Jump to content
Dogomania

13.07.2008 CAC Vitaz Slovenska Kosice / Słowacja


McDzik

Recommended Posts

  • Replies 400
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja jadę z całą ekipą plus piesiec, samochodzikiem z klimą :evil_lol: A tak na marginesie, to gdzie znajdę co dokładnie muszę mieć w aucie jadąc na Słowację?? Słyszałam, że jakieś cuda, lampki itd. Wiecie skąd te informacje zdobyć??

Znalazłam takie coś:

Na Słowacji od 1 listopada obowiązują nowe przepisy związane ze stanem technicznym samochodu i jego wyposażeniem, gdyż weszła w życie nowa Ustawa nr 578/2006 - poinformował Ján Bošnovič Dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce.

Zgodnie z nową ustawą kontroli podlegać będą:
- hamulce;
- rura wydechowa;
- wydzielanie spalin;
- ważność badań technicznych;
- układ kierowniczy;
- ustawienie świateł i kierunkowskazów;
- koła samochodowe;
- stan opon;
- amortyzacja;
- podwozie.

Zgodnie z nowym prawem do obowiązkowego wyposażenie samochodu osobowego należą:

1. zapasowe bezpieczniki elektryczne, jeżeli są używane w instalacji elektrycznej danego samochodu;
2. zapasowe żarówki, po jednej sztuce z każdego rodzaju;
3. podnośnik samochodowy;
4. klucz do demontażu kół samochodowych;
5. koło zapasowe;
6. linka holownicza;
7. trójkąt ostrzegawczy;
8. kamizelka odblaskowa, która musi być umieszczona w kabinie pasażera, a nie w bagażniku;
9. apteczka samochodowa (wyposażenie apteczki w załączeniu).

Przed podróżą samochodem do Słowacji warto więc sprawdzić wyposażenie samochodu i uzupełnić brakujące rzeczy, by uniknąć nieprzyjemności podczas podróży i niepotrzebnego płacenia mandatów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']

A to prawda, że tam można dostać tytuł 'Zwycięsca Słowacji'? Już o to chyba pytałam, ale zostalm pominięta :oops:[/quote]
A jaki tytuł ma wątek?:cool3: Wybacz. Muuusiałam Ci dokuczyć :oops:
Mówiąc serio: TAK. W tym roku tytuł Vitaz Slovenska jest przyznawany właśnie w Koszycach.

Link to comment
Share on other sites

[quote]

Właśnie się dowiedziałam, że w Koszycach będą całe cztery Malamuty, z moją włącznie.[/quote]
A gdzie to dają takie przecieki?:cool3: Czyżby ta miła, ,,telefoniczna" pani?
Ja nic nie wiem a chciałabym :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']A gdzie to dają takie przecieki?:cool3: Czyżby ta miła, ,,telefoniczna" pani?
Ja nic nie wiem a chciałabym :razz:[/quote]
Tak, to ta pani. Haszczaki i w ogóle cała piątka to ten sędzia z Węgier. A ten tytuł to pewnie nie w weteranach przyznają :evil_lol: Ale wniosek na championa weteranów może się uda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']A jaki tytuł ma wątek?:cool3: Wybacz. Muuusiałam Ci dokuczyć :oops:
Mówiąc serio: TAK. W tym roku tytuł Vitaz Slovenska jest przyznawany właśnie w Koszycach.[/quote]


ooOOooO to się popisałam intelektem :evil_lol:
Vitaz = Zwycięzca :evil_lol:
Dokuczaj, może wzbudzisz impulsy nerwowe w moim kresomózgowiu i jakis łan wiedzy tam wykiełkuje, bo CINŻKO :evil_lol:

E, to fajnie :evil_lol: zadzwonie sobie jutro i spytam o staweczke ST :loveu: może na ten tytuł nie zjechalo się ich aż tyle, skoro w hasiorach i mutach takie niespotykane pustki :-o

[COLOR=silver]Ajcka, ja z Wami jade, dalej aktualne, Agnieszka przekazała wszystko?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

iiii no to jak 'miła pani' w poliszu obeznana, to powinna powiedzieć :) ale w razie czego powołam się na ta angielską nazwę, bo słowackiej nie wymówie xD ok, ide szukac narazie jakis informacji o naszym sędziu, ciekawe co za znawisko nas będzie oceniać ^^

Link to comment
Share on other sites

Hm, wczoraj chciałam, ale nie było mnie cały dzień, bo u lekarza byłam etc etd, zakończenie leczenia rzekomo i całe to latanie za papierami, pieczątkami.. a jak przyjecgałam ok.17, najpierw mi dogo nie działało, a jak juz odpaliłam i ściągnęłam ich numer z tego watku, to już się nie dodzwoniłam- a próbowałam :(

Dziś cały dzień na wystawie w Krakowie !!! Juntro niedziela, więc nie pracują.

Wytrzymja do poniedziałku, musze zadzwonić bo sama jestem bardzo ciekawa naszych szans i stawki :)

Link to comment
Share on other sites

Przynosze wieści :multi:

Berneński Pies Pasterski --
w rasie - 21
psy klasa otwarta - 2 (Nugat + jakiś Andrew z Czech)


Owczarek Szkocki Długowłosy:
w rasie = 6
w młodzieży - Twój jeden :cool3:


Spaniel Tybetański
w rasie 2
czyli mój Arni w młodzieży i jego tata w dorosłych !!! :multi:


Nooo zapowiada się super :multi: Powodzenia!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']Przynosze wieści :multi:


Owczarek Szkocki Długowłosy:
w rasie = 6
w młodzieży - Twój jeden :cool3:
[/quote]

Ale ekstra :P I tylko 6 collie, no normalnie nie wierzę :p wow, mało ;)


[quote name='McDzik']
Spaniel Tybetański
w rasie 2
czyli mój Arni w młodzieży i jego tata w dorosłych !!! :multi:[/quote]

Nooo super! :D To cajc już macie i z tatusiem o boba będziecie rywalizować :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...