Jump to content
Dogomania

Wyrabianie rodowodu


wix

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Z tego, co mi wiadomo, to od razu. A jeżeli nie jesteś jeszcze członkiem ZK, to i składka roczna, rejestracja psa i razem to daje ok. 125 zł.
Proponuję najpierw zadzwonić i dokładnie dowiedzieć się, do jakiej "kategorii" klientów zostaniesz zaliczona. Unikniesz wtedy przykrej sytuacji, że zabraknie finansów na wszystkie opłaty.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Asiaczek piszesz ze ok 125 zl wszystkie formalnosci wynosza przy wyrabianiu rodowodu i zapisywaniu sie do zwiazku ale czy jest mozliwe ze to kosztuje 180 zl?? Wydaje mi sie ze tak mi dzis powiedziala pani w oddziale w gorzowie i nie wiem czy ja zle uslyszalam czy co? czy to mozliwe

Link to comment
Share on other sites

W Rzeszowie to jest tak:
wpisowe 20 zł
składki członkowskie 44 zł
rejestracja psa 15 zł
rodowód 36 zł
inne 10 zł
co łącznie daje 125 zł
Raczej stawki w całej Polsce są ujednolicone - a jak sie wyrabia rodowód na następnego psa to chyba odpadają niektóre wpłaty i jest taniej - ale nie wiem bo jeszcze tego nie robiłem.
Czaowo to jest tak złożyłem wnosek 26.08, rodowód ma datę 04.10, a otrzymałem go 4.11

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Asiaczek piszesz ze ok 125 zl wszystkie formalnosci wynosza przy wyrabianiu rodowodu i zapisywaniu sie do zwiazku ale czy jest mozliwe ze to kosztuje 180 zl?? Wydaje mi sie ze tak mi dzis powiedziala pani w oddziale w gorzowie i nie wiem czy ja zle uslyszalam czy co? czy to mozliwe[/quote]
Napisałam 125 zł, bo dokładnie tyle zapłaciła moja koleżanka (nie będąca jeszcze członkiem ZKwPL). A skąd 180 zł? Zupełnie nie wiem.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][quote name='sylrwia']Asiaczek piszesz ze ok 125 zl wszystkie formalnosci wynosza przy wyrabianiu rodowodu i zapisywaniu sie do zwiazku ale czy jest mozliwe ze to kosztuje 180 zl?? Wydaje mi sie ze tak mi dzis powiedziala pani w oddziale w gorzowie i nie wiem czy ja zle uslyszalam czy co? czy to mozliwe[/quote]
Napisałam 125 zł, bo dokładnie tyle zapłaciła moja koleżanka (nie będąca jeszcze członkiem ZKwPL). A skąd 180 zł? Zupełnie nie wiem.
Pzdr.[/quote]Napewno opłata nie powinna przekraczac 125 zł. W każdym oddziałe przy kasie powinien wisieć cennik

Link to comment
Share on other sites

ja mam inne pytanie, ale nie chce zakładac nowego tematu.
Mój pies w rodowodzie ma wpisane, ze jedo ojciec jest championem. Po jakimś czasie został interchampionem. Czy dzieci mojego psa mają w rodowodzie wpisanego dziadka championa (tak jak mój pies) czy już intch. ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati']ja mam inne pytanie, ale nie chce zakładac nowego tematu.
Mój pies w rodowodzie ma wpisane, ze jedo ojciec jest championem. Po jakimś czasie został interchampionem. Czy dzieci mojego psa mają w rodowodzie wpisanego dziadka championa (tak jak mój pies) czy już intch. ?[/quote]Kopię interchampionatu powinienes na wszelki wypadek przesłać do Zarządu Głownego i poprosić o wpianie tytułu do rodowodu twojego psa. To będzie najpewniejsze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati']Dziękuję za szybka odpowiedz. Jednak pytałam tak z czystej ciekawości. Szczeniaki juz dawno się urodziły i mają rodowody, ale wcześniej się tym nie interesowałam i nie wiem co mają wpisane.[/quote]Zawsze odbierając rodowody trzeba dokładnie sprawdzać, czy wszystkie tytuły przodków są wpisane i w razie potrzeby interweniować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][b]Draczyn[/b], masz rację!!!
Ale, niestety, każdy błąd w metryczce lub w rodowodzie łączy się z dłuższym oczekiwaniem na prawidłowo wypełniony dokument. Niestety.
pzdr.[/quote]KIedyś mi się to zdarzyło i poprawiono mi na miejscu od ręki, a ponadto, gdy się już ma rodowód, to można zrobić jfgo kserokopię, a na poprzwki spokojnie poczekać

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...