Jump to content
Dogomania

Żywienie szczeniaka


tufi

Recommended Posts

A ja bym też prosiła o radę. Od niedawna mam szczeniora, sunię, ma chyba ze 3 m-ce (przygarnięta więc nie wiem dokładnie). No i nie mam pojęcia jak ją karmić. Mam poza nią jeszcze 2 psy dorosłe i dla wszystkich gotuję co 3 dni gar jedzenia - wrzucam tam kaszę jęczmienną + wołowinę z puszki + chleba ze 2 kromki + surówki gotowe. Teraz tych surówek nie mam, więc nie wiem jakie warzywa właściwie można wrzucać? Wiem że marchewkę, co jeszcze? I czy pomidor też?

I jeszcze jedno - czy opisany przeze mnie posiłek może być zawsze dla psów taki sam i dla szczeniaka też czy trzeba czymś urozmaicać (oczywiście pomijając jakieś głupotki typu kości).

Suchej karmy podawać nie mogę, bo jeden pies nie lubi, drugi żył na suchej i od tego był chory, u mnie nie je suchej w ogóle i wet stwierdził ogromną poprawę kondycji psa, a szczeniorka nie chcę przyzwyczajać do suchej, bo drożej wychodzi, a ja tych psów trochę mam :)

Poradźcie proszę jak urozmaicić 1. jedzenie dla obu psów
2. dla szczeniorka
3. jakie warzywa

4. i na koniec: jakie maja być mnmiej więcej te porcję dla szczeniora? 4 razy po ile mniej więcej?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój szczeniak (ow.australijski)u hodowcy był na Eukanubie medium dla szczeniaków miał lekką po tym kszywice i straszne bąki puszczał. Teraz dawałam mu Hillsa puppy, ale strasznie drogo wychodzi po 18z/kg i teraz kupuje mu Diamonts Naturals ( będzie jadł 2 posiłki dziennie) do tego jeden posiłek mięska z warzywami, bo przechodizmy z 4 na 3 posiłki;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam teraz w domu nieco ponad 3- miesięczne szczenię cocker spaniela ang. , dostaje 3 posiłki w ciągu dnia. A oto jego dieta: rano dostaje namoczoną w wodzie Eukanubę dla szczeniąt ras średnich, obiadek to Eukanuba + biały serek, a kolacja jest zupełnie naturalna: kaszka kuskus, mięsko surowe i marchewka starta i oczywiście dodatkowo preparat wapniowy. Tylko też coś zauważyłam, że po Eukanubie daje bączkowy koncert... Oj, a jaki smrodek wtedy w domku... No ale cóż, taka to chyba ta psia natura już będzie:evil_lol::roll:

Link to comment
Share on other sites

My 11 tygodniowego Liliana (wazy 9 kg, docelowo 30) karmimy tak:
O 6:00 - 75g suchego (Hills Puppy Lamb&rice)
O 12:00 - 50g suchego namoczonego w wodzie z rozpapranym gotownym kurczakiem.
Okolo 14 dostaje odrobine gotowanej jagnięciny i kawałek tchawicy cielecej.
O 17:00- 75 g karmy i o 21:00 50 g :) Nie ma żadnych bączków, robi ładne kupki i ogólnie rośnie ślicznie ;)

Karmimy teraz 4 razy dziennie, a kilka dni temu jadl jeszcze 5 razy ;) od 6:00 do 22:00 co 4 godziny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda:)']Ja mam teraz w domu nieco ponad 3- miesięczne szczenię cocker spaniela ang. , dostaje 3 posiłki w ciągu dnia. A oto jego dieta: rano dostaje namoczoną w wodzie Eukanubę dla szczeniąt ras średnich, obiadek to Eukanuba + biały serek, a kolacja jest zupełnie naturalna: kaszka kuskus, mięsko surowe i marchewka starta i oczywiście dodatkowo preparat wapniowy. Tylko też coś zauważyłam, że po Eukanubie daje bączkowy koncert... Oj, a jaki smrodek wtedy w domku... No ale cóż, taka to chyba ta psia natura już będzie:evil_lol::roll:[/quote]

Niestety royal i eukanuba daje efekty uboczne w postaci bączków, spróbować można innych karm o podobnym składzie które nie mają takich efektów ubocznychnp: nutra nuggets, bewi dog, belcando, red mills leader lucb euro premium. Skład tych karm jest bardzo podobny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalif1921']Niestety royal i eukanuba daje efekty uboczne w postaci bączków, spróbować można innych karm o podobnym składzie które nie mają takich efektów ubocznychnp: nutra nuggets, bewi dog, belcando, red mills leader lucb euro premium. Skład tych karm jest bardzo podobny.[/quote]

No hodowca też polecał to "Bewi Dog" a nigdzie nie mogę tego znaleźć...:shake: Ja moją kotkę karmie na zmianę właśnie Eukanubą i Royalem, ale ona to nigdy nie bączkowała... :evil_lol::lol: To się nazywa kulturalne zwierzę, hi hi:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda:)']No hodowca też polecał to "Bewi Dog" a nigdzie nie mogę tego znaleźć...:shake: Ja moją kotkę karmie na zmianę właśnie Eukanubą i Royalem, ale ona to nigdy nie bączkowała... :evil_lol::lol: To się nazywa kulturalne zwierzę, hi hi:evil_lol::evil_lol:[/quote]


Niestety jest tylko w niewielu sklepach stacjonarnych ponieważ do niedawna był dostepny tylko dla hodowców, jest za to w sklepach internetowych.

[URL="http://www.bewet.pl"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nowi My Maciusiowi:(']A ja bym też prosiła o radę. Od niedawna mam szczeniora, sunię, ma chyba ze 3 m-ce (przygarnięta więc nie wiem dokładnie). No i nie mam pojęcia jak ją karmić. Mam poza nią jeszcze 2 psy dorosłe i dla wszystkich gotuję co 3 dni gar jedzenia - wrzucam tam kaszę jęczmienną + wołowinę z puszki + chleba ze 2 kromki + surówki gotowe. Teraz tych surówek nie mam, więc nie wiem jakie warzywa właściwie można wrzucać? Wiem że marchewkę, co jeszcze? I czy pomidor też?

I jeszcze jedno - czy opisany przeze mnie posiłek może być zawsze dla psów taki sam i dla szczeniaka też czy trzeba czymś urozmaicać (oczywiście pomijając jakieś głupotki typu kości).

Suchej karmy podawać nie mogę, bo jeden pies nie lubi, drugi żył na suchej i od tego był chory, u mnie nie je suchej w ogóle i wet stwierdził ogromną poprawę kondycji psa, a szczeniorka nie chcę przyzwyczajać do suchej, bo drożej wychodzi, a ja tych psów trochę mam :)

Poradźcie proszę jak urozmaicić 1. jedzenie dla obu psów
2. dla szczeniorka
3. jakie warzywa

4. i na koniec: jakie maja być mnmiej więcej te porcję dla szczeniora? 4 razy po ile mniej więcej?[/quote]

Max jest teraz na surowym miesieAle jak mu gotowałam jedzenie to dawałam ryż do ryży czasem płatków owsianych a warzywa dajesz takie jakie pies lubi ja np. kupowałam mieszankę warzywną morżoną i taka całą gotowałam czyli kalafior groszek por marchewka. Mozesz dawać pomidory buraki w sumie to chyba każde wrzywkoDla szczeniaka mozesz czasami podac np. kefir, twarożek jakieś owoce Ja maxa teraz karmi dwa razy dziennie rano i wieczorem ale jeszcze do niedawna karmiłam razy dziennie

Link to comment
Share on other sites

Mój Spajki (cocker spaniel ang.) ma 6 miesięcy i jedzonko dostaje 3x dziennie.
Je tylko gotowane bo tak mu pan doktor zalecił.
Z mięska je najczęściej kurczaka (korpusy, szyje, serca, piersi) i jakąś wątróbkę czasem, czy inne podroby (co akurat jest fajnego w sklepie).
A warzywa Spajki uwielbia:p dostaje dużo marchewki bo jest dobra na trawienie podobno, i wszystko co na ogródku rośnie (pietruszka, seler, buraczki, kalafior, brokuły itp.), nie daje tylko kapusty. Do tego ryż. Raz w tygodniu jajko gotowane. Czasem dostaje też troszkę jogurtu albo twarożek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam.
Zacznę od tego iż mam zamiar przygarnąć psiaka ze schronu a związku z tym że nie będę gotować dla ciapka pytanie jaką suchą karmę kupić? Dodam że niestety moje możliwości finansowe są ograniczone więc szukam karmy dobrej ale nie kosmicznie drogiej.
Z góry dziękuje za odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Ja swoją Lilly , która ma 2 miesiace karmie Royalem, jest nasaczony woda, ale ona zdecydowanie woli gdy jest suchy... Karmie ja 5 razy dziennie i nie ma zadnych problemow z trawieniem. Dzis dostała pierwszy raz gotowanego kurczaka z rozgotowana marchewka i ryzem- jadła bez zadnej zachety, az miło bło popatrzeć.:p

Link to comment
Share on other sites

A no jest. Ale u goldena ponoc nigdy zawiele;) Wet i hodowca odradzaja jednak te wszystkie "arthrofleksy" itp wlasnie dlatego, ze w Acanie sa juz takie dodatki. Polecaja za to te kurze lapki (raczej wywar z nich). A ze mala (pisalam o tym juz) ciezko gryzie suche granulki to namaczam. I mam 2 w jednym, karma namoczona i profilaktyka na stawy:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mój Pago je Royal Giant Puppy i nigdy nie miał po niej bąków. Mam go od miesiąca, przybył do mnie jako 8 tygodniowy szczeniak i od razu dawałam mu suchą karmę (tzn. nigdy mu jej nie namaczałam). Karmię go 4 razy dziennie. Czasem dodaję coś do karmy, np. twarożek, jajko, czy jakieś mięso. Wystrzegam się jednak przygotowywania mu jedzenia przeze mnie, ponieważ obawiam się, że gdy spróbuje normalnego jedzenia, nie będzie już chciał jeść karmy suchej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='kurczak38']Ja swoją Lilly , która ma 2 miesiace karmie Royalem, jest nasaczony woda, ale ona zdecydowanie woli gdy jest suchy... Karmie ja 5 razy dziennie i nie ma zadnych problemow z trawieniem. Dzis dostała pierwszy raz gotowanego kurczaka z rozgotowana marchewka i ryzem- jadła bez zadnej zachety, az miło bło popatrzeć.:p[/quote]
Witam,no właśnie ja mam problem z moją Fibi,ma 6 tyg.dopiero co ją wzięłam od Mamusi i zakupiłam zapas Eukanuby,oczywiscie ją namaczam,czasami podaje suchą,zeby nie miala problrmów z wypróżnianiem,kupilam jej puszke Granda ale ona nie za bardzo ma apetyt na to wszystko?Co mam robić?

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze 6-cio tygodniowy szczeniak (zwłaszcza taki mały york) powinien jeść tylko moczoną karmę. Zatwardzenie będzie ale po suchej.;) Z puszek polecam animondę von fenstein (czy jak to się pisze :roll:) dla szczeniąt. Z suchych spróbuj royal canin mini junior. Ja mam teraz szczeniaka karmionego tylko tym i rozwija się super.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Po pierwsze 6-cio tygodniowy szczeniak (zwłaszcza taki mały york) powinien jeść tylko moczoną karmę. Zatwardzenie będzie ale po suchej.;) Z puszek polecam animondę von fenstein (czy jak to się pisze :roll:) dla szczeniąt. Z suchych spróbuj royal canin mini junior. Ja mam teraz szczeniaka karmionego tylko tym i rozwija się super.[/quote]
:)Własnie kupilam jej tą karmę Animonda,ale mala puszka starczy jej chyba na tydzien,eukanube jej namaczam,czy zmienic na royal faktycznie?Dawac jej juz po odrobince mieska z kurczaczka?Chefrenek,dziękuje za rady:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...