Jump to content
Dogomania

SOS SFORA w Krakowie zaczyna działać!!!!


SOS Sfora

Recommended Posts

  • Replies 370
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='SOS Sfora']Karmi,skąd u ciebie tyle pesymizmu?Z takim nastawieniem można jedynie burzyć,a nie budować,więcej uśmiechu i radości życia ,a tobie i wszystkim dookoła będzie lżej.[/quote]

Teraz dyskusja jest fajna. Nareszcie padają konkretne odpowiedzi na pytania. To dobrze. Tak powinno być od początku.
Mam chwilę więc jeśli Sfora pozwolisz to wrócę kawałek do tyłu.

Nie jestem pesymistką. Ci którzy mnie znają chyba to potwierdzą :razz:
Nie jestem też chyba zgorzkniała i oziembła. Możesz zapytać mojego TZ :cool3:
Napisałaś tu kiedys że dyskutujemy o sprawie a nie użądzamy osobiste wycieczki. Więc trzymajmy się tego.
Jeśli pytam dlaczego ,,Policja dla Zwierząt" czy o mudury albo o statut to proszę nie analizuj w następnym poście mojej osobowości tylko dyskutuj.
Nawiasem mówiąc przygoda z SdZ nie wprowadziła mnie w stan depresji i zwątpienia. Nie jestem już w wieku pensjonarskim żeby takie zdarzenia mnie załamywały. Nie przeceniaj pod tym względem Straży i jej GK.
Jeśli chcesz wiedzieć to postawiłam na stary, dobry TOZ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SOS Sfora']Biuro jest już dawno nieczynne ,a historia ze strażą długa i nie na ten wątek.
W strazy w Krakowie zostały 3 osoby ,reszta odeszła i tworzy obecnie SOS SFORA.[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon12.gif[/IMG][/quote]

A gwoli ścisłości jakaś część tej reszty. Są osoby - a ja wśród nich - które po odejściu ze SdZ nie tworzą obecnie SOS SFORA.
Piszę tak nie z jakiejś złośliwości - o którą mogę być zaraz posądzona - ale nie chcialabym zostać tak automatycznie zaszufladkowana do następnego stowarzyszenia tylko z tego powodu że kiedyś w SdZ byłam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorija']A gwoli ścisłości jakaś część tej reszty. Są osoby - a ja wśród nich - które po odejściu ze SdZ nie tworzą obecnie SOS SFORA.
Piszę tak nie z jakiejś złośliwości - o którą mogę być zaraz posądzona - ale nie chcialabym zostać tak automatycznie zaszufladkowana do następnego stowarzyszenia tylko z tego powodu że kiedyś w SdZ byłam.[/quote]

Żeby była jasność,nie miałam na myśli osób ,które przewinęły się przez straż ,a jedynie te które dotrwały do końca ,a ty zniknęłaś pól roku wcześniej.Nikogo nie mam zamiaru szufladkować,napisałam ogólnie ,a jeśli ktoś czytał twoje posty z pewnością nie posądzi cię to udział w SFORZE.:shake:

[quote name='Karmi']Teraz dyskusja jest fajna. Nareszcie padają konkretne odpowiedzi na pytania. To dobrze. Tak powinno być od początku.
Mam chwilę więc jeśli Sfora pozwolisz to wrócę kawałek do tyłu.

Nie jestem pesymistką. Ci którzy mnie znają chyba to potwierdzą :razz:
Nie jestem też chyba zgorzkniała i oziembła. Możesz zapytać mojego TZ :cool3:
Napisałaś tu kiedys że dyskutujemy o sprawie a nie użądzamy osobiste wycieczki. Więc trzymajmy się tego.
Jeśli pytam dlaczego ,,Policja dla Zwierząt" czy o mudury albo o statut to proszę nie analizuj w następnym poście mojej osobowości tylko dyskutuj.
Nawiasem mówiąc przygoda z SdZ nie wprowadziła mnie w stan depresji i zwątpienia. Nie jestem już w wieku pensjonarskim żeby takie zdarzenia mnie załamywały. Nie przeceniaj pod tym względem Straży i jej GK.
Jeśli chcesz wiedzieć to postawiłam na stary, dobry TOZ.[/quote]

Jestem jak najbardziej za konkretną dyskusją , własne animozje lub uprzedzenia chowamy głęboko.Na temat straży nie chcę się wypowiadać,zbyt dużo mnie kosztował ostatni rok,nie chcę być łączona z tą organizacją ,byłam ,pracowałam i dość na tym.:diabloti:

[quote name='monita']Z dogami ;)[/quote]

Czy my się znamy?:crazyeye:

Mam już adres pod którym będziemy działać,jest ciągle nieaktywny ,ale to kwestia czasu:[URL="http://www.sos.sfora.portalpolski.pl"]www.sos.sfora.portalpolski.pl[/URL] ;)

Jak tylko ruszy zaraz dam znać,tym bardziej,że nie będzie to zwykła strona z pewnością przyda się pomoc i uwagi.

Link to comment
Share on other sites

No, dobra. SOS SFORA to nie SDZ.

Swoje SDZ ma poparcie. Tylko zależy gdzie. Z resztą SDZ będzie miało swe poparcie w ustawach z czasem. A SFORA jak na razie Krakau. Ostatnio, no może z dwa miesiące temu były ogłoszenia do naboru do SDZ w Krakowie na Gumtree...
Ale oczywiście wolontariat. A, wiecie dlaczego :diabloti:

Bo Kraków to dupne miasto i jest przereklamowane we wszystkim. Dlaczego jak w innych miastach był, jest nabór do SDZ, i są płace. Są sprawdzane kwalifikacje, kursy testy to Kraków nie może...
Dobry przykład z "wielką kulturą krakowską"... :eviltong:
Do tej pory nie znalazłem zajęć z grafiki warsztatowej w linorycie...
4 miesiące szukania. Kultura. Wrocław - zapraszam do instytutu Gepperta.........:multi::multi::multi::multi::multi:

I dlaczego Wrocław jako jedyne miasto może i buduje nowe schronisko dla psów? Dlaczego miasto, rada miejska i sami ludzie mieszkający we Wrocławiu pomagają i nie tworzą wyimaginowanych problemów ?

Chyba jednak coś się da zrobić. Dlaczego nikt nie pisze o sukcesie Wrocławia?:crazyeye:

Czyżby nikt nic nie słyszał...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SOS Sfora']Czy my się znamy?:crazyeye:[/quote]

Nie ... ale Internet ma duży zasób informacji ;)

Było pisane, gdzie jest Wasza siedziba, zobaczyłam w internecie, w tym miejscu jest też sklep, weszłam na stronę i był odnośnik do hodowli ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrobus']No, dobra. SOS SFORA to nie SDZ.

Swoje SDZ ma poparcie. Tylko zależy gdzie. Z resztą SDZ będzie miało swe poparcie w ustawach z czasem. A SFORA jak na razie Krakau. Ostatnio, no może z dwa miesiące temu były ogłoszenia do naboru do SDZ w Krakowie na Gumtree...
Ale oczywiście wolontariat. A, wiecie dlaczego :diabloti:

Bo Kraków to dupne miasto i jest przereklamowane we wszystkim. Dlaczego jak w innych miastach był, jest nabór do SDZ, i są płace. Są sprawdzane kwalifikacje, kursy testy to Kraków nie może...
Dobry przykład z "wielką kulturą krakowską"... :eviltong:
Do tej pory nie znalazłem zajęć z grafiki warsztatowej w linorycie...
4 miesiące szukania. Kultura. Wrocław - zapraszam do instytutu Gepperta.........:multi::multi::multi::multi::multi:

I dlaczego Wrocław jako jedyne miasto może i buduje nowe schronisko dla psów? Dlaczego miasto, rada miejska i sami ludzie mieszkający we Wrocławiu pomagają i nie tworzą wyimaginowanych problemów ?

Chyba jednak coś się da zrobić. Dlaczego nikt nie pisze o sukcesie Wrocławia?:crazyeye:

Czyżby nikt nic nie słyszał...[/quote]

Strasznie narzekasz na Kraków. Ja mieszkam w Rzeszowie i chyba mogłbym powiedzieć: Kraków to jest coś ! Nie to co rzeszówek :diabloti: Myśle jednak, ze to nie ma sensu. Miasto to ludzie w nim mieszkający. W kwesti pomocy zwierzętom zazwyczaj tyle się udaje ile ,,wytargują" od ,,miasta" działacze. Tu jest pole do popisu dla organizacji.
Piszesz, ze SdZ będzie miała poparcie w ustawach? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jak niby miałoby to poparcie wyglądać?
Ustawa o ochronie zwierząt zrównała wszystkie stowarzyszenia. Kiedyś fory miał TOZ. Teraz już nie. Każde stowarzyszenie może tyle samo. Dlaczego więc przepuszczasz, ze SdZ zostanie postawione wyżej niż pozostałe fundacje i stowarzyszenia?
Jakie płace???:crazyeye: Widocznie znów skojarzenie ,,straż" czy ,,policja" działa :angryy: SdZ jest stowarzyszeniem !!! To wolontariat !!! Gdzie jest powiedziane, ze ludzie za to dostają wynagrodzenie.Zresztą które stowarzyszenie stać na wynagrodzenia ??? Regulamin SDZ w dziale ,,Finansowanie SdZ" mówi że: ,,Komendant Główny może podjąć czynności związane z działalnością edukacyjną ...w celu pozyskiwania funduszy na działalność SdZ oraz własne wynagrodzenie" :razz:
I tyle w kwesti wynagrodzeń. Nawiasem mówiąc jedyną znaną mi etatową ,,organizacją" jest w-ski ,,Ekopatrol". To jednak zupełnie inna bajka. Ekopatrol jest strukturą działającą w ramach Straży Miejskiej. Tu są płace, jest profesjonalne szkolenie i egzamin.

A Kraków i tak lubie za jego niepowtarzalną atmosferę :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SOS Sfora']Jestem jak najbardziej za konkretną dyskusją , własne animozje lub uprzedzenia chowamy głęboko.Na temat straży nie chcę się wypowiadać,zbyt dużo mnie kosztował ostatni rok,nie chcę być łączona z tą organizacją ,byłam ,pracowałam i dość na tym.:diabloti:[/quote]

To tak jak ja :razz: Jednak mamy coś wspólnego ;)
Szkoda, ze nie powiedziałaś tego na początku. Pierwsze wpisy sugerowały, ze bronisz SdZ jako lwica :roll:

Link to comment
Share on other sites

Karmi - lubię Cię za to, co piszesz i za nicka.... Karmi to sama słodycz....

Czy w Krakowie jest tak źle? Kocham to miasto. Uważam, że nie jest przereklamowane.

A jeżeli idzie o opiekę nad zwierzętami, to działają tu sprawnie: [B]TOZ[/B] i [B]Fundacja[/B] [I][B]Zwierzęta Krakowa[/B][/I]. Ja i kilka moich koleżanek (z chłopami jakoś gorzej...) pracujemy na styku tych organizacji. Oprócz tego sporo tu ludzi niezrzeszonych, działających na własną rękę lub w ramach pewnych nieformalnych grup.

Chyba jakoś dwa lata temu podjęto próbę zarejestrowania stow. [B]Epona,[/B] ale było tyle problemów, że próba się nie powiodła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Karmi - lubię Cię za to, co piszesz i za nicka.... Karmi to sama słodycz....

Czy w Krakowie jest tak źle? Kocham to miasto. Uważam, że nie jest przereklamowane.

A jeżeli idzie o opiekę nad zwierzętami, to działają tu sprawnie: [B]TOZ[/B] i [B]Fundacja[/B] [I][B]Zwierzęta Krakowa[/B][/I]. Ja i kilka moich koleżanek (z chłopami jakoś gorzej...) pracujemy na styku tych organizacji. Oprócz tego sporo tu ludzi niezrzeszonych, działających na własną rękę lub w ramach pewnych nieformalnych grup.

Chyba jakoś dwa lata temu podjęto próbę zarejestrowania stow. [B]Epona,[/B] ale było tyle problemów, że próba się nie powiodła.[/quote]
Dziękuję. Ale nie komplementuj mnie tak bo już się zaczynam rumienić :oops:
Karmi to jedna z wielu odmian imienia mojej ukochanej suczy - Carmen.
Karmi to rzeczywiście sama słodycz ale połączona z diabelskim wyglądem :diabloti:
Skrobne do Ciebie na PW bo chciałam pogadać o tym i owym. Tak ap dalszej części tego co napisałaś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monita']Nie ... ale Internet ma duży zasób informacji ;)

Było pisane, gdzie jest Wasza siedziba, zobaczyłam w internecie, w tym miejscu jest też sklep, weszłam na stronę i był odnośnik do hodowli ;)[/quote]

Myślałam może ,że się znamy osobiście,a nie tylko internetowo,no ale to nic straconego.Zapraszam 4XII będziesz mogła nas poznać ,nie gryziemy ...tak od razu :cool1:

Link to comment
Share on other sites

W takim razie żle się wyraziłam lub zle zostałam zrozumiana.Nie chciałam i nie chcę pisać na tym forum o sdz.Nie mam nic do ukrycia prócz złych wspomnień ,które mają również ludzie z innych miast.Kilka linijek powyżej jest wątek sdz ,jeśli ktoś jest ciekawy ,proszę się tam ulokować ze swoimi wywodami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrobus']No, dobra. SOS SFORA to nie SDZ.

Swoje SDZ ma poparcie. Tylko zależy gdzie. Z resztą SDZ będzie miało swe poparcie w ustawach z czasem. A SFORA jak na razie Krakau. Ostatnio, no może z dwa miesiące temu były ogłoszenia do naboru do SDZ w Krakowie na Gumtree...
Ale oczywiście wolontariat. A, wiecie dlaczego :diabloti:

Bo Kraków to dupne miasto i jest przereklamowane we wszystkim. Dlaczego jak w innych miastach był, jest nabór do SDZ, i są płace. Są sprawdzane kwalifikacje, kursy testy to Kraków nie może...
Dobry przykład z "wielką kulturą krakowską"... :eviltong:
Do tej pory nie znalazłem zajęć z grafiki warsztatowej w linorycie...
4 miesiące szukania. Kultura. Wrocław - zapraszam do instytutu Gepperta.........:multi::multi::multi::multi::multi:

I dlaczego Wrocław jako jedyne miasto może i buduje nowe schronisko dla psów? Dlaczego miasto, rada miejska i sami ludzie mieszkający we Wrocławiu pomagają i nie tworzą wyimaginowanych problemów ?

Chyba jednak coś się da zrobić. Dlaczego nikt nie pisze o sukcesie Wrocławia?:crazyeye:

Czyżby nikt nic nie słyszał...[/quote]


Chłopie co ty jadasz na kolacje,chyba "grzybki".Piszemy tu głownie o problemach zwierząt ,a nie linorycie,chyba ci się coś pomieszało.No i ten ton:mad:mów na temat,albo wcale:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SOS Sfora']Chłopie co ty jadasz na kolacje,chyba "grzybki".Piszemy tu głownie o problemach zwierząt ,a nie linorycie,chyba ci się coś pomieszało.No i ten ton:mad:mów na temat,albo wcale:placz:[/quote]
Sfora daj spokój. Chłop powiedział co mu na wątrobie leży:razz:
Poczytaj inne jego wypowiedzi. Wniosek: On tak zawsze :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SOS Sfora']W takim razie żle się wyraziłam lub zle zostałam zrozumiana.Nie chciałam i nie chcę pisać na tym forum o sdz.Nie mam nic do ukrycia prócz złych wspomnień ,które mają również ludzie z innych miast.Kilka linijek powyżej jest wątek sdz ,jeśli ktoś jest ciekawy ,proszę się tam ulokować ze swoimi wywodami.[/quote]

No popatrz. Źle się w SdZ dzieje a ona ciągle hula. Podziwiam ludzką cierpliwość.:razz: Powiem Ci, ze o. Kraków był zawsze przedstawiany jako wzór. Nam się wydawało, że jesteście takimi ,,pieszczoszkami" a tu prosze... Gdyby nie to że wpadłaś na Dogo i na torturach :diabloti: wyznałaś jak na spowiedzi, ze byłaś ale już nie jesteś, że tworzycie coś nowego to żyłabym w błogiej nieświadomości jak u was jest naprawde.
Myślę, ze dalej w Polskę może być podobnie.
No ale miało nie być o SdZ....oki
Tylko obiecaj mi proszę że nie ubierzecie się też w takie mundurki :diabloti:
Wiem, to była taka mała złośliwostka, ale jakoś nie moge sobie darować.

Wątek wyżej jest dla prawomyślnych. Nuda. Z Tobą się lepiej gada :razz:

Link to comment
Share on other sites

Zaraz kogoś uduszę :diabloti: ...metoda pochwał innych znana jest wszystkim dzieciom w szkole podstawowej i w przypadku sdz taka jest stosowana.W krakowie było podobnie,inni cacy ,wy be.No i dałam się nabrać na te gadki ,bo cel przesłonił mi rzeczywistość,ale w końcu jak te różowe okulary spadły to została jednie czarna dziura.Nie wiedziałam czy mnie się wydaje czy tak jest.Dotarłam do ludzi (bardzo fajnych,prawdziwych miłośników :angryy:zwierząt) z innego miasta,kiedyś stawianego za wzór i cóż się okazało ?To samo ,tylko oni mieli mniej różowe okulary i szybciej pojęli cel gk.

Mundury?Nikt tego nie chciał nosić,paskudne.Trzeba mieć jakieś ubrania ochronne,ale to może być bluza jeansowa z emblematem.W ogóle to przyszłość,ale mam projektantkę ,która nam coś wymyśli:diabloti:

To teraz ty daj sobie upust i napisz jak było w Rzeszowie-jeżdżę tam na wystawy,ostatnio chyba się dość rozrosło,jest ok;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SOS Sfora']Chłopie co ty jadasz na kolacje,chyba "grzybki".Piszemy tu głownie o problemach zwierząt ,a nie linorycie,chyba ci się coś pomieszało.No i ten ton:mad:mów na temat,albo wcale:placz:[/QUOTE]

To było porównanie do jednej z wielu rzeczy które namiętnie odbywają się w Krakowie. Dużo się krzyczy mało robi. Więcej reklamuje, niż to jest warte. Po prostu gra niewarta świeczki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Sfora daj spokój. Chłop powiedział co mu na wątrobie leży:razz:
Poczytaj inne jego wypowiedzi. Wniosek: On tak zawsze :diabloti:[/quote]

[quote name='pietrobus']To było porównanie do jednej z wielu rzeczy które namiętnie odbywają się w Krakowie. Dużo się krzyczy mało robi. Więcej reklamuje, niż to jest warte. Po prostu gra niewarta świeczki.[/quote]

NIe jestem przekonana,czy Kraków ma w tym temacie palmę pierwszeństwa ,jest to raczej domeną ludzi ,nie miasta, a tu ostatnio dużo przyjezdnych:cool1:

:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:

We wtorek o godzinie 18-tej w naszej siedzibie Kraków ul.Siemiradzkiego 17,odbędzie się spotkanie SOS SFORA ,zapraszamy wszystkich zainteresowanych wolontariatem na rzecz zwierząt.Każdy znajdzie dla siebie odpowiednie zajęcie ,szukamy osób:znających się na zwierzętach,psach,kotach ,koniach itd.,lubiących dzieci -do pracy w programie edukacyjnym,lubiących przepisy i chętnych do pracy przy opracowywaniu zmian,takich którzy mają lekkie pióro-lubią i potrafią pisać.W sumie każda umiejętność znajdzie tu swoje miejsce.:p

Jeśli ktoś nie ma czasu lub nie może pojawić się w podanym terminie,prosimy o kontakt :[email protected]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...