Jump to content
Dogomania

MANDAT ZA PSA BEZ SMYCZY!


Weron_ciau

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

są już pewne przesłanki że ma być wydane rozporządzenie na temat trzymania zwierząt w obszarach zabudowanych i niezabudowanych, ale co oni wymyślą to nie wiem :evilbat: ale już się boję :wink:

Zemat, proszę nie strasz uczciwych ludzi :( Może zablokujemy Warszawę??? Albo zacznę przebierać HOlkę za kota :D Kotom wolno chodzić luzem i załatwiać potrzeby w dowolnym miejscu :)

Link to comment
Share on other sites

Sasiadka, z ktora rodzice maja spor "o miedze" doniosla na policje, ze po drodze czasem biega pies bez smyczy. :niewiem:

Spor o droge ciagnie sie od lat i to bylo tak na prawde powodem dla ktorego doniesli o psie. To taka wojna podjazdowa, wiec tym bardziej maja przechlapane.

Link to comment
Share on other sites

No to sie wam trafili sasiedzi :evil: Moja ciocia ma podobne problemy ze swoja stuknieta sasiadka. Ona nie ma psa, ael za to sasiadka pozwala wujka do sadu o rzekome pobicie :x Szkoda ze mandaty wlepiaja pozadnym obywatelom a nie oprychom. Powinni zajac sie najpierw "bezpnskimi" psami (maja pana ale i tak w samopas chodza), a potem czepiac sie uczciwych obywateli! :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ale ja tu dawno nie zagladałam, ale napoiszę wam ciekawostkę.........

Przeczytałam też że pierwszego dnia gdy w parkach przy śmietnikach zgineły prawie wszystkie woreczki na odchody ale odchody nie :lol:

Po paru dniach zaczęło znikac mniej woreczków ale zato wiecej odchodów!

heh moim zdaniem i tak się to nie przyjmie ;)

Link to comment
Share on other sites

a czy ktoś orientuje się jakie są przepisy na Bielanach w Warszawie?

bo ja na wszelki wypadek jak tylko widzę SM to łapię pisura na smycz

jedyny "przepis" jaki znalazłam to kartka wywieszona przez dozorczynię że psy należy wyprowadzać na smyczy i w kagańcu

ale obok wisi też kartka że po psach trzeba sprzątać i jak do tej pory byłam jedyną osobą która sprzątała klatkę jak psu zdarzyła się wpadka - i jeszcze patrzyli się na mnie jak na jakąś głupią, komentując że od tego jest przecież dozorczyni

Link to comment
Share on other sites

No fakt w lesie bala bym sie psiaka zwlaszcza takiego nie wygonionego spuscic ze smyczy. Po pierwsze mysliwi po drugie w lasach sa zwierzaczki ktore z pewnoscia nie ucieszyly by sie gdyby je gonil jakis psiak. Co do SM to oni sie czasem czapiaja ale chyba wszyscy psiarze o tym wiedza . Mieszkam w Kraku i niedaleko mojego odiedla sa haldy solwayu i kiedys SM tam robila lapanke na psiarzy ale to chyba kolejny temat rzeka.

Kupy fakt wypadalo by sprzatac tylko co z nimi pozniej robic do domu zaniesc i w wc spuscic??

Link to comment
Share on other sites

No fakt w lesie bala bym sie psiaka zwlaszcza takiego nie wygonionego spuscic ze smyczy. Po pierwsze mysliwi po drugie w lasach sa zwierzaczki ktore z pewnoscia nie ucieszyly by sie gdyby je gonil jakis psiak. Co do SM to oni sie czasem czapiaja ale chyba wszyscy psiarze o tym wiedza . Mieszkam w Kraku i niedaleko mojego odiedla sa haldy solwayu i kiedys SM tam robila lapanke na psiarzy ale to chyba kolejny temat rzeka.

Kupy fakt wypadalo by sprzatac tylko co z nimi pozniej robic do domu zaniesc i w wc spuscic??

No wlasnie co z tymi kupkami?Ja sie szczerze przyznam ze nie sprzatam (my zalatwiamy sei tylko na trawie i to w dodatku nie na zadbanych skwerach). Wiem ze powinnam dawac dobry przyklad, ale ja sprzatne jedna kupe a bezpanskie psy (i zeby tylko te) narobia 10 innych i tu mnie trafia :evil: bo nadal jest syf!Moe mam troche glupie podejscie, ael chetnie posprzatam solidarnie z reszta maista wszystki psie kupki :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aha i jesli chodzi o SM to faktycznie na nich trzeba uwazac. U nas sa co jakis czas robione łapanki psiarzy nawet przez policje, ale tak normalnie to jeszcze do mnie sie nie przyczepili (oczywiscie kiedy psiak jest na smyczy, bo u nas obowiazuja smycz i kaganiec obowiazkowo) i licze ze tak pozostanie, na razie kaganiec nosze w reku jakby co :lol:

Link to comment
Share on other sites

ciacho , wdlug mojej skromnej wiedzy, nie ma juz znaczenia podzial na dzielnice i obowiazuje prawo gminy Centrum dla calej Wawy, ktore mowi, ze pies ma byc na smyczy i "pod kontrola wlasciciela"; na smyczy i w kagancu tylko rasy uznawane za agresywne. Jesli cos pokrecilam, to prosze tych bardziej kompetentnych w przepisach o skorygowanie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Prawie dobrze - najistotniejsze jest to, że MOŻNA SPUSZCZAĆ ZE SMYCZY. Wyżej wkleiłam odpowiednie fragmenty uchwały, radzę się ich nauczyć na pamięć. Jest już planowana nowa uchwała, która w zakresie smyczy i kagańca powtarza właściwie to, co mówi stara - też będzie można spuszczać ze smyczy w miejscach mało uczęszczanych (w domyśle - przez ludzi bez psów :D).

Link to comment
Share on other sites

ciacho ,obowiazuje prawo gminy Centrum dla calej Wawy, ktore mowi, ze pies ma byc na smyczy i "pod kontrola wlasciciela"; na smyczy i w kagancu tylko rasy uznawane za agresywne. Jesli cos pokrecilam, to prosze tych bardziej kompetentnych w przepisach o skorygowanie :roll:

kompetentny nie jestem ale w spise przepisow dla warszawy centrum widze ze uchwala mowi

Uchwała Nr 1035/LXVII/98

Rady Gminy Warszawa-Centrum

z dnia 18 czerwca 1998 r.

§ 28

1. W miejscach publicznych zwierzęta, które ze swej natury mogą być agresywne, muszą być prowadzone na smyczy i w kagańcu.

roll:

Skolo postawili "i" a nie "lub" to trzeba i w kagancu i na smyczy i wogole nie mozna puszczac wolno. i nie ma tu rozroznienia na rasy. Tak ja to rozumiem. Mam nadzieje ze zle to rozumiem bo i tak sie nie stosuje. Psy musza sie wybiegac. To przegiecie zeby i w kagancach i na smyczy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

boguś, proponuje przesledzic posty BeatyG w tym topicu :D .

A tak a'propos Twojego cytatu, to ja bym raczej zwrocila wieksza uwage na:

W miejscach publicznych zwierzęta, które ze swej natury mogą być agresywne, muszą być prowadzone na smyczy i w kagańcu.

:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...