Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

Kora- bardzo fajne zdjęcie, kolorki i klimat, ale ciasno mi z prawej strony, ten łokieć ledwo się mieści (albo i nie mieści), więc można by było się szarpnąć i uciąć tam modelkę jeszcze bardziej, skoro nie możemy dołożyć tego kawałka zdjęcia :) Ale to moja opinia, ja z kadrami to też średnio, choć lubię nieprzeciętne rozwiązania ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I tu jeszcze parę zwykłych na stronę ciapkowa:

[IMG]http://wd10.photoblog.pl/lvp5/201008/11/73905819.jpg[/IMG]

[IMG]http://wd1.photoblog.pl/lvp1/201008/13/73905750.jpg[/IMG]

[IMG]http://wd10.photoblog.pl/lvp5/201008/11/73826579.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kora-']

Dla osób które myślą o sigme 70-200, szczerze polecam. Robiłam dziś zdjęcia psom w schronisku, potem sesje dziewczynie wyżej. Dobre wrażenia, ostrość, szybkość, jasność, ahh! ;)[/QUOTE]

[I][B]Nooo i cena zajebiaszcza :diabloti::diabloti::diabloti:

A co sądzicie o Canonie 18-135? zna ktoś z Was opinie? potrzebuję krótszego szkła niz Sigma 70-300 i jaśniejszego trochę, ale też cenowo żeby nie powalało...max 1200...

Możecie coś polecić?[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]Nooo i cena zajebiaszcza :diabloti::diabloti::diabloti:

A co sądzicie o Canonie 18-135? zna ktoś z Was opinie? potrzebuję krótszego szkła niz Sigma 70-300 i jaśniejszego trochę, ale też cenowo żeby nie powalało...max 1200...

Możecie coś polecić?[/B][/I][/QUOTE]
canon 50mm 1.8 ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ja robię psom zdjęcia 35mm :diabloti: jak ci za krótko będzie, to masz drugi obiektyw przecież ;)[/QUOTE]
[I][B]
ooo kurczę...to strasznie krótki :) może znajdę coś do 100 mm chociaż...

A o tym Canonie co pisałam nic nie wiesz? [/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria'][url]http://i36.tinypic.com/1fz0x2.jpg[/url]
tak, to jest coś co lubię! 6 rano to najlepsze światełko, tylko czemu tak trudno zwlec się z łóżka ?
Moniek - trafia w mój gust to zdjęcie :)[/QUOTE]
Oj, tak! Niestety łóżko w tych godzinach bywa najwygodniejsze :D Sara jednak daje mi mocno do zrozumienia, że musi już wyjść na spacer :)

Cieszę się, że się podoba :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]
ooo kurczę...to strasznie krótki :) może znajdę coś do 100 mm chociaż...

A o tym Canonie co pisałam nic nie wiesz? [/B][/I][/QUOTE]
dla mnie i tak za wąski momentami ;)

ja nikoniara:diabloti: ale strasznie nie lubię obiektywów "all in one" jak ten co podałaś- i szeroki kąt, i tele, i portretówka- to nie może być dobre

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']dla mnie i tak za wąski momentami ;)

ja nikoniara:diabloti: ale strasznie nie lubię obiektywów "all in one" jak ten co podałaś- i szeroki kąt, i tele, i portretówka- to nie może być dobre[/QUOTE]

Racja racja. Zdecydowanie lepsze szkła i cała optyka jest w obiektywach o konkretnym przeznaczeniu. Kupiłam dawno temu jeden uniwersalny, bo się nie znałam. Do duuuuuupy. I światło nie te, i ostrość nie ta. A i prędkością nie grzeszy.
Ja też nikoniara :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shel']Dla mnie bokeh jest ważny i JA nie brałabym takiego właśnie "all in one" bo na pewno nie daje ładnego. W sensie, że tło jest bardzo widoczne.[/QUOTE]
"widoczność tła" akurat nie ma tu nic do rzeczy- bo chyba chodzi o GO- głębię ostrości? a to zależy od ogniskowej i przysłony. Bokeh to co innego ;)

[B]Bolsbokser-[/B] ja mam obiektywy dwa, co prawda obydwa tanie, ale nie do wszystkiego(tele i "portretówka" o uniwersalnej ogniskowej) i jestem z obydwu bardzo zadowolona ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shel']Dla mnie bokeh jest ważny i JA nie brałabym takiego właśnie "all in one" bo na pewno nie daje ładnego. W sensie, że tło jest bardzo widoczne.[/QUOTE]
Nie do końca tak. Bokeh jest uzależniony od ilości listków przysłony, otwarcia przysłony, ogniskowej, odległości od fotografowanego obiektu ... no i od jakości optyki.
A w takich "do wszystkiego, czyli do niczego" z optyką jest słabiej, dlatego też cena jest przystępna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']"widoczność tła" akurat nie ma tu nic do rzeczy- bo chyba chodzi o GO- głębię ostrości? a to zależy od ogniskowej i przysłony. Bokeh to co innego ;)

[B]Bolsbokser-[/B] ja mam obiektywy dwa, co prawda obydwa tanie, ale nie do wszystkiego(tele i "portretówka" o uniwersalnej ogniskowej) i jestem z obydwu bardzo zadowolona ;)[/QUOTE]
Zależy co się ma na myśli uniwersalny. Bo i ja mam 28-70 mm ale ze stałym 2,8 - jest świetny
Zdecydowanie lepszy niż 18-105 f/3,5 - sprzedałam
Mam też 70-300 - gówniany
Używam też stałkę pentacona od analoga 135 mm f/2,8 ze złotą optyką - rewelacja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Zależy co się ma na myśli uniwersalny. Bo i ja mam 28-70 mm ale ze stałym 2,8 - jest świetny
Zdecydowanie lepszy niż 18-105 f/3,5 - sprzedałam
Mam też 70-300 - gówniany
Używam też stałkę pentacona od analoga 135 mm f/2,8 ze złotą optyką - rewelacja[/QUOTE]
35mm, czyli analogowa 50-tka ;) i światełko 1.8 :loveu:
a drugi to tamron 55-200

to z 35-tki:loveu:
[IMG]http://i303.photobucket.com/albums/nn144/martyna2196/5maja2010/DSC_7888_1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']"widoczność tła" akurat nie ma tu nic do rzeczy- bo chyba chodzi o GO- głębię ostrości? a to zależy od ogniskowej i przysłony. Bokeh to co innego ;)[/QUOTE]

Hmmm...rozmycie tła to jest właśnie bokeh. A głębia ostrości im mniejsza tym większy bokeh czyli rozmycie tła daje. Głębia ostrości zapewnia tobie ostrość wprzód i w tył od pkt-u, na którym tę ostrość ustawiasz. Np jak masz zbyt małą głębię, to oczy jamnika będą wyraźne,ale nos już rozmyty. Jeśli masz większą głębię to i nos będzie ostry,ale tło nadal rozmyte, rozumiejąc jako tło wszystko prócz głowy jamnika.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Hmmm...rozmycie tła to jest właśnie bokeh. A głębia ostrości im mniejsza tym większy bokeh czyli rozmycie tła daje. Głębia ostrości zapewnia tobie ostrość wprzód i w tył od pkt-u, na którym tę ostrość ustawiasz. Np jak masz zbyt małą głębię, to oczy jamnika będą wyraźne,ale nos już rozmyty. Jeśli masz większą głębię to i nos będzie ostry,ale tło nadal rozmyte, rozumiejąc jako tło wszystko prócz głowy jamnika.[/QUOTE]
a ja napisałam o widoczności tła, a nie rozmyciu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']35mm, czyli analogowa 50-tka ;) i światełko 1.8 :loveu:
a drugi to tamron 55-200

to z 35-tki:loveu:
[IMG]http://i303.photobucket.com/albums/nn144/martyna2196/5maja2010/DSC_7888_1.jpg[/IMG][/QUOTE]
rewelka ostrość i kolory.
mam taką stałkę 50 mm f/2 helios od analoga

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']"widoczność tła" akurat nie ma tu nic do rzeczy- bo chyba chodzi o GO- głębię ostrości? a to zależy od ogniskowej i przysłony. Bokeh to co innego ;)

[B]Bolsbokser-[/B] ja mam obiektywy dwa, co prawda obydwa tanie, ale nie do wszystkiego(tele i "portretówka" o uniwersalnej ogniskowej) i jestem z obydwu bardzo zadowolona ;)[/QUOTE]
Bokeh wpływa na tło..... I każde szkło da inny. Nie osiągniesz 18-105 takiego jak np z 50mm


Sory jeśli głupoty plote :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...