Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='psiulka']Przychodzi fotograf do restauracji, kucharz mówi do niego:
- Piękne zdjęcia pan robi, musi pan mieć świetny i drogi aparat.
Fotograf przy wyjściu z restauracji, mówi:
- Pyszny obiad pan dziś przygotował, musi pan mieć bardzo drogie garnki.

;)[/quote]
Gdyby powiedział "pyszny obiad pan dziś przygotował, musi pan używać świeżych produktów i sprawdzonych przepisów" coś by już było na rzeczy:lol:
Nieważne, po prostu o ile milej i łatwiej dysponować dobrym sprzętem foto:cool3: Przydałoby się to zrozumieć...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='psiulka']Przychodzi fotograf do restauracji, kucharz mówi do niego:
- Piękne zdjęcia pan robi, musi pan mieć świetny i drogi aparat.
Fotograf przy wyjściu z restauracji, mówi:
- Pyszny obiad pan dziś przygotował, musi pan mieć bardzo drogie garnki.
[/QUOTE]

AgaMasel usprawiedliwiała jakość zdjęcia, a nie jego treść i wykonanie. Wg mnie fajnie uchwyciła ruch, a fota wygląda jak obraz;)

Link to comment
Share on other sites

Ja w jakości zdjęcia AgaMasel nie widzę nic złego, więc nie wiem po co ten dopisek o beznadziejnym aparacie. :eviltong:

[B]LeCoyotte[/B] - Masz zamiar kupić jakiś nowy sprzęt, że sprzedajesz swój stary? I co to za obiektywy masz do sprzedania? Mogę prosić o PW z info? ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Moj Canon 350d z powodu starosci i zmeczenia materialu padl wczoraj... Mamy w domu 40d co za tym idzie obiektywy sa do canona. Ale nie stac nas na razie na jakas lustrzanke dla mnie (350d, 400d albo 450d).

Ale rozgladam sie troche w ogloszeniach.

Macie jakies doswiadczenia z Olympus E-410? Niezla cena, czytalam troche o nim ale zawsze najlepiej spytac sie kogos kto ma ;)
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiulka']Przychodzi fotograf do restauracji, kucharz mówi do niego:
- Piękne zdjęcia pan robi, musi pan mieć świetny i drogi aparat.
Fotograf przy wyjściu z restauracji, mówi:
- Pyszny obiad pan dziś przygotował, musi pan mieć bardzo drogie garnki.

;)
[/quote]
Mówię o jakości. Wypuść fotografa na miasto z lustrzanką, a potem z telefonem kom. z aparatem 1mpx. Ciekawe, które zdjęcia będą lepsze:diabloti: Drażni mnie takie mówienie(nie chodzi mi o ciebie ale o innych), bo najpierw taka osoba mówi, ze to nie sprzęt robi zdjęcie a fotograf, a potem krzyczy na osobę robiącą zdjęcia zwykłym kompaktem, że zła głębia ostrości itp. Jasne, że jak ktoś nie umie robić zdjęć to nie zrobi dobrego nawet najlepszym aparatem, a dobry fotograf i z kiepskiego coś tam wyciśnie, ale nie ulega wątpliwości, że sprzęt ogranicza. Ten sam kadr wykonany telefonem, a lustrzanką będzie się dużo różnił i to nie z winy fotografa.

Porównując do twojego przykładu:Masz dwóch kucharzy o identycznych zdolnościach i umiejętnościach kulinarnych. Daj jednemu kucharzowi kuchnię z pełnym wyposażeniem i produktami jakie tylko chce, a drugiemu zapałki,trochę gałęzi i ziemniaka(zero przypraw!). Ten drugi choćby jak się starał nie ugotuje takiego obiadu jak ten pierwszy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']
[B]Macie jakies doswiadczenia z Olympus E-410? Niezla cena, czytalam troche o nim ale zawsze najlepiej spytac sie kogos kto ma ;)[/B]
[/quote]

Ja trzymałam go w rękach i strasznie źle mi się trzymało, bo tam, gdzie ma być prawa ręka jest taki płaski, tutaj to widać:

[IMG]http://www.takegreatpictures.com/content/images/olympus_E410_Top.jpg[/IMG]

To pewnie też zależy od tego, co kto lubi, ale mi to przeszkadzało. ;)

[QUOTE]Mówię o jakości. Wypuść fotografa na miasto z lustrzanką, a potem z telefonem kom. z aparatem 1mpx. Ciekawe, które zdjęcia będą lepsze:diabloti: Drażni mnie takie mówienie(nie chodzi mi o ciebie ale o innych), bo najpierw taka osoba mówi, ze to nie sprzęt robi zdjęcie a fotograf, a potem krzyczy na osobę robiącą zdjęcia zwykłym kompaktem, że zła głębia ostrości itp. Jasne, że jak ktoś nie umie robić zdjęć to nie zrobi dobrego nawet najlepszym aparatem, a dobry fotograf i z kiepskiego coś tam wyciśnie, ale nie ulega wątpliwości, że sprzęt ogranicza. Ten sam kadr wykonany telefonem, a lustrzanką będzie się dużo różnił i to nie z winy fotografa.
[/QUOTE]

Wiadomo, że nie można się spodziewać, że komórką zrobisz lepsze zdjęcie niż lustrzanką, ale większą część zdjęcia robi fotograf (a nie aparat), bo to on ma pomysł na zdjęcie i jego wykonanie. Oczywiście, że dużo lepsze zdjęcie będzie z lustrzanki lub z jakiejś dobrej hybrydy niż ze zwykłego kompaktu, ale niektórzy nawet na zwykłych kompaktach umieją robić ciekawe zdjęcia. :) Ok, już koniec OT.
Może pokażesz jeszcze jakieś inne swoje zdjęcia? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiulka']Ja trzymałam go w rękach i strasznie źle mi się trzymało, bo tam, gdzie ma być prawa ręka jest taki płaski, tutaj to widać:

To pewnie też zależy od tego, co kto lubi, ale mi to przeszkadzało. ;)
[/quote]
Dziekuje! Nie wiem czy go dostane jeszcze w sklepie do reki, bo na razie tylko ogloszenie widzialam o uzywanym

Rozwazam bardziej kupno 400d z powodu tego ze majac juz jeden (a wczesniej 2) aparaty canona ma sie obiektywy w domu do niego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Dziekuje! Nie wiem czy go dostane jeszcze w sklepie do reki, bo na razie tylko ogloszenie widzialam o uzywanym

Rozwazam bardziej kupno 400d z powodu tego ze majac juz jeden (a wczesniej 2) aparaty canona ma sie obiektywy w domu do niego ;)[/quote]
Dokładnie, mając w domu Canona, pozostałabym z Canonem.

Co chcesz wiedzieć o E-410? Ja Ci mogę powiedzieć już nawet wrażenia z macania E-450 :cool3: Seria 400 to małe, mobilne aparaty, właśnie dlatego nie mają gripa - kto co lubi. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiulka']

Wiadomo, że nie można się spodziewać, że komórką zrobisz lepsze zdjęcie niż lustrzanką, ale większą część zdjęcia robi fotograf (a nie aparat), bo to on ma pomysł na zdjęcie i jego wykonanie. Oczywiście, że dużo lepsze zdjęcie będzie z lustrzanki lub z jakiejś dobrej hybrydy niż ze zwykłego kompaktu, ale niektórzy nawet na zwykłych kompaktach umieją robić ciekawe zdjęcia. :) Ok, już koniec OT.
Może pokażesz jeszcze jakieś inne swoje zdjęcia? :cool3:[/quote]

Jeszcze tak króciutko: dążę tylko do tego, że czasem nie mamy wpływu na jakość zdjęcia i oceniający powinien uwzględnić czym było robione, a nie mierzyć wszystkie jedną miarą

Nie mam żadnych dobrych zdjęć:oops: Wszystko na płytach. Takie coś wykopałam, może się spodoba
[IMG]http://img219.imageshack.us/img219/751/64312138.jpg[/IMG]

[IMG]http://img125.imageshack.us/img125/9947/33581050.jpg[/IMG]
Może jakieś rady?:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Small, ostrość z twarzy uciekła ;)[/QUOTE]

i światło takie sobie.

Pewnie gdyby zdjęcie miało większą wartość emocjonalną, nie miałoby to takiego znaczenia i nie rzutowało w takim stopniu na ocenę całego zdjęcia.
Kadr też bez rewelacji - więcej eksperymentu !

Small może spróbuj popracować z modelką, która wie co robić przed obiektywem, a jak już chwycisz te emocje, a nie tylko bezsensowne patrzenie w obiektyw, to i z techniką podgonisz ;)

Link to comment
Share on other sites

To nie była sesja zdjęciowa, raczej takie pstrykanie do albumu, dlatego nie ma eksperymentów, ale starałam się żeby wypadło jak najlepiej. Ustawianie ludzi przed obiektywem to dla mnie nowość :roll:
Światło nie było zbyt rewelacyjne do robienia zdjęć, było ostre.

Mam coś takiego jeszcze

[IMG]http://images39.fotosik.pl/118/14cc7c5bdaa8d652.jpg[/IMG]


[IMG]http://images49.fotosik.pl/122/50ab98564d1f7d8f.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Albumowe zdjęcia też mogą być przesycone emocjami ;)
Światło ostre, więc na początku radziłabym Ci nauczyć się robić portret w świetle rozproszonym, a dopiero potem przejść do operowania promieniami słonecznymi - które mogą dać wspaniały efekt !

A jeśli chodzi o modelkę - zacznij pracować z kimś kto ma o tym pojęcie i właściwie będziesz mogła skupić się na wychwytywaniu odpowiednich emocji. Bo jeśli modelka tylko czeka co jej powiesz - jak ma sie ustawić i co robić - to nie dość, ze zdjęcia wyjdą nienaturalne, to Ty się raczej niczego nie nauczysz.
Niestety, żeby być modelką nie wystarczy mieć ładnej buźki i ciała.. Nie każdy potrafi pokazać emocje ;)
Oczywiście drobne uwagi co do ułożenia rąk, czy spojrzenia - poczynia się na sesjach zdjęciowych - ale generalnie praca z kimś kto ma pojęcie uczy stokroć więcej. I jest samą przyjemnością.

Tyle odemnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Dokładnie, mając w domu Canona, pozostałabym z Canonem.

Co chcesz wiedzieć o E-410? Ja Ci mogę powiedzieć już nawet wrażenia z macania E-450 :cool3: Seria 400 to małe, mobilne aparaty, właśnie dlatego nie mają gripa - kto co lubi. :)[/quote]
Tylko canony sa drozsze :P Nic splacimy 40d to pomyslimy o jakims dla mnie...

Hm jakie zdjecia wychodza, jakosciowo i ogolnie :D


[IMG]http://sherry-niunia.home.pl/zfoto/p7.jpg[/IMG]

Podoba sie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']a często wcale nie jest to potrzebne ;)[/QUOTE]

Ale pomaga - dodaje pewności siebie.. Trzeba naprawdę dobrze czuć się we własnej skórze, żeby zapomnieć o sobie i odkryć emocje.
Ktoś mówił, że życie modelki to bajka? ;)

Link to comment
Share on other sites

Aaa pomocy :placz:
Tatuś chce mi kupić lustrzankę :diabloti: obiektyw już wybrałam, na początek kit, tamron 70-300.. po jakimś roku kupi się coś porządniejszego.;) Jeśli chodzi o body to chcę Nikona D50/D70.. i nigdzie w internecie nie mogę znaleźć samego body :placz: Czy ktoś zna jakieś sklepy internetowe, bądź takie,które też mają stacjonarne sklepy(typu rtv euro agd), w których znajdę takowe body?
będę bardzo wdzięczna:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...