Jump to content
Dogomania

Katowice CACIB 2009 = Nominacja CRUFT'S 2010 !!!!


Codik&Toffik

Recommended Posts

Cacncun, problem jest właśnie w tym, że zostaliśmy poinformowani o zmianie warunków (w zeszłym roku było jak najbardziej ok..) PO przyjmowaniu zgłoszeń, a pieniędzy nam nie oddadzą. Więc jaki my tu mamy wolny wybór??????!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cancun']Obawiam sie, ze ZKwP MOZE tak zrobic, tzn. uznac psa jako kolejnego danego wlasciciela tylko wtedy jezeli wlasciciele u KAZDEGO z psow sa DOKLADNIE CI SAMI. [/QUOTE]

Takie sytuacje są niezmiernie rzadkie, aby ktoś miał kilka psów dokładnie w takiej samej współwłasności.

[QUOTE]przypadkow, gdzie ludzie dopisywali jakas osobe jako wspolwlasciciela (a dokladnie tego wlasciciela jako glownego) zeby poprzez to zaszczedzic na zgloszeniach (zbieraly sie cale grupy ludzi i nagle jakas osoba byla wspolwlascicielem np. 20 psow roznych ras.... :crazyeye: i 19 z psow mialo przez ten przekret znizki...)[/QUOTE]

rozumiem, ale nie można wszystkich wystawców traktować jak potencjalnych oszustów, w końcu z nich się "żyje", płacą duże pieniądze i oczekują minimum szacunku.Jeżeli oddziały obawiają się takich praktyk wystarczy spojrzeć w rodowód zgłaszanego psa, tam jest czarno na białym napisane kto jest właściecielem psa i jakie nazwiska jeszcze są umieszczone w tym dokumencie. Wszelkie próby kombinacji osób zgłaszających powinny być karane, niech przez kilku oszustów nie cierpi gro uczciwych osób.

[QUOTE]A co do wystawy w Katowicach: NIKT nas nie zmusza do zglaszania - po prostu mozna ta wystawe w przyszlosc wykreslic z kalendarza jezeli sie nie podoba. W czym problem?![/QUOTE]

Tym sposobem trzeba będzie wykreślać z kalendarza wystawy innych oddziałów, które idą w ślady Katowic. W Polsce wystaw Międzynarodowych nie jest aż tak wiele i w wielu rasach , gdzie konkurencja jest ogromna, nie można pozwolić sobie na luksus wybierania tu pojadę, a tam nie :(

Link to comment
Share on other sites

sama mam żal do Zw w katowicach bo dzwoniłam i pytalam zanim zgłosiłam i opłaciłam . Wtedy wszystko było "rożowo" , potem juz nie yło mozliwosci wycofania psa ze zwrotem zapłaconej opłaty za wystawe mimo że było to w terminie zgłoszen. Trudno jedziemy i mamy nauczke ze nie zawsze nalezy wierzyc w to co mowia , ale bedzie jak bedzie , mam nadzieje ze dobrze:razz:
Co do tej opłaty psow na współwłsanosć to tez mysle ze wzieło sie to stad ze coraz wiecej ludzi (obcokrajowcow)'umawia" sie na wspołwłasnosc tylko i wyłacznie po to by swoim i cudzym psom zrobić championaty jak najmniejszym kosztem , dopisujac osobe z danego kraju jako wspołwłasciciela ktory tak naprawde nic wspolnego z tym psem nie ma bo potem wraca do wlasciciela , "lizing" sie konczy ,zainteresowani na tym korzystaja bo mniejszym kosztem zdobyli tytuły a tak faktycznie traci zwiazek nie mowiac juz o psach ktore zmieniaja domy jakby to były przedmioty do ktorych wlasciciel nie ma przywiazania. Tez mysle ze jesli to nie takiego typu przypadek to wszystko mozna wyjasnic ,bo jak ktos wczesniej napisał takim sposobem z wszystkich współwłascicieli robi sie potencjalnych oszustów .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='milamini']Bo jak trzeba powagi to nie ma komu być poważnym.

A z jakiej racji ja mam mieć narzucone z kim mam mieć psy na współwłasność? To, że jednego mam z jedną, a drugiego z inną osoba, to dyskwalifikuje je jako MOJE? To ja nie mam prawa decydować o zakupie psa? I mam być karana za to? Jakbym wystawiała 15 sztuk :roll: i z tego powiedzmy z 6 miała na współwłasności z różnymi ludźmi (najczęściej są to hodowcy danego zwierzaka) to mam płacić równo za każdego? Skoro jest zapis dopuszczający współwłasność zwierzęcia, jest ustalony adres i główny właściciel to jak można potem wmawiać,że to nie jest prawda? że to nie MÓJ pies? I to ma być opieka nad hodowcami? To ma pomóc w rozkwicie Kynologii przez duże K ? To jest jak praktyka pseudohodowców- wydoić do upadłego!!! Tylko wszystko ma swoje granice.[/quote]


Wydaje mi sie ze jezeli wszystkie psy na współwłasnosc maja jeden adres taki sam w rodowodach wspówłasciciela to tak jakby byly to psy jednego wlasciciela. Moim zdaniem za takie cos przysługuja zniżki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cancun']

A co do wystawy w Katowicach: NIKT nas nie zmusza do zglaszania - po prostu mozna ta wystawe w przyszlosc wykreslic z kalendarza jezeli sie nie podoba. W czym problem?![/quote]

I pewnie to mam powiedzieć mojej Czeszce, tak? :angryy: Że nikt jej nie zmusza do przyjazdu, a to co zapłaci naddatku (przypominam: 4 psiaki - było napisane że za psa jednego właściciela 50 Euro, reszta psów tego samego właściciela 40. Tymczasem w potwierdzeniu dostała 1 pies 50 Euro, 2gi 50, 3ci 50 a czwarty, tej samej rasy co 3ci, 40 Euro) to dlatego że ZK tak sobie dorabia? 20 Euro to prawie 100 PLN; chciałbyś żeby ktoś Cie na tą kwotę naciagnął?
Ona na pewno nie przyjedzie drugi raz na coś takiego, ale dlaczego teraz ma przepłacać i to bezprawnie? A jeśłi związek sobie tak genialnie zorganizował dodatkową kasę, to neich uczciwie poinformuje, że będzie zgarniał tyle i niech zmieni cennik - a nie oszukuje kolejnych ludzi.
Bo to zwykłe oszustwo i naciąganie, i nie znajduję na to usprawiedliwienia :angryy: ; uważam równocześnie że właśnie JEST PROBLEM, i tak absolutnie nie powinno być.

Link to comment
Share on other sites

Na stronie ZK Katowice jest napisane:

[quote]Opłata za pierwszego psa: 120zł
Za każdego następnego psa***: 100zł

*** - Następny pies tego samego właściciela (tych samych właścicieli) co pierwszy pies.

[/quote]


Czyli w przypadku psa na współwłasność jest "pół" właściciela? Nie rozumiem.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cancun']A co do wystawy w Katowicach: NIKT nas nie zmusza do zglaszania - po prostu mozna ta wystawe w przyszlosc wykreslic z kalendarza jezeli sie nie podoba. W czym problem?![/quote]

W tym,ze oddzial w Katowicach nie raczyl poinformowac wystawcow o prawdziwych warunkach,w jakich wystawa sie odbedzie.A dwa,ze zabronil wycofywania psow,co jest dla mnie absolutnym przegieciem !
Dla mnie to po prostu jawne oszustwo i celowe wprowadzanie ludzi w blad !

Link to comment
Share on other sites

Nam w ogóle policzono jakoś z księżyca- wpłata była dokonana- 120 za pierwszego psa (w całości należący), za drugiego (na współwłasność z jego hodowcą) 120zl, za trzeciego ( na współwłasność tez z jego, ale innym, hodowcą) wpisano "niezapłacony". A suma była wysłana 120, 100 i 100. :cool1: I o co im chodzi? Nie dojdziesz. A zgłoszenie- owszem - nikt mnie nie zmusza do tego ,żeby w ogóle korzystać z usług ZK!!! To mam iść do PKPR-u? O to chodzi? Spadać na szczaw? Może w ogóle olać papiery? Bo na cholerę mam się tylko wnerwiać i w koszty wchodzić? Nie chodzi w tej chwili nawet o te głupie 2dychy- na wyjazdy zagraniczne więcej wydajemy niż na te polskie zapyzialce, ale na sposób w jaki się ludzi w bambuko robi. Ze wszystkim- od narzucania kto z kim i dlaczego, po warunki i parę innych rzeczy. Łachę robią, że wystawę organizują? To my łachę robimy, że płacimy, że chcemy sie tłuc ileś kilometrów, znosić survival i kupić pół naleśnika za 10 zeta :angryy:. Niech mniej bokami wypływa kasy to i na wynajem hali, i na diety dla faktycznie sędziujących, i na hotel też będzie. Acha- na bilet na pociąg też wystarczy. A skoro to za mało- to na Wiejskiej też można poskubać. Wtedy się tak ludziska nie wkurzają :eviltong: Może to kiedyś dotrze do co niektórych. Ja chcę po prostu jak to teraz się ładnie mówi TRANSPARENTNYCH przepisów- wszędzie takich samych, i nie stawiania mnie przed faktem, i bez braku możliwości odejścia od umowy w wyniku niedotrzymania warunków tejże przez jedną ze stron.
Proste?
Do zrozumienia tego studiów nie trzeba kończyć. ;)
Dobra- ja już swoje zrobiłam- skarga jest wyskrobana, dostarczona, jak trzeba w FCI też będzie. Jeśli komuś zależy aby go też w rogi nie robiono- polecam pisemko. Ja cielakiem nie jestem, żeby w chamski sposób skubać mnie z kasy- mi nikt niczego w prezencie nie daje. Może większości tak i dlatego mają w nosie. Ja nie mam. Zawsze mówiłam co mi na sercu leży i się przeciwstawiałam głupocie. I nie żałuję.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa jestem jakie duze są te namioty ? co z widzami ? czy bedzie na tyle miejsca by sie pomiescić razem z oglądajacymi tą wystawe ? czy wogole będą wpuszczani widzowie bo przyjechać i odejsc z "kwitkiem " to wcale nie jest miłe i ile kosztować bedzie wstęp ??? i gdzie ( czy wogole ?) będą stoiska z akcesoriami psimi ? gastronomia ? woda ? itp? bo chyba i tu sie coś zmieni , a to nie jest takie całkiem bez znaczenia jak ktos z daleka przyjedzie na dodatek nie swoim transportem .Moze ktos ze Zw. z Katowic odpowie na te pytania ?;)

Link to comment
Share on other sites

No ja mam nadzieję że będzie w miarę ciepło i sucho przede wszystkim... bo jak będzie taka fatalna pogoda jak dziś to będzie kiepsko:shake:

wyjaśnijcie mi jak to jest z tym wycofywaniem psa... bo powinna być możliwość wycofać psa zanim zakończą przyjmowanie zgłoszeń tak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='milamini']...... A zgłoszenie- owszem - nikt mnie nie zmusza do tego ,żeby w ogóle korzystać z usług ZK!!! To mam iść do PKPR-u? O to chodzi? Spadać na szczaw? Może w ogóle olać papiery? Bo na cholerę mam się tylko wnerwiać i w koszty wchodzić?.....[/quote]


Popieram !!!!
Przeciez Zwiazek jest dla członków , bez nich nie ma ZWIAZKU!!!!

Może to wreszcie dotrze do wladz!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Opłata za wystawe to najmniejszy pryszcz w tym wszystkim, chyba, że ktoś mieszka na miejscu. Biorę tę możliwość pod uwagę dopiero od dzisiaj, z różnych względów osobistych - nie z powodu organizacji, ale postaram sie pojawić
Dla mnie wymiar ringu jest obojetny, bo w klasie championów mam tylko jeszcze jednego psa, ale są tez klasy mocno obstawione, w końcu to najważniejsza wystawa w Polsce w tym roku, wiec licze na to, że będą dosyć obszerne

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jak tak czytam Wasze obawy względem namiotów, to przyznam nie pojmuję.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Moja rasa też chyba będzie w namiocie i ja się cieszę.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Już kiedyś miałam kontakt z wystawą namiotową, fakt nie w Polsce, i było cudnie, lepiej niż na hali.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie było pogłosu, i hałasu ,którego psy nie lubią, który jest nieodłącznym elementem hali.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Było chłodniej niż na hali, gdzie po 2 godz wystawiania robi się ciepło, ciasno, śmierdząco i niekomfortowo. Nie było tyle oglądających, co akurat dla mnie jako wystawiającego jest plusem.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pamiętam kiedyś sytuację, jak jakąś grupę przeniesiono na `lodowisko` oj jak się wszyscy burzyli, natomiast po wystawie jak przyszło wrócić na halę w kolejnych latach już nie chcieli.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jestem ciekawa co zrobią organizatorzy Katowic, jak nam się spodoba w namiocie :cool3:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Czego wszystkim sceptykom życzę oczywiście:razz:. Ja się cieszę z namiotu , jedyne pytanie to jego rozmiar , tego nie wiem, ale mam nadzieję, że Katowice zachowają standardy i będzie OK.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi się podoba ta wypowiedź Argus Elektry. Bardzo umiarkowana racjonalna i stonowana odpowiednio.Bez sztucznych emocji. Przekonała mnie do pójśca na tą wystawę. Jak się naczytałem tutaj, że to podłoga nie taka, to temperatura za wysoka lub za niska a to ciepło się ubrać a to coś tam coś tam .... W sobotę bedę jako widz a w niedzielę wystawię. Gdybym się miał tak stresować jak niektórzy, tak to przeżywać to wolałbym jednak zostać w domu albo pójść do kina na fajny film. Tak tak wiem ..pieniądze ,prestiż.... no ale trudno albo fajna zabawa na wystawie i branie tej rzeczywistości jaka jest albo .... stres przedwystawowy i uszczerbek na zdrowiu . Miłego dnia i fajnej wystawy z wysokimi lokatami dla wszystkich piesków życzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Argus Electra'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jak tak czytam Wasze obawy względem namiotów, to przyznam nie pojmuję.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Moja rasa też chyba będzie w namiocie i ja się cieszę.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Już kiedyś miałam kontakt z wystawą namiotową, fakt nie w Polsce, i było cudnie, lepiej niż na hali.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie było pogłosu, i hałasu ,którego psy nie lubią, który jest nieodłącznym elementem hali.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Było chłodniej niż na hali, gdzie po 2 godz wystawiania robi się ciepło, ciasno, śmierdząco i niekomfortowo. Nie było tyle oglądających, co akurat dla mnie jako wystawiającego jest plusem.[/SIZE][/FONT]
quote]
nie jestem sceptykiem , ale zadaje pytania bo lubie wiedzieć , tym bardziej ze nie na takie warunki wiekszość z nas zgłaszała swoje psy .Wszytsko by ok było gdyby od poczatku było uczciwie podane co jak i gdzie .
Nie mozna liczyc na to ze ogladajacych nie bedzie bo w koncu nie dla wszystkich wystawa to tylko uganianie sie za tytułami ... Ponad to jest zasadnicza roznica w wystawianiu psa ozdobnego z długim do ziemi włosem a krotko czy szorstkowłosymi pieskami i warunkami jakie tym psom sie oferuje . Oczywiscie kazdy ma prawo decydowania o tym gdzie jedzie i dlaczego ,ale warunki sa raczej znane , tu jednak miało byc wszystko "po staremu" a jak sieludzie pozgłaszali i opłacili to sie okazało ze "po nowemu" i mozliwosci wycofania opłaty juz nie było , mimo ze chcialam to zrobic w jeszcze terminie zgłoszen tym nie przedłuzonym .
Co do tego "ciasno, smierdzaco i niekomfortowo " własnie zeby sie nie okazało ze takie warunki beda w namiotach bo siedzenie w namiocie przez wiele godzin z psem na stoliku to raczej nic przyjemnego .Stad rowniez wynikło moje pytanie o wielkosc namiotu i wpuszczanie widzów chcacych ogladną te wszystkie piękne pieski ;).

Link to comment
Share on other sites

doszły mnie słuchy że ring honorowy na lodowisku będzie:roll: mam nadzieje ze to jakaś brednia:roll:bo chyba lepiej by było jakby był juz w tym namiocie za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

A nie ma co szukać złudzeń że związek wam odpowie dlaczego informacja o namiocie była wprost zatajana, dlaczego pózniej nie mozna było juz wycofać psów, dlaczego.... jest wszystko tak czy siak bo oni tu są guru a wy tylko wystawcami. Wystawcy nie maja prawa się domagać takich informacji:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='renia13']:diabloti:Dada , bardzo madre :eviltong: tłoku mniej a kasa i tak przepadnie :evil_lol:
a ja dalej zapytam jakie są wymiary tego namiotu w ktorym bedą ringi od 1-6 ???????[/quote]

ja pytałam w związku i nie udzielono mi odpowiedzi a przecież w umowie wynajmu namiotu muszą być podane jego wymiary oraz parametry takie jak temperatura. Skoro oddział prosi o zabranie cieplejszej odzieży to znaczy że obawia się że będzie chłodno. Ok dla wielu psów to nawet lepiej, ale ja mam nagiego psa, debiutanta i nie chcę my marzł na ringu. W dupie mam tą kasę i niech już nawet sobie ją wezmą, ale chce konkretnej informacji, bo jeżeli tam bedzie zimno, to ja nie wystwaię malucha. Czemu związek nie chce udzielic informacji , które sa dla wielu wystawców bardzo istotne?

Dla mnie jest to niedopuszczalne i nawet jeżeli okaże się że będzie ciepło i warunki mnie powalą to nic nie zmieni tego że pracownicy którzy odbierają telefon w ZK Katowice sa niekompetentni, nieuprzejmi i w bardzo chamski sposób odnoszą się do wystawców (przenosząc to na język rynku- klientów).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...