Jump to content
Dogomania

Gruby, nie gruby...? Odchudzić ? Jak ?


Grześ

Recommended Posts

co do psa ogolnie, Aqua byla juz:

- owczarkiem niemieckim

- malamutem

- kaukazem

- lajka

- owczarkiem husky :o

- wilkiem

- i uwaga, najlepsze: lisem :o

Mój Szaman był dokładnie tymi samymi zwierzątkami :D .Najbardziej zaskakujące to właśnie określenie:"husky kaukaski",;na wschodzie Polski- Białorusini brali go właśnie za Łajkę, a kiedyś kobitka biegła za nami i w końcu zdyszna spytała się czy:" to jest lis"? Może chciała go na kołnierz :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lajka nazwali Aque kolesie z Ukrainy 8) a lisem dzieciaki z podworka ("paatrzciee: liis")

..byla jeszcze bestią.. tak nazwala ja pani, wg ktorej moja bestia omal nie rzucila sie na jej dziecko.. w rzeczywistosci Aqua jedynie zblizyla pyszczek i chciala powąchać dziecko :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ula, z żebrami to jest tak :wink:

Postaw psa i obejmij go obiema dłońmi za boki (klatkę piersiową). Lekko naciskając przeciągnij ręce wzdłyż grzbietu. Powinnaś wyraźnie wyczuć pod palcami żebra. Pamiętaj aby nie naciskać zbyt mocno :) Jeżeli żebra czuć tylko trochę to znaczy że pies może mieć warstewkę tłuszczyku :roll:

Najlepiej zrób to samo z drugim psem i porównaj.

Powodzenia! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Odgrzewam wątek bo od 10 lat walczę z tłuszczem mojej suki :diabloti:

Skoro karmy light nie działają, to co? A RC obesity rozwala jej skórę i sierśc.. Owczarkarze polecają karmę dla aktywnych tyle że w dawce 50% wagi docelowej. A co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

HA HA HA!!!

Biorąc pod uwagę, że to pies z dysplazją oraz zerwanym więzadłem krzyżowym, to nakłada pewne ograniczenia. Ruchu dużo ma, swobodnego, ale zabawy z psami odpadają bo to pies kamikadze :diabloti: A ja mam tylko jedną fiolkę Bonharenu w razie wu. Nie jestem w stanie zapewnić tego ruchu więcej, próbowałam wynająć kogoś do spacerów jak jestem w pracy, ale pies odmawia współpracy, więc to odpada.

Czekam na inne wnioski :)

Acha, podaję też karnitynę (spora dawka bo pies wsuwa Caniviton forte), pies na spacerach szaleje, poziom energii ma dobry. Chyba muszę jej kupić bieżnie :diabloti: Postawie w piwnicy i bedzie miala wybieg jak hoho!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ReiMar']a probowalas samej surowej, chudej wolowiny z witaminami?[/QUOTE]
Nie, ale na barfie jak wycięłam kości, to pies dostając tyle ile powinien jedzonka pięty mi z głodu obgryzał. Nie wiem czy wydoliłabym finansowo na wołowinę, poza tym to starsza suka, nie wiem czy białko by jej nerek nie zjadło.

Link to comment
Share on other sites

Ja swojej co jakiś czas robie jedno dniową głodówke :diabloti: a właściwie to ona sama ja sobie robi... moja w sumie jest raczej niejadkiem, nie wciskam w nią jedzenia, bo wiem, że z głodu nie zdechnie. Idzie zima więc zaczyna się u niej apetyt. Ale moja ma 2 latka i jest do tego przyzwyczajona.
Może poprostu zmniejsz jej dawki, albo jak nie możesz biegać to wsiadaj w autko i w ten sposób niech spożyje swoją energie no i tłuszczyk :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']ReiMar, bo gosia_sara, zle zrozumiala post, to nie pancia ma problemy zdrowotne z dysplazja i nadwaga :evil_lol:. Juz widze Krolowa biegajaca za autkiem :diabloti:[/QUOTE]

Tiaaaaaa.... Nie wiem, czy sama mam dysplazję, rtg nie robiłam, może to jest pomysł :diabloti:

Ale widzę, że i tu Ajeczka jest znana jako Królowa... Właśnie zaczęłyśmy eksperyment z karmą dla pracujących, oby owocny :) Choć ja mam wyrzuty sumienia, że zamiast barfu jej jakieś tam chrupki daję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...