Jump to content
Dogomania

Katowice CACIB 2009 = Nominacja CRUFT'S 2010 !!!!


Codik&Toffik

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kasiko']a co z opłatą, przecież go zgłosiłam? :cool3:[/quote]
Jakiś miesiąc później odstaniesz pismo do zapłaty w kwocie 180 zł i to wsio...
Katowice bardzo rygorystycznie podchodzą do opłat i tak czy siak będziesz musiała zapłacić. Mnie się to juz raz zdarzyło, dostałam takie pismo mimo iż pies został wystawiony. Pies miał być bezpłatny, bo to weteran (2 lata temu w Katowicach były jeszcze bezpłatne weterany). Pojechałam, wystawiłam i... miesiąc później pismo ponaglające do zapłaty, bo niby pies bezpłatny zgłoszony, a nie wystawiony podlega opłacie. Napisałam maila z informacją, że zaszła jakaś pomyłka, że piesek był wystawiony i dołączyłam ksero karty oceny i się wszystko wyjaśniło :) Miło, szybko i bez krzyku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i Barni']a my pod namiotami :shake: i jest 20 psów w naszej klasie :roll: labradorów młodziezy :razz:[/quote]

Ja cie kręcę a w suczkach 29 :crazyeye: A ja się przejmuję 9 w suczkach młodzieży flatów :oops:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies został zgłoszony, nie opłacony i nie wystawiony, to najpierw przyślą pismo. Jeśli opłata nie zostanie uregulowana, to wysyłają pismo do Zarządu Głównego i możecie dostać wyższy rachunek przy zgłoszeniu na iną wystawę lub po prostu nie przyjmą Wam zgłoszenia.

Ja w Łodzi miałam sytuację, że w listopadzie dostałam pismo wzywające do zapłaty, chociaż opłata była zrobiona. Wystarczyło wysłać faksem potwierdzenie z banku.

Link to comment
Share on other sites

Ja to mam wrażenie, że ZK Katowice śledzi nasz wątek tutaj na dogo i z każdymi naszymi informacjami i pretensjami uaktualnia swoją stronę oddziału z odpowiedziami i zapewnieniami na nasze słowa :evil_lol::evil_lol:
Dla mnie ubaw po pachy, też jesteśmy w najliczniej obsadzonej klasie w naszej rasie, co lepsze, jesteśmy pod halą namiotową, małe, prawie bezwłose pieski :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Od ponad 6 miesięcy trąbiono, że Spodek jest w remoncie. Wszystkie media to podawały i to nie przy okazji wystawy dla psów tylko wszystkich imprez -koncertów itp. Cudów się nie stworzy jak główna arena czyli centrum Spodka jest totalnie rozbebeszone. Troszkę wyrozumiałości.Wiem coś o tym jak ludzie się starają w związku Katowickim i to za friko !!!

Link to comment
Share on other sites

Yanni skasowali takie sumy za zgloszenia psów, ze wychwalanie, ze pracuja za friko to sredni pomysl ;) Mamy im jeszcze placic za to? Czy w momencie rezerwowania Spodka na czas wystawy nie bylo wiadome, ze odbedzie sie remont? Rozumiem, ze organizatorzy pewnie dowiedzieli sie pozniej niz np. my, albo z telewizji. Bo w innym przypadku wileka nieodpowiedzialnoscia jest zdecydowanie zeby wystawa odbyla sie w takich warunkach!!! Spokojnie mozna bylo pomyslec o innej hali (sosnowiec?) Czemu nie? Ja osobiscie wspolczuje psom, które beda biegac po drewnianej podlodze, ktora bedzie dudnic przy prezentacji na ringu :shake: A ring główny? Elmininacje na MP? Moze oddzial wreszcie poda takie informacje??? A moze nie bedzie finałów :evil_lol:

Jezeli oddzial wszystkich milo zaskoczy to jestem pewna, ze pojawia sie w jego kierunku pochwaly, ale jezeli bedzie tak jak wszyscy sobie na ta chwile wyobrazaja to wspolczuje :roll:
A o wyrozumiałości prosze ZAPOMINEĆ, jak sie placi kilka stów (przez kilka psów można zbankruowac!) to nie mamy być wyrozumiali i głaskać oddział po główce tylko WYMAGAĆ, zeby poziom byl tak wysoki jak cena. I kropka.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą. Ale nikt tego złośliwie nie robi. Czy lepiej by było gdyby ta wystawa się nie odbyła? Kwoty są wysokie -przyznaję. Kilka psów to czasami miesięczny czynsz. Mam nadzieję że chociaż atmosfera będzie bardzo miła .

Link to comment
Share on other sites

Cytat z 6.01. [quote name='SH']Konkretniej...

Na płycie w hali głównej, czyli tam gdzie trwa remont były zawsze tylko [B]4[/B] [B]z 18 ringów[/B] :p no i honorowy :razz: Pozostałe ringi znajdują się co roku na sali (2),na lodowisku (6) i na koronie hali głównej (6).
Organizatorzy mają kilka koncepcji rozwiązania problemu ringów w tym honorowego, m.in.zależnie od ilości zgłoszeń w poszczególnych rasach.

Wystawa odbywa się od lat na terenie MOSiR [B]i[/B] Spodka - sprawy własnościowe terenu, na którym odbywa się wystawa są dość skomplikowane i nie jest to problem wystawców lecz organizatorów.
A nazwanie miejsca wystawy "w Spodku" służy jedynie ułatwieniu przyjezdnym trafienia na teren wystawy - wszyscy w okolicy, a nawet większość z daleka, wiedzą jak ta hala wygląda, gdzie się znajduje i jak do niej dojechać.[/quote]

I wszystko jasne... wystawcy są sami sobie winni bo nie odróżniają terenu MOSIR od SPODKA ... :evil_lol:
/Swoją drogą ciekawe jak duży jest teren MOSIR-u...-trzeba by się zorientować pod kątem przyszłorocznej wystawy bo ten remont jest zapowiedziany chyba na kilka lat.../

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Yanni skasowali takie sumy za zgloszenia psów, ze wychwalanie, ze pracuja za friko to sredni pomysl ;) Mamy im jeszcze placic za to? [/quote]

Pracuję za friko dla Oddziału podobnie jak wiele innych osób i czuję się Twoją wypowiedzią urażony.
Spędziliśmy wiele godzin nad zgłoszeniami, mailami itp. Przyszło do nas ok. 3000 maili, odpisałem na ok. 1000. Karty ocen i numerki startowe same się podrukowały, a potwierdzenia jeszcze się same zapakowały do kopert i wysłały? Ponad 3700!!!
Niestety samo się nie chciało zrobić - zrobiło to grono ludzi aktywnie działających w Oddziale Katowice. (podobnie odbywa się w innych Oddziałach)
Za darmo!!!

[quote name='Talagia']Również jestem pełna optymizmu, ze jednak oddzial nas miło zaskoczy ;-)[/quote]

Mam taką nadzieję :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Ja to mam wrażenie, że ZK Katowice śledzi nasz wątek tutaj na dogo i z każdymi naszymi informacjami i pretensjami uaktualnia swoją stronę oddziału z odpowiedziami i zapewnieniami na nasze słowa :evil_lol::evil_lol:
Dla mnie ubaw po pachy, też jesteśmy w najliczniej obsadzonej klasie w naszej rasie, co lepsze, jesteśmy pod halą namiotową, małe, prawie bezwłose pieski :evil_lol:[/quote]

Czytam dogomanię "od zawsze". Jeśli z wypowiedzi forumowiczów wynika, że coś jest niezrozumiałe na naszej stronie, to trzeba napisać tak, żeby nie było wątpliwości.
Jak widać to nie zawsze działa. Czytanie a czytanie ze zrozumieniem to dwie różne sprawy.
Tekst na stronie "Hala namiotowa dla zapewnienia komfortu wystawców będzie oświetlona, ogrzewana z drewnianą podłogą" jest widać niezrozumiały.
Ktoś narzeka na podłogę - lepiej, żeby podciekało z zewnątrz jeśli będzie padać?
Ty martwisz się, że pies Ci zmarznie - a jeśli będzie słonecznie to możliwe, że zamiast ogrzewać będziemy otwierać ściany, żeby nie było za duszno.

Link to comment
Share on other sites

[quote]I wszystko jasne... wystawcy są sami sobie winni bo nie odróżniają terenu MOSIR od SPODKA ... :evil_lol:
/Swoją drogą ciekawe jak duży jest teren MOSIR-u...-trzeba by się zorientować pod kątem przyszłorocznej wystawy bo ten remont jest zapowiedziany chyba na kilka lat.../[/quote]Nigdzie w mojej wypowiedzi, do której odnosisz swój uszczypliwy komentarz nie ma sugestii, że wystawcy powinni a nie są w stanie czegoś odróżnić.
Wręcz przeciwnie - napisałam "sprawy własnościowe terenu, na którym odbywa się wystawa są dość skomplikowane i [U]nie jest to problem wystawców[/U]".
A remont w/g planów zakończy się już jesienią tego roku :p

Link to comment
Share on other sites

Ravk- bardzo mi przykro, ze czujesz sie urazony poniewaz nie taki byl cel mojej wypowiedzi.
Uważam, ze "wywlekanie" ciężkiej pracy oddziału (która niewątpliwie taka jest i doskonale zdaje sobie sprawe z tego jak wyglada przygotowanie do wystawy i ile jest przy tym roboty) nie moze byc usprawiedliwieniem dla wystawców.
Prosze zrozumieć, ze nie bawimy sie w wystawianie psów, zeby współczuć ludziom, którzy zajmuja sie organizacja, bo wiekszosc by zrezygnowala (po co im dostarczac tyle roboty?) i nie jestesmy zapraszani aby za darmo prezentowac swoje pieski. Kazdy wystawca również wkłada mase pracy w przygotowanie (o tym chyba dobrze wiesz) + jeszcze placi grube pieniadze za udzial w wystawie. Wiec dlaczego mielisbysmy nie wymagac najwyzszego poziomu od wystawy takiej rangi? Jezeli Katowice maja cierpiec z powodu organizacji wystawy CACIB i jeszcze z nominacja na Cruft's, to przeciez smialo mozecie zajac sie tylko organizacja krajówek i nie marudzic, ze jest ciezko.

Jednoczesnie znowu podkreslam, ze jestem dobrej myśli i nie jest moim celem zlekcewazenie pracy jaka oddzial wklada w przygotowanie wystawy tylko przedstawienie tego "naszego" punktu widzenia ;) Bo wiadomo, ze chetniej sie jedzie na wystawe, która slynie z dobrej organizacji :razz:

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak, nikt nic nie sugeruje- szkoda tylko, że nikt nie był w stanie parę miesięcy temu jasno określić warunków w jakich będą wystawiane psy a jak mantrę powtarzano w kółko "wystawa odbędzie się na terenie Spodka".
Nie rozumiem zdziwienia faktem, że niektórzy czują się trochę- delikatnie mówiąc- "zawiedzeni" organizacją ...
Po prostu informacja o namiotach powinna ukazać się [B]przed[/B] zakończeniem zgłoszeń...

[quote name='SH']
A remont w/g planów zakończy się już jesienią tego roku :p[/quote]

Tak, masz rację- I etap remontu. II etap planowany jest na 2010 rok- m.in. wymiana dachów, elewacji itp., no ale to na pewno nie wpłynie na przebieg imprez tego typu. W każdym razie trzymam kciuki za lepsze warunki za rok.:p

Czy wiadomo już gdzie będzie ring honorowy i czy będzie tam także miejsce dla widzów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='d_orka']Czy wiadomo już gdzie będzie ring honorowy i czy będzie tam także miejsce dla widzów?[/QUOTE]

Otóż... ring honorowy będzie znajdował się na rondzie przy skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej, Korfantego oraz W. Róździeńskiego.

Widzowie będą mogli stać na chodnikach oraz miejscach przyległych do ronda

Ze względów organizacyjnych ruch nie będzie mógł być wstrzymany, ponieważ przez rondo muszą przejeżdżać TIRy z dostawą materiałów na remont Spodka.


:evil_lol: :evil_lol:


P.S. osoby przemieszczające się pomiędzy ringami sa proszone o zaopatrzenie się w kaski ochronne!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...