Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli nie jest to takie głupie... :) Tylko teraz nie wiem jak wybrać aparat, obiektyw... Głównie focę psy i krajobrazy, zjazdy rodzinne... Zalezy mi by aparat był szybki, a zdjęcia wychodziły ładne nawet i w złych warunkach- na dworze jak i w pomieszczeniach... (wiem, że to też i ode mnie zależy, ale z mojej cyfrówki wiele nie wyciągnę gdy jest pochmurno, albo gdy pies jest daleko- brakuje ostrości, co mnie strasznie irytuje)
Zanim kupię lustro i tak minie sporo czasu, bo muszę kasę wytrzasnąć, ale dobrze wiedzieć na ile trzeba być przygotowanym :) no i do tego czasu jeszcze zdążę się douczyć.... bo moja wiedza jest znikoma :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87']Też mam używane body i obiektywy. Mój TZ teraz chce kupić kolejny aparat i też będzie to pewnie używany bo na nowy go nie stać.[/QUOTE]

Ja jestem chyba jakaś nie na czasie - czy ktoś mi wytłumaczy co oznacza TZ ?

[quote name='Naklejka'] (...) nie wiem jak wybrać aparat, obiektyw... [B]Zalezy mi by aparat był szybki, a zdjęcia wychodziły ładne nawet i w złych warunkach- na dworze jak i w pomieszczeniach...[/B] (wiem, że to też i ode mnie zależy, ale z mojej cyfrówki wiele nie wyciągnę gdy jest pochmurno, albo gdy pies jest daleko- brakuje ostrości, co mnie strasznie irytuje)
Zanim kupię lustro i tak minie sporo czasu, bo muszę kasę wytrzasnąć, ale dobrze wiedzieć na ile trzeba być przygotowanym :) no i do tego czasu jeszcze zdążę się douczyć.... bo moja wiedza jest znikoma :evil_lol:[/QUOTE]

Hmmm ... to musisz kupić lustrzankę reporterską z jasnymi szkłami. Innej opcji nie ma :evil_lol:
Reporterska jest bardzo droga, jasne szkła też do tanich nie należą ... myślę, że jakaś Dyszka potrzebna :evil_lol:

No dobra ... to teraz na poważnie: Jak masz pochmurny dzień i obiektyw KIT, to za mało. Sama lustrzanka nie zagwarantuje Ci, że foty będą dobre nawet przy kiepskich warunkach pogodowych. Kupisz jasny - drogi obiektyw, możesz więcej, ale ... jak jest bardzo pochmurnie, to i tak zdjęcia będą ciemne. Jak nie masz dodatkowego oświetlenia, to nie wiele zdziałasz.
Tak na prawdę, kiedy masz dobre światło, to i komórką 3MP zrobisz fajne zdjęcie :diabloti:
Ale ... fakt, nawet lustrzanka konsumencka z kitowym obiektywem, da trochę lepsze zdjęcia niż cyfrówka, bo ma większą matrycę.
Jeśli chodzi o dalekie plany ... to nie jest tak pięknie, że jak kupisz lustro, to rozwiąże od razu problem i będziesz miała dalekie plany ostre.

[quote name='NightQueen']co sądźcie?

[URL]http://img854.imageshack.us/img854/9172/dsckj505812.jpg[/URL] [/QUOTE]

Nie podobają mi się kolory. To miał być cross-procesing ?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie wiem ze to wszystko kosztuje :evil_lol: Moja cyfrówka łapie ostrość tylko na małych odległościach, reszta zaszumiona... Jak jest pochmurno to zdjęcia jakieś tam wyjdą, ale zaszumione, bo ISO musi być wyższe.... Dziewczyny w schronisku fociły psy lustrami, wysokie ISO a szumów nie było... :)
Ja się nie znam na parametrach itp, nie wiem co dobre, a co nie i co by mnie zadowoliło.... Trochę na allegro szperałam, ale.... no właśnie tu wychodzi brak wiedzy na ten temat :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam nieprodukowane już NIKONa D80 - bardzo fajne body, chociaż powoli zaczyna niedomagać - ale to kwestia moich własnych wytycznych.
To jest lustrzanka trochę lepsza o zwykłych konsumenckich. Problemem w niej jest szumienie przy wysokim ISO, nowsze modele podobnej klasy mają lepiej rozwiązaną tę kwestię i lepiej sobie radzą na wysokich czułościach.
Nie wiem, na jaką markę zwracasz uwagę.
Ja przez prawie rok chadzałam po sklepach, dotykałam, bawiłam się różnymi korpusami i .... doszłam do wniosku, że NIKON jest idelany dla mnie. Świetna ergonomia. Każdy guzik pod odpowiednim palcem.
Przez kilka lat pracowałam na CANONach (350D,450D) - ni w ząb mi nie podchodzą te lustrzanki.
Więc, prócz parametrów, musisz sama sprawdzić, czym najlepiej będzie się Tobie pstrykać, który aparat leży dobrze w Twoich rękach ...

Kocham NIKONy za ich ergonomię, a tę cenię sobie ponad wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']

Nie podobają mi się kolory. To miał być cross-procesing ?[/QUOTE]

TZ - Towarzysz Życia - chłopak, mąż, żona itd. ;)

nie, nie miał być to c-p
Mi się taka kolorystyka ostatnio bardzo podoba, znalazłam pewnego fotografa który robi zdjęcia w tym stylu (też nie c-p) i się zauroczyłam, więc postanowiłam spróbować, ale jak widać to kwestia gustu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny chyba Nkony mają, ale się nimi nie bawiłam. W rękach miałam Canona.... Muszę się chyba przejść po sklepach :)
Brat stawia na Canona, aktualnie mam cyfrówkę tej firmy.... Bawiłam się też hybrydą canona- jakie to szybkie w porównaniu do mojego aparatu....
Czytam trochę w necie o tym wszystkim, oj ciężko będzie, zobaczę jak z kasą wyjdę...
Skrzynka czysta ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']Naklejka- wyczyść skrzynkę.
[B]Ma ktoś canona 550d?[/B] Ew. coś podobnego jak nikon d90.[/QUOTE]

Moja koleżanka ma, robiłam nim zdjęcia kilka razy.

[quote name='Bolsbokser']
Przez kilka lat pracowałam na CANONach (350D,450D) - ni w ząb mi nie podchodzą te lustrzanki.
[B]Więc, prócz parametrów, musisz sama sprawdzić, czym najlepiej będzie się Tobie pstrykać, który aparat leży dobrze w Twoich rękach ...[/B]
[/QUOTE]

I to chyba najważniejsze! :)
Ja mam teraz canona 450D i nigdy nie przyszło mi do głowy, że jakiś guziczek mógłby być gdzie indziej, wszystko dobrze mi w nim leży. Z kolei osoba, od której go kupowałam sprzedawała go, bo był dla niej właśnie niewygodny :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Dziewczyny chyba Nkony mają, ale się nimi nie bawiłam. W rękach miałam Canona.... Muszę się chyba przejść po sklepach :)
Brat stawia na Canona, aktualnie mam cyfrówkę tej firmy.... Bawiłam się też hybrydą canona- jakie to szybkie w porównaniu do mojego aparatu....
Czytam trochę w necie o tym wszystkim, oj ciężko będzie, zobaczę jak z kasą wyjdę...
Skrzynka czysta ;)[/QUOTE]
Powiem tak. Ludzie dzielą się ponoć na canonowców i nokonowców i ponoć wieczna "wojna" między nimi. Ten co ma CANONa będzie namawiać na niego i tak samo z NIKONem.
Generlanie jedna firma ściga drugą i odwrotnie.
Często Ci fanatycy sami nie wiedzą, za co wielbią daną markę. Dlatego trzeba z przymróżeniem oka słuchać tego, do czego nas nakłaniają znajomi.
Osobiście brałam pod uwagę SONY'ego alfę, CANONa, NIKONa, OLYMPUSa i coś jeszcze oglądałam.
Szybko przeprowadziłam dedukcję i ostały się dwie marki. CANON, NIKON.
Jeszcze kilka miesięcy namysłów i ... podjęłam decyzję. Ale namacałam sie tych aparatów tak dużo, żę miałam już ich dosyć. W sklepie bawiłam się MENU, opcjami, programami, zwracałam uwagę na całokształt, również na to czy MENU jest proste, czy skomplikowane i chaotyczne ...
NIKON - i na nic innego się nie skuszę.
Znajomy ma CANONa, jak popstrykał moim NIKOsiem - kupił NIKONa, kolejny znajomy - podobna reakcja.

[quote name='Illusion']I to chyba najważniejsze! :)
Ja mam teraz canona 450D i nigdy nie przyszło mi do głowy, że jakiś guziczek mógłby być gdzie indziej, wszystko dobrze mi w nim leży. Z kolei osoba, od której go kupowałam sprzedawała go, bo był dla niej właśnie niewygodny :lol:.[/QUOTE]

I tym trzeba się kierować a nie wysłuchiwaniem, że NIKON lepszy, albo CANON lepszy bez głębszego uzasadnienia.

[B]NQ[/B], masz rację to kwestia gustu. Dlatego ja wychodzę z założenia, że nie wolno krytykować jako obrzucać błotem, a jedynie podpowiadać, co można poprawić. Niestety niektórzy uczestnicy tego wątku nie potrafią tego odróżnić i często obrzucają błotem za nienajlepsze fotki. Kurczę, jak ktoś słaby psychicznie to w deprechę może popasć. Masakra.

Jak Tobie się podobają, to fajnie. Mnie osobiście nie bardzo ta kolorystyka podchodzi.

Doświetlałaś czymś, czy poprostu modelka odwróciła się do słoneczka ?


Aaaa...właśnie. Dzięki za tego TZa. Do głowy by mi nie przyszło, a już któryś raz z kolei się z tym spotkałam.
Jestem staromodna :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']

[B]NQ[/B], masz rację to kwestia gustu. Dlatego ja wychodzę z założenia, że nie wolno krytykować jako obrzucać błotem, a jedynie podpowiadać, co można poprawić. Niestety niektórzy uczestnicy tego wątku nie potrafią tego odróżnić i często obrzucają błotem za nienajlepsze fotki. Kurczę, jak ktoś słaby psychicznie to w deprechę może popasć. Masakra.

Jak Tobie się podobają, to fajnie. Mnie osobiście nie bardzo ta kolorystyka podchodzi.

Doświetlałaś czymś, czy poprostu modelka odwróciła się do słoneczka ?[/QUOTE]

No ja akurat dodaje tu zdjęcia w jednym celu - by się czegoś nauczyć, bo wiem że wątek odwiedzają ludzie którzy wiedzą o czym mówią. Nie dodaje tego tylko po to by się pochwalić swoimi "genialnymi" zdjęciami, a krytyka jest dla mnie przydatna, czasem owszem nie podoba mi się, ale przecież nie zamknę się w sobie ;)

Kolorystyka podoba mi się i uważam że jest lepsza niż oryginał (czyli głównie zielenie).

Niczym nie doświetlałam, bo wtedy jeszcze blendy nie posiadałam, ale starałam się modelkę (prywatnie mamę) ustawić tak żeby było korzystne światło ;)




-----

Ja miałam okazję się pobawić canonami i zdecydowanie preferuje nikon, pomijając fakt że guziki są w innych miejscach i nie mogłam się trochę połapać (kwestia przyzwyczajenia) to dużym minusem jest wg. mnie menu canona, które jest nieco chaotyczne. No i nikon jakoś mi lepiej w ręce leży ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen'] No ja akurat dodaje tu zdjęcia w jednym celu - by się czegoś nauczyć, bo wiem że wątek odwiedzają ludzie którzy wiedzą o czym mówią. Nie dodaje tego tylko po to by się pochwalić swoimi "genialnymi" zdjęciami, a krytyka jest dla mnie przydatna, czasem owszem nie podoba mi się, ale przecież nie zamknę się w sobie ;)

Kolorystyka podoba mi się i uważam że jest lepsza niż oryginał (czyli głównie zielenie).

Niczym nie doświetlałam, bo wtedy jeszcze blendy nie posiadałam, ale starałam się modelkę (prywatnie mamę) ustawić tak żeby było korzystne światło ;) [/QUOTE]

I o to chodzi.

Ciężko mi ocenić to zdjęcie. Coś mi nie pasuje, ale nie wiem, co. Może przez te kolory mi się pomieszało ?!:evil_lol:
Wydaje mi się, że kadr ciutkę ciasny. Kojarzy mi się to z moim znajomym, który musiał zginać się prawie w pół, by zmieścić się pod sufitem w domu mojej babci - wyjątkowo niski strop, on wyjątkowo wysoki chłop :diabloti:
Ale może tutaj siła sugestii zadziałała, że skojarzyło mi się to z konkretną scenką :niewiem:


[quote name='NightQueen'] Ja miałam okazję się pobawić canonami i zdecydowanie preferuje nikon, pomijając fakt że guziki są w innych miejscach i nie mogłam się trochę połapać (kwestia przyzwyczajenia) to dużym minusem jest wg. mnie menu canona, które jest nieco chaotyczne. No i nikon jakoś mi lepiej w ręce leży ;)[/QUOTE]
Też uważam, że MENU w CANONach to porażka. Poza tym nie leżą mi w ręku, guziki w dziwnych jak dla mnie miejscach, jest za mały, a ja mam długie palce i potrzebuję dużego solidnego body. D80 sporo większy od 450D.


[B]!!![/B] A ja też mam pytanko. Czy ktoś z Was ma nieorginalny GRIP ? Zastanawiam się, czy opłaca się kupić odpowiednik, czy wyłącznie oryginalny. Różnica w cenie kolosalna, a bez Battery packa jest mi już nie wygodnie.

Link to comment
Share on other sites

hahaha rozłożyłaś mnie na łopatki tym skojarzeniem faktów :evil_lol:

Ja jakoś nawet jestem zadowolona ogólnie z tego zdjęcia, a na ogół podchodzę bardzo krytycznie do swoich zdjęć, a to jakoś mi się podoba, ale chciałam usłyszeć opinię innych, więc dzięki za wszelaką opinię i skojarzenia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']hahaha rozłożyłaś mnie na łopatki tym skojarzeniem faktów :evil_lol:

Ja jakoś nawet jestem zadowolona ogólnie z tego zdjęcia, a na ogół podchodzę bardzo krytycznie do swoich zdjęć, a to jakoś mi się podoba, ale chciałam usłyszeć opinię innych, więc dzięki za wszelaką opinię i skojarzenia :evil_lol:[/QUOTE]

No nie ma za co :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']
Natalia no i co o nim sądzisz?
I w ogóle masz 450d jak piszesz, jak on się sprawuje?[/QUOTE]

Nie wnikałam zbytnio w szczegóły i prawdę mówiąc za wiele o tej puszce nie wiem, ale fotografuje się nią całkiem fajnie. Podoba mi się, że ma większy zakres ISO niż w moim korpusie i jakoś lepiej radzi sobie z szumami. Można nim też kręcić filmiki, wcześniej nigdy nie zwracałam na to uwagi przy lustrze, ale jak ma się psa, to taki bajer jest całkiem fajny.
450D jak dotąd mi wystarcza, dla mnie jego rozmiary (nieduże) są akurat dużym plusem (jak widać - co kto lubi :)). Z czasem trochę zaczęło przeszkadzać mi to, że z tymi szumami jest tak sobie, ale to chyba jedyny taki mankament. Za taką cenę, za jaką go kupiłam (i to jeszcze w jak super stanie!), to nie mam w zasadzie na co narzekać. Jeśli będę wymieniać puszkę, to tylko wtedy, kiedy moja aktualna zepsuje się tak, że naprawa będzie nieopłacalna. Teraz wolę myśleć o szkiełkach :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie ja mam dylemat, bo jak brat zmienił sprzęt na canona, to w sumie mogłabym od niego pożyczać szkła, miał 70-200 2.8 ale sprzedał niedawno ;/ a rozkminiałam, że starczyłoby mi pieniędzy na właśnie 550d+ 17-50 tamrona. a tak to jeszcze muszę tele kupić i zostaje mi jakieś.. 2000 tys na body i szkło takie standardowe najlepiej.. a za to to mi nie wyjdzie nic fajnego.
zwracam uwagę własnie na iso, bo na moim max. 1600 jest tragiczne ;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']
[B]!!![/B] A ja też mam pytanko. Czy ktoś z Was ma nieorginalny GRIP ? Zastanawiam się, czy opłaca się kupić odpowiednik, czy wyłącznie oryginalny. Różnica w cenie kolosalna, a bez Battery packa jest mi już nie wygodnie.[/QUOTE]
Nie kupuj zamiennika. Nieoryginalne gripy bardzo często są powodem awarii aparatów.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem kiepskim fotografem :(
Mimo wielu prób ,majstrowania i takich tam nie wychodzą mi dobre fotki.Wg. mnie robię brzydkie zdjęcia i tyle.
Mam dwa ,wstawię może coś robie zle?
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/--29-VP0PfVU/TfM1sfLwFeI/AAAAAAAAAtM/EtyLFqPZBPc/s640/Kwiecie%2525C5%252584-Czerwiec%2525202011%252520010.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-IRNJRW9yVbM/TfM1pyFRsaI/AAAAAAAAAs8/oLCYOCoMOFg/s640/Kwiecie%2525C5%252584-Czerwiec%2525202011%252520009.JPG[/IMG]

Tło jest nieciekawe, tak to wiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...