Jump to content
Dogomania

Powitania - jesteś nowy? Przedstaw się!


BBeta

Recommended Posts

[quote name='Asia & Ginger']Witamy, witamy! :multi:


Spróbuj poćwiczyć przychodzenie na zawołanie, najlepiej najpierw w domu, później na podwórku na lince treningowej. Wołasz psa wielokrotnie w domu/na spacerze i za każdym razem, gdy przyjdzie dajesz mu smakołyk lub zabawkę. Psiak szybko skojarzy, że przychodzenie na zawołanie jest fajne. Jeśli psiak nie zna jeszcze tej komendy ćwiczenia na dworze zacznij z linką treningową.

Poza tym, gdy pies nie chce przyjść, nie goń go, tylko uciekaj w odwrotną stronę.

Jeśli jesteś w obcych miejscach, gdzie psiak mógłby się zgubić puszczaj go z linką treningową. Kup w sklepie budowlanym ok. 10-15 metrów taśmy (takiej z jakich robi się smycze) i karabińczyk. Zawiąż/przyszyj mocno karabińczyk, na taśmie zawiąż kilka supłów co jakiś czas. Kiedy pies będzie chciał uciec, będziesz mogła przydepnąć nogą taśmę. Możesz też zrobić rączkę na końcu taśmy i chodzić z nim na tak długiej smyczy zanim nauczy się wracać na zawołanie.

Takie linki trenigowe można kupić, ale taniej jest zrobić samemu. [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/QUOTE]

postaramy się, co do tego uciekania to jak ja właśnie odwracam się i zaczynam iść w inną stronę to ona przybiega ale nie do mnie tylko obok mnie tak ze jej nawet dotknąć nie mogę ani np. zapiąć smycz i nie rozumiem tego zachowania bo nie to ze ona była bita po prostu nic...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich.

Już od dawna śledzę te forum i postanowiłam się zarejestrować bo mi się tu podoba. ;) A więc mam na imię Sylwia i od ponad 2 lat jestem właścicielką suni rasy Cocker spaniel angielski koloru złotego o imieniu Brenda 1 maja skończy ona 3 lat. Jak ten czas leci, a pamiętam jak niedawno ją dostałam taką małą pełno energii kruszynkę ;D Na pewno za ok tydzień może trochę więcej wstawię jej fotki bo aparat jest w naprawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikola & Tina']postaramy się, co do tego uciekania to jak ja właśnie odwracam się i zaczynam iść w inną stronę to ona przybiega ale nie do mnie tylko obok mnie tak ze jej nawet dotknąć nie mogę ani np. zapiąć smycz i nie rozumiem tego zachowania bo nie to ze ona była bita po prostu nic...[/QUOTE]
Cierpliwości. Ćwicz z sunią na smyczy treningowej, za każde podejście na zawołanie dawaj jej coś pysznego i chwal wylewnie. ;)

[quote name='Lorenz']Witam wszystkich.

Już od dawna śledzę te forum i postanowiłam się zarejestrować bo mi się tu podoba. ;) A więc mam na imię Sylwia i od ponad 2 lat jestem właścicielką suni rasy Cocker spaniel angielski koloru złotego o imieniu Brenda 1 maja skończy ona 3 lat. Jak ten czas leci, a pamiętam jak niedawno ją dostałam taką małą pełno energii kruszynkę ;D Na pewno za ok tydzień może trochę więcej wstawię jej fotki bo aparat jest w naprawie.[/QUOTE]
[B]Lorenz [/B]witamy na dogo. :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam cieplutko! Mam na imię Beata, od roku jestem właścicielką spaniela z bardzo bujną przeszłością. Niestety - nie zawsze szczęśliwą. Na domiar złego ja mu trochę tez popsułam życie, poniewaz zostałam zmuszona do wyjazdu za granicę, w wyniku czego musiałam "przechowac" psiaka u dobrych ludzi na czas zakończenia kwarantanny. W piątek będę najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem, ponieważ spotkam się z moim psiakiem i zabiorę do nowego domu. Jeszcze przed nami tylko droga. Ale co tam! Najważniejsze, że będziemy juz wszyscy razem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata111']Witam cieplutko! Mam na imię Beata, od roku jestem właścicielką spaniela z bardzo bujną przeszłością. Niestety - nie zawsze szczęśliwą. Na domiar złego ja mu trochę tez popsułam życie, poniewaz zostałam zmuszona do wyjazdu za granicę, w wyniku czego musiałam "przechowac" psiaka u dobrych ludzi na czas zakończenia kwarantanny. W piątek będę najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem, ponieważ spotkam się z moim psiakiem i zabiorę do nowego domu. Jeszcze przed nami tylko droga. Ale co tam! Najważniejsze, że będziemy juz wszyscy razem.[/QUOTE]
[B]Beata111[/B], witam serdecznie na dogo. :multi:
Co to znaczy z bardzo bujną przeszłością? Adoptowałaś tego psiaka? :cool3:

Bardzo się cieszę, że zabierasz go ze sobą za granicę. To znaczy, że naprawdę go kochasz. :loveu:

Teraz tyle psiaków jest oddawanych "z powodu wyjazdu za granicę", że aż nie mogę już czytać takich ogłoszeń. Często niestety to tylko wymówka, bo psiak już się znudził... :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam...od piątku stałam się szxzęśliwą posiadaczką złotego cockerka :)malutka jest cudowna i ma na imie TEQUILA.Ja mam na imię Ania :D dużo czytałam o tej rasie i sama miałam już kiedyś cocker spaniela ale byłam wtedy jeszcze bardzo mała i miałam o krótko bo przez głupote weterynarza piesek nie żyje :( bardzo podoba mi się wygląd cockerka ale i wiem że trzeba popracowac nad ich wychowaniem...od samego początkuwprowadziłam różne zasady, których się trzymamy i narazie jjest dobrze tzn np nie warczy przy jedzeniu kiedy wkładam rękę do miski lub jej dotykam co jest dla mnie ważne ponieważ mam małe dziecko :) bardzo ładnie maleńka trzyma się nogi choc pewnie może się to zmienic ;D w każdym razie meduje się i jestem gotowa do współpracy z sunią...serdecznie wszystkich pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Witam wszystkich! :)
Mam na imię Michalina. Pochodzę z niewielkiego miasta jakim jest Dobre Miasto. Jestem właścicielką ponad rocznej suczki w typie cocker spaniela angielskiego- Ruby.
Oprócz niej w domu mieszkają jeszcze: wredna, trzyletnia kotka (dachowiec)- Tosia, 3 myszki: Gabrysia (labka), Tequila (labka) i Puma (hod. Ilimari Majuri).
No i to jak na razie na tyle :)

Pozdrawiamy wszystkich i zapraszamy na fotobloga Rubinki ( [url]http://www.photoblog.pl/ruby1/[/url] ) ! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Kasi i Lena']Witajcie
Co prawda nie mam spaniela, tylko mieszańca spaniela ( matka mojej Fifki jest śliczną czarno-podpalaną spanielką). Mam nadzieje że to mnie nie dyskwalifikuje do pisania na tym forum. Fifke można podziwiać w mojej galerii w grupie kundelki.;)[/QUOTE]
[B]Kasi i Lena[/B] witamy na dogo! :p
Oczywiście, że Cię to nie dyskwalifikuje, przecież Twoja sunia ma w sobie wiele ze spanielka. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[I][U]Witam wszystkich właścicieli spanieli ! (i nie tylko )[/U][/I]
[I]Sama zostanę posiadaczem spaniela z hodowli. Na razie nie obiecuję że na pewno, ale raczej powinno wszystko wypalic.[/I]
[I]Będzie maści niebiesko-srebrnej. Mam na imię Weronika. Byłam na pewnym forum Cocker spaniel, ale zostałam wyrzucona.[/I]
[I]Długa historia, ale powiem jedno: [U]nie łamałam regulaminu[/U][/I]
[I]W poszukiwaniu dalszych fur napotkałam te, i postanowiłam tu zostac. Nick Toffy został stworzony przypadkowo.[/I]
[I] ;)[/I]
[I]Moi rodzice posiadają psa rasy Tosa-inu. Jest bardziej ich, gdyż kupili mi go [U]gdy byłam mała [/U]i nie mogłam go sama wytresowac. Teraz juz wiem, i mogę sama posiadac psa. [/I]

Z forum na którym byłam kojarzę, parę osób stąd.
P.S Jeżeli chcesz dowiedziec się dlaczego mnie wyrzucono zapraszam na PW. Nie chcę tutaj nikogo obrażac publicznie, a na pewno kogoś może ciekawic o co zaszło.

Link to comment
Share on other sites

Toffy blagam CIE!!!
Chociaz nie klam ok?
Zakladanie trzech kont to nie lamanie regulaminu?
Dostalas dwa razy dostep do pierwszego konta(ktorego podobno nie moglas uruchimic)-wiec zmienilam ci haslo i je wyslalam na pw na konto nr dwa...A Ty znow swoje i zalozylas konto nr 3...
Tym raziem moderator Anoli dala ci dostep do konta nr 1 na MAILA!!!!
I konto nr 3 skasowala...
I to nie jest ok z naszej strony?;/Trzy razy Ci dajemy szanse na to zebys byla na cockerowym forum...

Link to comment
Share on other sites

Cockermaniaczko nie psuj sobie nerwów :) Dziewczynka nie chciała korzystać z pierwszego konta ponieważ było na nim ostrzeżenie, wymyśliła historyjkę z nie dostępem do konta a każdy wie że taki dostęp jest łatwo uzyskać od administratora każdego forum :) Koleżanka taką pomoc otrzymała dwa razy, po czym stwierdziła że ją wyrzucono z forum :) Więc ja już nie mam więcej pytań, tylko proszę Cię dziewczynko trochę kultury i pokory się naucz bo widać rodzice ominęli tę lekcję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...