ogromnie ilości wody i oczywiście w nocy załatwia sie w domu .Nie jestem ekspertem ale jeden wet.zalecił insuline dwa razy dziennie po 30ml a ten tylko raz i to tak mało.Już sam nie wiem co robić ,kogo sluchać ???Nastepny bilans sunia ma w srodę czy to coś da ? ktory wet. ma racje ?? czy tylo wydzierają kase to kosztuje ,a u suni nie ma poprawy co robić!!!!!???:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megii50']Witam! Megi jest po bilansie ,ale nie czuje sie lepiej wet.zalecil 10ml insuliny Gensulin M30 raz dziennie rano ,ale po polodniu bardzo sapie pije ogromnie ilości wody i oczywiście w nocy załatwia sie w domu .Nie jestem ekspertem ale jeden wet.zalecił insuline dwa razy dziennie po 30ml a ten tylko raz i to tak mało.Już sam nie wiem co robić ,kogo sluchać ???Nastepny bilans sunia ma w srodę czy to coś da ? ktory wet. ma racje ?? czy tylo wydzierają kase to kosztuje ,a u suni nie ma poprawy co robić!!!!!???:placz:[/QUOTE]

Ale cały czas dostaje tą samą insulinę? Pije ogromne ilości wody, bo ma za wysokie wyniki. My od początku podajemy dwa razy dziennie, na jeden dawce insuliny mój pies by nie dał rady. Tym bardziej, że sama piszesz, że nie udało się unormować wyników. Nie masz innego weterynarza? Takiego, który wie co robi? Jak często jej badasz krew? Dopiero w środę kolejny raz? Ile razy dzienne je?

[quote name='annazkrakowa']Myślę, że najlepiej poczekać do środy - wtedy okaże się, czy diagnoza i decyzja weta była dobra. To już tylko 3 dni, dacie radę. Jestem z wami i trzymam kciuki![/QUOTE]

Jak już musisz spamować po wątkach żeby pokazać reklamę w podpisie to się chociaż trzymaj z dala od wątków weterynaryjnych! Żałosne. Reklama najważniejsza, najwyżej psu się coś stanie, ale co ciebie to obchodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']30 ml insuliny ?cos sporo....[/QUOTE]

No sporo i to bardzo. Moja najwięcej dostawała 10, ale my dajemy Lente WOS. Jednak przy takich wahaniach raz dziennie to mało. I to skakanie po dawkach straszne, od 30 ml 2 razy dziennie do 10 ml raz dziennie. Nic dziwnego, że suka nie czuje się dobrze.
Megii jakie sunia miała ostatnie wyniki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...