Jump to content
Dogomania

Bazingas! Szczur, Miotła i inne pochodne :)


Unbelievable

Recommended Posts

[quote name='sacred PIRANHA']Żałosne, to są takie komentarze. Idz sobie strzel w łeb, zrób coś pożytecznego.
11 postów i wszystko bez sensu ;-)

a co do Brumy, to ja sie na eksterierze borderów nie znam i szczerze mnie to wali czy ona jest wybitna, czy nie - dla mnie jest fajna a i właścicielce nie chodziło o zakup psa o wybitnym wyglądzie, więc nie wiem po co ta uwaga kompletnie od czapy.
Ja mam w domu yorka wybitnego eksterierowo i wszyscy ludzie mnie pytają co to za mieszanka buahaha a za to tego w typie chwalą, że sliczny yorczek:-D ...noooo teraz to grzywacz:-D

Ile Bruma ma w kłebie aktualnie? jakas strasznie duza/wysoka sie na tej focie wydaje...a moze ty mała?:-)[/QUOTE]
ja mam wrażenie że ten "ktoś" istnieje tutaj tylko po to, żeby mi dowalić, ale jak na razie się niezbyt udaje ;)

jak ją brałam i wspominałam coś o wystawach hodowczyni to od razu powiedziała, że nie nie nie, to nie miot na wystawy :diabloti:
ja mam krzywego, za dużego jack russella bez przedpiersia i kątów i wszyscy chwalą że takiego ładnego to oni jeszcze nie widzieli :evil_lol:

nie chcę skłamać bo ma owsiki w tyłku i ciężko ją zmierzyć, ale chyba koło 42-3cm
wzrost mam normalny ale nóżki krótkie :diabloti: i stoję trochę w dole
[quote name='Vectra']o to to to , niektóre szczeniaki i młodzież , przechodzą wszelkie etapy brzydactwa :evil_lol:

zasada jest jedna, jak się nie podoba to się nie patrzymy ..... każdy ma w domu , to co chce mieć i to jest najpiękniejsze dla posiadacza. A kultura osobista , takt nakazuje na nie krytykowanie w taki sposób komuś psa, bo jest to przykre.
Chociaż , ostatnimi czasy to takie dość "modne" komuś dowalić :diabloti:[/QUOTE]

akurat dla mnie to nie jest przykre, bo wiem co mam w domu i podoba mi się to, innym nie musi ;) mam co chciałam, mam przecudnego Grama, mam śliczną małą Brumę z fajnymi uszami, wystarczająco długimi nóżkami i bez nadmiaru sierści, no i nie-merle :diabloti:

[quote name='gops']akurat borderów to jest mało ładnych , większość wygląda jak kundelki .
Bruma mi się podoba akurat :lol:[/QUOTE]
jak kundelki? ja powiedziałabym że jak niedźwiedzie :evil_lol:

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/181320_366697596716978_1995184008_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

mi się właśnie border kojarzy z takim fajnym , miłym z wyglądu kundelkiem , są rasy na które się spojrzy i nie ma się wątpliwości czy to rasowy czy nie a właśnie border, kelpik czy catlle kojaży mi się z kundelkiem i gdybym nie znała tych ras to bym nie powiedziała że to rasowe.
ale właśnie to w tych rasach jest fajne jak dla mnie między innymi .

a uszy Brumy są mega pocieszne :loveu:

Link to comment
Share on other sites

jeszcze sie wzyscy zdziwią jak Brum wyrośnie i będzie jeszcze piękniejsza niż jest , ważne że ma uroczy pysiol - orginalny i ważne że robi to co lubi czyli praca, praca, praca i praca :loveu:

a u mnie w planach BC też jest - ale matka w ogóle BC nie przypomina i kurna nawet praca u niej taka jakas - bo jej sie nie chce , więc modlę się żeby ojciec przyanjmniej wyglądał i zachowywał się jak border :evil_lol:
to jak sie pojawi to wtedy bedzie gadac ze pokraka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']mi się właśnie border kojarzy z takim fajnym , miłym z wyglądu kundelkiem , są rasy na które się spojrzy i nie ma się wątpliwości czy to rasowy czy nie a właśnie border, kelpik czy catlle kojaży mi się z kundelkiem i gdybym nie znała tych ras to bym nie powiedziała że to rasowe.
ale właśnie to w tych rasach jest fajne jak dla mnie między innymi .

a uszy Brumy są mega pocieszne :loveu:[/QUOTE]
a mi nie przypominają kundelków, irlandzkie znaczenia je zdradzają :diabloti:

[quote name='Anecioreczek']jeszcze sie wzyscy zdziwią jak Brum wyrośnie i będzie jeszcze piękniejsza niż jest , ważne że ma uroczy pysiol - orginalny i ważne że robi to co lubi czyli praca, praca, praca i praca :loveu:

a u mnie w planach BC też jest - ale matka w ogóle BC nie przypomina i kurna nawet praca u niej taka jakas - bo jej sie nie chce , więc modlę się żeby ojciec przyanjmniej wyglądał i zachowywał się jak border :evil_lol:
to jak sie pojawi to wtedy bedzie gadac ze pokraka :diabloti:[/QUOTE]
to po co chcesz psa po takiej matce? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']

to po co chcesz psa po takiej matce? :hmmmm:[/QUOTE]

bo to suka wujka :mdleje: Mimo wszystko lubie tego psa, moze jakby od szczeniaka z nia pracowali to nie byłaby taka... "obojetna" na prace, sztuczek w cholere umie, ale szybko się bestia nudzi i wybredna w cholere :evil_lol: jak wybiorą ojca też ciape to zrezygnuje :shake: ale póki co wybierają moje typy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anecioreczek']
a u mnie w planach BC też jest - ale matka w ogóle BC nie przypomina i kurna nawet praca u niej taka jakas - bo jej sie nie chce , więc modlę się żeby ojciec przyanjmniej wyglądał i zachowywał się jak border :evil_lol:
to jak sie pojawi to wtedy bedzie gadac ze pokraka :diabloti:[/QUOTE]

Sorry, ale jak suka wygląda jak wiejski burek ORAZ ma wywalone na pracę, to po cholerę ją rozmnażać? :hmmmm: BC stają się popularne i jest już ich wystarczająco dużo przecież...

Link to comment
Share on other sites

Anecioreczek a jak się ta suka nazywa? albo z jakiej jest hodowli chociaż?

[quote name='Vectra']ja lubić irlandzkie znaczenia :loveu:
nie lubić łatek :lol:[/QUOTE]
ja bym wolała żeby sucz nie miała kryzy i strzałki na głowie :diabloti: ale generalnie też je lubię, porównując np. do merle :diabloti:
łatki też lubię, ale takie duże jak ma szczur, nie dropki
[quote name='evel']Sorry, ale jak suka wygląda jak wiejski burek ORAZ ma wywalone na pracę, to po cholerę ją rozmnażać? :hmmmm: BC stają się popularne i jest już ich wystarczająco dużo przecież...[/QUOTE]
to po pierwsze, po drugie- ja bym nie wzięła psa po suce która mi się nie podoba nawet jakby była moja własna więc takie tłumaczenie jest totalnie z dupy
w czechach nie mają już komu BC sprzedawać :grins: w polsce też zaczyna tak być

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Sorry, ale jak suka wygląda jak wiejski burek ORAZ ma wywalone na pracę, to po cholerę ją rozmnażać? :hmmmm: BC stają się popularne i jest już ich wystarczająco dużo przecież...[/QUOTE]
to jest suka hodowlana, od samej jej sprzedaży hodowczyni mówiła że sprzeda ją tylko na warunek hodowlany, ma dobre geny i mysle że to wazyło na tym...moze przesadziłam że wyglada jak Burek - bardziej jak nietoperz :D

[URL]https://lh3.googleusercontent.com/-eTttUsEkFBE/T2XmM9ayR_I/AAAAAAAAOHk/Gnv-6XLgA0Q/s512/DSC_4115.JPG[/URL]

z Double Vision.

i nie rzucajcie się tak, nie powiedzialam ze ma wywalone na prace, tylko ze nie ma do tego takiego parcia jakie ja bym konkertnie chciala, ale suka dla agilitowca czy friesbee byla by dobra - wybitna była by w obidence, Ta suka poprostu czerpie z tego radosc i jest git.

Edited by Anecioreczek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anecioreczek']to jest suka hodowlana, od samej jej sprzedaży hodowczyni mówiła że sprzeda ją tylko na warunek hodowlany, ma dobre geny i mysle że to wazyło na tym...moze przesadziłam że wyglada jak Burek - bardziej jak nietoperz :D

[URL]https://lh3.googleusercontent.com/-eTttUsEkFBE/T2XmM9ayR_I/AAAAAAAAOHk/Gnv-6XLgA0Q/s512/DSC_4115.JPG[/URL]

z Double Vision.

i nie rzucajcie się tak, nie powiedzialam ze ma wywalone na prace, tylko ze nie ma do tego takiego parcia jakie ja bym konkertnie chciala, ale suka dla agilitowca czy friesbee byla by dobra - wybitna była by w obidence, Ta suka poprostu czerpie z tego radosc i jest git.[/QUOTE]

jak już mówiłam, ja bym nie wzięła, a już szczególnie nie po suce z tej hodowli

Link to comment
Share on other sites

[URL="https://lh3.googleusercontent.com/-eTttUsEkFBE/T2XmM9ayR_I/AAAAAAAAOHk/Gnv-6XLgA0Q/s512/DSC_4115.JPG"]https://lh3.googleusercontent.com/-e...2/DSC_4115.JPG[/URL] nie wyobrażałem sobie, że może być taki border, właściwie, mało przypominający bc z wyglądu.. :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

ja dzisiaj będąc na mieście załamałam się widokiem "bordera" który w sumie trochę go przypominał.
Nie byłam pewna więc się spytałam, kiedy podeszłam bliżej zobaczyłam bordera beczkę :o
szkoda tych psów, że dzieciaczki widzą psa w tv ktory fajnie skacze i coś robi a później jednak nie jest on taki w rzeczywistości...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nick_'][URL="https://lh3.googleusercontent.com/-eTttUsEkFBE/T2XmM9ayR_I/AAAAAAAAOHk/Gnv-6XLgA0Q/s512/DSC_4115.JPG"]https://lh3.googleusercontent.com/-e...2/DSC_4115.JPG[/URL] nie wyobrażałem sobie, że może być taki border, właściwie, mało przypominający bc z wyglądu.. :crazyeye:[/QUOTE]

ja tam widzialam już sporo takich borderow na wystawach :roll: nie tylko z hodowli DV :roll: co najsmiesniejsze zostaja czesto no wysokich lokatach :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anecioreczek']ja tam widzialam już sporo takich borderow na wystawach :roll: nie tylko z hodowli DV :roll: co najsmiesniejsze zostaja czesto no wysokich lokatach :shake:[/QUOTE]

ja akurat na wystawach nie bywam dość często, praktycznie może na 2 byłem, także się nie orientuję jakie są wystawiane, być może i tak jest jak piszesz.. u mnie w okolicy są dwa bc, czarno-białe, które mają wzorcowy wygląd, w tym jeden jest w typie, czyli bez papierów. Jakby nie było, takiego bordera jakiego zalinkowałaś tu, jeszcze nie widziałem, szczerze ten w moich rejonach bez papierów bardziej (z WYGLĄDU) przypomina BC, niż ten (którego zalinkowalaś)z hodowli..

Link to comment
Share on other sites

Niektóre bordery są totalnie obrzydliwe :diabloti:, ale takie osobniki się chyba zdarzają w każdej rasie, częściej lub rzadziej ;) No i zależy, co się komu podoba, jednak moim zdaniem border typu klocowaty niedźwiedź nie powinien być rozmnażany i już. Widział ktoś takiego kloca przy owcach? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nick_']ja akurat na wystawach nie bywam dość często, praktycznie może na 2 byłem, także się nie orientuję jakie są wystawiane, być może i tak jest jak piszesz.. u mnie w okolicy są dwa bc, czarno-białe, które mają wzorcowy wygląd, w tym jeden jest w typie, czyli bez papierów. Jakby nie było, takiego bordera jakiego zalinkowałaś tu, jeszcze nie widziałem, szczerze ten w moich rejonach bez papierów bardziej (z WYGLĄDU) przypomina BC, niż ten (którego zalinkowalaś)z hodowli..[/QUOTE]
a jaki to jest według ciebie wzorcowy border?
proszę o zdjęcia poglądowe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a jaki to jest według ciebie wzorcowy border?
proszę o zdjęcia poglądowe[/QUOTE]


[url]http://www.alderaan-bordercollies.com/indy_PL.htm[/url] np tutaj, hodowla Alderaan, podaję link, bo nie wiem czy mogę skopiować zdj i tu umieścić, link do konkretnego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nick_'][URL]http://www.alderaan-bordercollies.com/indy_PL.htm[/URL] np tutaj, hodowla Alderaan, podaję link, bo nie wiem czy mogę skopiować zdj i tu umieścić, link do konkretnego psa.[/QUOTE]

tak myślałam :grins:
prawdziwego bordera, pasącego, pracującego, to ty chyba w życiu na oczy nie widziałeś

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...