Jump to content
Dogomania

Powitania - jesteś nowy? Przedstaw się!


BBeta

Recommended Posts

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od 9 lutego mam suczkę rasy cocker spaniel - Gejszę (nazwał ją tak hodowca. Być może będziemy ją nazywać inaczej). Szybko się u nas zadomowiła. Ma spokojny charakter, lecz umie pokazać na co ją stać. Ma 4,5 miesiąca. Jest maści złotej. Waży ponad 7 kg. Od hodowcy dostaliśmy ją już trochę odchowaną (wykonuje podstawowe komendy, oraz załatwia się na dworze). Pięknie chodzi na spacerze przy nodze.

Co sądzicie o wystawieniu jej w klasie baby lub szczeniąt? Poczekać aż będzie kwalifikowała się do klasy młodzieży czy wystawić ją już teraz?

Link to comment
Share on other sites

Domcia witam i Ciebie na dogo! :p


[quote name='domcia']A lepiej w klasie baby czy szczeniąt? Czy to jest jakaś różnica?[/QUOTE]
Tu znajdziesz podział na klasy:
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=wys_kla[/URL]

Jeśli możesz sobie pozwolić finansowo, to tak jak pisze Cockermaniaczka, warto zacząć jak najwcześniej, żeby psiak przyzwyczaił się do tego wszystkiego co się dzieje na wystawach, a Ty też zaczniesz zdobywać doświadczenie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich- Zaczynam od początku bo doszło do nieporozumienia. Sprawa z forum się wyjaśniła :mad:
Okazuję się że adoptuję spaniela- mam paru kandytatów :cool3:
Ja jestem Weronika jak już może wiedzie mam psa rasy (a może nie ja tylko rodzice) Tosa-inu
Wielki pieszczoch, ale z powodu wychowania, straszny leń.
Na razie nie wiem jak dodac zdjęcia :???:
Serdecznie pozdrawiam wszystkich!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To może i ja się przywitam :)
Witam, mam (a właściwie mamy ;) ) spanielowatą, spanielastą (jak kto woli) suczkę Dele... nie jest adoptowana... nie ma rodowodu, ale niedawno dowiedziałam się, że mamuśka Deli nie będzie miała już szczeniaków, więc jest to dla mnie powód do radości :). Nie wiem co jeszcze napisać... może to, że Delosława 9. czerwca skończy 8 miesięcy... oooooooo właśnie spojrzałam na datę i widzę, że to dziś :D
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewes']To może i ja się przywitam :)
Witam, mam (a właściwie mamy ;) ) spanielowatą, spanielastą (jak kto woli) suczkę Dele... nie jest adoptowana... nie ma rodowodu, ale niedawno dowiedziałam się, że mamuśka Deli nie będzie miała już szczeniaków, więc jest to dla mnie powód do radości :). Nie wiem co jeszcze napisać... może to, że Delosława 9. czerwca skończy 8 miesięcy... oooooooo właśnie spojrzałam na datę i widzę, że to dziś :D
pozdrawiam[/QUOTE]
[B]Ewes[/B] witam serdecznie na dogo. :p
A dla Delci wszystkiego najlepszego z okazji ukończenia 8 miesięcy. :bday: :BIG: :cunao:



Moja Gingerka 2 czerwca skończyła 8 lat. Ach... jak ten czas szybko leci... :shock:
A pamiętam jakby to było wczoraj, gdy przyniosłam do domu taką małą złotą kuleczkę. :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Witam! Jestem już długo na forum, ale dopiero niedawno zajrzałam do tego działu.
Jeśli o mnie chodzi, mam 14 lat, jeżdżę konno (posiadam brązową odznakę), hoduję roślinki owadożerne i jestem l-o-wege.
Moim psiakiem, od 12 lipca 2010, jest Lunka. Jest to czarna psina rasy pseudospaniel angielski^^, a link do jej galerii znajduje się w moim podpisie - zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam! 7 lat temu dokładnie 13 sierpnia w moje życie niczym tajfun wkroczył rudy cocker spaniel Zefir, w które od tamtej pory regularnie wnosi wiele radości ponieważ pozostaje tym samym młokosem z ADHD choc na pysku przybywa siwych włosów. Za to właśnie bardzo go kocham i nie wyobrażam sobie ze mogłoby go nie być.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie :)
na początku grudnia kupiliśmy z mężem śliczną sunię cocker spaniela angielskiego..ma na imię Tosia (często mówimy do niej Antonina :D głównie z żartem np. Antonino proszę nie robić scen i w tej chwili do mnie przyjść hehe) suczka ma wrodzone ADHD, ale jest usłuchana, kochana, bardzo mądra i łagodna zarówno do psów jak i do ludzi, uwielbia wszystkich całować i za nic nie możemy jej tego oduczyć :D mam również cudną sznaucerkę olbrzymkę o imieniu Doksa, ale ona została u moich rodziców po moim ślubie..chciałam ją zabrać ze sobą, ale niestety nie te warunki na tak dużego psa :( suczki mają ze sobą kontakt i mimo dużej różnicy zarówno w rozmiarze jak i wieku uwielbiają się :)
Pozdrawiam serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich ;)
Dwa dni temu zawitała do mnie sunia w typie Cockerka - Layla. Do tej pory mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam przygarniając ją ponieważ wcale tego nie planowałam a tylko zbieg okoliczności sprawił, że to maleństwo trafiło do mnie (właściciel chciał się jej pozbyć). Mam już sukę Owczarka z hodowli dla służb mundurowych (jej mama pracowała w SOK a tata w policji), Aba niestety nawet na szkolenie nie trafiła gdyż okazała się zbyt uległa. No i tu pojawia się problem o którym napiszę w innym dziale. Layla nie ma udokumentowanego pochodzenia co też stanowi dla mnie spory problem. Spaniela nigdy nie miałam i martwi mnie opisywana szeroko na forum agresja psów z pseudohodowli. Mała nie wykazuje póki co skłonności w tym kierunku ale ma dopiero ukończone 2 miesiące. Mam jednocześnie wątpliwości i nadzieję, bo jak można nie kochać tych cudownych oczysków ;)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D

Link to comment
Share on other sites

nie panikuj...Agresja sie zdarza ale to nie owczarek czy dog ktorego ciezko opanowac.
Konsekwentnie od poczatku musicie tlumic wszelkie jej przejawy,nie pozwalac na wchodzenie na glowe i obrone zabawek czy jedzenia.Suczki sa zazwyczaj tez bardziej ulegle wiec moze nie bedzie zle:) wysterylizuj pozniej psiaka i tyle.
Duza uwage przykladaj do socjalizacji,nie zaniedbuj kontaktow z psami,dziecmi,roznymi ludzmi,odglosami.
Spaniele sa latwe w szkoleniu,na zarcie zrobia wszystko o co poprosisz:)
I fajnie mysla,kombinuja wiec czasem psiak cie zaskoczy;p
polecam tez forum cockerowe -cockerspaniel.webd.pl na ktorym masz wszystko co trzeba wiedziec o spanielach:)

Link to comment
Share on other sites

Tak, spaniele zaskakują :D
Ja moją Happy mam od sierpnia 2006 roku, sama miałam wtedy 11-12 lat. Polizała mnie i kupiła moje serducho ;) były problemy, agresja w dużym stopniu, ale szkolenie klikerowe działa cuda. Cieszę się, że znalazłam to forum, na razie wydaje mi się ogromne, ale chyba niedługo się połapię :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Witam, dopiero teraz tu trafiłam, więc się witam. ;)
Mojego cocera mam od 21.08.10, a urodził się 07.07.10. Zwie się Scooby, nie posiada rodowodu, był kupiony pod wpływem impulsu, pochodzi z domowej 'hodowli', to raczej nie pseudo, poprostu ludzie, których znam chcieli, by ich suczka, chociaż raz miała szczeniaki i tak na świat przyszło 9 cocerowych szczeniątek. ;) Wiem, że suńka zaraz potem została wysterylizowana.. Mój Scooby nie należy do najłatwiejszy psów, zawsze były z nim problemy, dzięki jemu poznałam co to praca z psem i choć czasem jest/było ciężko to pokochałam to. Jak większość spanielowatych jest uparty jak osioł i uwielbia mnie ignorować. Poza tym ma mnóstwo niespożytej energii, kocha wode, piłki i mam nadzieje, swoją pańcie też. ;p Zna sporo sztuczek i zaczynamy zabawę z agility. ;)

Link to comment
Share on other sites

Witaj.
Bardzo proszę o poprawne pisanie nazwy rasy..mimo, że psiak rasowy nie jest ;-)

[quote]pochodzi z domowej 'hodowli', to raczej nie pseudo, poprostu ludzie, których znam chcieli, by ich suczka, chociaż raz miała szczeniaki i tak na świat przyszło 9 cocerowych szczeniątek[/quote]Ehhh....pseudo,pseudo..i w dodatku bez pojęcia...tylko psów szkoda...Ty ze swoim pracujesz, a ciekawe jak reszta z tej dziewiątki...ile z nich jest już w schronach...

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale w małych miasteczkach panuje takie pojęcie, że suczka musi mieć chociaż raz szczeniaki, to będzie zdrowa itp. i tak dobrze, że wysterylizowali sunie... Szczeniaki miały naprawde świetne warunki, były 2 razy odrobaczone i zaszczepione z książeczką, co jest żadkością w typowych pseudo. Stanowczo tego nie popieram, ale to był impuls, gdy zobaczyłam szczeniaki za płotem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...