Jump to content
Dogomania

Bazingas! Szczur, Miotła i inne pochodne :)


Unbelievable

Recommended Posts

Mały off ale pomoc potrzebna!
[B]
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-ZZVUO-qLrhw/TwI84o07m7I/AAAAAAAAPFY/WucxpAzdTY8/s640/390423_10150494599383501_335087058500_8725082_1120775166_n.jpg[/IMG]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/220069-koszmar-grzywaczy-pod-Wroc%C5%82awiem[/url]


[COLOR="red"]Potrzebna pomoc w każdej postaci! Finansowej, materialnej czy też DT![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

gratuluje szczunka, również zdziwiona takim wyborem rasy, ale jestem bardzo ciekawa twoich relacji z życia z borderem ;)

moim zdaniem ta rasa jest obłędna, ale jak się dobrze poszuka po hodowlach i rodzicach, np. polskie psy niespecjalnie mi się podobają, okropnie chciałabym coś zza oceanu, jakiegoś prawdziwego pracusia :loveu: np. z hodowli Rising Sun, po Rayzorze (ojciec Raidera z nnl), pies ma niesamowitą budowe, nie jest takim szczurkiem jak większość bc, psychika pewnie też niesamowita, no ale pewnie trzeba się okropnie natrudzić, żeby dostać szczeniaka z takiej hodowli, więc jak na razie to niestety tylko marzenia ;)

a Miotła to bardzo urocze imię :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agathee']

moim zdaniem ta rasa jest obłędna, ale jak się dobrze poszuka po hodowlach i rodzicach, np. polskie psy niespecjalnie mi się podobają, okropnie chciałabym coś zza oceanu, jakiegoś prawdziwego pracusia :loveu: np. z hodowli Rising Sun, po Rayzorze (ojciec Raidera z nnl), pies ma niesamowitą budowe, nie jest takim szczurkiem jak większość bc, psychika pewnie też niesamowita, no ale pewnie trzeba się okropnie natrudzić, żeby dostać szczeniaka z takiej hodowli, więc jak na razie to niestety tylko marzenia ;)[/QUOTE]

Zawsze można szukać szczyla po Raiderze i jakiejś fajnej suce :diabloti:

Martyno, byłabyś skłonna rozwinąć, czemu bc a nie aussie - bo coś wspominałaś, że Ci się styl pracy aussie z człowiekiem nie podoba, ale mogłam coś pokręcić, a to ciekawe zagadnienie, bo w sumie rasy wydają się być dość zbliżone ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']
Martyno, byłabyś skłonna rozwinąć, czemu bc a nie aussie - bo coś wspominałaś, że Ci się styl pracy aussie z człowiekiem nie podoba, ale mogłam coś pokręcić, a to ciekawe zagadnienie, bo w sumie rasy wydają się być dość zbliżone ;)[/QUOTE]

zbliżone? jakoś mi się nie wydaje ;) może z wyglądu trochę ale charakteru podobnego ani trochę nie mają.
Zacznijmy od genezy ras ;) aussie to były psy... no, do wszystkiego. Do kaczek, bydła, owiec, były cenione przede wszystkim za swoją wszechstronność, często były używane także jako psy tropiące i stróżujące. Musiały więc mieć bardzo twardy charakter, nie zrażać się niczym, przeć do przodu w swym zadaniu nie zważając na przeszkody. Musiały umieć trzymać w ryzach bydło, i pogonić intruza wstępującego na swój teren. No i pochodzą z innego kraju, wiadomo jak wyglądają rancza w USA :diabloti:
Bordery miały jedno zadanie- zaganianie owiec. Jak najlepiej, jak najszybciej, jak najskuteczniej. I żadne inne psy nie równają się borderom w tym fachu ;) musiały być oczywiście stanowcze, ale nie aż tak jak aussie, i nie mają tak twardego charakteru. Bordery także są psami pracującymi przede wszystkim wzrokiem, podczas gdy aussie są w powodzeniem używane w dziedzinach które potrzebują użycia nosa, np. ratownictwie górskim czy "gruzowym"(nie pamiętam nazwy), tak już bordery nie są w tym fachu tak dobre i raczej rzadko się ich tak używa.
No i bordery mają we wzorcu nawet "latwy do układania" :diabloti: aussie bardzo długo dojrzewają, bardzo długo mają humorki, testują właściciela na ile potrafią, często właściciele mówią że z tymi psami tak na prawdę da się pracować na maksa dopiero jak skończą 2 lata. Uciekają, niszczą, nie boją się niczego i nikogo :diabloti: i trzeba na prawdę bardzo twardej ręki żeby aussie dobrze wychować. A przynajmniej ja poznałam takich egzemplarzy kilka(versality)

Link to comment
Share on other sites

To bardzo ciekawe. No zbliżone w sensie wyglądu (zwłaszcza show - ciężkie bordery nieraz bardziej przypominają aussie właśnie) oraz w ogólnej świadomości chyba. Wiesz, ja nie znam aussie. Borderów kilka znam, widuję, dość regularnie, wygadałam już milion godzin z właścicielami ;) A u nas nikt chyba nie ma aussie. A wydaje się, że owsiki są mniej problematyczne, a tu o - bazinga! :evil_lol: Ciekawe, ciekawe... Znaczy ja o aussie nawet nie myślałam, bo mi z wyglądu jakoś nie podchodzą :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']To bardzo ciekawe. No zbliżone w sensie wyglądu (zwłaszcza show - ciężkie bordery nieraz bardziej przypominają aussie właśnie) oraz w ogólnej świadomości chyba. Wiesz, ja nie znam aussie. Borderów kilka znam, widuję, dość regularnie, wygadałam już milion godzin z właścicielami ;) A u nas nikt chyba nie ma aussie. A wydaje się, że owsiki są mniej problematyczne, a tu o - bazinga! :evil_lol: Ciekawe, ciekawe... Znaczy ja o aussie nawet nie myślałam, bo mi z wyglądu jakoś nie podchodzą :eviltong:[/QUOTE]

mi wydają się o wiele trudniejsze. I jakoś ostatnio mi się chyba wyrównał czas spędzony z borderami i ozikami i zdecydowanie bardziej podobają mi się te pierwsze :diabloti: i z charakteru, i z wyglądu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FredziaFredzia']Mi się bardziej podobają oziki - te typu show. Jednak co włos to włos :lol:[/QUOTE]

fuuuuj, dla mnie takie psy tej rasy to pomyłka. Niektóre wyglądają jak berneńczyki.... i nie wiem jak to się ma do osa który miał na farmie pracować i być "umiarkowany" czyli nie za lekki, i nie za ciężki...


Szczur i piłka :)

[url]http://www.youtube.com/watch?v=EwmM8xvPUSY&feature=share[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...