Jump to content
Dogomania

suczka z cukrzycą...


Doda_

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Macia']No sporo i to bardzo. Moja najwięcej dostawała 10, ale my dajemy Lente WOS. Jednak przy takich wahaniach raz dziennie to mało. I to skakanie po dawkach straszne, od 30 ml 2 razy dziennie do 10 ml raz dziennie. Nic dziwnego, że suka nie czuje się dobrze.
Megii jakie sunia miała ostatnie wyniki?[/QUOTE] W czwartek podobno 190 cukru tak powiedzal wet, musze wierzyc mu na slowo wynikow do reki nie dal

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megii50']Sama cukru nie badam bo nie umiem ,sunia ma cukrzyce zdiagnozowana dopiero drugi miesiąc wiec bładze w ciemnosci .JE 3-4 razy dziennie ,zreszta ma zawsze suchą karme w misce[/QUOTE]

Megii poczytaj proszę trochę o cukrzycy u psów lub pojedź do dobrego weterynarza żeby to wytłumaczył. Taki pies musi mieć ścisłe pory podawania posiłków. W zależności od tego ile razy dziennie dostaje insulinę. Nie może mieć cały czas dostępu do karmy. Podawanie insuliny nic nie da jeśli dieta nie będzie przestrzegana. Co ona je?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Macia']A o jakiej porze to było? Ile po podaniu insuliny?[/QUOTE] okoł 16 miała 190 nie powiedzial kiedy podał insuline,Sunia je po spacerach sama jej gotuję ryz ,makaron oczywiście ma do tego dodawane mięso drobiowe ,bardzo lubi scinki które jej kupuję sucha karma to tylko dodatek do mokrego jedzenia je ile chce nie ograniczam jej jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megii50']okoł 16 miała 190 nie powiedzial kiedy podał insuline,Sunia je po spacerach sama jej gotuję ryz ,makaron oczywiście ma do tego dodawane mięso drobiowe ,bardzo lubi scinki które jej kupuję sucha karma to tylko dodatek do mokrego jedzenia [B]je ile chce nie ograniczam jej jedzenia[/B].[/QUOTE]

Zrozum, że tym samym robisz jej krzywdę. Bez diety, pilnowania posiłków a dodatkowo z ciągłymi skokami dawek insuliny ona nie pożyje długo. Picie, sikanie to wszystko są złe objawy. Poczytaj, dowiedz się bo niedługo będzie za późno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Macia']Zrozum, że tym samym robisz jej krzywdę. Bez diety, pilnowania posiłków a dodatkowo z ciągłymi skokami dawek insuliny ona nie pożyje długo. Picie, sikanie to wszystko są złe objawy. Poczytaj, dowiedz się bo niedługo będzie za późno.[/QUOTE]
Dzieki czytalm ,teraz wiem cokolwiek na ten temat .Mam nadzieję ze w srode wet,dopasuje mi dla niej diete

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annazkrakowa']Myślę, że najlepiej poczekać do środy - wtedy okaże się, czy diagnoza i decyzja weta była dobra. To już tylko 3 dni, dacie radę. Jestem z wami i trzymam kciuki![/QUOTE]

co ty paplasz? :angryy: poczekac do środy ?! To cukrzyca, jaka diagnoza?!


Megii, cioteczki wyżej (oprócz oczywiście annyzkrakowa!) mają rację, sunia nie może mieć całodniowy dostęp do jedzenia! Nie może. Moja Nelcia jadła 30 minut przed podaniem insuliny, 2x dziennie. Suchą karmę dla cukrzyków+mięsko.
Ile razy sprawdzalam poziom cukru ? raz dziennie, lub co drugi dzień, zdarzało sie że sprawdzałam 2x dziennie. . Może pomyślisz nad glukometrem? I zmień weta, bo sprawdzenie poziomu cukru raz na tydzień to nie do pomyślenia! tym bardziej że u suni cukier skacze.... :( pytałam w jakim woj. mieszkasz, postaram się poszukać jakiegoś weta, może będa jakies opinie na necie o danym wecie..
Dużo sika bo dużo pije, a dużo pije bo ma za dużo cukru ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']
Dużo sika bo dużo pije, a dużo pije bo ma za dużo cukru ...[/QUOTE]

Dokładnie. Skoro nie masz glukometru to chociaż to podpowiada, że źle się dzieje. Wiesz, że suka miała wynik 190, ale masz żadnego punktu odniesienia ile było wcześniej, ile była po jedzeniu itp. To jest naprawdę groźne. U mojej też długo próbowaliśmy wyrównać wyniki, ale do tego była utrzymywana dieta i weterynarz nie zmieniał aż tak dawek. Na początek najlepiej sprawdzać kilka razy dziennie jaki jest poziom cukru żeby wyłapać w których momentach spada i na ile mocno. To jest groźna sprawa i błąd może być dla suni bardzo niebezpieczny.

Link to comment
Share on other sites

Tak, dokladnie. U mojej suni cukier tez skakał. Glukometr bardzo przydatny .
30 ml to strasznie duzo.. moja sunia dostawala 1-10 ml.. zdarzalo sie, ze przed podaniem insuliny sprawdzalam ile miala cukru , jak malo to dawke insuliny zmniejszalam, jak duzo to zwiekszalam. Nigdy nie miala rowno... moze kilka razy przez kilka dni bylo spokojnie a pozniej znowu skakal cukier...
niestety nie pamietam juz jaka to byla insulina.. zmieniala chyba 2 czy 3 razy..
tak jak pisalam odeszla w 2011 roku, czyli w tym roku minie 3 lata :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam.
Mój pies miał cukrzycę i ponad pięć lat od jej zdiagnozowania żył sobie bardzo dobrze, więc mam trochę doświadczenia.
Dlatego proszę, nie licytujcie się, który pies bierze więcej, a który mniej insuliny, bo to zależy od wielu czynników chorobowych i też od rodzaju isuliny oraz używanych strzykawek. Spotkałam się w lecznicy z wetką, która nie umiała przeliczać jednostek miary na kreski w strzykawce, a jeszcze kazała rozcieńczać insulinę...Musisz sama nauczyć się wszystkiego o tej chorobie, bo błędy mogą zabić.
Jest wspaniały wątek TU: [URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=36&t=140368&start=6[/URL] to nic,że o kotach, ja się wszystkiego nauczyłam
Pozdrawiam.

PS mam do odstąpienia 9 ampułek Canisulin znacznie poniżej zakupu 4 ampułki Lente WOS tel.60417129 najlepiej z okolic Poznania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...