Jump to content
Dogomania

Psi psycholog z TVN-u :-/


Lilu

Recommended Posts

  • Replies 573
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uch, a ja nie widziałam tego materiału i filmik mi nie działa :shake:
Ale sądząc po tym co piszecie to naopowiadała kobita ludziom bzdur. To straszne, przecież ludzie najbardziej wierzą w to co usłyszą w TV... i kolejne stereotypy rozsiane... i kolejne yorki i westy kupione dla dzieci... :-(

A p. Sumińską nawet lubię chociaż podpadła mi propagując TD w jednej ze swoich książek...

Link to comment
Share on other sites

Ja też... na wszelki wypadek zacznę ją już dzisiaj ignorować...

A tak z ciekawostek to własnie w tv słyszę dialog... jak to kogoś okradli i im poradzono zeby załozyli alarm a jak to nie podziała to zeby kupili pitbulla- co lektor przetłumaczył... psa morderce... fajna jest ta telewizja.

Link to comment
Share on other sites

Ooo.. objerzałam(niestety tylko rozmowę, ta pierwsza czesc mi nie działa nadal) , to teraz się wyżyję :diabloti:
Po pierwsze ogólne wrażenie kobieta zrobiła na mnie fatalne. Średnio jej idzie wysławianie się ogólne i wyrażanie myśli :eviltong:
Mówiła o amstafach, pitbulach itp - ciągle tylko o socjalizacji, zabieraniu psa w różne miejsca. Owszem, to jest wazne ale nie powiedziała SŁOWEM o szkoleniu. Nic :shake:
Potem przechodzimy do yoreczków :diabloti: Po pierwsze, yorki są w III grupie - w terierach a ona mowi, ze sa zaliczane do grupy psów kanapowych. I, ze nie potrzebują długich spacerów... Współczuję kolejnym yorkom które wylądują na kanapach...
Dalej - psy dla dzieci. Najpierw pani mówi, ze nie moze być mały.... potem wymienia chyba jedyne rasy jakie zna czy labki i goldeny a także... buldożki francuskie. Jak to nie jest mały pies to ja jestem baletnica :lol:
Pies dla singla ... nie skomentuję :lol:
Potem ta urocza tabelka..psy do małego mieszkania :angryy:
"Shitsu" mnie zabiło.. :roflt:
Poza tym do mieszkania nadaje się prawie każdy pies (w zasadzie oprócz psów bardzo stróżujących...) byle miał dużo ruchu! Ta tabelka jest TOTALNĄ BZDURĄ!
Pies dla pary z dzieckiem - Westi (bez E!!!) ?!?!- to mnie zbulwersowało już zupełnie :angryy: Aaa! WHWT to TERIER, on sam jest jak dziecko, potrzebuje ruchu, zajęcia i szkolenia. Owszem, pewnie dogada sie z dzieckiem jak sie dziecko i psa wychowa ale określenie "pies dla pary z dzieckiem" mnie dobiło... I jeszcze beagle! Przecież to są dość trudne psy, psy myśliwskie, ktore potrzebuja zajebiscie duzo ruchu i wysiłku umysłowego... Chyba sie zbulwersowałam i mam zawał :shake: Dla zapracowanych - baset ? (coś im S zjadło...). Owszem, niezależna rasa dość ale co, nie potrzebuje zainteresowania i opieki? Nie no...
Potem pani mówi, ze jak czlowieka relaksują dlugie spacery to najlepszy golden, lab czy ONek (znowu jedyne rasy które pani zna...)
O ja pierdziele... I pani zaczyna mówić o tym, ze jak ktos nie lubi spacerów to pies MAŁEJ rasy.. O ratunku, przecież rozmiar nie ma tu żadnego znaczenia... Cześciej to te małe psiaki potrzebują wiecej ruchu i olbrzymy.
Generalnie pani wykazuje sie ogromną ignorancją i nie wiem jak to sie stało,ze jest psim psychologiem.

Podsumowując... telewizja dalej uparcie buduje stereotypy. Już widzę te tłumy walące do pseudohodowli po yorki,westy laby, goldeny i bigle :angryy::angryy::angryy:
Krew sie gotuje. :shake:

Aha i dlaczego pod tymi filmikami nie ma zadnych komentarzy?
Proszę, dogomaniacy... Napiszmy co sądzimy o tej pani i jej cudownych uwagach!

Link to comment
Share on other sites

Najgorsze jest to, że ludzie te bzdury chwycą :angryy:
Bo przecież taki autorytet- Pani psycholog z telewizji, z TVNu ?? :angryy:

Kolejne yorki jako zabaweczki, na spacerki na rączkach, westy dla dzieciaczków..
A jak ktoś zapracowany i na nic nie ma czasu, to nie basset dla takiego, tylko piesek z pluszu, a nie żywe stworzenie:mad:

Link to comment
Share on other sites

Poglądy na inne psy znam od tej "niani od psów" - nie pamiętam nazwiska:oops:
Generalnie porażka. Dobrze że mojej ukochanej rasy nazwy pewnie nie zna więc nie skrzywdzi:diabloti:
Dla mnie nie istnieją psy dla dzieci - dzieciak sam nie utrzyma psa, ani nie wychowa (zależnie od wieku i psa oczywiście).
Mały pies z reguły jest nadpobudliwy ciuteczkę.
Rozmawiałam kiedyś przy okazji badań "na ludziach" (jakieś do pracy magisterskiej) z dziewczyną która wzieła fakultet z psychologi psów i powiedziała że pomoc psom to minimum tej pracy, głównie trzeba "naprawić" ludzi - zgadzam się z nią w pełni. To tak jak superniania - nie pacyfikuje dzieci, tylko uczy rodziców.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']
Generalnie porażka. Dobrze że mojej ukochanej rasy nazwy pewnie nie zna więc nie skrzywdzi:diabloti:[/quote]

Jak to nie? :diabloti: Na koniec coś bełkotała "dżak ruselach", że są "szczekające". I coś dalej powiedziala ale przesłuchalam 3 razy i za cholerę nie zrozumiałam co ona mówi niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Jak to nie? :diabloti: Na koniec coś bełkotała "dżak ruselach", że są "szczekające". I coś dalej powiedziala ale przesłuchalam 3 razy i za cholerę nie zrozumiałam co ona mówi niestety.[/QUOTE]

Zamorduje ją:mad: NIech sięod nich odstosunkuje,chociaż może zniechęci bo kto chce mieć szczekacza?:evil_lol:
Niestety psia niania się nie sprawdzi, ta dla dzieci - jak najbardziej zwłaszcza że promuje normalne podejście a nie prać i patrzeć czy jeszcze żyje.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]:mdleje:
i to jest pani PSYcholog zwierzęcy?? :crazyeye::crazyeye::crazyeye: o fak!!! w takim razie sie nie dziwie że tyle psów zostaje wyrzucanych z domu.... skoro PANI PSYCHOLOG głosi plotke że prawie żaden pies sie nie nadaje do rodzin z dziećmi... albo że są psy które nie potrzebują zainteresowania.... a taki laik właściciel posłucha... i czym prędzej heja psa do schronu bo hybiony zakup...


M-A-S-A-K-R-A!!!!!:angryy::angryy::angryy::angryy:[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...