Jump to content
Dogomania

obcinać czy nie obcinać?


Recommended Posts

No właśnie...obcinać czy nie? Bo sama nie wiem.

Czy taki zabieg jest bolesny? Tzn. domyślam się, że psiak jest usypiany, ale czy potem widać, żeby go bolało?

Jak wygląda pielęgnacja takich uszu? Opatrunki zmienia się samemu czy robi to weterynarz?

Jak długo uszy się goją?

Czy trzeba je potem jakoś specjalnie podklejać, żeby stanęły?

Do jakiego wieku można psiakowi obciąć uchole?

Wiem, że moje pytania mogą wydać się śmieszne, ale ja nie mam o tym pojęcia, a chciałabym wiedzieć na co się ewentualnie zdecyduje.

Ile kosztuje taki zabieg i czy ktoś mógłby polecić mi weterynarza z Łodzi lub okolic? Mieszkam w Pabianicach.

Zapomniałam dodać, że chodzi o amstafa

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zabronione, ale niestety malo kto tego zakazu przestrzega

z tego co sie orientuje uszy szczeniakom obcina sie w wieku 3 miesiecy, i trzeba kleic, zeby staly. to jest normalna operacja pod narkoza, wiec to psa chyba jakis czas boli...jesli zle mowie, prosze mnie poprawic :)

mi podobaja sie kopiowane amstafy, ale nie wiem, czy mojemu psu bym to zrobil :), twoja decyzja :)

Link to comment
Share on other sites

W sumie ja tez jestem przeciwna obcinaniu uszu i ogonków. Uważam, że sznaucer i bokser z nieobciętymi uszkami i ogonkiem wyglądaja ślicznie, dużo lepiej niż z obciętymi, ale amstaff wyglada gorzej. Jednak chyba nie byłabym w stanie obciąć mu uszek, więc zostaną długie uchole :D .

Link to comment
Share on other sites

Mój mały ma kopiowane uszy i wcale nie uważam tego za SADYZM!!!!!!!

A ciekawe swoją drogą czy sterylizacja mniej boli???? Po za tym, goi się to bardzo szybko, dwa dni po zabiegu mój pies zapomniał, że cokolwiek miał robione z uszami. Jeśli miałabym podjąć jeszcze raz decyzję o cięciu to bym ją podjęła.

Link to comment
Share on other sites

Julka ale jest różnica między cięciem ucholi, a sterylizacją .. sterylka ma coś ważnego na celu, a cięcie uszu tylko wygląd...

Mnie osobiście nie podobają się cięte amstafy ... :roll: przynajmniej te które ja widziałam praktycznie tych ucholi nie miały :-?

Ja bym nie cieła ...

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie obcinanie uszu i ogonków to bezensowny zabieg bo właścicielowi się podoba. A co jak komuś sie spodoba piesek bez łapki???

Rozumie że kiedyś to miało coś na celu ale teraz jak ktos ma psa tak tylko do towarzystwa to to chyba niema żadnego sensu.

A poza tym poco kupować sobie psa który nie podoba się taki jaki jest tylko trzeba go upiększać???

Sterylizacja też nie powinna być wykonywana dla wygody właściciela ale z powodów zdrowotnych.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie obcinanie uszu i ogonków to bezensowny zabieg bo właścicielowi się podoba. A co jak komuś sie spodoba piesek bez łapki???

Naprawdę nie popadajmy w przesadę...

Rozumie że kiedyś to miało coś na celu ale teraz jak ktos ma psa tak tylko do towarzystwa to to chyba niema żadnego sensu.

A poza tym poco kupować sobie psa który nie podoba się taki jaki jest tylko trzeba go upiększać???

Taki był lansowany wzorzec i takie zawsze miałam wyobrażenie o swoim przyszłym psie.

[qoute=magia] Sterylizacja też nie powinna być wykonywana dla wygody właściciela ale z powodów zdrowotnych.

A w większości przypadków jest dla wygody wlaściciela (choroby układu rozrodczego stanowią niewielki odsetek)...... i czy to jest moralne pozbawianie psa hormonów i możliwości rozrodu ot tak sobie? Bo nie chce się pilnować suki w czasie cieczki?

Link to comment
Share on other sites

ja np bym NIE wysterylizowal swojej suni dla wygody ale uszka dalem przyciac i w cale nie zaluje ale wszyscy w rodzinie mnie przeklneli ze to zrobilem, zdjecia sa tutaj

na razie uszka sa oklapniete bo ciąłem w poniedzialek ale jak sie podgoja to wezme sie za ich ukladanie

na pierwszym zdjeciu widac ja jeszcze z uszami no niestety z tylu ale sadze ze wiekszosc zna Gihe z poprzednich postow wiec wiedza jak wygladala

Link to comment
Share on other sites

Ja mam staffika więc nie mam tego problemu, ale też nie wzięłabym chyba psa, któremu musiałabym coś ciąć, to po pierwsze.

A po drugie to jeżeli mnie pamięć nie myli (a mam teraz trudny okres więc różnie może być) to psom wystawowym nie obcina się już uszu.

Poprawcie jeśli się mylę.

Jednak w azsadzie jestem przeciw.

Link to comment
Share on other sites

Może to uproszczenie, ale mi się osobiście wydaje, że obcinanie ogona jest przykrym doświadczeniem dla psiaka, ale obcinanie uszu nie...

Mój pies już tego samego dnia był w świetnej formie. A następnego dnia (ku naszemu przerażeniu) drapał się po uszkach i ... nic się nie działo.

Mi się podobają cięte bullle...

Link to comment
Share on other sites

Z tego co zauważyłam, to właściciele ciętych psów są za, a znów właściciele całkiem innych czworonogów przeciw ... jednak troszkę dziwi mnie to że Thaliaa uważa że cięcie uszów jest w porządku a ogonka nie..(a to paktycznie to samo) a myśli tak bo ma psa, któremu kopuje się uczy, a ogon pozostawia w całości.:roll:

Ja osobiście marzę o dobermanku i praktycznie wszystkim podobają się cięte psy, mnie również, ale własnemu bym tego nie zrobiła ... bo nie chodzi mi o wygląd psa a o jego charakter ...

Mam nadzieję, że za kilka lat (bo wcześniej na pewno to się nie stanie) weterynarz, który skopiuje jaką kolwiek część psa w przypadku wyglądu będzie mocno karany ...

Link to comment
Share on other sites

Z tego co zauważyłam, to właściciele ciętych psów są za, a znów właściciele całkiem innych czworonogów przeciw ... jednak troszkę dziwi mnie to że Thaliaa uważa że cięcie uszów jest w porządku a ogonka nie..(a to paktycznie to samo) a myśli tak bo ma psa, któremu kopuje się uczy, a ogon pozostawia w całości.:roll:

...

Masz trochę racji, że włąsciciele ciętych lubią cięte i są za. To chyba jasne.

To nie dlatego, że mam takiego psa uważam, że uszy tak, a ogon nie. Takie mam zdanie. Nie mówię, że mam racię, tak poprostu uważam.

Z jednym się zgadzam - prawo nie powinno być martwe. A jest....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...