Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bognik']Ja mam właśnie 1GB, ale poluję na 4GB :razz:[/quote]

mam teraz 4GB, ale powiem Wam szczerze, że IGB uczył oszczędności i od razu atomatycznej selekcji, nie zalegały mi setki zdjęc na kompie. A przy 4GB sytuacja ma się nieco inaczej :diabloti:


[quote]Wiem, że stałki są najlepsze, ale myślałam żeby kiedyś kupić [URL="http://allegro.pl/item406560860_e_oko_sigma_24_70_2_8_ex_dg_macro_gwar_fvat_okazja.html"][B]taką[/B][/URL] Sigmę.[/quote]

to też nie jest tak, że są najlepsze. są lepsze i gorsze stałki, podobnie jeśli chodzi o zmiennoogniskowe ;)
choć czytałam gdzieś ostatnio na amerykańskiej stronie (?), że moja sigma została jednym z najlepszych szkieł portretowych WOGÓLE. i najlepszym w swojej klasie :razz:

[QUOTE]Pełny pewnie, że wytrzyma, ale jakoś nie widzi mi się ciągłe doładowywanie go (nie jest lepiej rozładować go całego?), a ostatnio często w plenery wychodzę ;)[/QUOTE]

ja czasem wychodzę z połową i też daje rade. zazwyczaj na sesji traci 2 kreski ;)

[QUOTE]Pilot jak i filtry to są na razie chyba najpotrzebniejsze rzeczy dla mnie :diabloti:[/QUOTE]

Filtry ważna sprawa, ja mam polaryzacyjne od początku.

[QUOTE]Jak Ty wtedy ostrość ustawiasz?! :-o[/QUOTE]

wcześniej był to złożony proces manualnego ustawienia ostrości na pewnym punkcie, gdzie się potem ustawiałam.
w tej chwili pilot zalatwia sprawę ;)

Link to comment
Share on other sites

Zalezy...

Kompakt: filmiki, duzy zoom.
Lustro: wydatki, rozne obiektywy, iso.
[quote name='masienka']sprowadzal ktos sprzet ze stanow i moze podzielic sie wrazeniami? Wiem, ze cos juz o tym bylo pisane ale gdzie?? :cool1:[/quote]
Na prawie kazdym forum systemowym [Canon Board Nikon, OlympusClub] lub tez ogolnofotograficznym [Cyberfoto] bylo miliony razy ;p Ogolnie to czasem sie zdarza clo i vat, ostatnio to juz w ogole, bo tani $ -> duzo importu elekroniki -> wzmozone kontrole, problemy z gwarancja [nie wiem, jak C/N, ale O daje roczna zamiast dwuletniej, a Sigma chce dowod uiszczenia oplaty celnej].

Link to comment
Share on other sites

To ja sie pokusze :razz: Ogolnie bdb jak dla mnie ale skoro chcesz krytyki :diabloti: przyczepie sie odrobine. Ogolnie to tylko ciecie glowy na nie. Oprocz tego jedna, jedyna blahostka

Co mi sie mniej podoba w tej obecnej serii choc moze to tylko moje widzimisie ;) Masz oryginalna, fajna urode: piekne usta i oczy i dobrze, ze probujesz to pokazywac. Ale masz tez dosc szeroka, okragla twarz i mam wrazenie, ze kadry z wysunietym podbrodkiem nie bardzo do Twojej buzi pasuja, troche ja przerysowuja. Nie wiem... wczesniej jakos nie rzucalo mi sie to w oczy i w sumie dopiero teraz zwrocilam na ten szczegol uwage. Moze po prostu kadr z lekko pochylona glowa

A moze dlatego, ze to seria "z wyrzutem" i tak powinno byc ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]masienka[/B] dziękuję za szczerą ocenę. nie tylko techniczną. to buduje i zwraca uwagę na wiele rzeczy.
jasne, ja zdaję sobie sprawę z moich niedoskonałości. ale gdybym wciąż pokazywała zdjęcia z pochyloną głową (a jest takich sporo) stałoby się to nudne. nie tylko dla oglądających, dla mnie również.
druga sprawa, że seria ewidentnie jest 'z wyrzutem' (swoją drogą nie bez powodu i jakoś zawsze zdjęcia wiążą się z moim prywatym życiem) i zwyczajnie takie a nie inne gesty pasują.
a to, że nie jestem idealna nie powinno mi przeszkadzać w robieniu fotek, w końcu tacy są ludzie i takich ich trzeba fotografować. ja nie szukam ideału. szukam emocji i gestów, a nie ładnych buziek.

ale może czego innego szukamy (?)

niemniej dziekuję, że zwróciłaś na to uwagę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Samturia']Dog_masterko, własnie chodzi o to, że po zakupie lustrzanki raczej nie będę miała kasy na dokupowanie obiektywów, i dlatego się pytam, czy lepszy kompakt czy lustrzanka z kitem :)[/QUOTE]
jak nie masz kasy to bierz tego canona S5 is. Moim zdaniem to na prawdę fajny sprzęt:)

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie ;) Rozumiem przeciez, ze nie mozna zawsze tak samo chocby bylo zawsze bez zarzutu :razz: no i nastroj modelki /fotografa tez sie w zdjeciach uwidaczniac powinien i dobrze, ze u Ciebie to jest
Dlatego napisalam, ze to tylko moje widzimisie ;)
Jakos mi bardziej pasuja do Twojej urody inne kadry wiec sie wrazeniem podzielilam. A to wcale nie znaczy, ze te sa zle bo nie sa (poza cieciem glowy w ostatnim:diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masienka']Absolutnie ;) Rozumiem przeciez, ze nie mozna zawsze tak samo chocby bylo zawsze bez zarzutu :razz: no i nastroj modelki /fotografa tez sie w zdjeciach uwidaczniac powinien i dobrze, ze u Ciebie to jest
Dlatego napisalam, ze to tylko moje widzimisie ;)
Jakos mi bardziej pasuja do Twojej urody inne kadry wiec sie wrazeniem podzielilam. A to wcale nie znaczy, ze te sa zle bo nie sa (poza cieciem glowy w ostatnim:diabloti:)[/QUOTE]

ciesze się, że się rozumiemy i jeszcze raz dziękuję za szczerość kochana :loveu:
trzeba próbować wciąż czegos nowego, bo inaczej stoi się w miejscu, a ja pragnę się rozwijać ! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']
wcześniej był to złożony proces manualnego ustawienia ostrości na pewnym punkcie, gdzie się potem ustawiałam. [/quote]
Też o tym myślałam, ale nie próbowałam jeszcze :diabloti:

Portret - hmmm, Ty wiesz co ja sądzę :eviltong:
Miałaś kiedyś grzywkę? :razz:

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']Też o tym myślałam, ale nie próbowałam jeszcze :diabloti:

Portret - hmmm, Ty wiesz co ja sądzę :eviltong:
Miałaś kiedyś grzywkę? :razz:

Pozdrawiam![/QUOTE]

polecam ! trafienie z ostrością w 1/10 przypadków :evil_lol:

hmmm ja wciąż mam grzywkę :eviltong: miałam prostą, całkiem niedawno, jakieś pół roku temu, teraz uskuteczniam zapuszczanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']polecam ! trafienie z ostrością w 1/10 przypadków :evil_lol:[/quote]
Tak też myślałam :diabloti:

[quote]hmmm ja wciąż mam grzywkę :eviltong: miałam prostą, całkiem niedawno, jakieś pół roku temu, teraz uskuteczniam zapuszczanie.[/quote]
Ooo, to tak jak ja ;)

Pozdrawiam i dobrej nocy życzę!

Link to comment
Share on other sites

A ja mam dylemat- moja rodzina niejest za kupowaniem aparatu w fotozakupy, niewiem jak ich przekonac, cena tam jest tansza o 200zl co jest dla mnie wazne poniewaz urodziny mam niedlugo a chce sobie sama sprawic tak prezent...

Jak przemowic rodzince do rozumu ze ten sklep jest dobry, ktos z was kupowal,ma jakies dobre argumenty?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']kobieta
[url]http://img247.imageshack.us/img247/3184/dsc0727iiri9.jpg[/url]

o konstruktywna jak zwykle proszę :)[/QUOTE]

jezeli chodzi o technike, to wydaje mi sie, ze przekontrastowane jest, w PDR czarna plama, tak samo pod wlosami; po lewej stronie szyi. I usta sie troche zlewaja z odcieniem skory. A jesli chodzi o przekaz - jak zwykle dobra robota:cool3: Ostatnie MZ dobre pok kazdym wzgledem, moze tylko ten prawie-przepal rozprasza uwage;)

[quote name='bognik']

Dziękuję, czyli jednak bez filtra się nie obejdzie.[/QUOTE]

zawsze mozna sie wspomoc PSem:lol: ale wiadomo - filtr to filtr,a nie efekt w psie;)

[quote name='eria']http://i180.photobucket.com/albums/x191/niufka/tn_P8036500.jpg[/QUOTE]

ladnie wyszlo:cool3:

[quote name='dog_master']
[url]http://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/13187/mini_P8044881rogz.jpg[/url][/QUOTE]

swietna reklama!:)

polujacy Polo
[IMG]http://i283.photobucket.com/albums/kk308/vertobi/fr/PICT5875x800.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Masterka przycinałaś coś? bo jak na oryginale po lewej stronie miałaś jeszcze dużo miejsca to bym tAm nie przycinała...teraz bym przycięła z prawej strony lekko :p ale w sumie jak się przytnie z prawej to będzie mniejszy efekt zdjęcia...a fotka bombowa :p[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]betty_labrador [/B]- może moment fajny, ale cała reszta niestety nie wygląda dobrze ;)

[B]dog_master [/B]- świetne! Moment, ostrość i kolorki :-)

[B]LeCoyotte [/B]- ale masz fajnego modela!
Ja bym zdjęcie tylko trochę skadrowała, żeby było ciaśniej (kwestia gustu), ale ogólnie to przyjemne zdjęcie ;)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Dzieki! :) Troszke przycinalam, bo mialam lekkie zabezpieczenie kadru - nie latwo trafic... :/ Ale niewiele, wiec nie mam z czego ciac :/ Ew. centralny kadr, ale w prawo pilki nie przesune... :(

A tak co do nowosci :]

[B]Olympus ogłasza nowy system, Micro 4/3 :)[/B]
[url]http://www.dpreview.com/news/0808/08080501microfourthirds.asp[/url]
Czyli matryca 4/3 w miniaturowym body wielkosci kompaktu, bez lustra i wizjera, z miniaturowymi szklami - nareszcie kompakt z wymienna optyka! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...