Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
charciara

Nowa charcia forumowiczka

Recommended Posts

Witam,

dzieki Charciara, rzeczywiscie nie mialam smialosci :oops:

Mam przyjemnosc znac kilka osob korespondencyjnie.

Moja przygoda z chartami zaczela sie dwa lata temu od Adasia. (Charciara miala w tym niemaly udzial).

Planuje powiekszenie mojej gromadki o jeszcze jednego psa, charta oczywiscie (tak, tak zapadlam na opisywana przez kogos - przepraszam ze nie pamietam przez kogo - chorobe charcia :D )

Juz, juz mialo sie to stac, ale jak na razie nie bylo mi to pisane :cry: Najwazniejsze, ze oba psy sa w bardzo dobrych rekach. A Murka o mnie pamieta.

Mam dwa pytania

1. Gdzie moge znalezc info na temat zasad coursingu? Wiem, ze Adas nie moze startowac w zawodach, ale chcialabym, zeby sobie biegal poza konkurencja.

2. Jak zmienic haslo?

Trzymam kciuki za Wasze psy, na wystawach i na coursingach.

Pozdrawiam,

Anna, Adas (CP mix), Bajka (Hovek), Maciek i Leon (Tonki -bracia) i Jas(Syjam)

ps. rzeczywiscie hodowcy, i niestety czesc wlascicieli Hovkow jest okrutnie sklocona. Atmosfera jaka panuje na tym Forum jest rewelacyjna.

Sagittariusy tez witaja i machaja powitalnie czym tam ktory ma-a ja mam nadzieje ze bedzie nam dalej milo a zaraz potem wspomagajaco (jakby co)i konstruktywnie co do zdobywania wiedzy charciej,dzielenia sie nia,oraz dalszego postepu jedynej rozkosznej choroby naszej,tak nam dopomoz Panie w przestworzach!

Milego dnia Aniu,milego dnia,psiaki.

Baska i wilczarze

Arika,

Moja wiedza na temat chartów jest baardzo uboga jeszcze. Poza tym, z tego co czytałam o chartach on jest dosyć nietypowy, tzn. jego reakcja na ludzi, nawet obcych, każdy człowiek nawet nieznany to okazja do "wymuszenia" pieszczot :lol:

Te dwa lata poświęciłam głównie jego resocjalizacji, bardzo źle reagował na psy - był przez nie gryziony. Teraz jest zdecydowanie lepiej, jego przyjaciele to miedzy innymi Tosa Inu, jamnik, Husky, Cane Corso i kilka innych.

Niestety do tej pory nie jestem w stanie przejść z Adasiem obok obcego psa (suczki sa ok) -jeśli oczywiście Adaś jest na smyczy- ponieważ zaczyna ujadać. Bardzo pomagają różne smakołyki, ale jeśli pies jest blisko- zjada kawałek i zaczyna znowu :cry:

Wiele wiem o resocjalizacji psa, ale czy wiele wiem o chartach? Chyba nie.

Pozdrawiam,

Anna

Aniu

Nie martw się o wiedzy na temat chartów, my ci pomożemy :lol:

Bardzo dobrze, ze Adaś juz bawi się z psami i ma kolegów, ale to normalne, ze boi się ich jak przechodzą - sama mówiłas, ze był przez nie gryziony :cry:

Charty są co prawda inne, samo to wykazuje ich wspaniałość bycia innym:

"Chart to nie pies, chart to chart. Ile razy uratował mi życie, tyle razu nie mieliśmy co do jedzenia, a dzięki chartom mamy, bo zawsze coś nam upolują!" - powiedział jakis beduin który hoduje charty perskie saluki.

:hand: