Jump to content
Dogomania

Bonia...odeszła za TM [*]


Ziutka

Recommended Posts

Co do wyników badań to na razie mamy tylko analizę krwi i moczu (w normie) z Białobrzeskiej oraz kilka kiepskich zdjęć RTG z których nic nie wynika.
Dr Olkowski przebadał sunię wstępnie, stwierdził ucisk rdzenia kręgowego do leczenia operacyjnego. Wstępem do tego [B]ma być[/B] badanie rezonansem magnetycznym które [B]umówi [/B]na Akademii Medycznej dr Olkowski. Da mu to niezbędną wiedzę do dokładnego planowania operacji Bonki. Oczywiście wyniki rezonansu możemy przekazać kiedy juz będziemy je mieć.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 815
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszce nie znam daty - jesteśmy na etapie uzgadniania jej przez dr. Olkowskiego z Akademią. Badanie rezonansem przejdzie Bonka i jeszce jedna sunia z podobnym schorzeniem leczona przez dr. Olkowskiego.
Jak tylko coś będzie ustalone oczywiście poinformuję.

Link to comment
Share on other sites

kochani napisałam do Ziutki to Wam może przkażę-w w-wie można zrobić rezonans magnetyczny za 500zł,a najlepiej operuje Sterna-współpracuje z SGGW tam ma doskonała opinię,operował mojego psa przy dyskopatii odcinka szyjnego po 2 m-cach całkowitego paraliżu i pies chodzi i jest sprawny w 99%! przy tym to bardzo sympatyczny człowiek,miałam przyjemność przy operacji,kontaktowy i szczery....co do diagnozy.najważniejsze to to że jest wyśmienitym chirurgiem...a ja mam namiary jak szybko umówić z nim termin operacji -tylko musi być wcześniej badanie do operacji-mielografia(RTG kontartowy bardziej ryzykowny i szkodliwy dla psa,często się pogarsza po tym badaniu)lub rezonans(prosty i szybki-byłam przy rezonansie swoje psa tylko krótkotrwała narkoza by się nie ruszał i było całkowite rozluznienie mięśni)....
chcę pomóc-szczerze:)))

Link to comment
Share on other sites

aha...dodam że mój pies był leczony na Bemowie na Powstanców Sląskich,tam też można zrobić wszystkie badania,mielografię również,rezonans -jedzie sie do "ludzkiej "kliniki i wjedża "od tyłu " z psem,płaci za człowieka oczywiście-ja np,miałam "swój"rezonans odcinka szyjnego:))reklamuje bemowo bo tam mają kontakty z "rezonansem" i ze dr.Sterną-"szybkie kontakty" i stąd szybkie terminy.

Link to comment
Share on other sites

nie umniejszam kompetencji waszego weta ,chodzi tylko o kasę...1000 a 500zł to jest różnica,Sterna nie konsultuje on tylko operuje ale musi mieć wyniki rezonansu przed sobą i termin od rezonansu do operacji da sie wytargować kilkudniwy(ok.3dni),bierze za oprerację 1200-1400(takie widełki zależne chyba od wago psa).gdyby poprosić JAKO DLA PSA BEZDOMNEGO można by się potargować-może zgodziłby się na 1tyś...przynajmniej mam taką nadzieję....ze Sterną trzeba by umawiać się przez "znajomą"lekarkę (mam namiary)z Bemowa-ona też by operowała i robiła rezonans....
jak uważacie ciotki:)tu chodzi tylko o CZAS ,ogromną kasę i ....rada doświadczonej swoim psem osoby-KONIECZNIE OGRANICZCIE BONIE RUCH,ona nie może tak biegać i chasać,bo to tylko powoduje dalszy uraz i postępujący paraliż!!!spytajcie weta....ona powinna siedzieć w kojcu a nawet całkowicie się nie ruszać(co w przypadku psa jest raczej niemożliwe)....wiem że to tak fajnie wygląda że ona CHCE biegać,ale pies nie wiedząć robi sobie dalszą krzywdę...pliiis:))!

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuję wszystkim darczyńcom w imieniu Bony !!! Naprawdę nie sadziłam, że uda się zebrać pieniądze potrzebne na rezonans a z tego co przeczytałam już spora kwota na operację zebrana.
Jesteście wspaniali !!!
Kobix dziekujemy za Twoją wypowiedź . Jestesmy zaawansowani w dogrywaniu sprawy z dr. Olkowskim i chyba nie bedziemy tego zmieniać.
Oby udało sie przeprowadzić badanie szybko bo wiem, że sunia nie powinna długo czekać.
Co do ruchu pytałam dr. Olkowskiego i raczej zalecał ruch /spokojny/
żeby mięśnie porażonej łapki nie zanikały.

Link to comment
Share on other sites

Z tym bieganiem też tak myślę żeby ograniczyć. Pomysł Kobix należy rozważyć. Co do operacji nie wiem czy operował będzie dr Olkowski sam czy z kimś. Wiem że on się specjalizuje w ortopedii i ma wyniki więc chciałbym aby zobaczył wyniki rezonansu i przedstawił zalecenia. Kosztów rezonansu jeszcze nie znam więc nie do końca mamy co porównywać. Chciałbym żeby wypowiedziała się Przyjaciel Koni - pewnie dotrze tu późną nocą.

Link to comment
Share on other sites

Jestem KWL, ale mam trochę problemów zdrowotnych w rodzinie (córkę nadepnął koń... całkiem nieźle nadepnął...), staram się to wszystko razem ze sprawami zwierząt jakoś poukładać w czasie... (bo niestety Bona nie jest jedynym zwierzakiem, jakim się zajmuję, a dzisiaj doszły mi kolejne dwa...).
I tak troszkę się "nie wyrabiam".

[B]Bardzo dziękuję w imieniu Bony za Wasze wpłaty !!!!!!!
Jestem po raz kolejny ogromnie wdzięczna za odzew Dogo w tak trudnym i kosztownym przypadku - A takim niewątpliwie jest Bona !!!!!!

[/B]Cały czas staram się myśleć pozytywnie i z nadzieją, że uda się zebrać niezbędną kwotę na kolejne, zabiegi Bony !!!!
A Wasze wsparcie naprawdę bardzo podbudowuje wiarę w Ludzi !!!!!

[U]Odnośnie leczenia Bony (postu Kobix).[/U]
Diagnostyka jest w tej chwili ustalana przez dr Olkowskiego. Jest znany jako b.dobry chirurg zajmujący się między innymi neurologią (szczególnie u owczarków).
Dr współpracuje właśnie z doskonałym ortopedą jakim jest dr Sterna.
Co do samej operacji - sądzę, że raczej przed wynikiem rezonansu nie zapadnie decyzja, kto będzie operował Bonę. Być może Obydwaj lekarze...
Nie umiemy w tym momencie podać faktycznych kosztów rezonansu ani tym bardziej operacji, czy rehabilitacji, bo ich nie znamy.
Kwota niezbędna (czyli ok. 2300zł) jest wstępnie wyliczona z sugestii lekarzy. Ogólnie mniej nie będzie, co nie znaczy, że jednostkowe badania nie mogą być nieco tańsze niż założenie.
[B]Wyjaśnię może jeszcze, że koszt w przypadku Bony podniesie niestety konieczny pobyt po operacji w klinice... Bona nie ma własnego domu, Opiekuna tylko dla siebie, a Gajowa nie poradzi sobie sama z tyloma psami i sunią po tak inwazyjnym zabiegu (nawet, gdyby bardzo się starała...). To niestety przykra prawda....[/B]
KWL jest w kontakcie z lekarzem, jak tylko uzyska jakiekolwiek informacje - napiszemy o tym na wątku.

Sugestie ograniczenia ruchu przedyskutujemy z lekarzem... Jednak wydaje mi się, że w stosunku do swoich chęci Bona i tak tego ruchu nie ma za wiele... U Gajowej psiaki są wypuszczane na zmianę.

Jeśli jeszcze są jakieś pytania - oczywiście odpowiem.

[SIZE=3][B]Nadal bardzo Was prosimy o wsparcie finansowe leczenia Bony !!!!!
Wpłaty na AFN "Bona"[/B][/SIZE]

Te wpłaty można odliczać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przyjaciel_koni'](...)Trzecie pytanie... Nie bardzo wiem o co chodzi... Na co czasu ?[/quote]
Najprawdopodobniej chodzi o moment gdy wybije dzień badania, operacji. Gdzieś na wątku pojawiała się przy podanej kwocie informacja, że jest mało czasu na zebranie pieniążków.

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze W kwestii ruchu - Bona zostala zachęcona do ruchu by wszyscy zobaczyli z czym sie biedula boryka. Zapewniam wszystkich że na codzień Bona nie biega za pilka i nie aportuje...
Zazwyczaj wychodzi z kojca w celach toalety i wkrótce do niego sama wraca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Najprawdopodobniej chodzi o moment gdy wybije dzień badania, operacji. Gdzieś na wątku pojawiała się przy podanej kwocie informacja, że jest mało czasu na zebranie pieniążków.[/quote]

Już chyba o tym wcześniej pisałam.
Koszt badania rezonansem to ok. 1000zł. - to kwota orientacyjna podana nam przez lekarza. Co do terminu - Pierwotnie badanie miało być robione w środę... I dlatego, gdy o tym napisaliśmy zebranie środków finansowych było super pilne !!!
Nie za naszą przyczyną jednak, moment badania nieco się przesunął w czasie. Z punktu widzenia zbiórki pieniędzy to dobrze, bo udało się chyba na diagnostykę zebrać, ale z punktu widzenia zdrowia Bony... dużo gorzej...
My bardzo chcieliśmy szybko jej pomóc...

Natomiast osobną sprawą jest operacja, jej koszt i termin. Tu tak naprawdę na dzień dzisiejszy wiemy tylko, że 1300zł. to wersja podstawowa...
Bez hospitalizacji Bony... Ta kwota może się znacznie zwiększyć (zmniejszyć chyba nie ma szansy...), w zależności od rozległości przeprowadzanego zabiegu operacyjnego.
Termin w tym wypadku - zależny od terminu wykonania rezonansu...
I powtórzę - nam zależy na czasie... wg nas Bona nie powinna tak długo czekać.
Troszkę się zapętliliśmy ze względu na długie ustalanie przez dr Olkowskiego terminu diagnostyki...

Może jeszcze dodam, że zapewne już przed operacją będą potrzebne podstawowe badania.
Czy jeszcze mogę coś wyjaśnić ?

Link to comment
Share on other sites

Mnie nie, załapałam :evil_lol:. Wyjaśniłaś i naświetliłaś wcześniejszą nagonkę czasową i o to chyba szło w pytaniu, do którego się odniosłam.
Dziękuję i przemocno 3mam kciuki by się wszystko udało, badanie odbyło piorunem i równie szybko operacja. Jeden niefortunny ruch suni może pogorszyć jej stan, stopień ucisku na rdzeń nie jest rzeczą stałą.

Link to comment
Share on other sites

naprawdę nie jest tak istotne dr Olkowski czy dr Sterna(choć jest to poważna operacja do Sterny mam zaufanie,bo go znam)-ważne by szybko "znalazły' sie finanse na leczenie-koszt jest niebagatelny,więc podpowiedziałam opcje obniżenia kosztów....właśnie w poniedziałek dowiemy się może ile zostało zebrane...
co do opercji(nie wiem jak odcinek lędźwiowy,mój miał szyjny a to się robi inną techniką,mój był robiony od dołu)to jest poważna ale nie wymaga długiej rehabilitacji tylko potem trzeba pilnować psa by nie doznał jakiejś kontuzji aż kręg nie zarośnie...nie wiem właśnie jak długiego pobytu wymaga dalszy odcinek kręgosłupa,ale ja swojego psiura zabrałam do domu po nocce na bemowie-a po 10 dniach zaczął sam chodzić :)))u Bony bedzie dużo szybciej ,bo to jest stan dużo mniej zaawansowany(wykluczając martwicę -pfu pfu)powinna wrócić do formy już w kilka dni-ta operacja czyni cuda,a pies po niej wogóle nie cierpi:)
trzymam kciuki i czekam na info:))

Link to comment
Share on other sites

[B]KWL [/B]- czekamy na informacje !!!!! Niecierpliwię się.... A to niedobrze....

To już naprawdę zbyt długo !!!!! Czy to Pan dr Olkowski jakoś się nie spieszy z umawianiem rezonansu...????? Czy jakieś inne względy mają tu znaczenie ???

Hakitko - we wcześniejszym poście napisałam, że Green postara się nam podać kwotę jaka jest już uzbierana dla Bony w poniedziałek.

Jednak (nawet bez info z AFN) wiadomo, że [B]na leczenie Bony nie zebraliśmy wystarczającej sumy. Dlatego będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę !!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']A może skoro tu są takie problemy z terminem, to może skorzystac z podpowiedzi Kobix i udaś sie na powstańców śląskich????[/quote]
Tu naprawdę czas gra ogromną rolę, grałby niezależnie od tego, czy chodziłoby o zwierzę czy człowieka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...