Jump to content
Dogomania

STARUSZEK-3 DNI W ROWIE, potemschron , CZAS ŻYCIA-poniedziałek za TM


jusstyna85

Recommended Posts

[QUOTE]Co do DT,to uważam, że to nie jest dużo...Aron w hoteliku i 550 + 100 zł na lepsze jedzenie...Neron miałby domowe warunki.
[/QUOTE]
Ale hotel to jest różnica.
Ludzie zarabiają dzieki hotelowi na życie. Nie mają innej pracy i muszą sobie jakoś radzić, albo mają ale muszą dorobić zeby miec pieniądze na życie.
DT i hotel to dwie różne rzeczy. Dlatego 250 zł na DT dla mnie to dużo.
Zobacz jak mało tu ludzi wchodzi.


[QUOTE]Pianko pisałam do Ciebie na gg 2 razy,ale nie odpisałaś... [/QUOTE]
Raz odpisałam na komórke, a drugi raz spytałas czy tylko jestem a mnie wtedy nie było jak to pisałaś.
Jak coś to napisz co chcesz a ja ci odpisze jak będe.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A moim zdaniem pod wzgledem 'standardw pzebywania' to DT jest nie raz o niebo lepszy od hotelu, a kazdy pies ma indywidualną opiekę. No i domy tymczasowe też nie raz zarabiają dajac tylko DT, a że nie mają dzialaności założonej to wiesz - inna bajka, chociażby dlatego, że zamiast poświęcac pieniążki na kolejne psiaki, to DT bylby o wiele droższy, przz roliczanie sie z fiskusem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Ale hotel to jest różnica.
[B]Ludzie zarabiają dzieki hotelowi na życie. Nie mają innej pracy i muszą sobie jakoś radzić, albo mają ale muszą dorobić zeby miec pieniądze na życie.[/B]
DT i hotel to dwie różne rzeczy. Dlatego 250 zł na DT dla mnie to dużo.
Zobacz jak mało tu ludzi wchodzi.



Raz odpisałam na komórke, a drugi raz spytałas czy tylko jestem a mnie wtedy nie było jak to pisałaś.
Jak coś to napisz co chcesz a ja ci odpisze jak będe.[/quote]

Dla mnie hotel,to kojec...a DT,to ciepło, uczucie i ciągłe przebywanie...No właśnie dlatego, że dzięki temu zarabiająnie nie zawsze traktują,jak pełnoprawnego członka rodziny.Neron to staruszek i wg mnie zasługuje chociaż na namiastke prawdziwego domu.

Ja dokładnie wiem ile kosztuje utrzymanie staruszka.I mam 100 % pewność, że osoba,do której by poszedł zapewni mu jak najlepszą pomoc i najważniejsze- nie zostawi go nawet w agonii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']
I mam 100 % pewność, że osoba,do której by poszedł zapewni mu jak najlepszą pomoc i najważniejsze- nie zostawi go nawet w agonii.[/quote]
A czy masz 100% pewności, że uda sie uzbierać co miesiąc 300-400zł?

Wy mi nie musicie mówić jaki DT jest super bo ja to wiem, ale przeraża mnie zbieranie takich pieniędzy jak jest taki mały ruch na wątku (bo chyba przyznacie, ze wielkiego nie ma?). Wiem jak mi było ciężko zbierać pieniądze na Mabel, boje się, że Neron zostanie potem sam:shake:



Tak w ogóle to byłam dzisiaj u Neronka, cały czas leżał na ziemii, smutny był jakiś:-(


Wyśle wszystkich którzy deklarowali wpłaty numer konta, niech to będzie wpłata jako na październik, ok?


Zrobi ktoś w ogóle cegiełki? Albo zaraz sama kogoś poprosze:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka'][B]A czy masz 100% pewności, że uda sie uzbierać co miesiąc 300-400zł?
[/B]
Wy mi nie musicie mówić jaki DT jest super bo ja to wiem, ale przeraża mnie zbieranie takich pieniędzy jak jest taki mały ruch na wątku (bo chyba przyznacie, ze wielkiego nie ma?). Wiem jak mi było ciężko zbierać pieniądze na Mabel, boje się, że Neron zostanie potem sam:shake:



Tak w ogóle to byłam dzisiaj u Neronka, cały czas leżał na ziemii, smutny był jakiś:-(


Wyśle wszystkich którzy deklarowali wpłaty numer konta, niech to będzie wpłata jako na październik, ok?


Zrobi ktoś w ogóle cegiełki? Albo zaraz sama kogoś poprosze:loveu:[/QUOTE]


Wiesz patrzeć w taki sposób, to nie powinno być hoteli i DT płatnych, bo nigdy nie ma sie pewnosci czy nazbiera się 100 zł., a co dopiero więszke sumy - jak się pieniędzy nie uzbiera, to się staje na uszach, żeby te pieniądze były, no ale tutaj potrzeba współpracy miedzy dogomaniakami - allegra cegiełkowe, dobrowolne wplaty, BAZARKI - ja też utrzymywałam Dżeka w hotelu, bylo cięzko - 300 zł. miesięczne, za co? No własnie...
Ale dałyśmy radę, to czemu nie warto próbować?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ale dałyśmy radę, to czemu nie warto próbować?[/QUOTE]
Moze dlatego, żeby nie było potem- zapłaćcie albo pies wraca do schronu lub zostaje uśpiony.
Tylko nie mów mi, że tak nie jest, sami raz postawiliście taki warunek.

Trzeba myśleć realnie. A nie na siłę zbierać takie duże sumy.
Możecie mu dać nadzieje a potem gdy nie będzie kasy to co? pies ma cierpieć dwa razy bardziej?
Myśleliście w ogóle o tym co będzie jak nie uda sie któregoś miesiąca zebrać tej kwoty?


Ja przy Mabel miałam ta pewność, że nikt mi nie postawi warunku, że albo zapłacę albo pies wraca do schronu. Nie zapłaciłabym teraz to zapłaciłabym kiedy indziej.


I na co te 250 zł w ogóle będzie przeznaczone? Czemu w ogóle DT sie tu nie wypowie?



[QUOTE]Wiesz patrzeć w taki sposób, to nie powinno być hoteli i DT płatnych[/QUOTE]
Hotel to hotel musza ludzie jakoś zarabiac na życie, a DT płatne to dla mnie DT w którym trzeba płacic za utrzymanie psa. Różnica.

Link to comment
Share on other sites

Pianko, a czy uśpiłysmy Misia jak nie było pieniedzy - nawet jeli tak było gadane? mimo tego, że dlugo go utrzymywałam z własnych oszczędnosci, które zbieralam przez wakacje i na które ciężko pracowałam, a no widzisz...
No i nie wygrzebuj wątku Misia, nie mam na to siły, za dużo przy nim przeszlysmy! poza tym zebrać 30 zł. na jedzenia, a 250 róznica, jak nie idzie nazbierać 30-60 zł. to znaczy, że jest coś grubo nie hallo...

Dla mnie hotel też zakładały osoby podobno z miłości do zwierząt, a tymczas eż poświeca się tak samo zwierzetom, a nawet jeszcze badziej niż hotel, a to, ze nie ma papierka z urzedu, to już inna bajka - a Dt tez nie raz nie ma czasu na prace, bo zajmuje sie zwierzetami...

Dla mnie sytuacja jest jasne, trzeba znaleźc pieniądze i psa wyciągąć, albo tez mozna się obrócić na pięcie, nie spróbowac i udawać, że psa nie ma...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majafaja']u mnie jest kocial na tymczasie, tylko nie przyjdzie mi nawet do glowy zeby od kogos za to sciagac pieniadze.... ehh...


faktycznie 300,400 zl miesiecznie to niemalo[/QUOTE]



Ttuaj Pianka chyba mówiła o 2 psach (300-400 zł.)?
No, a co do kota, to wiesz - pomyśl sobie, bierzesz w skali ocznej na Dt ok. 15 psów, kade chore, czasmai na jego utrzymanie idzie parę tysiecy zł., pomnóż to przez zwierzeta, utrzymałabyś sama? Właśnie dlatego wieskzosc domów tymczasowych wprowadziło płatny tymczas, bo niestety już nie az zostało udowodnione, że jak psa trzeba gdzies ulokować, to wszystko jest cacy, ale po pewnym czasie nie dosc, ze pies okazuje sie nie być tym 'opisanym aniołkiem' to jeszcze jest chory, ludzi którzy proponowali pomoc jakoś dziwnie wcięło, DT zostaje na lodzie z psem w rękach...

Link to comment
Share on other sites

Kiepsko sie czuje,ale postaram sie wytłumaczyć...

Nie ruszałabym wątku Arona, choć był zakładany przeze mnie już dawno, gdyby nie fakt, że popada w apatie i potrzebuje DT.

Po 2. nie ma mowy o wyciąganiu psa bez pewnych wpłat,bo sobie nie damy rady.

Po 3. gdyby nawet to było 500 zł,to poruszyłabym niebo i ziemie, żeby znaleźć je

po 4. nie oddałabym starego psa do hotelu

ja chce, żeby on poczuł domowe warunku, żeby coś z tego życia miał

po 5. uzbieram taką sume.Przy staruszku sie udało, poświęciłam 3 dni,ale jest rezultat.Tu też tak będzie,bo wierze że na dogomanii są osoby,które nie pozwolą mu siedzieć w schronisku przy problemach ze stawami,łapami,a może biodrami...Wczoraj i dzisiaj źle sie czulam, więc nic nie zrobiłam w tym kierunku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BoUnTy']Ttuaj Pianka chyba mówiła o 2 psach (300-400 zł.)?
[/quote]
Mówiłam o jednym psie.
Justyna napisała 250zł +wet i leki.
A wet i leki miesięcznie mogą wynieść 100zł.



[quote name='"BoUnTy"']kade chore, czasmai na jego utrzymanie idzie parę tysiecy zł., pomnóż to przez zwierzeta, utrzymałabyś sama? Właśnie dlatego wieskzosc domów tymczasowych wprowadziło płatny tymcza[/QUOTE]
Chyba nie rozumiesz o czym pisze. Płatny DT to DT w którym trzeba płacić za utrzymanie psa (leki, karme, może legowisko, smycz obroże)
Nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi na co idzie te 250zł?


[quote name='"Kamila_s"']Pianka..dostalam n.konta..prosze powiedzcie mi od iedy mamy wplacac na pieska??[/QUOTE]
Od już, jeśli nawet nie da rady się uzbierać na DT, to się kupi mu jakiś leki, bo chwili obecnej nic nie dostaje.

Link to comment
Share on other sites

Neronek początkowo miał przyjechac do mnie na płatny DT, ale z tego, co wiem, to on chyba jedzie do innego DT z drugim psiakiem.
Dla wyjasnienia odnośnie osób atakujących płatny DT. Ja osobiscie mam teraz na tymczasie 4 psy (w tym 2 duże) i kota (dojedzie drugi). Wszystkie WYŁĄCZNIE na moim utrzymaniu. Płacę za ich żywienie, profilaktykę, wizyty lekarskie, ew. leczenie, sterylizacje.

Wszyscy przejmują sie psami dopóki są w schronisku, jak ktoś zdecyduje sie wziąć w końcu psa do siebie, to zostaje sam z wszystkimi problemami i płatnościami, o czym wczesniej pisała BoUnTy. Reszta zajmuje się "hopaniem" następnych bied.
Jedna z moich tymczasowiczek Dama, ze względu na to, ze zabija małe zwierzęta nie może u mnie mieszkać i musi jechać do Wiosny. Jej pobyt tam ma kosztować 300 zł + wet za kojec i nikt na wątku nie narzeka, ze drogo. Z czego 100 zł uda się zebrać z deklaracji, a resztą, czyli 200 zł + wet jestem obciążona ja.

Ciekawe, która z atakujących tu osób utrzymuje sama tyle zwierząt? Ciekawe też czemu nikt starego, chorego, prawdopodobnie załatwiającego się w domu psa nie chce wziąć wspaniałomyslnie do siebie?

Skoro ktoś poświeca swój czas, pracę na opiekę nad takim starym psiakiem, otoczy go ciepłem i miłością na ostatnie dni, a nie ma już na jego utrzymanie, to coś złego?
Ja osobiście jestem bardzo wdzięczna Wiośnie, że zgodziła sie wziąć Damę do siebie i logiczny dla mnie jest układ, że my płacimy za jej pobyt tam, a Wiosna np. czyści kojec, czy marznie na spacerze ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaaga']Neronek początkowo miał przyjechac do mnie na płatny DT, ale z tego, co wiem, to on chyba jedzie do innego DT z drugim psiakiem.
Dla wyjasnienia odnośnie osób atakujących płatny DT. Ja osobiscie mam teraz na tymczasie 4 psy (w tym 2 duże) i kota (dojedzie drugi). Wszystkie WYŁĄCZNIE na moim utrzymaniu. Płacę za ich żywienie, profilaktykę, wizyty lekarskie, ew. leczenie, sterylizacje.

Wszyscy przejmują sie psami dopóki są w schronisku, jak ktoś zdecyduje sie wziąć w końcu psa do siebie, to zostaje sam z wszystkimi problemami i płatnościami, o czym wczesniej pisała BoUnTy. Reszta zajmuje się "hopaniem" następnych bied.
Jedna z moich tymczasowiczek Dama, ze względu na to, ze zabija małe zwierzęta nie może u mnie mieszkać i musi jechać do Wiosny. Jej pobyt tam ma kosztować 300 zł + wet za kojec i nikt na wątku nie narzeka, ze drogo. Z czego 100 zł uda się zebrać z deklaracji, a resztą, czyli 200 zł + wet jestem obciążona ja.

Ciekawe, która z atakujących tu osób utrzymuje sama tyle zwierząt? Ciekawe też czemu nikt starego, chorego, prawdopodobnie załatwiającego się w domu psa nie chce wziąć wspaniałomyslnie do siebie?

Skoro ktoś poświeca swój czas, pracę na opiekę nad takim starym psiakiem, otoczy go ciepłem i miłością na ostatnie dni, a nie ma już na jego utrzymanie, to coś złego?
Ja osobiście jestem bardzo wdzięczna Wiośnie, że zgodziła sie wziąć Damę do siebie i logiczny dla mnie jest układ, że my płacimy za jej pobyt tam, a Wiosna np. czyści kojec, czy marznie na spacerze ;).[/quote]

Jaaga napisała to tak ładnie,ja nic nie moge dodać...

Pianko tak jak napisałam- wybór należy do Ciebie...

Dziwie sie troche,bo sama napisałaś, że sytuacja pilna.

Dobrze by było, gdybyś sie szybko zastanowiła,bo są następne deklaracje...jeśli nie zgadzasz sie,to poprosze,by ludzie wpłacali na Dame.Przynajmniej jakiemuś psu sie uda...

Link to comment
Share on other sites

Właśnie Justynko to racja, a z tego co wiem to w pobyt jest oczywiscie wliczona karma, jak najbardziej...

Jaaga super to ujęłaś, napawde :) A moze allegro cegielkowe na Dame - to tez jest wyjście, a allegrowicze to wspaniali udzie, wiele osób poznałam z allegro, którzy nam bardzo pomogli, a i wkręcili się dogo ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...