Jump to content
Dogomania

Małe psy - inne niż wszystkie (?)


requiem.

Recommended Posts

  • Replies 878
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bonsai_88']Co nie zmienia faktu, że praktycznie każdy mały pies zaskakuje, jeśli jest doskonale wytresowany i nie jest tylko zabawką na rękach, której lepiej nie dotykać bo się zniszczy... [/quote]
Ale tego przecież nie kwestionuję. Sama z moim psem trenuję agility, dłubię w obi (bo mam ambicję pokazywać, że mały pies nie tylko może robić obi, ale może też robić je dobrze), czasem porzucam frisbee. Sztuczek uczę regularnie. Na rękach noszę sporadycznie.
I jestem ostatnią osobą, która by twierdziła, że małego psa trzeba traktować jak zabawkę. Także wcale nie o to mi chodziło.
Ja po prostu nie znoszę wrzucania do jednego worka - czegokolwiek. I tak jak ktoś proponował, żeby zrobić charakterystykę małych ras i wkleić na początku tematu - to już z krzesła spadłam. :-o

Link to comment
Share on other sites

:) no dzisiaj poznalalismy westa Borysa :evil_lol: i zauwazylam ze to strasznie energiczna rasa..tzn rzucalam pilke psom i po jakis 30 rundkach baster z kella wymiekli a ten dalej latal :razz: a i zauwazylam jeszcze ze w brew pozorom buldozki francuskie maja czasem wiecej energi isa szybsze nawet od mojej kelli co jest bardzo trdne :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']:) no dzisiaj poznalalismy westa Borysa :evil_lol: i zauwazylam ze to strasznie energiczna rasa[/quote]
Miałaś kiedyś wątpliwości, że westy to mało energiczna rasa?
Przecież to terriery!
Moja (westiczka) po 30 rundkach biegania za piłką dopiero się rozkręca.
Do tego na spacerze dołączamy frisbee i posłuszeństwo.
W domu ćwiczymy dog dancing i sztuczki. Wenka biega też przy rowerze i biega z pańcią.
A już niedługo zabieramy się na poważnie za agility. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocker']hahahah ja widziałam yorasa co obsikał lade w sklepie :lol!:[/quote]

mój obsikał krzesełko w gabinecie :evil_lol:

[quote name='Enchantress*']Miałaś kiedyś wątpliwości, że westy to mało energiczna rasa?
Przecież to terriery!
Moja (westiczka) po 30 rundkach biegania za piłką dopiero się rozkręca.
Do tego na spacerze dołączamy frisbee i posłuszeństwo.
W domu ćwiczymy dog dancing i sztuczki. Wenka biega też przy rowerze i biega z pańcią.
A już niedługo zabieramy się na poważnie za agility. ;)[/quote]

mój nudzi sie po 10 rzuceniach, jemu trzeba ciągle coś nowego wymyślać, nie potrafi np sam sobie biegać bez żadnego sensu.
tez bym chciała agility, ale nie mam gdzie... :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']
mój nudzi sie po 10 rzuceniach, jemu trzeba ciągle coś nowego wymyślać, nie potrafi np sam sobie biegać bez żadnego sensu.
tez bym chciała agility, ale nie mam gdzie... :placz:[/QUOTE]

Wenka sama z siebie, bez sensu również nie biega i nie tarmosi się z innymi psami (są wyjątki).

Ale aportowania nie uważam za nudne zajęcie.
Męczy zarówno fizycznie jak i psychicznie.
Aportowanie z różnych pozycji (z leżenia na plecach czy z ukłonów), brak możliwości ruszenia po aport bez odpowieniej komendy i przynoszenie na kiwnięcie palcem jest ciekawe.
A poza tym psica po 45 minutach się wreszcie zmęczy.
[SIZE="1"]I bierzemy się za frisbee. :diabloti:[/SIZE]

Agility? My jedziemy na obóz do Lublina i trening do Wrocławia.
Potem ćwiczenia na własnych profesjonalnych przeszkodach. ;)
Potem pewnie jakieś seminaria.
Hihi - ale plany!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Enchantress*']Wenka sama z siebie, bez sensu również nie biega i nie tarmosi się z innymi psami (są wyjątki).

Ale aportowania nie uważam za nudne zajęcie.
Męczy zarówno fizycznie jak i psychicznie.
Aportowanie z różnych pozycji (z leżenia na plecach czy z ukłonów), brak możliwości ruszenia po aport bez odpowieniej komendy i przynoszenie na kiwnięcie palcem jest ciekawe.
A poza tym psica po 45 minutach się wreszcie zmęczy.
[SIZE=1]I bierzemy się za frisbee. :diabloti:[/SIZE]

Agility? My jedziemy na obóz do Lublina i trening do Wrocławia.
Potem ćwiczenia na własnych profesjonalnych przeszkodach. ;)
Potem pewnie jakieś seminaria.
Hihi - ale plany![/quote]

jeszcze proszę o kurs 'jak zainteresować psa JAKIMKOLWIEK aportem przez więcej niż 2min':cool1:

a inne psy- jak najbardziej, przez psa nawet sie ostatnio wykąpał w bajorku a tego nie cierpi :evil_lol:

poza tym- nie wyobrażam sobie zmęczonego Grama:shake:

plany niezłe, niezłe:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

30 rundek to pikuś. Ja po dwóch godzinach rzucania piłki widzę zawiedzioną minę "co już nie bawimy się?". :evil_lol:
terrierowate nie do zdarcia są.

Tinka - kupujesz zabawkę, nową najlepiej głośną. Pokazujesz białemu i zabierasz. Pokazujesz i bawisz się sama. Pokazujesz i prawie ją dostaje. W końcu jak dasz to będzie fajna;)
Su po prostu do zabawek spacerowych nie ma dostępu w domu. Ale ją można nakręcić chodzeniem przy nodzie ]:>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']30 rundek to pikuś. Ja po dwóch godzinach rzucania piłki widzę zawiedzioną minę "co już nie bawimy się?". :evil_lol:
terrierowate nie do zdarcia są.

Tinka - kupujesz zabawkę, nową najlepiej głośną. Pokazujesz białemu i zabierasz. Pokazujesz i bawisz się sama. Pokazujesz i prawie ją dostaje. W końcu jak dasz to będzie fajna;)
Su po prostu do zabawek spacerowych nie ma dostępu w domu. Ale ją można nakręcić chodzeniem przy nodzie ]:>[/quote]

Poprawka- Russelle są nie do zdarcia:evil_lol:

nic na nim nie robią piszczące zabawki, szczególnie na dworze. Przecież takie fajne ptaszki tam latają!:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja musiałam przekierować na zabawki - inaczej pies w bojowym szale miał ochotę wprać całemu światu i polować na wszystko:shake:
Aktualnie problemu brak, Su nakręcona i szczęśliwa. Choć jak rzuciłam frisbee i w miejscu gdzie sucz skakała po dysk poderwały się kaczki to do ostatniego momentu nie wiedziałam co złapie:lol:

Cyrk z zabawką i dziki szał pomaga przynajmniej w moim przypadku. Choć nie jestem przekonana że w lesie nie miała by ochoty zapolować:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Enchantress*']Miałaś kiedyś wątpliwości, że westy to mało energiczna rasa?
Przecież to terriery!
Moja (westiczka) po 30 rundkach biegania za piłką dopiero się rozkręca.
Do tego na spacerze dołączamy frisbee i posłuszeństwo.
W domu ćwiczymy dog dancing i sztuczki. Wenka biega też przy rowerze i biega z pańcią.
A już niedługo zabieramy się na poważnie za agility. ;)[/quote]

niemialam watpliwosci :evil_lol: no ale zaskoczyl mnie naprawde :diabloti:
zaufaj ze pudle tez sa energiczne ale nie dal rady z westem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

czyżby znowu jakaś "awantura" na temat pudelków :lol:
U mnie w najbliższej okolicy są 2 westy - nie należą do energicznych po kilku rundkach z moim szczeniakiem wymiękają a to też młode psy. Za to yorki które znam to okazy niespożytej energii. Sąsiad ma 3 yorki - te jak wyjdą na dwór to dosłownie sieją postrach :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']czyżby znowu jakaś "awantura" na temat pudelków :lol:
U mnie w najbliższej okolicy są 2 westy - nie należą do energicznych po kilku rundkach z moim szczeniakiem wymiękają a to też młode psy. Za to yorki które znam to okazy niespożytej energii. Sąsiad ma 3 yorki - te jak wyjdą na dwór to dosłownie sieją postrach :evil_lol:[/quote]


nie pozwolimy obrazac pudelkow :evil_lol: :diabloti:
moze akurat to ten jeden west byl jakis z adhd :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']ja bym się martwiła gdyby terier nie był energiczny - w końcu psy użytkowe. Na polowania.[/quote]

.....dobra nie bede sie klocic.. ale nie kazdy terier ma tyle energi .. :diabloti:

coc to ty poczytaj troche albo naucz sie czytac ze zrozumieniem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...