Jump to content
Dogomania

Sylwester - petardy


Ewa i flatki

Recommended Posts

Mój od dwóch tygodni wychodzi tylko rano na dłużej, potem cały dzień nie ma mowy, wieczorem prawie że silą zaciągamy go na siku. Juz się nauczył i wskakuje szybko na trawnik, szybkie siku i do domu. Strasznie sie boi, a dzis koniec świata, ma rozwolnienie, chowa się w szafie, cały trzęsie, ciężko dyszy. Mam nadzieję że między 20 a 24 będzie trochę ciszej. a potem to nie wiem...:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Moj owczarek bardzo boi sie petard jak tylko usłyszy to wraca do domu nawet z winy niechce wyjść :diabloti:
Lekarz dał nam takie tabletki forte ale nie wiem czy to jest pełna nazwa mam tylko tyle na tabletce nie wiem czy to dawać mu:diabloti:
On jak tylko ktoś wystrzeli to nie ma szans zeby sie załtwił w tamtym roku przesiedział 3 dni w domu i w końcu załatwił się pod drzwiami :placz:bieddny jest i szkoda mi go bardzo niechce go truć tymi tabletkami i nie wiem co robić :placz:

Link to comment
Share on other sites

Lekarz powinien byl dokladnie Ci wytlumaczyc, jak podawac leki.
To nie sa glupie tabletki na dobry humor, tylko ratujace w pewnym sensie psu zycie!
Moze zadzwon do niego i zapytaj.
Na pewno trzeba je podac kilka godzin przed przewidywana kulminacja, zeby zaczely dzialac. Tylko, ze moze to byc rozrzut czasowy, o ktorym nie mamy pojecia.
Na przyszly raz: dokladna nazwa leku i sposob podawania, w koncu za cos sie placi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

byl sylwester nie ma sylwestra.. Alfa zniosla dzielnie zniosla.. tj jezyk ma dluzszy niz miala.. ale dzielna byla:D Cekin na spacerze popoludniowym mial w nosie wielkie huki z blokowisk (echo) gdzie byslimy na polach tuz obok.. za to w parku wystraszyl sie swiecacych kolorowych.. bo spadaly "na niego".. ale bylo spokojne.. o 23 spacerek na lince looozny calkiem.. przed 24 wyszedl z domu.. tj obydwa wyszly.. Alfa sie wrocila.. Cek wyszedl ale schowal sie i zcekal na mnie w korytarzu.. wiec stwierzdilam ,ze w domu je pomeczel.. otworzylam okno, stanelam w nim.. Alfa pod lzokiem dzielnie sie schowala.. a Cek obserowal z lozka..
Cek z zabawka przed posjciem do domu..
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/133/1d82159eba34b29e.jpg[/IMG][/URL]
i tu juz w domu.. obserwujacy zaciekle petardy bo okno otwarte..
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/133/7978529f184e7026.jpg[/IMG][/URL]
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/134/7380020583ac5e77.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja nigdy nie wiem jak bedzie u mnie wygladlal sylwester. Jak zyla moja pierwsza kotka (pol dzika) to ona sie bardzo bala i robila takioe zamieszanie ze moj kocurek tez sie bal, odkad sa persy, ktore tylko prosza sie na okno i zeby z wielkimi galami gladac jakie piekne, kocurek spi nawet ucha niechce mu sie nastawic. Scooby sie niebal petard.... do wczoraj:angryy: jak glupie bachory wystrzelily tuz obok nas, byl taki huk ze zatknelo mi uszy, a niewyobrazam sobie co moj biedny pies musial czuc... I jeszce to bylo tak z zaskoczenia... No i teraz przetrzal sie troche wyzebral kostke czekolady i po calym stresie spi jak zabity... kotki jeszce w oknie wypatruja czy jakies kolorowe nitki nielataja, a kocura to juz chyba sama armata by nieobudzila, wiec u nas bylo calkiem calkiem;)

Link to comment
Share on other sites

Kaja przespała jak zawsze.
Czarek troche popiszczał,pokazałem mu co jest za oknem wycofał się .A potem leżał u siebie i nasłuchiwał.Jak najgorsze się skończyła,zasnął.
Najgorsze,że na spacerze na huk nie reaguje wcale chyba,że widzi kto strzela wtedy ma ochotę mordować.Ale wkurzały go kolorowe ,które widział na niebie.Miotał się na flexi skakał i wydzierał się jak nienormalny.
W sumie wole ,żeby robił tak niż ,żeby miał się kulić i spierdzielać na oślep.
Dziś spuściłem gnojka ,zeby pobiegał.BYł taki niewyżyty po wczorajszym opierdzielaniu się ,ze nie mogłem nadążyć z rzucaniem patyków :)

Dodam ,ze rok temu piszczał i chował się pod biurko.Więc jest lepiej.:)

Link to comment
Share on other sites

Moja Jagna miała huki w głębokim poważaniu.
Za to Czata nie wychodziła na dwór i nie sikała ponad 14 godzin - tak siębała mimo leków (hydroxyzina, bo sedalinu nie lubię). W domu było oki. Nawet bawiła się piłką i biegała po mieszkaniu, ale na dwór udało nam sie wyjść dopiero po 2giej (od rana dnia poprzedniego).

Link to comment
Share on other sites

Dante trochę pospał, trochę pooglądał ze mną TV ;) A północy wyszłam na balkon oglądać fajerwerki, młody poszedł za mną usiadł i przez barierki oglądał co się dzieje ;) Żadnego szczekania, żadnych pisków, żadnego chowania się, po prostu zuch pies ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja oczywiście nie potrzebnie panikowałam i zastanawiałam się co będzie w sylwka. Pies z relacji rodziców zachowywał się normalnie nie trząsł się nie piszczał nie sapał, leżała przy nich jak to zwykle robi jak mnie w domu nie ma.
Zresztą jeszcze wczoraj po południu robiliśmy posłuszeństwo w tle wybuchy petard a Matra ładnie szła przy nodze na kontakcie.
U nas dzisiaj jeszcze jakieś niedobitki wybuchają od czasu do czasu.

A tak w ogóle to wszystkiego dobrego w nowym roku :multi:

Link to comment
Share on other sites

Przez petardy mam przez cały okres świąteczno-noworoczny problemy z psem. Zaczęło się już przed świętami i dzisiaj jeszcze jakieś resztki. Mam od roku psa po przejściach, bardzo lękliwą sunię. Na odgłos strzału, ucieka do domu, nici ze spacerów. Dzisiaj wyciągnęłam ją wreszcie siłą, musiała się w końcu załatwić...jest tak zestresowana, że zsikała się na klatce schodowej. Udało się załapać na jakieś 10 min spokoju. Ona w tej chwili boi się już wszystkiego, trzaśnięcia drzwiami samochodu. Głęboka trauma, nie wiem po jakim czasie wróci do normy. Poprzednie moje psy aż tak źle nie reagowały...ale losów Figi nie znam, nie wiem co przeszła i ma zwichrowaną psychikę. Żałuję, że nie zaopatrzyłam się wcześniej w tabletki, na przyszły rok na pewno to zrobię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...