Jump to content
Dogomania

Orzechowce nadal potrzebujĄ pomocy!


iwop

Recommended Posts

Jestem na dzisiaj umówiona z Wójtem na godz 14. Wczoraj pojechałam na interwencję i nikt nie otworzył drzwi, nakarmiłam psa do syta i musiałam z ciężkim sercem go zostawić, dzisiaj postaram się go zabrać zaraz . Dom na odludziu , nie dojedzie jedynie nuszki noszą. Właścicielka podobno opuściła dom a jej synowie ,niestety nie dają mu jeść na dodatek do sąsiedniego domu daleko, istne pustkowie. Pisna jest tak przemilasty ,że na widok policjanta kładł się na ziemię i kazał miziać,( miziałam go mocno i karmiłam) jest przekochany, do tego młodziutki ok 2 lat.
Pomimo doznanej krzywdy przez ludzi on nadal kocha do szaleństwa człowieka, to piękne a zarazem wzruszające.

Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie, oczywiście jak zwykle wójt był w terenie i nie mógł na umówiona godzine przybyć, wyznaczył sekertarza. Sekretarz zadzwonił do sołtysa i ustalił, że do poniedziałku bedzie sołtys karmił psa. ( w poniedziałek będzie wydana decyzja o zabraniu ) Problem jest, bo nie można ustalić miejsca zamieszkania właścicielki psa.
Ja robię swoje , jutro jadę po niego( mam nadzieję że mi nikt nie przeszkodzi i nie zabije) i wiozę do lecznicy . Potem będę mysleć co dalej , narazie to nie mam ani miejsca, ani za wiele pieniedzy. Ale najważniejsze aby psina była bezpieczna i odpowiednio leczona. przedewszystkim najedzony i majacy dach nad głową. Bo tam nie ma skrycia.
W domu prawdopodobnie ukrywa się syn właścicielki poszukiwany listem gończym.Mam nadzieję ,że się schowa przede mną

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majuska']Weroniko czy są szanse na Orzechowce, kurcze, a może jakis hotelik?? Obawiam się, że znalezienie tymczasu graniczy z cudem....[/QUOTE]
Najgorszy problem z odebraniem. Byłam dzisiaj i niestety nic z tego . Pukałam do drzwi nikt nie otwierał , wiec zabrałyśmy się za psa , po pierwsze trzeba było mu cos dać jeść. Kiedy koleżanka dawała jednemu to z przybudówki wystawał bojacy się ludzi drugi. Wiec zaczęłyśmy karmić i jednego i drugiego. Czarny jest na luzie ( nie wiem czy pies czy suka)i strasznie boi się ludzi, chował się przed nami.Wyglada nieco lepiej niż Nero ( tak mu dałam na imię) Droga nie przejezdna , trzeba drałować piechotą a dom na odludziu i ani żywego ducha( tylko my dwie szalone)
Po nakarmieniu szybko założyłyśmy obroże i na smycz w stronę samochody. Nero strasznie mocno sikał , prawdę mówiąc bez końca, trochę nam schodziło. Kiedy byłyśmy już niedaleko samochodu zaczął bedz za nami jekiś młody facet i dopadając zabrał psa . Mówił,że nie odda go, bo go bardzo kocha, szarpnął smycz odpiął i pies radosny pobiegł za nim.
Próbowałyśmy rozmawiać ale praktycznie rozmowy nie było.
Niestety, będę musiała iść po niego w poniedziałek z decyzją i policją, albo z nakazem prokuratorskim. Najbardziej ,żałuję ,że za mało zjadł, bo nie wiedzieliśmy ,że ma wspólnika.Jutro pojadę go nakarmić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weronika1']Usunęłam zdjęcia ponieważ nie jest to pies Orzechowski[/QUOTE]


Weronika a co to ma do rzeczy....... chyba nie chcesz przez to powiedzieć, że ktos Ci zwrócił uwagę:shake: ..bo chyba kogoś poniosło:stupid: Wklejaj zdjęcia śmiało jak będziesz mieć taką potrzebę, w końcu to przypadki z naszego regionu i niby gdzie masz o tym pisać, szukasz pomocy i wołasz o nią do ludzi których znasz i są w pobliżu. Tutaj to ewentualnie mógłby Ci coś usunąć moderator.
Napisz jak tam interwencja? Dzieki Tobie wiele psiaków zostało uratowanych, nie wszystkich stać na takie poświęcenie, czasem niektórym nie chce się wykonać nawet jednego telefonu w sprawie cierpiącego psa...bo jest niedziela.

Link to comment
Share on other sites

sorki ciotki za offa:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/181975-Buli-odrobinAE-astowaty-gryziony-w-schronie-zbiera-na-utrzymanie-w-dt-jedyne-40zA?p=14308489#post14308489[/url]
brakuje jedyne 40zł deklaracji stałych, na taniutki domowy dt dla gryzionego psiaka w schronie. dt potrzebuje tylko na wyżywienie psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majuska']Weronika a co to ma do rzeczy....... chyba nie chcesz przez to powiedzieć, że ktos Ci zwrócił uwagę:shake: ..bo chyba kogoś poniosło:stupid: Wklejaj zdjęcia śmiało jak będziesz mieć taką potrzebę, w końcu to przypadki z naszego regionu i niby gdzie masz o tym pisać, szukasz pomocy i wołasz o nią do ludzi których znasz i są w pobliżu. Tutaj to ewentualnie mógłby Ci coś usunąć moderator.
Napisz jak tam interwencja? Dzieki Tobie wiele psiaków zostało uratowanych, nie wszystkich stać na takie poświęcenie, czasem niektórym nie chce się wykonać nawet jednego telefonu w sprawie cierpiącego psa...bo jest niedziela.[/QUOTE]
Majuska nie przesadzaj z tymi pochwałami, poprostu robę swoje.
Jeśli chodzi o pieska to odebrany( badania zrobione, jest poprostu cudowny, tak lgnie do ludzi,że mozna się zakochać na śmierć i życie) a droga jak wiesz długa i sąd czeka, odebrana jest też w innym miejscu krowa, wojna była regularna ale udało się.

Link to comment
Share on other sites

Chwalę bo zasługujesz na pochwały. I pamiętaj Weronika, nie daj się "duecikowi";) jak tylko potrzebujesz pomocy to wołaj, to jest forum publiczne a nie czyjaś własność, mają swoja stronkę, zasponsorowaną przez AnięB i niech sobie tam rządzą.

A tymczasem Leopold zaprasza na swój wątek dzisiaj na imprezke wirtualną z okazji rocznicy opuszczenia schronu, zapraszamy serdecznie:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/122083-Leopold-zostaje-u-majuski-aaaaaaaa-D-juA-nie-bAE-dzie-sam[/url]

Link to comment
Share on other sites

tak zaoffuje troszkę, ale tylko troszkę.

chciałam tylko podsunąć konkurs, w którym można wygrać[B] 20 kg karmy[/B] dla wybranych przez siebie bezdomniaków : wystarczy zaprojektować ulotkę dla Lando

szczegóły tu : [url]http://www.dogomania.pl/threads/182207-Konkurs-na-projekt-ulotki-Jest-nagroda?p=14367646#post14367646[/url]

tak wiec proszę dać upust wodzom fantazji ;)

Link to comment
Share on other sites

Witaj Misiu, gdzieś Ty się przez zimę zawieruszła? :lol:
Schronisko coraz piękniejsze, widać wiosnę. U kociaków rośnie piękna altanka. Porzadki wiosenne idą pełną parą. Psiaków też nie brakuje. Co kilka znajdzie dom to nastepne przybywają( jak w sklepie spożywczym co ubędzie towaru to nowa dostawa)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo tu pusto teraz. Dziewczyny się nie odzywają. Może zrobią wyjątek i chociaż wpadną z życzeniami? Albo chociaż przyjąć moje życzenia?

Kochane, Orzeszkowe dziewczyny, składam Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...