Jump to content
Dogomania

Dlaczego warto adoptować psa ze schroniska? Metamorfozy str 1-2. Zdj str 329-331.


GrubbaRybba

Recommended Posts

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ZUZANNA11']Dziś rozmawiałam z koleżanką i mówiła, że kierownik coś mówił na dwie wolontariuszki, raczej w złym świetle. :roll:[/quote]

no a jak miał mówić. Przecież to te 2 wstrętne wolontariuszki:
- załatwiły mu za darmo stronę schroniska
- ruszyły adopcje - psy nagle jakimś cudem zaczęły znajdować domy
- załatwiły pomoc: karmę, leki, sprzęt medyczny
- w szczególności jedna nawiedzona - zamiast zająć się dziećmi, mężem, czy choćby posiedzieć przed tv, jeździła do schronu, robiła zdjęcia psiaków, ogłaszała
- wyciągały ze schronu umierające zwierzęta
- nagłaśniały sytuację schroniska, prosiły o pomoc
- mało tego - organizowały zbiórki kasy na deski na budy i "ściurchańców"

A zanim się pojawiły, to tak wygodnie się siedziało na fotelu i nic-nie-robiło :roll:

Przepraszam - rozgoryczona jestem. Tyle pracy włożyły w pomoc schronisku wolontariuszki, a czego się doczekały?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bazyliah']no a jak miał mówić. Przecież to te 2 wstrętne wolontariuszki:
- załatwiły mu za darmo stronę schroniska
- ruszyły adopcje - psy nagle jakimś cudem zaczęły znajdować domy
- załatwiły pomoc: karmę, leki, sprzęt medyczny
- w szczególności jedna nawiedzona - zamiast zająć się dziećmi, mężem, czy choćby posiedzieć przed tv, jeździła do schronu, robiła zdjęcia psiaków, ogłaszała
- wyciągały ze schronu umierające zwierzęta
- nagłaśniały sytuację schroniska, prosiły o pomoc
- mało tego - organizowały zbiórki kasy na deski na budy i "ściurchańców"

A zanim się pojawiły, to tak wygodnie się siedziało na fotelu i nic-nie-robiło :roll:

Przepraszam - rozgoryczona jestem. Tyle pracy włożyły w pomoc schronisku wolontariuszki, a czego się doczekały?[/quote]

Jestem w szoku :-o

Przecież skoro tam brakuje wolontariuszek, to tym bardziej. Teraz powinien z kwiatami i wielką czekoladą przepraszać na kolanach :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']Schronisko nie ma maila.

jest mi bardzo, bardzo przykro...
Nie spodziewałam się słowa dziękuję, ale czegoś takiego też nie.[/quote]

Wiesz, a ja spodziewałam się słowa dziękuję, spodziewałam się, że dzięki temu wszystkiemu kierownik będzie bardziej otwarty na współpracę, że będzie można poprawić sytuację tych biednych psiaków.

Ja nie pomagałam tak dużo, jak Ty, czy Rybba. Ale strona powstała, a i sam kierownik widział, że zaczynają pytać o psiaki ludzie z całej Polski. Kilka psów wyciągnęłam - a przecież były to psy chore, umierające, więc powinien się cieszyć, że taki problem mu z głowy zdjęłam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bazyliah']Wiesz, a ja spodziewałam się słowa dziękuję, spodziewałam się, że dzięki temu wszystkiemu kierownik będzie bardziej otwarty na współpracę, że będzie można poprawić sytuację tych biednych psiaków.

Ja nie pomagałam tak dużo, jak Ty, czy Rybba. Ale strona powstała, a i sam kierownik widział, że zaczynają pytać o psiaki ludzie z całej Polski. Kilka psów wyciągnęłam - a przecież były to psy chore, umierające, więc powinien się cieszyć, że taki problem mu z głowy zdjęłam.[/quote]

Ale to jest człowiek, który myśli tylko i wyłącznie o sobie, o swoim interesie i swojej korzyści.

To jest typ, który tylko narzeka i winę widzi u każdego tylko nie u siebie.
Złe są wolontariuszki, zły jest weterynarz, pracownicy, Urząd Miasta, przepisy, ludzie i oczywiście psy też.
Tylko choroba on nie jest zły, on wszystko robi dobrze.
Wyskie morale, jak diabli, inicjatywa jak się patrzy..., ech brak mi słów.

A najgorsze jest to, że te psiaki dla nas nie były anonimowe, nie były. Znałysmy je, miały imiona i te spojrzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']Ale to jest człowiek, który myśli tylko i wyłącznie o sobie, o swoim interesie i swojej korzyści.

To jest typ, który tylko narzeka i winę widzi u każdego tylko nie u siebie.
Złe są wolontariuszki, zły jest weterynarz, pracownicy, Urząd Miasta, przepisy, ludzie i oczywiście psy też.
Tylko choroba on nie jest zły, on wszystko robi dobrze.
Wyskie morale, jak diabli, inicjatywa jak się patrzy..., ech brak mi słów.

A najgorsze jest to, że te psiaki dla nas nie były anonimowe, nie były. Znałysmy je, miały imiona i te spojrzenia.[/quote]
[FONT=Comic Sans MS]Czasem brakuje mi słów dla takich ludzi... :-( Naprawdę szkoda mi tych psów. Czyli co teraz już nie będziecie wolontariuszkami tam w schronisku?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']Ale to jest człowiek, który myśli tylko i wyłącznie o sobie, o swoim interesie i swojej korzyści.

To jest typ, który tylko narzeka i winę widzi u każdego tylko nie u siebie.
Złe są wolontariuszki, zły jest weterynarz, pracownicy, Urząd Miasta, przepisy, ludzie i oczywiście psy też.
Tylko choroba on nie jest zły, on wszystko robi dobrze.
Wyskie morale, jak diabli, inicjatywa jak się patrzy..., ech brak mi słów.

A najgorsze jest to, że te psiaki dla nas nie były anonimowe, nie były. Znałysmy je, miały imiona i te spojrzenia.[/quote]


Ocelot, podpisuję się pod tym, co napisałaś obiema łapkami.
Codziennie żałuję, że to sie tak skończyło. Codziennie myślę o psiakach, które tam zostawiłyśmy. Które patrzyła na nas tak ufnie, które witały nas ogromem radości, które wierzyły, że im pomożemy, a którym nie pomogłyśmy... Żałuję, jak cholera...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lawinia']Z posiadanej przez nas wiedzy wynika,że nic się nie zmienia w schronisku.Mamy zamiar rozmawiać w tej sprawie z Urzędem Miasta.Z prezydentem już odbyłam spotkanie,czekam na kolejne.[/quote]

Super. To trzymam kciuki, aby coś się wreszcie ruszyło. Tam przydałyby się zmiany.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...