Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

To co mam teraz , waży 1,5 kg - korpus i obiektyw , więc waga nie straszna :)
Muszę poczytać w takim razie , mimo wszystko .... no AF w moim wypadu , musi być wypasione ;) bo ja robię głównie zdjęcia w ruchu.Obiektyw mam sigma 50-150 f/2.8 i bardzo go lubię i dobrze nam się współpracuje.

No i mam burzę mózgu :evil_lol: póki co , aparat mogę kupić po świętach , to może mikołaj pare stówek pod choinką zostawi ... będzie więcej na aparat.

Widzę , że można kupić 450d ... zatem warto ? zamiast 500/550 d ? bo 1000D odpada .... ja nie chcę plastiku , bo długo nie przeżyje

40D też znalazłam , niby pisze że z małym przebiegiem - no mój ma ekstra mały przebieg :diabloti: 159 tysięcy :evil_lol:
Więcej niż 2 tysiące , nie chcę dać .. bo mam masę innych wydatków - np muszę wycyklinować podłogi :cooldevi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi nijak się nie przydałaby stałka do fotografowania psa, ponieważ mam małego i nigdy go nie widać, zawsze używam do tego tele, mniej więcej 200-250 mm, ale to też zależy od psa ;) Czy biega blisko człowieka, czy szaleje po chaszczach ;) Co do świnki 50 mm to już troche dużo, ja przeważnie jak robię Wilusiowi sesję to uzywam 18 mm lub stałki 28 mm. Do portretów ludzi siostra za to używa stałki 50 mm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Mi nijak się nie przydałaby stałka do fotografowania psa, ponieważ mam małego i nigdy go nie widać[/QUOTE]
Ale moglabys nia robic portrety malego psa :loveu: ja focilam nim sherry w ruchu (nie mam akurat zadnego wgranego na serwer sherry w ruchu z stalki) tylko to trzeba podejsc blizej :diabloti:

[URL]https://lh3.googleusercontent.com/-YEqId8wqqQE/TTwDjsfAG7I/AAAAAAAAF1c/6hJJU4N2nGE/s800/IMG_0336.jpg[/URL]

[URL]https://lh3.googleusercontent.com/-IXGjQO5fZvk/TqWWzmT_eLI/AAAAAAAAHs0/-rfYOQIs4qs/s800/IMG_9020.jpg[/URL]

[URL]https://lh3.googleusercontent.com/-tzcDs8N-wf4/TqWa6GPVBkI/AAAAAAAAHv0/LMYelwOAfHo/s800/IMG_9097.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pytanie o hybrydę bo kompletnie się nimi nie interesuję. Ojciec mojego znajomego chce sobie kupić lustrzankę, uparł się a ja próbuję mu ją wyperswadować na rzecz hybrydy...głównym powodem jest to że jest mało zaawansowany technicznie i uważam że lustrzanka jest mu zbędna do takiego rodzaju fotografowania. Owszem facet dużo podróżuje po świecie i ma co focić ale miałam przyjemność oglądać jego zdjęcia z egiptu robione lustrem kumpla (nikon d60) i szczerze ręce mi opadły bo większość zdjęć miała dziwne kolory, była przepalona albo źle złapana ostrość. Uważam więc że hybryda by się sprawdziła w jego rękach o wiele lepiej.
Gostek zastanawia się nad canonem 500d albo 550d bo tak mu ktoś polecił więc hybryda pewnie mogłaby być w tym samym przedziale cenowym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lawendowa']Poza tym jakość zdjęć z jasnej stałki a obiektywu na ogniskowej 200-300mm jest nieporównywanie lepsza :roll:

Przepiękne portreciki![/QUOTE]
Dziekuje! dokladnie tak, ta glebia ostrosci to rozmyte tlo :loveu: owszem czesc tego wyjdzie z tele tez przy portretach ale ze stalki to jak marzenie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']To co mam teraz , waży 1,5 kg - korpus i obiektyw , więc waga nie straszna :)
Muszę poczytać w takim razie , mimo wszystko .... no AF w moim wypadu , musi być wypasione ;) bo ja robię głównie zdjęcia w ruchu.Obiektyw mam sigma 50-150 f/2.8 i bardzo go lubię i dobrze nam się współpracuje.

No i mam burzę mózgu :evil_lol: póki co , aparat mogę kupić po świętach , to może mikołaj pare stówek pod choinką zostawi ... będzie więcej na aparat.

Widzę , że można kupić 450d ... zatem warto ? zamiast 500/550 d ? bo 1000D odpada .... ja nie chcę plastiku , bo długo nie przeżyje

40D też znalazłam , niby pisze że z małym przebiegiem - no mój ma ekstra mały przebieg :diabloti: 159 tysięcy :evil_lol:
Więcej niż 2 tysiące , nie chcę dać .. bo mam masę innych wydatków - np muszę wycyklinować podłogi :cooldevi:[/QUOTE]

40d na bank ma lepszy AF ;) bo to już lustro półprofesjonalne, z wyższej półki

Link to comment
Share on other sites

Ja nie miałam możliwości któregokolwiek z tych sprzętów mieć w ręce, więc zapewne moja opinia jest mało przydatna...ale ogniskowe jak najbardzie dobre do takich rzeczy i cena jest po prostu niska co wg mnie pozwala zakup takiego sprzętu, bo można zyskać dwa fajne szkła, które zawsze jakoś się przydadzą, nawet jeśli miałyby być nie idealne ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']40d na bank ma lepszy AF ;) bo to już lustro półprofesjonalne, z wyższej półki[/QUOTE]

rozważę i to 40D , oglądam te testy , porównania - no nic , jak zrobie rachunki ile mi zostanie , za tyle kupię.
To 1000D odpada ... na bank , z opisów wynika ze tandeta plastik - co z piachem nie da długiego życia.
Lubię to swoje 400D , tak mi ładnie w rączce już leży :diabloti:

Deer , dzięki za linki !!!

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy kupię do 200zł (może być używany, w dobrym stanie) aparat/kamerkę do kręcenia filmików? Chodzi mi o to, żeby jakość była lepsza niż w komórce (tj. widać psa, a nie rozbiegane piksele), żeby przy tworzeniu efektu "slow motion" obraz nie szedł klatka po klatce tylko w miarę płynnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy kupię do 200zł (może być używany, w dobrym stanie) aparat/kamerkę do kręcenia filmików? Chodzi mi o to, żeby jakość była lepsza niż w komórce (tj. widać psa, a nie rozbiegane piksele), żeby przy tworzeniu efektu "slow motion" obraz nie szedł klatka po klatce tylko w miarę płynnie.[/QUOTE]

Ostatnio widzialam na Allegro nową kamerę Canon za 99 zł :) Nie znam się na tym, ale na pewno będzie lepiej, niż komórką :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Ale moglabys nia robic portrety malego psa :loveu: ja focilam nim sherry w ruchu (nie mam akurat zadnego wgranego na serwer sherry w ruchu z stalki) tylko to trzeba podejsc blizej :diabloti:

[URL]https://lh3.googleusercontent.com/-YEqId8wqqQE/TTwDjsfAG7I/AAAAAAAAF1c/6hJJU4N2nGE/s800/IMG_0336.jpg[/URL]

[URL]https://lh3.googleusercontent.com/-IXGjQO5fZvk/TqWWzmT_eLI/AAAAAAAAHs0/-rfYOQIs4qs/s800/IMG_9020.jpg[/URL]

[URL]https://lh3.googleusercontent.com/-tzcDs8N-wf4/TqWa6GPVBkI/AAAAAAAAHv0/LMYelwOAfHo/s800/IMG_9097.jpg[/URL][/QUOTE]
Nie chce mi się biegac za Amy po krzakach ;)

[quote name='lawendowa']Poza tym jakość zdjęć z jasnej stałki a obiektywu na ogniskowej 200-300mm jest nieporównywanie lepsza :roll:
[/QUOTE]
No niestety tak :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']rozważę i to 40D , oglądam te testy , porównania - no nic , jak zrobie rachunki ile mi zostanie , za tyle kupię.
To 1000D odpada ... na bank , z opisów wynika ze tandeta plastik - co z piachem nie da długiego życia.
Lubię to swoje 400D , tak mi ładnie w rączce już leży :diabloti:

Deer , dzięki za linki !!![/QUOTE]

Przed zakupem mojego Canona rozważałam i 40D i jego następce 50D, na prawdę nie słyszałam o nich złego słowa (a swego czasu pisywałam na różnych forach fotograficznych, jeździłam po giełdach, salonach itp.). Także nie zastanawiałabym się nawet nad innymi modelami (jest również 60D ale to plastik, którego jak piszesz nie chcesz ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzia&Snoopy']Przed zakupem mojego Canona rozważałam i 40D i jego następce 50D, na prawdę nie słyszałam o nich złego słowa (a swego czasu pisywałam na różnych forach fotograficznych, jeździłam po giełdach, salonach itp.). Także nie zastanawiałabym się nawet nad innymi modelami (jest również 60D ale to plastik, którego jak piszesz nie chcesz ;) )[/QUOTE]

a co kupiłaś ?

Link to comment
Share on other sites

w końcu 60D(następcę wcześniejszych osobników), bo wolałam jednak dołożyć te parę stów do nówki plastiku :evil_lol: no i zależało mi na filmach bardzo :)
Ogólnie nie żałuję, mimo że znajdzie się wielu przeciwników tego modelu(jest też sporo osób, które mi go poleciły). Ja o sprzęt dbam bardzo, poza tym zdjęcia robię okazyjnie parę razy w miesiącu, jak mam czas.
Wcześniej pstrykałam Olympusem, więc byc może dlatego jestem tak nim zachwycona ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...