Jump to content
Dogomania

OKOLICE SZCZECINA.ZAMKNIĘTA SUNIA I 6 MlODYCH NA STRYCHU STODOLY-MAMA NIE ŻYJE!!!


Holly1

Recommended Posts

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][SIZE=3]bugar77, czy powiadomiles mamę Emilki jak sprawy stoja??!![/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Powiem Wam, ze Emilka to złotaaaa dziewczyna!![/SIZE][/B]

[B][SIZE=3]Moze sama jutro napisze co pozałatwiała....jestem pełna podziwu!![/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]I oczywiscie burger77 bardzo dzielny mlody chlopak!!! Oby wiecej factow dzialalo na rzecz zwierząt!!;)[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Jestem, przepraszam za brak wiadomosci - mam urwanie glowy w pracy a w tej chwili jestem na wykladzie (:evil_lol: zrobilam sobie krótká przerwé zeby wejsc na ten wátek).

Wiéc juz piszé wszystko:

Szczeniaki (a wlasciwie 20-kgmowa mlodziez :razz:) dojechaly szczésliwie (z tatá i dziadkiem) do szczecina w czwartek po poludniu. Po wniesieniu towarzystwa na 2-gie piétro do mieszkania i ulokowaniu we wczesniej przygotowanej i zabezpieczonej kuchni mlodziez... staranowala drzwi i rozbiegla sié po mieszkaniu ku przerazeniu mamy :roll:
Zapadla decyzja, ze towarzystwa nie da sié opanowac i zostanie wywiezione na 300m dzialké z murowaná altanká. Tego samego dnia psiaki rozlokowano w domku (kanapy same sobie przywlaszczyly).
Nastépnego dnia (piátek) udalo sié zalatwic hotelik dla calego towarzystwa w Sierakowie pod szczecinem. Mama kupila po obrózce i smyczy dla kazdego z psiaków i mily pan odebral je i zawiozl do hoteliku w piátek po poludniu (nie pytajcie prosze o ceny w tym hoteliku - jesli máz sié dowie, mam rozwód murowany :lol:, ale narazie jestem cicho sza i wszystko jest ok).

W tym czasie próbowalam znalezc odpowiednie domki dla psiaków na wlasná réké, ale widzé ze Bugar bardzo milo mnie w tym wyréczyl :multi:.

Troche zachodu bylo ale psiakom nie stanie sié juz zadna krzywda.

Bugar- koniecznie sprawdz gdzie psiaki majá byc zabrane, ja je przetrzymam ile trzeba zanim znajdziemy im dobre miejsca. Bojé sié wysylac je pierwszym lepszym transportem jesli nie bédé pozniej wiedziala nic o ich dalszych losach.
Sprawdz to koniecznie, pamiétaj ze wiele takich "fundacji" moze wywozic psy na doswiadczenia :mad:.

W kazdym razie, nie spieszmy sié i zróbmy to dobrze do konca.
Wielkie dziéki za wspólpracé i wsparcie moralne.

PS. Bugar, rozmawialam z Sandrá z Fundacji ProEquo. Zgodzila sié wziác psy do hoteliku u siebie, pod warunkiem ze wybudujé dla nich kojce, bo ona juz nie ma miejsc ani nawet srodków na ich utrzymanie. Kochana dziewczyna zgodzila sié a ja myslé, ze najlepiej jesli ona odbierze wszystkie psiaki w srodé (do srody kojce powinny byc juz wykonczone) i wtedy zajmie sié ich szczepieniami i socjalizacjá. Dopiero potem bédziemy mogli szukac im odpowiednich domów.

Przepraszam za klopot i zamieszanie, ale proszé Cié Bugar - odwolaj swojá akcjé narazie. Naprawdé myslé, ze tak bédzie dla psów najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

Emiko posłuchaj mnie:

Ta moja niemiecka fundacja współpracuje z TOz/o Szczrcin od 5 lat i to TOZ załatwił ta fundacje:

Otóż, rozmawiając z dziłaczami tej fundacji ( są to polacy) mieliśmy w planach zabrac dziś szcecinaki na szcepienia i takie tam inne, a potem 2 miały trafić do domów niemieckich a reszta przewieziona do hotelu w Sierakowie, gdyz fundacja z nimi wspołpracuje i maja taniej...

Więc ta moja fundacja musi zabrać te szczeniaki, gdyz maja załatwione domy juz dla kazdego pieska.

Wię jest mi potrzebny nr tele tej twojej znajomej, pls daj mi ten nr jak najszybciej

Link to comment
Share on other sites

Bulgar, nie zgadzam sié. Gdzie byl TOZ przez 5 miesiécy?
Jak zadalam sobie tyle trudu i kosztów (budujé dla nich wybieg u Sandry), nie oddam psów jakiemus szczecinskiemu TOZowi (o którym tez nie mam najlepszej opinii).
Psy sá pod mojá opieká i niech tak pozostanie.

Powiedz mi, co Ty myslisz, ze w Niemczech szukajá dzikich zawszonych wielkich psów? Tych piéknych jest dosyc i ich nikt nie chce a dopiero takie burki!
Nie oddam psów na lancuch, albo jeszce gorzej (patrz: doswiadczenia w Turcji przez zorganizowaná siatké niemiecká). Sama je szczepié i zsocjalizujé (Sandra oczywiscie) a potem bédé myslec czy one sié w ogóle nadajá do adopcji.

Dziéki za dobre chéci, ale jeszcze duzo musisz sié nauczyc w tym wzglédzie. Zdania nie zmienié.

Link to comment
Share on other sites

co Ty piszesz..??
szczeciński TOZ zajął się tym dopiero po naszej interwencji bo nikt wcześniej nie pomyslał żeby ich zawiadomić
Twoje opinie na temat dziewczyn z TOZu są bardzo krzywdzące!!!!!!!!

uważam że robisz wielki błąd nie dając psów do adopcji - domy są już znalezione

poza tym uważam że ostatnie słowo ma Bugar!!!!!!! to jego zasługa głównie

poza tym wiem że Graven ma ciężką sytuację - ciekawa jestem co bedzie jak nie uda Wam się znaleźć domy tym szczeniakom??

Link to comment
Share on other sites

z tego co wiem,a domyślam się o którą fundację tu chodzi to są naprawdę w porządku. Doświadczeni dogomaniacy, którzy dmuchają na zimne z nimi współpracują. Więc chyba nie ma się czego obawiać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lukann']

poza tym uważam że ostatnie słowo ma Bugar!!!!!!! to jego zasługa
głównie

poza tym wiem że Graven ma ciężką sytuację - ciekawa jestem co bedzie jak nie uda Wam się znaleźć domy tym szczeniakom??[/quote]

doceniam pomoc Bulgara, ale nie rozumiem dlaczego TOZ od razu nie zabral psów od niego? Teraz juz mam oplacony hotelik i budujé wybiegi (za wlasne pieniádze) i wszystko jest poukladane.
Jesli TOZ chce pomóc - niech wezmá w to miejsce psy ze szczecinskiego schroniska- tam ci ich pod dostatkiem, co rusz sié zagryzajá albo sá usypiane, wéc jak najbardziej adopcje sá wskazane.

Greven nie dolozy do tego interesu ani grosza- bádz spokojna, Ciebie tez o pieniádze nie poproszé. Kiedy nadejdzie wlasciwa pora psy zostaná oddane do odpowiednich domów- jesli nie, dozyjá szczésliwej starosci u Sandry (za moje tylko pieniádze).

Link to comment
Share on other sites

Emilo jestem po rozmowie z fundacją i tozem i nie mzoesz tak od razu zabrac te psy. One musze byc zbadane przez pracowników fundacji i tozu, gdyz bez tego nie ma co zakaładać sparwy w sadzie. rozmawiałem nawet ze znajomym prawnikiemi powiedział mi ze opinie lekarza weteranyjnego TOZ jest konieczna do akt sprawy..

Ja chcem ukarac wlascicielke bo na to zasłużyła- p.s grozi jej 10 tys grzywny na rzecz schroniska ( dla ans to nie sa całkiem takie małe pieniadze), wiec ta fundacja musie zaszczepic i zbadac te psiaki. oni pokupywali juz szcepionki i lekarstwa

Wiec jezeli szczeniaki nie trafia do nich to nawet nie ma co zakłądac sprawy...


zastanów sie dobrze

Link to comment
Share on other sites

Emilia prześledz prosze cały wątek.psy czekały na swoją kolej poprostu.Są młode, mogą szybko się zaklimatyzować w nowych domach.Wszyscy czekaliśmy na wieści z TOZ.Teraz kiedy mają już potencjalnych właścicieli głupotą jest się wycofywać! to kpina z TOZ!!! mają się zestarzeć czekając na właściciela który może nie nadejść??! w to miejsce lepiej wziąść inne psy, starsze dla których znalezienie domu nie jest takie proste! skoro to sprawdzona fundacja obowiązkiem naszym jest jak najszybsze doprowadzenie do adopcji. nie zrozum mnie żle, ale czy to, że wyłożyłaś na nie pieniążki upoważnia cię do tak niekompromisowych decyzji? ? Wszyscy wiedzą ze GREVEN ma kłopoty i jeśli zabraknie kiedyś pożywienia dla innych psów to twoje będą karmione bo dalaś na nie pieniądze ,? zastanów się co piszesz.

Link to comment
Share on other sites

Posłuchajcie uważnie wszyscy!!!!!!

Dowiedziałem się teraz, że ta Sandra nie ma wogóle juz pieniędzy na psy. Dzwoni czałyczs po niemieckich organizacjach i błaga o dofinasowanie ( nawet z ta moja fundacja sie kontaktowała)

Sandra jest porostu SPALONA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Holly1']nie zrozum mnie żle, ale czy to, że wyłożyłaś na nie pieniążki upoważnia cię do tak niekompromisowych decyzji? ? Wszyscy wiedzą ze GREVEN ma kłopoty i jeśli zabraknie kiedyś pożywienia dla innych psów to twoje będą karmione bo dalaś na nie pieniądze ,? zastanów się co piszesz.[/quote]
Wyłożyła na nie pieniążki? Żeby tylko, phi! To dzięki Emilii psy mają DT, gdyby nie ona pewnie zmarłyby w stodole i tak ta historia by się skończyła.
Moim zdaniem psy powinny zostać przebadane przez lek.wet. z TOZu, żeby móc założyć sprawę, jednak absolutnie nie powinny zostać wywiezione do Niemczech!!! To są polskie psy, więc znajdźmy im dom w POLSCE.
Myślę, że wiecie, co się tam teraz dzieje? O tym, że naziści urządzają antypolskie prostesty, niszczą polskie samochody i tak dalej - a wy tam chcecie wysyłać jeszcze polskie psy?
Mądrze, nie ma co.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bugar77']Posłuchajcie uważnie wszyscy!!!!!!

Dowiedziałem się teraz, że ta Sandra nie ma wogóle juz pieniędzy na psy. Dzwoni czałyczs po niemieckich organizacjach i błaga o dofinasowanie ( nawet z ta moja fundacja sie kontaktowała)

Sandra jest porostu SPALONA[/quote]
Tak, wszyscy wiemy, że Sandra z Pro-Equo nie ma pięniędzy. Emilia napisała wyraźnie, że ona zapewni tym szczeniakom wyżywienie, o to się raczej nie musisz martwić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kida i Olo']Wyłożyła na nie pieniążki? Żeby tylko, phi! To dzięki Emilii psy mają DT, gdyby nie ona pewnie zmarłyby w stodole i tak ta historia by się skończyła.
Moim zdaniem psy powinny zostać przebadane przez lek.wet. z TOZu, żeby móc założyć sprawę, jednak absolutnie nie powinny zostać wywiezione do Niemczech!!! To są polskie psy, więc znajdźmy im dom w POLSCE.
Myślę, że wiecie, co się tam teraz dzieje? O tym, że naziści urządzają antypolskie prostesty, niszczą polskie samochody i tak dalej - a wy tam chcecie wysyłać jeszcze polskie psy?
Mądrze, nie ma co.[/quote]


W polsce nie znajdziesz im domu wogóle.... bo polacy potarfią tylko oddawać psy do schronisk lub topić je... A jezeli chodzi o jej kase to mozemy jej zwrocic... pieniadze sie nie loicza , liczy sie tylko dobro psów.

Ta fundacja dział juz od 7 lat- zajmuja sie adopcja w całej polsce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bugar77']W polsce nie znajdziesz im domu wogóle.... bo polacy potarfią tylko oddawać psy do schronisk lub topić je... A jezeli chodzi o jej kase to mozemy jej zwrocic... pieniadze sie nie loicza , liczy sie tylko dobro psów.

Ta fundacja dział juz od 7 lat- zajmuja sie adopcja w całej polsce[/quote]
Jasne, Polacy potrafią tylko topić psy, wydłubywać im oczy i zagładzać. Nie liczy się to, że na terenie Polski działa mnóstwo POLSKICH (!!!) fundacji znajdujących psom domki, że są ludzie, którzy decydują się dawać domy psom ślepym, bez łap, bez zębów, głuchym. No pewnie. Polacy to samo zło, reszta świata jest lepsza.
Gratuluję podejścia.

Link to comment
Share on other sites

otrzymałem maila ze zdjeciami terenu sandry.

Jest to dla mnie poprostu obóz zagłady. Ponieważ:

1. psy mieszkaja w klatkach 2x2
2. lekarze wet. odmowili jakiej kolwiek pomocy dla sandry
3. fundacje pozamykali jej rachunki

A obecnie sandra błaga o kase na nienieckich stronach internetowych...

A ty Emilio chcesz zostawic te psy u sanry???? poco? aby tam zdechły....

Moja fundacja jest spradzona.

A po za tym nie taka była umowa..

Zgodziłem sie abys zabrała psy poniewaz ustalone było ze beda u twoich dziadków przez chwile, a potem moja fundacja je zabierze ( nie zabrali ich od razu poniewz mieli transpory do niemiec)... Ja kbym wiedział ze tak sie to skonczy to twij dziadek nie zabrał by psów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bugar77']Posłuchajcie uważnie wszyscy!!!!!!

Dowiedziałem się teraz, że ta Sandra nie ma wogóle juz pieniędzy na psy. Dzwoni czałyczs po niemieckich organizacjach i błaga o dofinasowanie ( nawet z ta moja fundacja sie kontaktowała)

Sandra jest porostu SPALONA[/quote]
Sandra nie jest spalona. Moje psy dostaná wszystko i pozostale zwierzéta tez! Nie zostawie jej teraz i wiem co mówié.

Psy prosze zbadac - po przewiezieniu do Sandry, mozna sié z niá umówic na wizyté. Jak najbardziej uwazam ze wlascicieli nalezy ukarac. Jest wiele psów potrzebujácych, a moje mialy szczéscie, bo zrobie wszystko zeby byly kochane- gwarantujé to Wam i nie potrzebujé do tego TOZu, mam za co je utrzymac, leczyc a u Sandry znajdá cudowny dom. Jesli ktos bédzie odpowiedni - wezmiemy pod uwagé adopcjé.

Dziékujé Ci Kida i Olo za zrozumienie.

Link to comment
Share on other sites

Jak zwykle polska jatka :mad::mad: i walka o własną pozycję i kto lepszy,przyćmiewa dobro zwierzaków.
Emilko ,robisz bardzo dużo dobrego ,ale chyba tym razem trochę przesadzasz z emocjami.
Są niemieckie fundacje ,dzięki którym psy trafiają do wspaniałaych domów.Nie uogólniajcie,bo to jest krzywdzące i możecie wylać dziecko z kąpielą.
Tak jak by w Polsce wszystko było cacy.
Sandra jest w trudnej sytuacji,ale dlaczego niby ma być spalona??:crazyeye:
Moze trzeba jej po prostu pomóc w trudnej chwili?

Link to comment
Share on other sites

Emilio mówie to otwrcie: Oddaj psy bo one mają już załatwione domy na stałe. na jutro jest przygotowany i opłacony transport do niemiec ( koszt takiego transporu jest duży!!!!)

A co do sandry to nie gadaj bajek ze psy maja tam dobrze- moja fundacja zna sandre i ona ostatnio poprosiła ta fundacje o karme bo nie miała prawie jedzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...