Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie !
Postanowiłam dołączyć do tego wątku, żeby dowiedzieć się tego i owego o Waszych technikach fotografowania, sposobach na fajne zdjęcia itp. : )

Na początek mam pytanie, bo fotografią interesuję się od niedawna, mam aparat cyfrowy Olympus C760UZ.
Do rzeczy - Moglibyście wyjaśnić mi podstawowe różnice między zwykłą cyfrówką, a lustrzanką?

Widzę, że wstawiacie tu zdjęcia własnego wykonania. To i ja dodam coś od siebie.

[IMG]http://wd9.photoblog.pl/lvp5/201008/CD/73423048.jpg[/IMG]

I co sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masienka']
reszta w przegladarce mam troche inne kolory a normalnie inne :/ ktos tu kilka stron wczesniej pisal o czyms takim. Jak temu zaradzic?[/QUOTE]

Czym się różnią kolory? Jaki masz ustawiony w aparacie profil kolorów? Czasem tak jest, gdy w aparacie jest ustawiony profil AdobeRGB, to przeglądarka traktuje go jak zwykły sRGB, stąd inne kolory. W programie graficznym, który rozpoznaje profile, nie będzie widać różnicy, ale w przeglądarce internetowej już tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Kadr byłby lepszy, a co innego miałoby dac?[/QUOTE]

No dobrze, załóżmy, że byłby lepszy, ale pod jakim względem? To tak łatwo napisać "przesunąć w lewo i w dół" ale dlaczego to już nie wiadomo.

[B]Bolsbokser[/B], co chciałaś pokazać na tym zdjęciu? Pionowo przez kadr biegnie sobie zarośnięty chodnik, a na niej w poprzek siedzi pies z ringówką(?)...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']No dobrze, załóżmy, że byłby lepszy, ale pod jakim względem? To tak łatwo napisać "przesunąć w lewo i w dół" ale dlaczego to już nie wiadomo.

[B]Bolsbokser[/B], co chciałaś pokazać na tym zdjęciu? Pionowo przez kadr biegnie sobie zarośnięty chodnik, a na niej w poprzek siedzi pies z ringówką(?)...[/QUOTE]
To było spontaniczne, a chodnik właśnie mnie urzekł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']bolobokser-a to zdjęcie było przemyślane? ta smycz troche przeszkadza. I psa przesunęłabym lekko w dół.
ps. wysłałam rysunek wczoraj :)[/QUOTE]
Nie, to był spontan. Gdyby było przemyślane, to by m.in. ringówki nie było . w dól już nie mogłam, bo on nie był usadzony do zdjęcia, a na górze jak kończy się kadr, wlazł mi w niego przechodzień.
Wychodzi na to, że spontaniczne fotki mi nie wychodzą :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Nie, to był spontan. Gdyby było przemyślane, to by m.in. ringówki nie było . w dól już nie mogłam, bo on nie był usadzony do zdjęcia, a na górze jak kończy się kadr, wlazł mi w niego przechodzień.
Wychodzi na to, że spontaniczne fotki mi nie wychodzą :placz:[/QUOTE]


moze poprostu trzeba wiecej pocwiczyc? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']moze poprostu trzeba wiecej pocwiczyc? :)[/QUOTE]
Święta racja, tylko że ja po prostu nie mam na to odpowiednio dużo czasu. Stąd niedociągnięcia. Teorię mam dużą, ale jestem tak roztrzepana, że zapominam ją wdrożyć w życie. Zdecydowanie trening wyrabia tę zdolność, tylko brak mi czasu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']No dobrze, załóżmy, że byłby lepszy, ale pod jakim względem? To tak łatwo napisać "przesunąć w lewo i w dół" ale dlaczego to już nie wiadomo.
[/QUOTE]
Chyba się nie rozumiemy... Byłby lepszy pod względem kompozycji, bo właśnie to mi w tym zdjęciu nie pasuje.

Link to comment
Share on other sites

Może ujdę za natręta, ale co tam :) Wstawiam jeszcze raz :)

Witajcie !
Postanowiłam dołączyć do tego wątku, żeby dowiedzieć się tego i owego o Waszych technikach fotografowania, sposobach na fajne zdjęcia itp. : )

Na początek mam pytanie, bo fotografią interesuję się od niedawna, mam aparat cyfrowy Olympus C760UZ.
Do rzeczy - Moglibyście wyjaśnić mi podstawowe różnice między zwykłą cyfrówką, a lustrzanką?

Widzę, że wstawiacie tu zdjęcia własnego wykonania. To i ja dodam coś od siebie.

[IMG]http://wd9.photoblog.pl/lvp5/201008/CD/73423048.jpg[/IMG]


A co do gryzoni jeśli mogę się wypowiedzieć drugie zdjęcie wydaje mi się mało 'artystyczne' jest wg mnie zwykłe, pospolite.

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę edytować postu, więc wrzucam drugi raz, proszę admina o wywalenie poprzedniego...

Co sądzicie o tym portrecie?
[img]http://img514.imageshack.us/img514/6489/63906955.jpg[/img]
Wiem niestety, że ryj jest ciut przepalony, ale sporadycznie zdarza mi się tego nie robić w mamucich twarzach.

I jeszcze jeden portrecik 2in1
[img]http://img101.imageshack.us/img101/6814/69789131.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...