Jump to content
Dogomania

Pierwszy i niepowtarzalny FotoBlog Czarnej Flatki TOSCI :)


betty_labrador

Recommended Posts

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Justa']Dzisiaj próbowałyśmy z długopisem. Ale mała się jeszcze zacina i gubi co ma robić (najpierw jest seria 5 powtórzeń super, potem zacięcie)[/QUOTE]


to moge zaproponowac, ze jesli wiesz ze po 5 razach sie zatnie, to kończ po 4 razach, żeby zakańczać na jeszcze jej chęci do ćwiczenia. i na koniec Jackpoint-czyli super nagrodka ;) to zmotywuje ja bardziej na nastepny raz. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']to moge zaproponowac, ze jesli wiesz ze po 5 razach sie zatnie, to kończ po 4 razach, żeby zakańczać na jeszcze jej chęci do ćwiczenia. i na koniec Jackpoint-czyli super nagrodka ;) to zmotywuje ja bardziej na nastepny raz. :)[/QUOTE]

Tylko wydaje mi się, że to nie chodzi o brak chęci do ćwiczeń. Ona wyraźnie czeka na smaka, tylko nagle jakby zapominała za co może go dostać. Nie odchodzi, nie rozgląda się, merda ogonem.
Ale to dopiero drugi dzień, więc nie oczekuję zbyt wiele ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Tylko wydaje mi się, że to nie chodzi o brak chęci do ćwiczeń. Ona wyraźnie czeka na smaka, tylko nagle jakby zapominała za co może go dostać. Nie odchodzi, nie rozgląda się, merda ogonem.
Ale to dopiero drugi dzień, więc nie oczekuję zbyt wiele ;)[/QUOTE]


no tak, tu moze chodzic glownie o motywacje no i racja-czas jest potrzebny ;)
skoro nie odchodzi i nie rozgląda się to dobry znak, -moze to oznaczac zawieszenie sie w cwiczeniu poprostu-niekoniecznie zapomnienie o co chodzi. Zawieszenie przychodzi w zbyt szybkim podniesien iu poprzeczki, zbyt duzemu oczekiwaniu naraz, w za duzym stawianiu kroków na przód.. itp;)
Jest taka zasada- ze jak pies wykazuje takowe zawieszenie cwiczenia trzeb zrobic maly kroczek w tyl i ułatwic mu uzyskanie celu do zdobycia nagrody.

Opisz jak dokladnie robicie targetowanie?

no i koniecznie konczyc trzeba cwiczenie przed spodziewanym zawieszeniem jak pisalam ;) doprowadzanie do tego typu sytuacji nie jest potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']to moge zaproponowac, ze jesli wiesz ze po 5 razach sie zatnie, to kończ po 4 razach, żeby zakańczać na jeszcze jej chęci do ćwiczenia. i na koniec Jackpoint-czyli super nagrodka ;) to zmotywuje ja bardziej na nastepny raz. :)[/QUOTE]
widzę, że napisałaś to co ja :evil_lol: Justa sobie dwa razy poczyta :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']widzę, że napisałaś to co ja :evil_lol: Justa sobie dwa razy poczyta :diabloti:[/QUOTE]

hehe..no moze w koncu uwierzy w to-w końcu co dwie głowy to nie jedna ;)

[quote name='Bewarka']A rzeczywiście :splat: Sorki... :oops: No to mówię, że psina śliczna :loveu:[/QUOTE]

;> nic nie szkodzi. dziekuje :) juz zdrowieje po babeszjozie. Macha ogonkiem, jest bardzo miłym pieskiem :)

[quote name='zerduszko']Pięknie Toś chodzi :) Tylko Pani coś za wolno ;) A stój na odległość - marzenie :)[/QUOTE]

no wiem, ja mam jakas taka tendencje do chdozenia wolno :D

a dziekujemy :)

a co powiecie na filmik gdzie chodzi Ania z Tosia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada:)']Witam się i tym samym zapisuję galerię, bo jakimś cudem nie zsubskrybowała mi się... :O A Toscy charakter jest rewelacyjny - łagodna, mądra, aaaa marzenie! I Panią ma świetną - barfem karmi i pozytywnie szkoli, Brawo! :)
Pozdrawiam.[/QUOTE]


czesc Mada :)
fajnie ze wpadlaś :) dziekuje za miłą opinię. Tak Tosca ma charakterek super. Teraz siedzi przy mnie z głową na mojej nodze i czeka na głaskanie :D
zapraszam częściej :)

[img]http://img718.imageshack.us/img718/4885/dscf7429.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Moim zdaniem chodzi inaczej. Ciekawie jest to móc porównywać.[/QUOTE]

tzn i Ania i Tosca inaczej?

ze mna tez tak potrafi, zapewniam, Z Aia tez byly momenty ze szla mniej zainteresowana. Jutro wgram ;) Wydaje mi sie ze Tosce trzeba najpierw zmotywowac. Zreszta jutro ocenicie jak to wyglada. Moze sie myle-bo moze to mowie narazie tylko z mojego punktu widzenia. I chcialabym, poznac prawde ;)

dobranoc :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Beatko wydaje mi się, że polecałaś jakąś książkę na temat klikerowania - ale nie pamiętam tytułu - przypomnisz?[/QUOTE]


tak, jest kilka :)

[B][URL="http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=5590&action=prod"][I]KLIKER[/I] – skuteczne szkolenie psa, [I]Karen Pryor (tu calkowite podstawy)
[/I][/URL][/B]

[B][URL="http://merlin.pl/Pozytywne-szkolenie-psow-dla-zoltodziobow_Pamela-Denninson/browse/product/1,513066.html"]Pozytywne szkolenie psów dla [I]żółtodziobów[/I] - Pamela Denninson (tu tez ;) )
[/URL][/B]


Karen pryor - najpierw wytresuj kurczaka

Te na początek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']A lista nie przeniosła się na www. szkoleniepsow . fora . pl ?[/QUOTE]
Nie, to forum istnieje juz dawno i raczej z listy udziela sie tam mało osób. Ale mi chodziło o stronę listy klikerowej, tam było mnóstwo inf. Trochę sobie pościągałam, ale lapa mi szlag trafił :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...