Jump to content
Dogomania

Bez rodowodu no i co?


Kora-

Recommended Posts

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a tak w ogóle to ja tak naprawdę w tej kwestii jestem laikiem i przyznaję to! psem zaczęłam się interesować jakieś pół roku temu... kupiłam tydzień temu... i poza obszerną lekturą (z którą nie zawsze ( tak, jak z Wami) się zgadzam:) to mam niewiele wiedzy praktycznej... stąd też zadałam to pytanie, ale jak widzę, poza dobrem suki (i z tym się zgadzam!!) różnicy nie ma żadnej... I nie jest moim celem propagowanie tak częstych miotów.. naprawdę nie musicie mi tłumaczyć co jest tego konsekwencją :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='florance']utarło się, że pies danej rasy z rodowodem MUSI kosztować nie mniej niż tyle i tyle... bo jeśli będzie tańszy, to będzie podejrzane i nikt go nie kupi...[/quote]

Wiesz, mnie to nie przekonuje... Czy to znaczy, że gdybyś mogła kupić szczenię z metryczką ZKwP, które oglądasz, jest po przeglądzie miotu, zdrowe i kosztuje np. 400zł, to byś odmówiła, bo za tanie????? Nie [b]florance[/b], to nie ludzie nie kupią takich szczeniąt. Tylko "hodowca" nie będzie mógł na nich zarobić.

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

eeeeeee dziewczyny zaczynacie dewotyzm psi tu uprawiać.

tak jest , że psy z rodowodem są droższe bo za markowy towar sie płaci więcej i już .

Zakładając ,że szanowane hodowle w Polsce daja podobne jedzenie , podobnie szczepia i podobnie kryja suki to dlaczego w jednych jest cena 1000zł a w innych 1500 zł.

Cena = szczenie + renoma hodowli czyli marka

Ktoś ma życzenie kupić za 2000 to jego sprawa , kogos stać dać 500 zł to jego sprawa i nie ma o czym dyskutowac

A to , że suki rodza 2 razy w roku to nasze pisanie tu na DGM tego nie zmieni bo ile osób trudniacych sie rozmnazaniem sznaucerów to czyta?? Podejrzewam ,że zero albo bardzo mało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga'][quote name='Mek']eeeeeee dziewczyny zaczynacie dewotyzm psi tu uprawiać.[/quote]
Ja Ci tu zaraz dam dewotyzm :evil: :evilbat: :chainsaw: :snipersm: :lol: .[/quote]

tak. bo dostało sie Bogu ducha winnej florances a powinni za to oberwać Ci hodowcy od których kupiła psa, bo na pewno sa zarejestrowani w ZK .

Link to comment
Share on other sites

ojjj, gdybym wiedziała, że takie emocje wywoła mój post, to nie napisałabym, że mój piesek jest z zakazanego miotu... :oops:
ale już mniej więcej wiem to, co chciałam wiedzieć, mimo, że nikt mi na to precyzyjnie nie odpowiedział 8) pozdrawiam i dzięęęęęki :drinking:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mek']bo dostało sie Bogu ducha winnej florances a powinni za to oberwać Ci hodowcy od których kupiła psa, bo na pewno sa zarejestrowani w ZK .[/quote]

Ależ wręcz przeciwnie i mam nadzieję, że [b]florance[/b] nigdzie tego tak nie odczuła.

W ogóle chyba możemy zakończyć ten temat i teraz czekamy z niecierpliwością na zdjęcia Bubla :lol: i relacje [b]florance[/b] z jego życia. Szczeniaczki są :iloveyou: A małe sznaucerki i to czarno-srebrne to już w ogóle do schrupania :eating: :lol: :lol: :lol:

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mek']tak. bo dostało sie Bogu ducha winnej florances a powinni za to oberwać Ci hodowcy od których kupiła psa, bo na pewno sa zarejestrowani w ZK .[/quote]
Jak to jej sie dostalo :o :o :o , chyba kazdy tu podkreslal, ze nie chodzi o jej malca czy o nia tylko o tych "hodowcow".

Link to comment
Share on other sites

wow ale tutaj zażarta dyskusja sie toczy

[quote name='orsini']Jest tu wielu posiadaczy nierodowodowych psiakow, i wielu z nich wystawiac nie chce,ale podejrzewam,ze zadna z tych osob jak bedzie kupowala kolejnego psa nie kupi juz sznaucerka bez papierow.[/quote]
zgadzam się z orsini w 1000% ja Denisa kupiłam bez rodowodu z niewiedzy czym sie różni psiak z papierami od bez po prosut nie miałam poijęcia o wystawach itd ocztwiście teraz nie załuję i na żadnego inneog bym denisa nie zamieniła, ale drugi raz już nie dam zarobić jakimś pseudohodowcom. Ale i tak uwazam, ze Denisek pochodzi ze znanego źródła, bo jego hodowcy to naprawdę supoer ludzie, widziałam matkę i ojca, psiak wychowane w super atmosferze i w ogóle wszystko świetnie, pieknie tylko brak tych wystaw......i to uwazam też trochę za głup[i przepis że te psy żeby mogły miec rodowodowe potomstwo musża mieć wystawiane...... bo np. Axel (ojciec Denisa) ma super przodków sam jest sliczny ale jego panią nie rajcują wystawy i przez to nie może mieć dzieciaczków z papierami, a chyba sami powicie po Denisie że brzydki nie jest:)....no ale mniejsza o to bo odbiegłam od tametu... :roll:

Link to comment
Share on other sites

no ja to bym takich producentow powiesila za jaja na drzewie!
Florance Ty kupilas bez papierow,a nie pomyslalas o tych co kupia z kolejnego miotu juz z papierami?szczeniaka od wyexpluatowanej suki z niedoborami???to potem nic dziwnego,ze idzie w swiat fama,ze te z papierami czesto sa gorsze od tych bez, bo jak te bezpapierowe sa kryte raz w roku to szczenieta beda zdrowsze!
Mek ja w dalszym ciagu obstawiam okolice Inowroclawia!ale wtedy to ten psiak by mial w sumie papiery ale z klubu psa rasowego.... :lol:

KaVanga-Ty to musisz kokosy zbijac na miotach:))))nawet jak ten olbrzym zje 3 razy wiecej niz mini= 3 razy 10zl = 30zl,a cena olbrzyma wyzsza... :D :D :D :D i jeszcze placisz za weta tak malo :D :D to juz wiem skad masz taki piekny dom-dorobilas sie na psach :D :D

Florance: prawdziwy hodowca nie hoduje po to zeby zarobic-wierz mi chocbym sprzedawala szczenieta po 2000 to mi sie koszty wystaw nawet nie zwroca!!!jeden wyjazd na Ukraine kosztowal mnie prawie 1500zl,a suka jezdzila duzo i jeszcze pojezdzi.

Ale tak sobie mysle: zacznijmy kupowac kradzione auta z zagranicy-wygladaja tak samo, jezdza tak samo,ale bez orginalnych papierow,ale w sumiei po co nam papier?:)))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']KaVanga-Ty to musisz kokosy zbijac na miotach:))))nawet jak ten olbrzym zje 3 razy wiecej niz mini= 3 razy 10zl = 30zl,a cena olbrzyma wyzsza... :D :D :D :D i jeszcze placisz za weta tak malo :D :D to juz wiem skad masz taki piekny dom-dorobilas sie na psach :D :D [/quote]
Hihihihi, nio tym jednym miotem to normalnie sobie zarobilam :cunao: :cunao: :cunao: :cunao: . Hehe szczegolnie, ze na weta wydalam grubo ponad 1500 zl, hihi nie wspomne ile te obrzartuchy jadly, no a ile Nafka mi wcinala, normalnie za cztery dorosle olbrzymy :evilbat: .

[quote]Florance: prawdziwy hodowca nie hoduje po to zeby zarobic-wierz mi chocbym sprzedawala szczenieta po 2000 to mi sie koszty wystaw nawet nie zwroca!!!jeden wyjazd na Ukraine kosztowal mnie prawie 1500zl,a suka jezdzila duzo i jeszcze pojezdzi.[/quote]
Hehe to ja juz lepiej nie bede mowila ile mnie wyszedl wyjazd do Rumunii, bo "ciutke" wiecej i to przeciez nie raz sie jezdzilo za granice, a czesem z dwoma psami, wiec hehe ja nie wiem jak maja sie zwrocic te pieniadze. Ale dla mnie to pasja a nie chec zarobku, wiec ja nie licze dokladnie ile co kosztuje. Mysle, ze wiekszosc dogomaniackich hodowcow hodouje z pasji a nie zeby zarobic, bo to dosc trudna by bylo 8) .

Florance tylko nie pomysl sobie, ze to jakis atak na Ciebie, to nie o to chodzi, chodzi o to, zeby uzmyslowc, ze my wcale nie zarabiamy kokosow na tych maluchach, a wrecz doklada sie do "interesu" :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie!
tylko mnie wpienia jak slysze , ze dlatego te z papierem sa drogie bo hodowca chce zarobic!!!prawdziwy hodowca nigdy nie chce zarobic!a to ze tak robia pseudohodowcy to juz inna sprawa!

hehehe,jak Naftka jadla za 4sznaucerki to wyszlo 40zl na miesiac:))))4 razy 10zl:)))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']no ja tez:))tak zeby sie z miniatura zmiescic w 10zl na miesiac:)))to moze zaczniemy zebrac?to zie zmiescimy:)))albo suchy chleb dla konia podbierac:)))[/quote]
Czekaj, masz glowe :wink: , hehe to ja musze Nafce przestac leki kupowac i do weta przestac z nia chodzic :wink: , to mnie stanowczo za grogo wychodzi :wink: :lol: .
Nio dobra bo ktos sobie zaraz pomysli, ze my tak serio piszemy :wink: :evilbat: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...