Jump to content
Dogomania

Gruby, nie gruby...? Odchudzić ? Jak ?


Grześ

Recommended Posts

wiesz co Agacia zdjecia to nie wszystko, ja tego psa widzialem na live, dobrze ciagnie i mowie Ci ze nie jest gruby, tylko ma porzadna budowe, a co ja se bede tlumaczyl wole takiego hasiora niz te niektore chudzielce w Kucoba albo niz alaskan husky... :evil:

Cobra, a co powiesz o moim Lukasie?

Jest zdjęcie (trzymam się tematu :wink: ).

26.jpg

Widziałeś go, a na Kubalonce miałeś nawet okazję chodzić z nim na smyczy (30 kg żywej wagi, 2000 kg uciągu :wink: ).

Wg mnie jest za gruby.

PS.

Czy ktoś nie zna skutecznej metody odchudzenia psa? :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Grzes -> co mysle o Lukasie, a wiec niezly psiak z krzepa (spacer na kubalonce), ale czy jest gruby, raczej nie w moich oczach, poltora psa i juz, bardziej mi sie taki konkretny pies podoba niz patyczaki (nie chce niko obrazic ale niektroe psiaki na zawodach niezbyt wygladalay zachecajaco - szczegolnie jeden srebrzysty, ktoremu az zeberka bylo widac, moze wylinial, ale nie wygladala za specjalnie)

Lukas jest super i juz, Nayuki tez niektorzy mowia ze jest gruba a to jest dziolcha porzadnie zbudowana z niezla krzepa (po babci), nio ma troche zapadniety grzbiet ale to jest minimalna, zalezy jak pies stanie, bo w ruchu tego nawet nie widac.

A kazdy sie interesuje tym co lubi, nie mozna zmuszac kogos do czegos co wogole go nie interesuje. Dianka ma kolaka, ale to nie zabrania jej interesowac sie szpicami, a szczegolnie Samoyedami, ktore tak uwielbia.

Jak to mowia o haszczak = 1/3 wilk, 1/3 pies i 1/3 kot

albo

ze syberian huski to wilk uspiony w ciele psa

Specifika tej rasy jest jej niepowtarzalnosc i wielka indywidualnosc jej przedstawicieli. Czasem ten indywidualizm wprawia nas do szewskiej pasji ale czasem sprawia sama radosc, wole miec takiego wariata\tke w domu niz jakiegos super poslusznego psiaka

Link to comment
Share on other sites

PS.

Czy ktoś nie zna skutecznej metody odchudzenia psa? :roll:

Trening przy rowerze 8) a jesli już jesteśmy przy treningu... :lol: ...to właśnie chciałam się czegoś dowiedzieć : intensywnie przyglądam się zdjęciom, na których jest ukazane mocowanie liny do roweru.

Sama kilka sposobów mocowania/ wysięgników spod kierownicy wypróbowywałam i w końcu mam w planie coś w rodzaju obręczy,a nie sztywnego przywiązywania do miejsca pod kierownicą

-moje pytanie:

Grześ : na Twoim zdjęciu jest własnie coś takiego przy kierownicy, czy to własnie śłuży do mocowania linki czy to wogóle to jest coś innego?

Link to comment
Share on other sites

PS.

Czy ktoś nie zna skutecznej metody odchudzenia psa? :roll:

Trening przy rowerze 8)

Wiśta wio, łatwo powiedzieć.

Biegają (przy rowerze, wózku, saniach) tyle samo, jedzą tyle samo (no może prawie - Natan czasem odpuszcza sobie jedzenie, a Lukas nigdy :wink: ), a ważą cały czas jeden ok. 30 kg, a drugi ok. 22 kg.

... a jesli już jesteśmy przy treningu... :lol: ...to właśnie chciałam się czegoś dowiedzieć : intensywnie przyglądam się zdjęciom, na których jest ukazane mocowanie liny do roweru.

Sama kilka sposobów mocowania/ wysięgników spod kierownicy wypróbowywałam i w końcu mam w planie coś w rodzaju obręczy,a nie sztywnego przywiązywania do miejsca pod kierownicą

-moje pytanie:

Grześ : na Twoim zdjęciu jest własnie coś takiego przy kierownicy, czy to własnie śłuży do mocowania linki czy to wogóle to jest coś innego?

Lina jest mocowana do tzw. główki ramy (czyli ogólnie mówiąc do roweru, a ściślej do rury, do której wchodzi widelec), a ten pałąk jest po to, by lina nie zaplątała się w przednie koło.

Link to comment
Share on other sites

ja mam takie pytanie

ile ważą wasze husky - psy (i prosze o podanie wieku)

a co do tego ze łatwo psa utuczyć to średnio sie z tym zgodzić.. moja nawet 4 miesiace po sterylizacji ma taki apetyt jakby go nie miała, a z huskym moja koleżanka walczyła wiele miesięcy żeby przekroczył wage 18-20kg.

Link to comment
Share on other sites

Biegają (przy rowerze, wózku, saniach) tyle samo, jedzą tyle samo (no może prawie - Natan czasem odpuszcza sobie jedzenie, a Lukas nigdy :wink: ), a ważą cały czas jeden ok. 30 kg, a drugi ok. 22 kg.

Nic na siłę.Tak widocznie musi być. :)

Są co prawda prawie w każdej linii suchych karm jakieś "odchudzające" itp. ,ale według mnie to jakiś absurd.

Link to comment
Share on other sites

Grzes, odchudzisz go jak mu obetniesz czesc porcji..

ale moim zdaniem on wyglada ok.

chyba ze chcesz sie do klasy A w uciagach z nim zalapac, to dawaj mu mniej jesc albo karme niesportowa, jak juz tu ktos napisal... to schudnie..

ale zdziwilam sie ze Natan wazy 22.. jak na moje oko on powinienwazyc kolo 18.. przeciez on maly jest.. mi sie tak przynajmniej wydaje. ;)

a ine waza psiaki.. huskie sa lzejsze od innych psow ich wielkosci.. moje waza 17, 20, 25, 26 i sunki 18 i 20.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Azja to wprawdzie suczka jest,ale tez podam jej wage. A wiec ma 7 lat i wazy 26kg,a w klebie ma 61cm 8) Ja staram sie ja odchudzic,bo moze nie jest strasznie gruba i przy jej wzroscie tego nie widac az tak bardzo,ale na razie nie daje to rezultatu. Grzes moze powinienes zmniejszyc Lukasowi porcje jedzenia 8)

Link to comment
Share on other sites

... chyba ze chcesz sie do klasy A w uciagach z nim zalapac, ...

Ale mnie wyczułaś. :D :wink:

... ale zdziwilam sie ze Natan wazy 22.. jak na moje oko on powinienwazyc kolo 18.. przeciez on maly jest.. mi sie tak przynajmniej wydaje. ;)

Eee, taki mały to on nie jest - 57 cm.

Same mięśnie (a one przecież ważą), skóra i kości. :wink:

Link to comment
Share on other sites

patrzylam na Lukasa w Kucobach, o 2 kg jak schudnie to mu nic to nie zaszkodzi.. nie wiem, czy ma tluszczyk czy nie, bo nie macalam po boczkach, ale przy jego wielkosci spokojnie mozesz troche karmy mniej sypac.

poza tym tak normalnie mowilabym Ci Grzes, zebys mu dawal golonke, bo moja kluska wazy mniej niz 28, ale nie wiem czy pojade... wiec odchudzaj ;))

Link to comment
Share on other sites

... chyba ze chcesz sie do klasy A w uciagach z nim zalapac, ...

Ale mnie wyczułaś. :D :wink:

Czyli wychodzi na to, ze nie chodzi tu o zdrowie psa, zaden wzorzec tylko ambicje.....:]

... ale zdziwilam sie ze Natan wazy 22.. jak na moje oko on powinienwazyc kolo 18.. przeciez on maly jest.. mi sie tak przynajmniej wydaje. ;)

Eee, taki mały to on nie jest - 57 cm.

Same mięśnie (a one przecież ważą), skóra i kości. :wink:

Skoro same mieśnie, skóra i kości to po co psa odchudzać???

Chyba tylko zeby go wykończyć...

Link to comment
Share on other sites

moja Runa ma 8 m-cy waży 23kg. czy to za dużo?Je niewiele i tylko wtedy kiedy ma na to ochotę. Czasami dopiero ok 13-14.00.

a tak wogóle to może było już w jakimś topiku o karmach?Jaeśli tak to gdzie?

Czodzi mi o to czym karmić haszczaka aktywnego i takiego troszkę mniej (np. latem)

Link to comment
Share on other sites

... chyba ze chcesz sie do klasy A w uciagach z nim zalapac, ...

Ale mnie wyczułaś. :D :wink:

Czyli wychodzi na to, ze nie chodzi tu o zdrowie psa, zaden wzorzec tylko ambicje.....:]

... ale zdziwilam sie ze Natan wazy 22.. jak na moje oko on powinienwazyc kolo 18.. przeciez on maly jest.. mi sie tak przynajmniej wydaje. ;)

Eee, taki mały to on nie jest - 57 cm.

Same mięśnie (a one przecież ważą), skóra i kości. :wink:

Skoro same mieśnie, skóra i kości to po co psa odchudzać???

Chyba tylko zeby go wykończyć...

Dianko, nie mieszaj.

Na zdjęciu w moim podpisie sanie ciągną dwa psy.

Ten po prawej, biały (Natan) wcale nie musi być odchudzany - z czego skoro waży 22 kg? :roll:

Natomiast ten po lewej (Lukas) waży 30 kg, a przy swoim wzroście (59-60 cm) powinien ważyć ok. 28 kg i to jego chcę odchudzić.

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie Anuk ma 61 cm w klebie okolo i wazy 23 kg.Ale ten kto go widzial raczej nie pwoiedzialby ze jest chudy.

Anuk ma caly czas zarelko w miesce,wogole sie nie glodzi a jakis taki lekki jest.

Czy to ok?

Jak cos to na mojej stronie sa fotki i sobie mozna zobaczyc jaki gruby/chudy jest.

www.husky-anuk.prv.pl

I co wy na to? :roll:

Link to comment
Share on other sites

moja Runa ma 8 m-cy waży 23kg. czy to za dużo?Je niewiele i tylko wtedy kiedy ma na to ochotę. Czasami dopiero ok 13-14.00.

a tak wogóle to może było już w jakimś topiku o karmach?Jaeśli tak to gdzie?

Czodzi mi o to czym karmić haszczaka aktywnego i takiego troszkę mniej (np. latem)

Aga, z tego, co pamiętam, karmisz ją Puriną, tak ? Większość dobrych firm ma karmę dla psów aktywnych (własnie na okres treningów) i karmy "normalne", o średniej wartości odżywczej, tzw. bytówki - idealne na okres letni dla zaprzęgowców. Byle by te "bytówki" były dobrych właśnie firm, a nie jakiś syf. 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...