Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

Czas na mnie :eviltong:

[IMG]http://b33.grono.net/13/76/gallery-41552667-500x500.jpg[/IMG]
[IMG]http://b12.grono.net/106/162/gallery-50112952-500x500.jpg[/IMG]
[IMG]http://b33.grono.net/227/35/gallery-50113245-500x500.jpg[/IMG]
[IMG]http://b33.grono.net/138/21/gallery-46374513-500x500.jpg[/IMG]
[IMG]http://b12.grono.net/171/132/gallery-47419225-500x500.jpg[/IMG]


Proszę o krytykę !! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dog_master']Obiekty mnie wystraszyly... ;)

[URL]http://img178.imageshack.us/img178/1731/wijex8.jpg[/URL] to mi sie najbardziej podba :) To drugie, z lampa, mialo tak wygladac - tzn lampa miala byc widoczna? ;) Moze to jest sztuka, ale mi sie nie podoba niestety ;) Nie lubie, jak widac flesza na zdjeciach.[/quote]


Na temat koniecznośći używania lampy w makrofoto chyba mówić nie trzeba, a odbicie może dlatego, że dyfuzor mi się 'lekko' podziurawił :lol: No i ślimagi nagie mają to do siebie, że dość sporo śluzu produkują - co dodatkowo odbija światło ;)
dzięki za komentarz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxSweetGirl93xx']odrazu mówię że nie mam dobrego sprzętu........
[/quote]
A czy sprzęt jest najważniejszy? Połowa z nas (jak nie więcej), która udziela się w tym temacie i wstawia swoje zdjęcia ma zwykłe aparaty kompaktowe (takie, jak ten Kodak) ;)

[B]bigos [/B]- gratuluję świetnego ujęcia! :-)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxSweetGirl93xx']No co do makro to wiem że rozmazane nie umiem lepszych robić... to nie na mój aparat....
ostrości nie potrafie ustawic..;/
:)

ja mam kodak cx 7430...



No wiem że rozmazane... ale nie umiem lepszych po za tym to moje pierwsze makro:P[/quote]
Żeby robić ostre fotki, nie trzeba mieć super lustrzanki. Kompaktem też się da :), więc nie zwalaj na aparat, tylko instrukcja w ręke i dowiedz się jak co się ustawia.... Po za tym czytaj temat i nie zniechęcaj się !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Na temat koniecznośći używania lampy w makrofoto chyba mówić nie trzeba, a odbicie może dlatego, że dyfuzor mi się 'lekko' podziurawił :lol: No i ślimagi nagie mają to do siebie, że dość sporo śluzu produkują - co dodatkowo odbija światło ;)
dzięki za komentarz :)[/quote]

Spoko, tylko pisze, co widze ;) Sama nie umiem sobie dobrze makra oswietlic ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxSweetGirl93xx']No co do makro to wiem że rozmazane nie umiem lepszych robić... to nie na mój aparat....
ostrości nie potrafie ustawic..;/
:)
ja mam kodak cx 7430...
No wiem że rozmazane... ale nie umiem lepszych po za tym to moje pierwsze makro:P[/quote]

Ty się sprzętu nie czepiaj tylko wejdź na stronę bognika i zobacz jakie cuda IXUSem robi :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorkaa']Ty się sprzętu nie czepiaj tylko wejdź na stronę bognika i zobacz jakie cuda IXUSem robi :cool3:[/quote]
Ochh, już przestań :-x :eviltong: Mi chodziło ogólnie, że trzeba poznać aparat, aby lepsze zdjęcia robić :-) Nie wystarczy wziąć lustra z dobrym szkiełkiem do rąk, aby zdjęcia były super :diabloti:
Sama jestem ciekawa, jak ja długo będę poznawać lustro :hmmmm: :evil_lol:

P.S. Zdaję sobie sprawę, że są aparaty, którymi dobrych zdjęć się nie zrobi mimo najszczerszych chęci (mam na myśli np. 14-pixelowe aparaty za 100 zł na allegro). Miałam okazję przetestować jeden z w/w aparatów, po prostu masakra :shake:

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']Ochh, już przestań :-x :eviltong: Mi chodziło ogólnie, że trzeba poznać aparat, aby lepsze zdjęcia robić :-) Nie wystarczy wziąć lustra z dobrym szkiełkiem do rąk, aby zdjęcia były super :diabloti:
Sama jestem ciekawa, jak ja długo będę poznawać lustro :hmmmm: :evil_lol:

P.S. Zdaję sobie aparaty, że są aparaty, którymi dobrych zdjęć się nie zrobi mimo najszczerszych chęci (mam na myśli np. 14-pixelowe aparaty za 100 zł na allegro). Miałam okazję przetestować jeden z w/w aparatów, po prostu masakra :shake:

Pozdrawiam![/QUOTE]
zdajesz sobie aparaty?:hmmmm:
:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']P.S. Zdaję sobie sprawę, że są aparaty, którymi dobrych zdjęć się nie zrobi mimo najszczerszych chęci (mam na myśli np. 14-pixelowe aparaty za 100 zł na allegro). Miałam okazję przetestować jeden z w/w aparatów, po prostu masakra :shake:[/quote]
Nawet nie wiedziałam, że takie 'aparaty' istnieją :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']Nawet nie wiedziałam, że takie 'aparaty' istnieją :eviltong:[/quote]
Tak to jest, kiedy ludzie łapią się na ,,chwyt marketingowy" - 14 mln pixeli, 10-krotny zoom ... cyfrowy (aparat kuzynki jednak nawet zoom'a cyfrowego nie miał, nie mówiąc już o jakichkolwiek trybach :shake:)! :diabloti:

[quote name='Tinka:)']bognik jaką masz najszybszą migawkę w ixusie?[/quote]
Nie wiem :diabloti: Nie mam możliwości ustawień, w końcu to aparat kompaktowy :roll: Migawka sama się 'dobiera' kiedy zmieniam tryby zdjęciowe ...
Dlaczego pytasz? :razz:

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']

Nie wiem :diabloti: Nie mam możliwości ustawień, w końcu to aparat kompaktowy :roll: Migawka sama się 'dobiera' kiedy zmieniam tryby zdjęciowe ...
Dlaczego pytasz? :razz:

Pozdrawiam![/quote]

bo ja mam 1/8 i nigdy nie chcą mi wyjść ostre zdjęcia w ruchu jakimkolwiek :cool1: w trybie sport też.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']bo ja mam 1/8 i nigdy nie chcą mi wyjść ostre zdjęcia w ruchu jakimkolwiek :cool1: w trybie sport też.[/QUOTE]

1/8 sekundy ?! :-o To nic dziwnego, że nie wychodzą ostre :cool3:
Jakoś nie chce mi się wierzyć, nawet w moim sony-m (kupionym 5 lat temu) można było ustawić 1/1000s.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...