Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

a pozniej sa z tym problemy, moze nie od razu, ale po latach wychodzi - np zlosliwy rak kosci czy problemy z tarczyca. Duzo o tym pisze na dogo, wlasnie w kontekscie tego co robia w USA, i dlaczego odchodza od kastracji/sterylizacji szczeniat np tutaj [URL="http://www.dogomania.pl/threads/101108-Chc%C4%99-wysterylizowa%C4%87-moj%C4%85-suni%C4%99-przed-pierwsz%C4%85-cieczk%C4%85.-Czy-nie-za-wcze%C5%9Bnie"]http://www.dogomania.pl/threads/101108-Chc%C4%99-wysterylizowa%C4%87-moj%C4%85-suni%C4%99-przed-pierwsz%C4%85-cieczk%C4%85.-Czy-nie-za-wcze%C5%9Bnie[/URL] oraz polecam lekture tego [URL]http://www.naiaonline.org/pdfs/LongTermHealthEffectsOfSpayNeuterInDogs.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='judith1986']
Wysłałam maile do agencji w UK o mieszkanie ze zgodą na psa i odpisali, że nie mają oczywiście...ehh ciekawe ile potrwa szukanie mieszkania teraz...[/QUOTE]

A gdzie szukasz?

Gos sie ze swopjego na dniach wyprowadza (wschodni Londyn, raj dla psow bo nic tylko pola i lasy dookola, moje okolice) i tam miala 2 psy....

No ale nie wiem gdzie szukasz i od kiedy?

Link to comment
Share on other sites

ja szukałam miesiąc z tym ,że absolutnie nie przez agencje tylko prywatne oferty i powiem wam ,że ofert bylo nie mało , a zeszło mi tak długo bo moja młoda za nic w świecie nie chciałaby zmieniać szkoły i szukałam na naszym zadupiu. Agencjom serdecznie dziękuję mam nadzieję ,że nie będę miała z nimi do czynienia w przyszłości.
Głównie szukałam na gumtree uk bo nie mam pojęcia gdzie jeszcze można szukać ponieważ jestem tu krótko

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanie do zorietowanych. Czy w okolicach Birmingham jest jakis dobry osrodek szkoleniowy? Nie zadek klik-klik i jestesmy tylko pozytywni, ani taki w ktorym psu na pierwszym spotkaniu zaklada sie dlawik, a szkoleniowiec wyznaje zasade ze pies spac na lozku nie moze, panaceum na wszystkie problemy jest zjedzenie ciastka przed podaniem psu posilku i nieprzepuszczanie psa pierwszego w dzwiach? Cos jak AKI czy K9 w Polsce? Ze szkoleniowcami pokroju Marka Fryca czy Agnieszki Boczuli? Birmingham to ogromne miasto - na pewno jakis dobry szkoleniowiec jest - tylko jak go znalezc ;)
pozdrawiam z dziury na koncu swiata nazywanej Tamworth ;)

Link to comment
Share on other sites

Lo matko, alez sobie Kasiu wymyslilas, hihi.
tak na chlopski rozum, to moze warto rozejrzec sie po szkoleniach sportowych. moze ktos sensowny sie znajdzie?
Bo zwykle szkolenia to takie zabawne czesto bywaja, 'behawiorysci' tez o zawal moga przyprawic, jak sie poczyta ich zalecenia co do np. psow poschronowych, problemowych :).
Jak wygrzebie stare namiary z Crufta, moze tam cos ciekawego bedzie.

Link to comment
Share on other sites

Hehe, rzucilam okiem na tych 'szkoleniowcow' z bozej laski w Midlands. Szczerze, poza strata kasy to trudno sie doszukac innych efektow.
Wlasnie poogladalam wideo kogos po The Cambridge Institute of Dog Behaviour & Training, po niby nastu latach pracy z psami i kursach i rece opadly, poziom przecietnego psiarza bez nastawienia na prace z psem poza podstawami spokojnego zycia pod jednym dachem..
Po mojemu pozostaje poszukanie zawodow np. w obi, agility, poogladanie zawodnikow i rozmowa z nimi, u kogo sie szkolili.
Do tego sensowne ksiazki i chec wlasna.
Coraz bardziej bije czolem przed wiedza i umiejetnosciami klarownego przekazu pp. Mrzewinskiej, Gornego, Lukaszewicz, jesli chodzi o prace na codzien.

Link to comment
Share on other sites

Karjo - to moze na rozgrzewke podasz kilka tytulow? Zebym sobie poczytala w wolnych chwilach (a tego bedzie dosc;) Z psem nie mam jakichs duzych problemow - nie jest agresywna ani jakas tchorzliwa. Ale jednak wspolpraca nam szwankuje - brakuje wzajemnego zrozumienia, pies na spacerach nieskupiony na mnie, polecenia wykonuje bo musi, zadnej radosci z tego psica nie ma. A chcialabym zobaczyc na jej pysku usmiech i radosnie merdajacy ogon.
Te angielskie szkolki sobie na pewno daruje. To co tam widzialam wola o pomste do nieba...

Link to comment
Share on other sites

Kasia, na litosc, wklep w net nazwiska i pojawia sie tytuly, blog p. Mrzewinskiej pewnie znasz.
Paulina Lukaszewska to raczej artykuly netowe (chyba?)
Kluby obedience (ale tylko netowe namiary, nie wiem jak z poziomem) [URL]http://www.obedienceuk.com/viewprofile.asp[/URL]
agility [URL]http://agilitynet.co.uk/activepages/clubs.asp[/URL]
I kluby tanca z psem, moze tam warto sie odezwac, by kogos polecili?
[URL]http://www.caninefreestylegb.com/training.htm[/URL]
takie cos fajnie wyglada, mozna podpatrzec, jak szukac ciekawej oferty [URL]http://rugbydogtrainingclub.com/Agility.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

witajcie! Ja poszukuję mieszkanka właśnie, od połowy marca, 2 bed, ewentualnie 3bed, gdybyście mieli namiary na jakąś agencję albo prywatnego landlorda co ma kilka mieszkań, którzy wyrażają zgodę na psa, dużego psa, to bardzo proszę o jakiś priv. Interesuje mnie wschód albo północny wschód, w tej chwili konkretnie rozglądamy się na walthamstow. dziękuję stokrotnie

Link to comment
Share on other sites

mam jesazcze pytanko wyslalam meila do kurier europa ile by kosztowal przewoz mnie i 3 psow oraz bagazy oni napisali ze " [FONT=Arial][SIZE=2]3500zł za przewóz Pani i 3 psów oraz 5zł/kg bagażu.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Nie jedziemy Eurotunelem, płyniemy promem z Calais do Dover."

czy znacie jeszcze jakies firmy transportowe??
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

jak dla mnie cena kosmos ja w sumie jechałam samochodem ale pytałam przewoźnika , który wiózł mnie w sierpniu ubiegłego roku ile za dwa psy to mi powiedział ,że tyle co za ludzia czyli wtedy 350 zł. od głowy a bagaże do 60 kg bezpłatnie. wklep w google przewozy międzynarodowe pl-uk i miasto z którego chcesz wyruszyć i znajdziesz cała masę. Jak by ci się chciało poszukać tu na wątku były wymieniane firmy z którymi dogomaniacy tu jechali i te , z którymi nie warto podróżować.

Link to comment
Share on other sites

Ja pytałam w kilku firmach ale o IRL i wychodziło w jedną stronę za psa tysiąc złotych więc cena w sumie normalna jak za trzy psy.. wszyscy odpisywali jednogłośnie niestety ... pisałam nawet o dwóch stronach jakbym chciała czy jakiś rabat ale facet spuścił z ceny 200zł wiec taniej wyjdzie mnie hotelowanie psa jak jechanie z nim do Pl... :/

Link to comment
Share on other sites

Ewelino chciałam ci wysłać priva odnośnie przewoźnika ale masz pełną skrzynkę...
Ja ciągle waham się z tą sterylizacją...jakoś nie mam przekonania, ostatnio słyszałam, że po sterylce może się inny rak szybciej pojawić...zabieg jak coś to będzie w następnym tygodniu :/
Póki co walczę ze zdaniem prawa jazdy...dziś drugie podejście...wynik negatywny :( pojutrze znowu powtórka...
A co tam u Was w UK??

Link to comment
Share on other sites

szukam kogoś z wyspiarzy kto adoptował psa z Polski potrzebuje pomocy bo nie wiem jak się do tego zabrać chciałabym adoptować Doga niemieckiego albo Owczarka niemieckiego fundacja ratujemy Dogi mi odmówiła ze względu na odległość wrrrrr.... pomóżcie bo nie wiem jak się za to zabrać. Procedury przewozu i wszystko co z tym związane znam ( przewoziłam swoje dwie pociechy)

Link to comment
Share on other sites

juz mam zamowilam Alan bus na 24 czerwca :) mily pan , wszystko sie wypytalam : bagaze za darmo jada , terrarium z gekonem tez a za mnie i 3 psiaki 320 funtow czyli po 80 funtow na glowe :) no i to rozumiem: przyjada po mnie i zawioza na miejsce do bedford pod dom i pomoga wypakowac graty. tylko mam jedna kennel klatke w miej pojada dwa male bo to jest kennel dla malamuta a musze kupic jeszcze jedna zeby malamucik w niej pojechal taki wymog. ale mi sie przyda tylko kupie wieksza niz ta co mam bo ta jest na styk.ale ta dostanie mama dla spaniela bo ze mna zamieszka tylko pudlisko i mamut a spanielek z mama bo to jej pies a zostal ze mna ze wzgledu na kwarantane. dzieki za odpowiedzi .faktycznie mialam zapchana skrzynke ale nawet nie zwrocilam uwagi:P

Link to comment
Share on other sites

dla mnie dziwne ,że psy w klatkach mają być inny jadący tu busami mieli psy na siedzeniach bo przecież płacisz za psa jak za pasażera. Jeżeli chodzi o przewoźników to mi się przypomniała śmieszna historia jak szukałam dal siebie firmy przewozowej to jeden z panów powiedział mi właśnie o tym że psy muszą być w klatkach ja mu na to ,że to duże psy i klatki musiałyby być duże żeby spełniać wszelkie wymogi to mi pan powiedział ,że najlepiej jak wynajmę sobie przyczepę od niego i on mi ją swoim busem za dodatkową opłatą dowiezie razem z psami :D

Link to comment
Share on other sites

Taki psiak poszukuje nowego domu gdyby byl moze ktos chetny na adopcje...
Tyson ma rok, jest dosc duzy i bardzo energiczny, potrzeba mu nauki podstaw posluszenstwa, nie jest agresywny ani do ludzi ani do psow.


[img]http://img201.imageshack.us/img201/1415/tysi.jpg[/img]

[img]http://img577.imageshack.us/img577/7924/tys2.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Zbieg okoliczności, bo ja właśnie o adopcję się przyszłam nieśmiało zapytać :)

Wyjazd zbliża się wielkimi krokami (a jeszcze niedawno były 4 lata!), a że ja sobie nie wyobrażam życia bez psa, mój TŻ musiał się na to zgodzić. Tylko on ciapa jest i nic nie potrafi załatwić, nooo. Typowy facet... :roll: Więc chciałam zapytać, może macie jakieś doświadczenia, jak wygląda adopcja psa ze schroniska w UK? Bo obiło mi się o uszy, że stawiają jakieś dziwne wymagania. To prawda?
Bo jeśli tak, to czy nie łatwiej by mi było wziąć jakiegoś psiaka z Polski, załatwić wszystkie szczepienia, chipy, paszporty i kwarantanny (już się orientowałam, jak wygląda ta procedura) niż szukać jakiegoś w londyńskim/podlondyńskim schronisku?

I takie jeszcze niewielkie pytanie. Bo mieszkanie już jest, ale TŻ wspominał, że do parku daleko. Do grudnia jest czas na załatwienie mieszkania, więc czy jest jakaś okolica szczególnie przyjazna psiakom, a jednocześnie bezpieczna? ;)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marz']Zbieg okoliczności, bo ja właśnie o adopcję się przyszłam nieśmiało zapytać :)[/QUOTE]

[url]http://www.battersea.org.uk/dogs/rehoming/index.html[/url]

Tu masz wstep, jesli chodzi o to schronisko. Na miejscu daja papiery do wypelnienia, a pytania moga lekko zdziwic. "Asystowalem" przy psach branych ze zschronu w Polsce i nie tylko, ale takich wymagan jeszcze nie spotkalem. Byc moze to dotyczy tylko tego konkretnego schroniska, nie wiem.
Mozna tez przegladac ogloszenia (np. na gumtree), bywaja do wziecia psiaki za symbolicznego funta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...