Jump to content
Dogomania

Bez rodowodu no i co?


Kora-

Recommended Posts

[b]Orsini[/b] sorry jak Cie urazilam, ale nie mialam pojecia, ze mozna mieszac sznaucery a tym bardziej nie mialam pojecia, ze Ty taka krzyzowke przeprowadzilas... sorry, jesli Cie to w jakis sposob urazilo :)

ostatnio troche nie orientuje sie co do sznuacerow, ale nadrabiam wlasnie zaleglosci :P

a co do tego ze masc widac od razu to w sumie nie bardzo moglabym sie z tym zgodzic... [b]Orsini[/b] hodujesz sznaucery, to Ty od razu widzisz roznice miedzy psiakami, a potencialny Kowalski nie!! W sumie to pieprzak staje sie pieprzakiem dopiero po pierwszym strzyzeniu, a jak sie rodzi to jest identyczny jak czarno-srebrny (dla potencjalnego Kowalskiego) - to jest moje zdanie!

Ty majac miot sznaucerow odrozniasz kazdego pieska, a jak ktos przychodzi je obejrzec by w przyszlosci kupic od Ciebie psiaka, na bank nie ma pojecia ktory piesek jest tym "jego" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='madzior_ka']witaj Madzia!! jak miło cię widzieć wśród dogomaniaków:) nawet nie zauwązyłam kiedy napisałas te swoje 29 posty:( dopiero teraz zauwazyłąm ten temat:) beeziesz się wiecej udzialała teraz na forum czy tylko psoradycznie? zpaaszamy do sznuaceromaniaków:)[/quote]

hej!!! postaram sie bywac tu czesto :) zobaczymy jak to bedzie...

Link to comment
Share on other sites

"Anomalie" kolorystyczne beda sie zdarzac zawsze. Jezeli oczywiscie nazwiemy anomaliami, nieodpowiednie umaszczenie siersci wzglednie obecnego wzorca. Biorac pod uwage, ze kiedys sznaucery byly w "kolorach teczy" tz hodowano rozne masci i nikt nie mial nic przeciwko.
Z tego co wiem, to jeszcze w 1923 r w Prusach Wschodnich byla duza hodowla laciatych sznaucerow bialo-brazowych. Dopiero po II wojnie swiatowej PSK, zaczal promowac czarny i pieprzny kolor w sznaucerach. Doszlo do tego ze cz-s i biale szczeniaki zaczeto uznawac jako pety i gdyby nie Amerykanie i Kanadyjczycy ktorzy odkupowali te psiaki od europejskich hodowcow, to z czasem ten kolor by zanikl zupelnie. Tak jak stalo sie np z zoltymi malpimi pinczerami, laciatych tez brak, czerwonych jest bardzo malo, zostaly tylko czarne.
Ale z tego co widze, to zaczyna sie coraz bardziej ruszac kolorystycznie. Po uznaniu nie tak dawno przeciez 87 cz-s i 93 bialych (nie jestem pewna co do dat), hodowcy przestali sie bac o swoje mioty w ktorych sa tz pety.
W sierpniu w Finskim Kennelu Didis z dwoch olbrzymow pieprz-sol, urodzilo sie cztery p-s i dwa lub trzy cz-s. Z tego co wiem to dwa psiaki zostaly w hodowli i czekaja teraz na uznanie "eksperymentalnej lini", dostac zezwolenie chyba dostana, bo juz w Holandii pare hodowli takie zezwolenie dostalo. Czyli moze sie okazac ze za pare lat, PSK bedzie musiala zmienic znowu wzorzec i dodac cz-s do opisu przy olbrzymach. Za cz-s, pojdzie bialy olbrzym w ruch i tak dalej i tak dalej.........

A i czarne z biala plama na piersi (takie kiedys byly tez malpie pinczery) zacznal byc doceniane przez hodowcow :wink:
W Kanadyjskich czy Amerykanskich hodowlach szczyca sie tym ze pies ma biala plame na piersi :lol:

[img]http://img164.exs.cx/img164/8235/122503paigestdrtft3xx.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18'][W sumie to pieprzak staje sie pieprzakiem dopiero po pierwszym strzyzeniu, a jak sie rodzi to jest identyczny jak czarno-srebrny (dla potencjalnego Kowalskiego) - to jest moje zdanie!

;)[/quote]

hmmm ciekawa teoria:)))BARDZO CIEKAWA TEORIA:))))
bo w wieku kiedy odbierasz szczeniaka a wiec minimum 7tygodni nawet bardzo ciemnego pieprzaka nie idzie pomylic z czarno-srebrnym:))))wiem,bo mam takiego w domu- cala glowa i boki sa siwe,grzbiecik ciemny,ale leb i cale boki jasne! A jasny pieprzak jest caly szary,siwy czy jak to nazwal:)))czarno-srebrny jest czarny caly za wyjatkiem miejsc , gdzie i pieprzak-czyli lapki i brewki,ale glowa i boczki sa czarne jak smola:)))owszem ciemne pieprzaki jasnieja z uplywem czasu,cz-sr nie powinny jasniec.
Wiec sorki,ale przecietny Kowalski nie pomyli pieprzaka z cz-sr:))))i pieprzak nie wypieprzy sie po pierwszym goleniu,bo on juz jest wypieprzony:))))po kazdym skubaniu bedzie zmienial kolor,ale niekoniecznie na jasniejszy patrz pies kolegi-jak kupowal bral jasnego,oboje rodzice sa jasniutcy,a on po wyskubaniu odrosl na CIEMNO:))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink']
A i czarne z biala plama na piersi (takie kiedys byly tez malpie pinczery) zacznal byc doceniane przez hodowcow :wink:
W Kanadyjskich czy Amerykanskich hodowlach szczyca sie tym ze pies ma biala plame na piersi :lol:
[/quote]
Ale we wzorcu ACK taka plama jest dozwolona a FCI nie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']Pas a twoja ciocia ma hodowlę? bo keidys zapomniałam zapytać, jaki ma przydomek ile ma psaiczków?[/quote]
Ma :wink: Nie jest to duża hodowla. Ale o przydomku nic nie słyszałam. Chyba jeszcze nie "wymyślili" :lol:
A jeśli chodzi o ilość psiaczków to ma jedną suńkę :wink:
Teraz będzie drugi miot :wink: :D

Link to comment
Share on other sites

Tak psioczycie na pieski bez rodowodu, że niby nie wiadomo, co z nich wyrośnie... a powiedzcie mi, jaka jest różnica między psiakiem z pierwszego miotu (te mają rodowód), a z drugiego (zabronionego przez ZK - te nie rodowodu nie mają). Tylko nie mówcie, że te drugie pieski są słabsze itp... bo niby pieski rodzą się mocne i "rasowe" co drugi miot? Ja rozumiem, że to niehumanitarne i że nie powinno się suki kryć tak często, ale w czym ten szczeniak po championach jest gorszy od swojego brata urodzonego w poprzednim miocie? (poza tym, że wg prawa ZK nie można go wystawiać, ale to świadoma decyzja kupującego) Jeśli ktoś chce mieć pewność, że jego piesek będzie wzorcowy, ale albo nie chce go wystawiać, albo po prostu nie stać go na dwa razy droższego szczeniaka z rodowodem, to po prostu kupuje szczeniaka po psach rodowodowych, ale z tego "zabronionego" miotu :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...