Jump to content
Dogomania

CACIB Kraków 28-29.06.08r.


McDzik

Recommended Posts

  • Replies 929
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hejka! Ja byłam na wystawie w Krakowie ale niestety tylko w sobotę i to od godziny 13, więc zbyt dużo nie widziałam, ale zrobiłam zdjęcia (może nie jakieś wybitne ale zawsze jakies). Z mojego aparatu mam tylko dwa - większość zdjęć robiłam z aparatu kolezanki, a ona jeszcze mi ich nie przesłała.
[IMG]http://img234.imageshack.us/img234/7844/p2806081314ec9.jpg[/IMG]
Tu suki Berneńczyków.
[IMG]http://img112.imageshack.us/img112/8315/p2806081438wi3.jpg[/IMG]
A tu seter irlandzki - przed finałami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yuli_'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=16095"]Justys95[/URL], dziękujemy za belgi. Tam akurat ujęłaś trzy pokolenia belgów(od prawej babcia, wujek, mój potworek i ja :eviltong: )
Jakbyś miała więcej to wrzucaj śmiało :cool3:[/QUOTE]
Niestety raczej więcej nie mam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura'] Ja tylko npiszę, że wybiegłam pond normę :) Moja CH PL Ariadna Legenda Północy, 12 letnia babuszka 2 lokata na 3 w weteranach, pozostałe suczki ok 4 lata młodsze :) [/quote]
myślałam ze przesłyszałam sie na ringu w sprawie wieku Ajki ale teraz widze że jednak nie :o
jakim cudem pies który w/g katalogu ma wpisana date urodzenia [COLOR=Red]11.01.97[/COLOR]
a [B][COLOR=Red][COLOR=Black]w/g RODOWODU[/COLOR] 10.11.97[/COLOR][/B] ma 12 lat :lying:
już któryś raz tak robisz możesz mi powiedzieć po co postarzasz swoja sunie???
Poza tym gdybym miala psa w takiej kondycji i po kilku zabiegach/ operacjach to nie ciągałabym jej po wystawch i to przy takich temperaturach :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TANANA']jakim cudem pies który w/g katalogu ma wpisana date urodzenia [COLOR=red]11.01.97[/COLOR]
a [B][COLOR=red][COLOR=black]w/g RODOWODU[/COLOR] 10.11.97[/COLOR][/B] ma 12 lat :lying:
już któryś raz tak robisz możesz mi powiedzieć po co postarzasz swoja sunie???
Poza tym gdybym miala psa w takiej kondycji i po kilku zabiegach/ operacjach to nie ciągałabym jej po wystawch i to przy takich temperaturach :shake:[/quote]


Możre dlatego, że inaczej niż Ty znalazłam jej metrykę która mówi co innego niż peen błędów rodowód?? To po pierwsze.

Psa w takiej kondycji... czy pies w złej kondycji uzyskuje oceny doskonałe?? Zdobywa bisy weteranów? Chyba nie. Poza tym po kilku zabiegach?? W całym jej życiu naliczyzłam jeden jak miała 2 lata. Widzę, że kole Cię w oczy ta moja suka. Dlaczego ją zabieram na wystawy? Jak dla Ciebie, to: bo taką mam fanaberię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Możre dlatego, że inaczej niż Ty znalazłam jej metrykę która mówi co innego niż peen błędów rodowód?? To po pierwsze. [/quote]

Co najwyżej kopie metryki, ale tak czy siak chcesz powiedzieć że zarząd główny pomylił się o 10 miesięcy, a Ty przez ponad 10 lat nic z tym nie robiłaś? Czyli np. w klasie pośredniej występował jak miał powiedzmy 34 miesięcy, a nie 24 tak? Nie mówiąc już o klasie młodzieży, ale wtedy mogłabyś napisać że miał rodowód w przygotowaniu.

PS: nie mam zielonego pojęcia o jakiego psa chodzi, domyślam się tylko że o Malamuty.

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, że mnie to zainteresowało, ale chyba faktycznie w rodowodzie jest błąd. Nie bulwersujcie się, tylko popatrzcie do katalogów z poprzednich wystaw, wszędzie jest ten 11 styczeń.. A poprawiać błędy w rodowodzie .. hm, czy ma to sens, skoro Bura wystawia suczkę, jak napisała, tylko dla siebie jako hobby? Nigdy suczka nie była kryta, więc tak jakby nie przekazuje tego błędu w rodowodzie dalej.. Nie wiem jak było z tą klasą pośrednią, ale teraz suczka od kilku lat startuje w weteranach, skoro ma 12 lat i na swój wiek już wygląda, to co to zmienia? Rozumiem, jakby chodziło o granice wiekową, ale ona weteranką jest defakto od 4 lat ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Możre dlatego, że inaczej niż Ty znalazłam jej metrykę która mówi co innego niż peen błędów rodowód?? [/quote]
nie sądze żeby były takie błędy i tego przez tyle lat nie porawiłaś
a obudziłaś się w klasie weteranów

[quote name='Bura'] Psa w takiej kondycji... czy pies w złej kondycji uzyskuje oceny doskonałe?? Zdobywa bisy weteranów? Chyba nie. Poza tym po kilku zabiegach?? W całym jej życiu naliczyzłam jeden jak miała 2 lata. Widzę, że kole Cię w oczy ta moja suka. Dlaczego ją zabieram na wystawy? Jak dla Ciebie, to: bo taką mam fanaberię.[/quote]
NIGDY w Polsce nie spotkalam sie żeby weteran dostał inna ocene niż doskonałą nawet gdyby się czolgał na ringu!
miałam okazje kilkakrotnie wystawiać się razem z wami w klasie i słyszałam co mówilaś do sędziów.
Może się myle ale macie az 1 BIS-a weteranów.
Jeśli Ajce tak dopisuje zdrowie to po co to pisanie o trzymaniu kciuków za jej zdrowie ?

nie kole mnie twoja suka bo nie ma powodu,
[COLOR=Red]przeszkadza mi FAKT że wprowadzasz ludzi w błąd zmieniając date urodzenia Ajki o 10 miesięcy !!![/COLOR]

a to czy ja zabierasz w takiej kondycji na wystawy to juz Twój wybór i kwestia Twojego sumienia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Rozumiem, jakby chodziło o granice wiekową, ale ona weteranką jest defakto od 4 lat ...[/quote]

kilka lat temu chodziło o granicę wiekową, a że w poprzednich wystawach jest tak samo to chyba normalne, dziwne jakby właściciel na jednej wystawie podawał datę "rodowodową" a na następnej "prawdziwą".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Przyznam, że mnie to zainteresowało, ale chyba faktycznie w rodowodzie jest błąd.
Nie bulwersujcie się, tylko popatrzcie do katalogów z poprzednich wystaw, wszędzie jest ten 11 styczeń..[/quote]
Nie sądze żeby przez tyle lat włascicielka nie dopatrzyła się błędnej daty urodzenia w rodowodzie i nic z tym nie zrobiła!
Prawdopodobnie od kiedy Ajka wystawiana jest w weteranach ma zmienioną/przekręconą date urodzenia (właścicielka postarza ja o 10 m-cy )

Poszperałam tylko w kilku starych katalogach no i prosze we wszystkich widnieje data [COLOR=Red]10.11.1997[/COLOR]
- Kraków 1999, 2000, 2001, 2002, 2003
- Katowice 2000
- Rzeszów 2004

dziwnym trafem jej miotowy brat też ma w katalogu date urodzenia [COLOR=Red]10.11.1997 [COLOR=Black]czyżby też miał błąd w rodowodzie ?[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik'] A poprawiać błędy w rodowodzie .. hm, czy ma to sens, skoro Bura wystawia suczkę, jak napisała, tylko dla siebie jako hobby? Nigdy suczka nie była kryta, więc tak jakby nie przekazuje tego błędu w rodowodzie dalej..[/quote]

Oczywiście, że ma sens. Ja poprawiałam, bo w imieniu brakowało jednej częsci (mało moze i waznej ale skoro miał wszystko w porządku w metryce, to dlaczego ma nie miec w rodowodzie :) ) - no i adres hodowczyni był nieaktualny. Błędy zauwazyłam przy odbiorze rodowodu.

W przypadku, poprawiania rodowodu panie w Oddziale chciały mi zrobi kopie tego z błędami, abym w razie potrzeby mogła go wysłac. Nie było to potrzebne, bo pies był jeszcze w szczeniakach.

I nie sądze, aby przez tyle lat własciciel nie zauwazył, że pies ma błędna date urodzenia.

A jesli chodzi o "postarzanie" psa w klasie weteranów - dla niektórych sędziów czynnikiem decydujacym o lokatach - równiez na finałach - jest wiek psa, a więc im starszy, tym ma większe szanse.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TANANA']
NIGDY w Polsce nie spotkalam sie żeby weteran dostał inna ocene niż doskonałą nawet gdyby się czolgał na ringu!
[/quote]
To spójrz na wyniki amstaffów, tam piękne weterany schodziły z oceną dobrą:crazyeye: :shake:

Link to comment
Share on other sites

No i ja rok temu na Warszawskiej byłam świadkiem pogromu w pudlach, weteranka dostała dobrą, bo miała przez wiek -zwiotczałą skórę..ehh
-----
A co do poprawiania błędów, to ja mam szczeniaka ST w domu i niestety też musiałąm rodowód poprawiać, teraz przysłali i jest ok, ale musiałam wysłać kopie rodowodu ojca, bo masakryczne błędy w bazie w ZG mieli -ojciec import z Czech i to dlatego.. porobili mu takie inbredy w rodowodzie i tak poprzekręcali nazwy, że patrzeć nie mogłam. Teraz przy tatusiu zamiask WW'06 (World Winner'06) jest tylko jedno W'06, ale już mi się o jedną literke nie chce tego wysyłać i znowu czekać miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Możre dlatego, że inaczej niż Ty znalazłam jej metrykę która mówi co innego niż peen błędów rodowód?? [/quote]

to jeszcze sprawdz jakiego psa ta metryka !

w oddziale krakowskim potwierdzili mi że miot Twojej Ariadny urodził sie [COLOR=Red]
TAK JAK JEST W RODOWODZIE 10 listopada 97 [/COLOR]
i ni jak nie wychodzi żeby miała 12 lat tak jak to mówisz sędziom na ringu
ona nie skonczyła jeszcze 11 lat

mam nadzieje że na następnych wystawach będziesz podawać rzeczywiste dane odnośnie wieku swojej suni
rowniez zglaszając ją na wystawy

Link to comment
Share on other sites

A mnie zastanawia dlaczego dopiero teraz po kilku latach wystawiania suki w klasie weteranow odezwalo sie serce uczciwego obywatela?;)
I do tego jeszcze tyle zachodu i poswiecenia, wydzwanianie do oddzialu, dowiadywanie sie o miot sprzed kilkunastu lat...
Mnie to zwyczajnie pachnie konkurencja :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justys95']Mnie tam nie zastanawia. Jak interesuję się jakąś rasą to jakoś sama z siebie lubię poszperać o niej tam i tu nawet jak to kosztuje sporo czasu. ;)[/quote]

Oczywiscie. Zawsze warto poglebiac wiedze [U][B]o rasie[/B][/U], ktora sie lubi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...