Jump to content
Dogomania

Wyrabianie rodowodu


wix

Recommended Posts

[quote name='sylrwia']no i się dowiedziałam: cała przyjemność z wyrabianiem rodowodu i wstąpieniem do związku w moim oddziale wynosi 150 zl, ciekawe czy jak zapytam za tydzien inna osobe to czy znów będzie inna kwota?[/quote]Wobec tego poproś o specyfikacje t zn po kolei za co i ile płacisz. Wydaje mi się, że wszystkie oddziały powinny pobierać takie same opłaty. To powinno być z góry ustalone przez Zarząd Główny

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Draczyn'][quote name='Asiaczek'][b]Draczyn[/b], masz rację!!!
Ale, niestety, każdy błąd w metryczce lub w rodowodzie łączy się z dłuższym oczekiwaniem na prawidłowo wypełniony dokument. Niestety.
pzdr.[/quote]KIedyś mi się to zdarzyło i poprawiono mi na miejscu od ręki, a ponadto, gdy się już ma rodowód, to można zrobić jfgo kserokopię, a na poprzwki spokojnie poczekać[/quote]
Mnie się też zdarzyło, a ponieważ nie mogłam pójść do ZG osobiście z prośbą o dokonanie poprawek, to zgłosiłam to w O/W-wa. I czekałam, czekałam, czekałam, prawie miesiąc. Eh, życie...
Teoretycznie pewnie, że można zrobić ksero i takim rodowodem z błędem się posługiwać, ale jeżeli błąd np. dotyczy daty urodzenia psa, bo ja wolę mieć prawidłowo wystawiony dokument. Generalnie, zawsze wolę mieć tego typu dokumenty w porządku, bo to nigdy nic nie wiadomo, co komu przyjdzie do głowy i zacznie sprawdzać albo i co inszego robić :D
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A oto odpowiedź jaką otrzymałam ze Związku w Rybniku :

[SIZE=2]Witam serdecznie!
W celu wyrobienia psu rodowodu potrzebna jest metryka, w pierwszej kolejności trzeba zapisać siebie do Związku a następnie zarejestrować metrykę w celu wyrobienia rodowodu. Okres oczekiwania na rodowód to ok.2-3 miesięcy, koszt łączny to 110zł (wpisowe, legitymacja, składka członkowska, rodowód i rejestracja), później corocznie opłaca się składkę, na ten rok wynosi ona 44zł.

Tak więc dowód na to, że się nie pomyliłam pisząc kwotę 110 zł ;-)
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='sylrwia']Dzis w Oddziale w Gorzowie za rodowód dla psa płaciłam 150 zl:
Wpisowe 30
Rejestracja 40
Rodowód Krajowy 36
Składka 44
Troche sporo w porównaniu do Waszych:roll:[/quote]

spojrzalam na nasz "rachunek" z pazdziernika..
Łódź - 110 zł

Link to comment
Share on other sites

Może to jest tak. Male oddzialy chcą trochę wiecej, bo maja malo czlonkow. a jak oddzial ma 1000 osob i powyzej, to moze odpuszcza na forsie. Wiem ze wszysrkie oddzialy odsylają za niektóre oplary 1/2 kwoty do Zarządu Głównego. Napewno dzięlą się polową kwoty od skladek czlonkowskich.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, na metrykach nie ma teraz okresu wazności. Dla mnie jest tylko jedno ale.....np. czy suka paroletnia napewno nie rodzila szczeniąt, bez papierów, czy pies do tej pory nie pokryl suk????????A to by bylo takie dzialanie na dwie strony. Suczka juz urodzila , to teraz ja zapiszemy, bo w ZK to już tak nie wolno....NIe czepiam się rejestracji psow w różnym wieku, ale......To pozostawiam do dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

Pytanko odnośnie rodowodu mam. Jesteśmy z Poznania, w 27 kwietnia 2005 roku odbieraliśmy airedale terriera urodzonego 25 lutego 2005. Czy na wyrobienie rodowodu mamy rok od wystawienia metryczki czy termin ten jest nieograniczony? Bo nie wiem kiedy się pozmieniały przepisy i jaki okres czasu na wystawienie rodowodu nas obowiązuje. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

no własnie nie ma limitu- bo my jak kupowalismy pieska to tez odrazu nie wyrabialismy rodowodu bo po co płacić skladki za rok wiec czekalismy do nowego roku aby zarejestrowac psiaka....;) i my zaczelismy wyrabiac rodowód bo planujemy jakies wystawki z młoda melindka....a jesli nie planujesz to poczekaj...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...