Jump to content
Dogomania

chora trzustka i kał w stolcu i wymioty ??


Marek z Gromem

Recommended Posts

Mam takie pytanie pies znajomych miał krew w stolu i wymioty, wet zrobił badanie krwi i powiedział, ze problemy z trzustka i ezymami i ze karma eukanuby weterynaryjna.

Przeczytałem juz poprzednie topicy z trzustką i nigdzie sie nie znalazłem, zeby psy miały tą krew w stolcu. Więc jezeli ktoś sie z tym spotkał to prosze o poradę.

Link to comment
Share on other sites

Marek, aleś się zakręcił: kał w stolcu, krew w moczu... 8)

Ale domyślam się, że od początku do końca chodziło o krew w stolcu.

Może i pies ma chorą trzustkę, ale może coś jeszcze jest nie tak? Bo faktycznie "trzustkowicze" nic o krwi nie pisali.

Jeszcze jest pytanie jaka ta krew była- świeża, czerwona- z końcowego odcinka jelita, czy ciemna, brzydka- z głębi trzewi?

Tak czy siak, myślę, że powinien się skonsultowac jeszcze z innym weterynarzem.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki faktycznie namieszałem jak młody, ale dobrze zrozumiałaś, juz poprawione.

Własnie bo wszedzie pisało, ze jak trzustka źle działą to luźne, w osłonie tłuszczyku i tak dalej kupki ale nigdzie nie było o krwi.

Juz im poradziłem zeby skoczyli do innego weta i zrobili badania stolca, a jaka to krew to niestety nie wiem.

Bo dobiło mnie tez stwierdzenie tego weta, ze pies ma byc na eukanubie tez werynarynej i ze mozna ja kupic tylko u nich w sklepiku ??!!??

Link to comment
Share on other sites

Bo dobiło mnie tez stwierdzenie tego weta, ze pies ma byc na eukanubie tez werynarynej i ze mozna ja kupic tylko u nich w sklepiku ??!!??

To jest podpadnięty na całej linii. :evil:

Mam nadzieję, że inny weterynarz zajmie się psiakiem jak należy.

I będzie wiedział jakie badania trzeba zrobić, może jakieś RTG albo USG żołądka czy jelita... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Krew w moczu. A co ma trzustka do moczu. To narząd wydzielania zewnętrznago - może być niestrawiony tłuszcz w stolcu (czyli kale :lol: ) zwykle takie objawy się pojawiają w przewlekłem zapaleniu trzustki, kiedy zniszczony narząd wydziela zbyt mało lipazy (nie trawi tłuszczów). To się wiąże często z cukrzycą.

A krew w moczu;

1. zapalenie układu moczwego - zwykle z gorączką

2. Choroba nowotworowa dotycząca nerek - raczej starsze psy.

3. Kamica nerkowa - połączona z silnym bólem - to widać.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Tak śmiesznie to napisane. Dopiero się połapałem że chodzi o krew w stolcu. :lol:

1. Infekcja przewodu pokarmowego - dieta; warto przegłodzić dorosłego psa nawet 3 dni na samej wodzie; ewentualnie antybiotyk np Neomycyna nie wchłania się z jelit i działa tylko miejscowo. W przypadku infekcji występuje biegunka, mogą być też wymioty i gorączka.

2. Nie tak rzadkie u psów przywry jelitowe - dają zwykle świeżą krew w stolcu (znaczy żywo czerwoną). Raczej konieczne badanie kału, a potem dobranie odpowiednie środka na robaki.

3. Ciało obce w przewodzie pokarmowym - zwykle dolegliwości bólowe i zły stan psa.

4. Guz przewodu pokarmowego.

i sporo innych przyczyn. Łatwiej je wymienić znając wiek psa.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich!

Od jakiegoś czasu staram sie wyleczyc moja sunie z uporczywych biegunek, choc z marnym skutkiem.

Jednak jeden wet napisal mi cos co byc moze Ci sie przyda: podobno jest taka choroba "kokcydioza", która objawia sie wlasnie krwawymi biegukami. To chyba jakies pierwotniaki i latwo je wykryc badaniem kalu.

Pozdrwiam

malagoska&milka

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

mam pytanie ,odnośnie ciał obcych w drogach pokarmowych psa.jakie objawy mogą wystąpić u psa po połknięciu woreczka foliowego?czy to bardzo niebezpieczne?obawiam sie ze pozostawienie tego bez jakiejkolwiek interwencji moze sie zle skonczyc:(woreczek byl dość dlugi ok 30 cm a moze i wiecej,w srodku byl smakolyk,pies wyrwal mi go z reki i polknal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='odie']mam pytanie ,odnośnie ciał obcych w drogach pokarmowych psa.jakie objawy mogą wystąpić u psa po połknięciu woreczka foliowego?czy to bardzo niebezpieczne?obawiam sie ze pozostawienie tego bez jakiejkolwiek interwencji moze sie zle skonczyc:(woreczek byl dość dlugi ok 30 cm a moze i wiecej,w srodku byl smakolyk,pies wyrwal mi go z reki i polknal.[/quote]
ja na Twoim miejscu nie czekałabym ani chwili tylko pędziła do weta. Nie ma na co czekać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='odie']mam pytanie ,odnośnie ciał obcych w drogach pokarmowych psa.jakie objawy mogą wystąpić u psa po połknięciu woreczka foliowego?czy to bardzo niebezpieczne?obawiam sie ze pozostawienie tego bez jakiejkolwiek interwencji moze sie zle skonczyc:(woreczek byl dość dlugi ok 30 cm a moze i wiecej,w srodku byl smakolyk,pies wyrwal mi go z reki i polknal.[/quote]
A dorażnie ( jesli masz w domu) możesz podać mu cos ułatwiajacego pasaż jelitowy np parafinę- to powinno ułatwic wydalenie. I najprawdopodobniej tak to sie skończy ( woreczek "wyjdzie" w kupie)Niestety na prowokowanie wymiotów juz za póżno. Byc może że psisko za pare godzin samo zwymiotuje.
W czarnym scenariuszu "przyklei" sie toto do śluzówki albo co gorsze zwinie w korek i przytka - na tym etapie radzę spokojnie obserwować kupy.
Pytasz o objawy - niepokojące mogą być :
ogólne ( złe samopoczucie, niepokój)
brak stolca
wzdęty, bolesny brzuch
torsje
brak apetytu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...