Jump to content
Dogomania

Trasa Inaczej :) czyli podwórkowe aligity


requiem.

Recommended Posts

  • Replies 402
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='baffi2']u mnie przy osiedlowym trawniku są rozstawione słupki w odległości prawie 1m, w linii prostej... Wiem ze ludzie będą się głupio patrzyli, ale czy tak rozstawione słupki nadają się do cwiczen dla początkujących? :evil_lol: :cool3:[/quote]

Hmm, no przepsiowa odległość jest 60 cm. A planujecie robić potem coś profesjonalnie?

Link to comment
Share on other sites

Nie, slalom jest taki sam dla wszystkich psów.
[URL=http://www.zkwp-szkolenie.pl/dyscypliny/agility/agility_regulaminy/regulamin_agility_fci_2007.pdf]Regulamin Agility FCI[/URL]
[URL=http://www.zkwp-szkolenie.pl/dyscypliny/agility/agility_regulaminy/dodatkowe_przepisy_zkwp_do_regulaminu_agility_fci.pdf]Dodatkowe przepisy ZKwP do Regulaminu Agility FCI[/URL].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']Hmm, no przepsiowa odległość jest 60 cm. A planujecie robić potem coś profesjonalnie?[/quote]
my chodzimy na kurs dla początkujących (dopiero 3 lekcje) a slalom będzie pewnie dopiero na 12 lekcji i tak sobie chciałam poćwiczyć... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja też chciałabym ćwiczyć z Foxim agility, ale jak narazie w domu, potem coś się na podwórku u cioci może wykombinuje. A oto co wymyśliłam :
[IMG]http://img186.imageshack.us/img186/9480/p4130005me3.jpg[/IMG]
wysokość: 20cm, ale podkładam pod to jeszcze 2 paczki chusteczek, a one mają 5cm, więc jest 25cm :)
Gorzej u nas z nagradzaniem, bo Foxi musi mieć coś super smakowitego, żeby skoczyć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']Ja też chciałabym ćwiczyć z Foxim agility, ale jak narazie w domu, potem coś się na podwórku u cioci może wykombinuje. A oto co wymyśliłam :


wysokość: 20cm, ale podkładam pod to jeszcze 2 paczki chusteczek, a one mają 5cm, więc jest 25cm :)
Gorzej u nas z nagradzaniem, bo Foxi musi mieć coś super smakowitego, żeby skoczyć...[/quote]
hopka powinna być w miarę stabilna, bo kiedy zawali się w trakcie skoku, psa może to trochę przestraszyć i zniechęcić...;)
a co do nagradzania, możesz używać mocno 'pachnące' smakołyki, lub jego ulubioną zabawkę :)

Link to comment
Share on other sites

Foxi jak skacze to rzadko przewraca, a jak już to kijek spada na dywan, więc nie ma hałasu i Foxi nie zauważyłam, żeby mocno wnikał. Jak dzisiaj ćwiczyliśmy to chodził pod spodem cwaniak i ściągnął na siebie kijek, to wtedy trochę się wystraszył. A jeśli ma być stabilne tzn. jakie? Bo wcześniejsze posty czytała to kijek ma spadać przy ewentualnym przewróceniu,żeby psiakowi krzywdy nie zrobić.

Link to comment
Share on other sites

U nas sprawdza się zabawka, ale nie na dłużej.
Sadzam ją trochę przed przeszkodą, pokazuje zabawkę(oczywiście wcześniej się nią bawiłyśmy) mówię siad-zostań staję za przeszkodą i wołał do nogi!, a przed przeszkodą HOP, teraz już biegamy na polu i nauczyła się, że hop oznacza skok:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']Foxi jak skacze to rzadko przewraca, a jak już to kijek spada na dywan, więc nie ma hałasu i Foxi nie zauważyłam, żeby mocno wnikał. Jak dzisiaj ćwiczyliśmy to chodził pod spodem cwaniak i ściągnął na siebie kijek, to wtedy trochę się wystraszył. A jeśli ma być stabilne tzn. jakie? Bo wcześniejsze posty czytała to kijek ma spadać przy ewentualnym przewróceniu,żeby psiakowi krzywdy nie zrobić.[/quote]
na razie ćwiczcie na jeszcze niższym poziomie niż 20cm;)
może ustawić hopkę na 10cm i wtedy można ją mocno przymocować, bo jest na tyle nisko że psiakowi nic się nie stanie w razie nieudanego skoku :)
a potem, gdy skoki będą już wychodziły, ustaw poprzeczkę trochę wyżej, i tak aby w razie czego pies mógł ją strącić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DuDziaczek']Mojemu jak stawialam 10 cm (zeby uczyc) to albo mial takie skoki gdzies :cool3:
Albo normalnie sobie przechodzil :evil_lol:[/quote]
a ja na początku ustawiłam więcej niż sucz ma w kłębie i się dziwiłam że nie chce skakać:oops: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']Ja też chciałabym ćwiczyć z Foxim agility, ale jak narazie w domu, potem coś się na podwórku u cioci może wykombinuje. A oto co wymyśliłam :

wysokość: 20cm, ale podkładam pod to jeszcze 2 paczki chusteczek, a one mają 5cm, więc jest 25cm :)
Gorzej u nas z nagradzaniem, bo Foxi musi mieć coś super smakowitego, żeby skoczyć...[/quote]

:crazyeye::evil_lol: w życiu bym na to nie wpadła, ale no, nie mam tak małego pieseczka ;)

Link to comment
Share on other sites

Baffi2 dokładnie!:grin: jak byłam taka niewtajemniczona to ustawiałam 70 cm i się dziwiłam jak przechodziła pod i jak obchodziła, jak stawała...:lol: No tak, to jest:eviltong:
Teraz ja pouczam koleżankę jak uczyć, bo robi tak samo:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz'].....A jeśli ma być stabilne tzn. jakie? Bo wcześniejsze posty czytała to kijek ma spadać przy ewentualnym przewróceniu,żeby psiakowi krzywdy nie zrobić.[/quote]

Tutaj chodziło o stabilność boczków...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...