Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='CarolineS'][url]http://img545.imageshack.us/img545/1389/p1012605.jpg[/url]

Co one robią?! xD[/QUOTE]

Przecież ładnie się bawią :evil_lol:

[quote name='Moniek193']Haha, padłam, są przecudne! :loveu: Oba psiaki Twoje?[/QUOTE]

Mój tylko łaciaty... a bokserek sąsiadów, więc widują się codziennie :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kora, niedopracowane kadry i stempel ale ladne kolorki i fajna modelka

Caachou, ani temat ani wykonanie niestety. Poprzegladaj rozne portale foto - na pewno pomoze to w wyborze tematow, podszlifuje umiejetnosci itd

Minerva, ja za Bolsbokser, brakuje jakiejs mysli przewodniej choc ogolnie przyjemne

Bolsbokser, dlaczego taki format?jakos do mnie nie przemawia i mz byloby lepiej albo oryginal albo bardziej rozplaszczyc. Model przepiekny!


Sie wygadalam to teraz mozecie po moim pojezdzic ;)

[img]http://img715.imageshack.us/img715/5771/img6067kopie.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masienka']

Bolsbokser, dlaczego taki format? jakos do mnie nie przemawia i mz byloby lepiej albo oryginal albo bardziej rozplaszczyc. Model przepiekny![/QUOTE]

Taki format, bo taki do mnie przemawia.
Widzisz, krytyka w fotografii jest bardzo trudna. Bo wg mnie uwagę można zwracać ad niedociągnięć technicznych,a nie perspektywy i myśli przewodniej autora.
Taki format, bo taki mi się podobał. Na zdjęciu nie było nie chcianych elementów, tylko śliwkowe tło ;)
Spodziewałam się raczej uwagi ad tła, że nie jest jednolite - widać miejscami fakturę, bo to koc, że w dwóch miejscach sama widzę paproch na kocu - nikt nie zauważył :evil_lol:
może ad głębi ostrości - bo mam nową lampę błyskową i niestety wczoraj bawiłam się tylko ustawieniami automatycznymi - to zdjęcie było próbne :eviltong:
Może na coś nie zwróciłam uwagi, albo coś ucięłam, nie zmieściło mi się w kadrze ?
Może coś prześwietlone, albo niedoświetlone ?
Czyli wychodzi na to,że pierwsze próbne zdjęcie lampą wykonałam poprawnie technicznie, jedynie format,który nie musi do wszystkich przemawiać, bo to był mój zamysł związany z moimi osobistymi odczuciami.
Dlatego w fotografii trzeba uważać z krytyką i wskazówkami :cool3:
Oczywiście nie poczułam się w żaden sposób dotknięta tą uwagą ;)

PS. nie wiem co masz na myśli poprzez "bardziej rozpłaszczyć" ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']
Spodziewałam się raczej uwagi ad tła, że nie jest jednolite - widać miejscami fakturę, bo to koc, że w dwóch miejscach sama widzę paproch na kocu - nikt nie zauważył :evil_lol:[/QUOTE]
zdjęcie jest tak małe, że bez lupy nichuchu ;) kadr też nie za bardzo mi się podoba, ale więcej nic powiedzieć nie mogę bo zdjęcie jest po prostu za małe...

Link to comment
Share on other sites

Ciesze sie, ze nie poczulas sie dotknieta ta uwaga ;) bo absolutnie nie bylo to moim zamiarem.
Napisalam po prostu o swoich odczuciach bo zdjecie to nie tylko poprawnosc techniczna (choc kadrowanie mz wlasnie do tego sie zalicza) ale i klimat. No caloksztalt jednym slowem. I w tym momencie mysl przewodnia autora nie zawsze zgadza sie z odbiorem zdjecia przez innych.
A w pierwszym poscie tego watku wyraznie jest napisane, ze jesli liczysz na krytyke to napisz cos o poprzednich umieszczanych zdjeciach. Tak wiec ja sobie popisalam i czekalam az ktos podrzuci mi cos odnosnie moich wypocin. Dzieki Korenia :)

A jesli chodzi o "rozplaszczenie" to mialam na mysli wiecej prawej i ciasniej gora-dol ;) no bardziej "panoramicznie" bo jakos by mi do pozy pasowalo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masienka']Ciesze sie, ze nie poczulas sie dotknieta ta uwaga ;) bo absolutnie nie bylo to moim zamiarem.
Napisalam po prostu o swoich odczuciach bo zdjecie to nie tylko poprawnosc techniczna (choc kadrowanie mz wlasnie do tego sie zalicza) ale i klimat. No caloksztalt jednym slowem. I w tym momencie mysl przewodnia autora nie zawsze zgadza sie z odbiorem zdjecia przez innych.
A w pierwszym poscie tego watku wyraznie jest napisane, ze jesli liczysz na krytyke to napisz cos o poprzednich umieszczanych zdjeciach. Tak wiec ja sobie popisalam i czekalam az ktos podrzuci mi cos odnosnie moich wypocin. Dzieki Korenia :)

A jesli chodzi o "rozplaszczenie" to mialam na mysli wiecej prawej i ciasniej gora-dol ;) no bardziej "panoramicznie" bo jakos by mi do pozy pasowalo[/QUOTE]

SPOKO, dotknięta nie jestem w żadnym wypadku. Wiem,że nie było takiego zamiaru :)
Jeśli chodzi o to rozpłaszczanie, jasne. Takie lubię,ale zrobię takie dopiero jak będę mieć czas.
To zdjęcie było próbną fotką z lampą - taki próbny strzał. Dopiero lampę dokupiłam i chciałam na szybko przetestować - dlatego się tłumaczę.
A Bardziej chciałam się kotkiem swoim pochwalić :P

Ad Twojego zdjęcia, to ja też bym więcej torsu pokazała i troszkę bym rozproszyła światło z lampy. Zdjęcie byłoby delikatniejsze i bardziej naturalne.

PS. jak będę na spokojnie robić zdjęcia, popracuję nad kadrem. Dzięki za uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...