Jump to content
Dogomania

Pies w samolocie


Huan

Recommended Posts

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nigdy niemialam zadnych problemow z przewozem psaYORKA .Pies byl w kontenerku,jako bagaz osobisty nigdy w luku bagazowym,za bilet placilam 30% ceny biletu.

wymagane dokumenty tak jak w poscie powyzej.lecialam zawsze z KRAKOWA -Balic.
W tym roku lece w pazdzierniku z tego co wiem zadne przepisy sie niezmienily.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam, czy ktos z was kojarzy jakies tanie lotnicze ktore zabieraja psy. Przed sekunda dzwonilam do WizzAir i niestety maja atrakcyjne ceny jednak nie zabieraja psow chodzi mi dokladie najlepiej polaczenie warszawa - dortmund. Bede wdzieczna za pomoc
Albo moze ktos zna jakies autokary czy przewozy gdzie mozna by bylo zabrac psa.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A próbowałaś Central wings???
[URL="http://www4.centralwings.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi?language=PL&option=214240cccd3c1275e11024074600159e"]http://www4.centralwings.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi?language=PL&option=214240cccd3c1275e11024074600159e[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Swego czasu sprawdzalam, i jedyne tanie linie lotnicze wtedy, ktore braly psy, to German Wings. Ale tylko na poklad, do 8 kg ( ostatnio slyszalam, ze obnizyli do 5 kg, ale to niesprawdzona informacja). Jest polaczenie Warszawa-Kolonia, do Dortmundu bylaby godzina drogi.
Bralo jeszcze Air Berlin, ale tylko do wiekszych samolotow jako bagaz, za 25 Euro od psa, ale oni chyba juz nie lataja do Polski.
Wizz air nie bierze w ogole, LOT liczyl sobie wtedy ok. 10 Euro za kilogram psa,a Lufthansa 15! :angryy:
O Central Wings nic nie wiem,( ostatni raz jak sprawdzalam latali tylko do bodajze Hannoveru)ale chetnie poczytam- moze macie nowsze informacje.

Link to comment
Share on other sites

Autokarem nie biora psow- mozna ewentualnie pociagiem- Kiepura- przejechac. Kuszetka.
Musialabys sie dowiedziec, bo niedawno jeszcze trzeba bylo zarezerwowac caly przedzial- jedynke,(a jedynki maja jeszcze doplaty do pierwszej klasy :angryy:)
Powod- pies moglby przeszkadzac innym spiacym...( ale na dziecko nie potrzeba nawet extra kuszetki i moze sie drzec cala noc )
I mnie np. takie podroze Kolonia-Warszawa-Kolonia kosztowaly prawie 400 euro.
Ale przy ostatniej podrozy widzialam, ze pojawily sie rowniez wagony z miejscami siedzacymi, wtedy placisz tylko za swoj bilet, a psa nie wiem jak licza- najwyzej jako polowke. Podroz z Warszawy do Dortmundu to ok. 11 h- a kosztowalaby chyba najwyzej 250 Euro ( co chwila sie te ceny zmieniaja, wiec nie recze).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo1']Zadna z tzw. tanich linii lotniczych nie ma certyfikatow na przewoz zwierzat. Dlatego tez m.in. sa tanie.[/quote]
To dlaczego Air Berlin bierze ?
German Wingsami sama lecialam z mala suczka na pokladzie.
I chyba jeszcze Ryan Air bierze, albo inna tania linia latajaca do Irlandii-
nie pamietam dokladnie, ale znajoma byla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nani ni']To dlaczego Air Berlin bierze ?
German Wingsami sama lecialam z mala suczka na pokladzie.
I chyba jeszcze Ryan Air bierze, albo inna tania linia latajaca do Irlandii-
nie pamietam dokladnie, ale znajoma byla.[/quote]
................lecialy SKY EUROPE do Francji w luku bagazowym..nie wiem czy lata do Niemiec

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nani ni']To dlaczego Air Berlin bierze ?
German Wingsami sama lecialam z mala suczka na pokladzie.
I chyba jeszcze Ryan Air bierze, albo inna tania linia latajaca do Irlandii-
nie pamietam dokladnie, ale znajoma byla.[/quote]
Przynajmniej linie z Polski. Rozgladalam sie za takim transportem do UK i nestety tylko Lot i British Airways maja "papier" na transport psow.

Link to comment
Share on other sites

Już pisze...


1.Air france -do 5kg w kabinie ,opłaty jak za nadbagaż np.bilet do Paryża 9euro/1kg;
2.Centralwings-do 8kgw kabinie,w kabinie-50zł,luk bagażowy-100zł;;
3.Germanwings-do 8kgw kabinie,25 euro ;
4.KLM-do4,5kg w kabinie,opłaty ja za nadbagaż;
5.LOT-do 8 kg w kabinie,opłaty jak za nadbagaż;
6.SkyEurope-tylko luk bagażowy-120zł,powyżej 10kg-15zł/1kg
7.Swiss-do 7kg w kabinie-opłaty jak za nadbagaż

Wiem też że,m.in. Wizzair,Rayair,EasyJet,ogólnie nie zabierają psów ,ale robią wyjątek dla psów przewodników...
Ja osobiście polecam nasz polski LOT,chociaż wcale tani nie jest...

Mam nadzieje ,ze choć troche Ci pomogłam:)

Link to comment
Share on other sites

Zabierają wszytskie pieski,ale do np.8 kg w kabinie a powyżej 8 kg w luku bagażowym.Taak mi się wydaje ,ja w zeszłym roku leciałam całą rodziną + psies LOT-em i bardzo sobie chwale...(jeśli można chwalić podróż w luku bagażowym?!-oczywiście ja leciałam w kabinie...:))

Link to comment
Share on other sites

To ciekawe co piszecie... ile razy pytałam przewoźników (ale normalnych, rejsowych, nie tanich) - to zawsze mnie odsyłali na cargo.
Mówili, że mały pies do 5 kg może lecieć w kabinie ale musi być w klatce i ciężar liczy się razem z klatką.
Ana&dalma z jakim psem leciałaś???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ana&dalma']Leciałam z dalmatką ok.23kg(może ciut więcej),niestety nie wiem ile płaciliśmy:([/QUOTE]
Szkoda, że nie wiesz ile płaciłaś :roll: Na cargo przeliczają objętość klatki na kilogramy (wiadomo, ze klatka musi być duża, żeby pies mógł stać nie dotykając głową sufitu) - strasznie drogo to wychodzi:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...