Jump to content
Dogomania

Black&White - czarna księżniczka i biały szajbus


gops

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

skoro pozwalam mu skakać tzn że nie ma z tym problemu , jak kulał nie skakał .
bardzo mi ulżyło bo ciężko go było powstrzymać tyle czasu póki nie zaleźliśmy odpowiedniego leku , to taka sprężynka.
ciężko ograniczać ruch bardzo aktywnemu psu na dodatek młodemu .
na szczęście wszystko już ok od ponad 2 miesięcy od kiedy je te tabsy .

ba od wiosny zaczynamy bawić sie w wp , jakoś musi to przeżyć . oczywiście za pozwoleniem weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ale staffiki raczej chyba nie mają dysplazji :) p[/QUOTE]
o to nie tak , matka natura tu nie była łaskawa aż tak.
zdarza się , tylko specyficzna budowa staffika , nie powoduje dyskomfortu życiowego nawet ze stawami C. Tam gdzie ONek by kulał i kwiczał , to staffik zachowuje się jak zdrowy ;) Dlatego mimo że nie wymagane do rodowodu :grins: warto stawy kontrolować ... szczególnie właśnie ze względu i na budowę i ciężar i głupotę tej rasy ;)

Staffik to pies który pracuje głównie tyłem , temu należy o ten tył dbać szczególnie.

Tak , wszystkie moje staffiki mają robione badania :grins: pechowo wsie mają A :diabloti: Ale to nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności kontrolowania stawów.

Ale śliska nawierzchnia przy głupocie tej rasy , nie jest przyjacielem. Tylko niebezpiecznym wrogiem.

Ten post Gops , nie jest kierowany do Ciebie .... Tinka lubi nowinki wchłaniać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']o to nie tak , matka natura tu nie była łaskawa aż tak.
zdarza się , tylko specyficzna budowa staffika , nie powoduje dyskomfortu życiowego nawet ze stawami C. Tam gdzie ONek by kulał i kwiczał , to staffik zachowuje się jak zdrowy ;) Dlatego mimo że nie wymagane do rodowodu :grins: warto stawy kontrolować ... szczególnie właśnie ze względu i na budowę i ciężar i głupotę tej rasy ;)

Staffik to pies który pracuje głównie tyłem , temu należy o ten tył dbać szczególnie.

Tak , wszystkie moje staffiki mają robione badania :grins: pechowo wsie mają A :diabloti: Ale to nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności kontrolowania stawów.

Ale śliska nawierzchnia przy głupocie tej rasy , nie jest przyjacielem. Tylko niebezpiecznym wrogiem.

Ten post Gops , nie jest kierowany do Ciebie .... Tinka lubi nowinki wchłaniać.[/QUOTE]
lubi :diabloti:
a z ciekawości jaka jest najczęstsza choroba stawów u staffików?
zamierzasz swoim powtórzyć badania po kilku latach, żeby zobaczyć czy się nie ścierają rzepi zbyt szybko na przykład?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleks89']Lek dla starych ludzi.Nie stosować u dzieci poniżej 16roku życia.
Dziwnego masz weta pewnie taki mundry jak Ty.[/QUOTE]

nastepnym razem lepiej sie przygotuj, bo w ulotce:

"Wskazania: Leczenie uzupełniające w bólach kości i stawów spowodowanych chorobą zwyrodnieniową stawów." Nic o "starych" osobach napisane nie ma, wiec skad taki wniosek? Tak to mozna wrzucic do jednego worka wszystkie tabletki na stawy bo z reguly podaje sie je w pewnym juz wieku (szczegolnie u ludzi).

Wiecej dodawac nie bede, bo dyskusja jak zawsze na poziomie odpowiednim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']nastepnym razem lepiej sie przygotuj, bo w ulotce:

"Wskazania: Leczenie uzupełniające w bólach kości i stawów spowodowanych chorobą zwyrodnieniową stawów." Nic o "starych" osobach napisane nie ma, wiec skad taki wniosek? Tak to mozna wrzucic do jednego worka wszystkie tabletki na stawy bo z reguly podaje sie je w pewnym juz wieku (szczegolnie u ludzi).

Wiecej dodawac nie bede, bo dyskusja jak zawsze na poziomie odpowiednim.[/QUOTE]

[URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_zwyrodnieniowa_staw%C3%B3w[/URL]

[COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Uważa się, że choroba dotyczy 25-30% osób w wieku 45-64 lat, 60% starszych niż 65 lat i więcej niż 80% osób w wieku powyżej 75 lat

ja bym nigdy nie podała szczeniakowi niczego czego nie można podawać dzieciom, i mój wet zapewne się z tym zgodzi[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']lubi :diabloti:
a z ciekawości jaka jest najczęstsza choroba stawów u staffików?
zamierzasz swoim powtórzyć badania po kilku latach, żeby zobaczyć czy się nie ścierają rzepi zbyt szybko na przykład?[/QUOTE]
Nie ma reguły na choroby stawów , raczej takiej konkretnej dla rasy. Genetycznie się mało kiedy zdarza. Budowa szkieletu , moze nie budowa - dojrzewanie szkieletu u staffików jest specyficzne , temu wiele rzeczy jest interpretowane przez wetów którzy nie znają rasy błędnie. Staffik ok 2 roku życia zamyka rozwój kości , do tego czasu jest miękki i chrząstkowy ;)

Staffik jest psem ciężkim , nawet ten najchudszy ;) taki typ budowy. Jest psem skocznym , żywiołowym i adrenalina odcina mózg. Dlatego trzeba myśleć za staffika , bo on to i po gwoździach będzie skakał z uśmiechem na ryju. I można wierzyć że jest super i się świetnie bawi i nic mu nie jest ;)

Pewno że badam co i raz , jak tylko jest okazja ... moje psy mają wysiłek fizyczny ... aport wbrew pozorom nie jest taki słodki dla stawów ... szczególnie u debili :wink: Zrywy , hamowania , wyskoki - to wszystko ma ogromny wpływ na jakość stawów ;)
Powiem tak , przy każdej okazji , jak któreś dupe stłucze , robie przy okazji RTG bioder i łokci. Póki co jest wsio bez zmian - nie podaje suplementów na stawy , bo nie ma potrzeby :) Chyba że jednostka wymaga , to wtedy dostaje.

Jest to rasa podatna bardzo na urazy , bo to ciężki pies. Która rasa o wzroście 38cm w kłębie , długości grzbietu 40 cm , waży 16-18 kg ?
I nie mówimy o zatuczonych psach , bo takie to już kaleki ;) mówimy o psach w kondycji wyścigowej.

Nie za darmo amerykańce zmodyfikowali staffika i stworzyli pitbulla , bo pit ma zupełnie inny rodzaj gnata i budowy , gibkości , ciężkości .. no i cały mechanizm tyłu jest bardzo różny.
Jak już wspominałam , główny napęd to tył i on jest szczególnie narażony na urazy.

Nie pozwalam skakać po śliskim ... mimo że chętnie by poskakały :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Czyli co idac do weta po diagnostyke lepiej olac to co przepisze i sluchac Was na dogo bo na pewno macie racje? To przepisal lekarz weterynarz.
Znajdz wiec preparat ktory mozna podawac dzieciom - najlepiej kilka, zeby mozna bylo wybierac.

I - to ze TY nie podasz i Twoj wet o tym wie to Twoje swiete prawo to samo tyczy sie gopsowej jej psa i ich weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']no dobra...choroba zwyrodnieniowa stawow?

przeciez pies w trakcie leczenia nie tylko nie powinien skakac. powinien miec ograniczony ruch i sokojne spacery az do ponownego badania ortopedycznego, kiedy lekarz stwierdzi czy leczenie jest zakonczone.[/QUOTE]


I tu popieram w 100% :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']no dobra...choroba zwyrodnieniowa stawow?

[/QUOTE]
Bardzo o nią prosto u staffika , dobry temat zaczęłaś. Szczególnie tu mówię o staffiku.
Biorąc na wzgląd że kościec zamyka rozwój ok 2 roku życia , wszelkie urazy , kulawizny które mają miejsce w tym czasie , źle prowadzone , leczone ... będą prowadzić do zwyrodnień.
U innych ras psów kościec zamyka rozwój ok 7 miesiąca , myślę że to ważna informacja ;)
Mówię o rasach o podobnych gabarytach , nie o molosach. A staffikowi bliżej z gnatami do buldogowatych niż terrierowatych. Tu zależy już od typu do którego przynależy dany staffik.
A ocenia się to na podstawie grubości gnatów.

Wiedzę swą czerpię u wyśmienitego ortopedy który uczy się na moich psach. Franek to był staffik którego pierwszy raz widział na oczy. A jest to lekarz z tych co się uczy całe życie , a nie wie lepiej bo ma 30 lat praktyki :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']no dobra...choroba zwyrodnieniowa stawow?

przeciez pies w trakcie leczenia nie tylko nie powinien skakac. powinien miec ograniczony ruch i sokojne spacery az do ponownego badania ortopedycznego, kiedy lekarz stwierdzi czy leczenie jest zakonczone.[/QUOTE]
To spróbuj zrealizować ten plan z młodym, narwanym i energicznym psem. Znam to z autopsji. Niewykonalne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']To spróbuj zrealizować ten plan z młodym, narwanym i energicznym psem. Znam to z autopsji. Niewykonalne.[/QUOTE]
wykonalne ;)
moja sucz miała przez miesiąc prawie rozwaloną łapę, przez ten czas mogłam z nią tylko sztuczki robić ;) rozwalało ją nieźle, ale przynajmniej nauczyła się wyciszać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']wykonalne ;)
moja sucz miała przez miesiąc prawie rozwaloną łapę, przez ten czas mogłam z nią tylko sztuczki robić ;) rozwalało ją nieźle, ale przynajmniej nauczyła się wyciszać[/QUOTE]

czyli preparatow nie znajdziesz o ktorych wspomnialam wyzej? ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze dodam jedno i ważne myślę. Nie kumam tej obrony uciśnionej ... bo wymiana doświadczeń , wiedzy praktycznej jest istotna.

Mi to loto koło dupy , czy ten pies skacze z mostu czy po lodzie .... tylko tu powinien brać górę zdrowy rozsądek i wchłanianie wiedzy i wyciąganie wniosków. By potem nie płakać nad rozlanym mlekiem.

Mogę klaskać nad każdym zdjęciem , bić brawo na cokolwiek będzie się działo. Tylko psu coś się stanie , coś mu tam przeskoczy , wyskoczy - ale to można zwalić na hodowcę :diabloti:

Przy okazji opierdzielę hodowcę Claytona , że wyhodował staffika który skacze po terakocie i się z tego cieszy ... Nawet jak kuleje , to nadal biega , skacze i udaje że nic nie boli ... jak mógł coś takiego wyhodować :shake:

Idę dzwonić i zgłosić pretensje ...

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie zaraz pojawi sie tekst, ze ciezko ograniczyc ruch u mlodego, aktwnego psa...

ale to nie jest dla mnie zaden argument. w zeszlym roku jesienia moja suke uszkodzil gigantyzny owczarek niemiecki. po miesiacu leczenia, ultradzwikow itd rtg wykazalo, ze mimo to robia sie zwapnienia. suka miala rezonans i kolejny miesiac zwapnienia byly rozbijane laserem-rezonans pokazal, gdzie celowac punktowo

lacznie przez 2,5 miesiaca pies, ktory przyzwyczajony jest do wielogodzinnego, nieskrepowanego ruchu, mial prawo do kilku spacerkow po alejkach.
jednoczesnie mielismy w domu kilkumiesiecznego szczeniaka, ktory chcial sie bawic i nie kumal, czemu nie wolno.

wiec bez przesady. to jest do zrobienia i normalny pies nie dostanie od tego kociokwiku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']wykonalne ;)
moja sucz miała przez miesiąc prawie rozwaloną łapę, przez ten czas mogłam z nią tylko sztuczki robić ;) rozwalało ją nieźle, ale przynajmniej nauczyła się wyciszać[/QUOTE]
Racja. Zapomniałam z kim rozmawiam. Wycofuję się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']To spróbuj zrealizować ten plan z młodym, narwanym i energicznym psem. Znam to z autopsji. Niewykonalne.[/QUOTE]



oooo juz sie pojawilo:))))


moja sucz miala wtedy rok i dwa miesiace.
nalezy do psow na maxa aktywnych. szczerze to nie znam zbyt wiele aktywniejszych.

ale mi zalezy na tym, zeby byla aktywna jak najdluzej, a nie, zeby lazila jak paralityk, bo czegos nie dopilnowalam lub tez w wieku piecu lat dostawala blokady stawowe, zeby jakos wegetowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']To spróbuj zrealizować ten plan z młodym, narwanym i energicznym psem. Znam to z autopsji. Niewykonalne.[/QUOTE]
Da się .... da się bezpiecznie zmęczyć psa , wysiłkiem fizycznym .. psychicznie staffika się nie zmęczy , to dla bołdełów i onków ..
Da się , ale nie skokami i zrywami.

I uwierz mi da się , bo Clayton przy moich niektórych psach , to jest limfatyczny leniwiec :evil_lol:

Trzeba tylko odrobina wyobraźni .... i wcale życie staffika nie musi polegać na wiszeniu i ciąganiu skacząc. Wręcz należy to ograniczać .... by żył długo i szczęśliwie.

A do tego by staffik skakał i był mniej narażony na urazy , to trzeba przygotować jego organizm odpowiednim prowadzeniem treningów.
I mieć na uwadze że staffik to jest staffik ... a nie pudelek , onek czy picior , buldożkiem z francji tez nie jest. Buldożek odczuwa ból i myśli i umie powiedzieć DOŚĆ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...