Jump to content
Dogomania

Glupoty z ksiazek o psach..


kasiah72

Recommended Posts

Nikki takich bledow jest wiele w ksiazkach. Rasy te sa mylone (to najczesciej) i wypisywane jest ze z nich sa swietni stroze (nieraz nawet i ze i z malamuta i z huskiego dobrzy pilnujacy).

100% prawde o tych rasach to tylko znalazlam w ksiazkach pisanych przez znawcow rasy ;) a tak to czesciej jakas gafa zostanie rzucona w encyklopediach ras

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nera-']Nikki takich bledow jest wiele w ksiazkach. Rasy te sa mylone (to najczesciej) i wypisywane jest ze z nich sa swietni stroze (nieraz nawet i ze i z malamuta i z huskiego dobrzy pilnujacy).

100% prawde o tych rasach to tylko znalazlam w ksiazkach pisanych przez znawcow rasy ;) a tak to czesciej jakas gafa zostanie rzucona w encyklopediach ras[/quote]

Chodziło mi o "równierz" oraz "rzaden" ;)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za błędy:oops: Z książki przepisywałam. Ale na klawiaturze z ortografią tak dobrze mi nie idzie;)Następnym razem bardziej do ortografi się przyłożę:evil_lol:. Chodziło mi głównie o "sens" opisu rasy. A że książka ma ponad 400 stron to błędów pewnie jest więcej, ale ja do przeczytania tej książki się nie palę bo pewnie same bzdury tam piszą:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bursztynka13']Przepraszam za błędy:oops: Z książki przepisywałam. Ale na klawiaturze z ortografią tak dobrze mi nie idzie;)Następnym razem bardziej do ortografi się przyłożę:evil_lol:. Chodziło mi głównie o "sens" opisu rasy. A że książka ma ponad 400 stron to błędów pewnie jest więcej, ale ja do przeczytania tej książki się nie palę bo pewnie same bzdury tam piszą:diabloti:[/quote]

Zainstaluj sobie przeglądarkę Mozilla Firefox, podkreśla błędy na czerwono ;)
A'propos głupot: Niby książka "Jak być najlepszym przyjacielem psa" taka dobra, a wcale święta nie jest. Pisało tam jak można ukarać (!!) psa, np. dając mu klapsa ( no oczywiście nie ręką, bo pies sie jej potem będzie bał, ale np. gazetą :angryy::angryy: ), lub można mu dać kuksańca w pysk ( wczesniej należy mu kazać usiąść ):shake: masakra, a wystarczy przeczytać jedną, małą wartościową książkę i wiedzieć jak wychować metodą pozytywną psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam książkę "Pies w Twoim domu" (Autor: Alexander Byrd). Cytuję:
[I]Do karmienia psów najlepszy jest chleb razowy i pszenny [...] Chleb należy dodawać do mleka lub zupy. Najbardziej wskazany jest chleb czerstwy.[/I]
Proporcje jedzenia dla psa o wadze 25-30 kg według pana Byrda:
400 g mięsa, 400 g kaszy, 300 g warzyw, 200 g chleba, 30 g tłuszczy i 5 g szarej soli.
o_O

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga & Maks']najwięcej soli jest w karmach typu Chappi,Pedigree żeby psom smakowała.I potem ludzie opowiadają że to takie świetne karmy bo psy je jedzą ze smakiem :shake:[/QUOTE]

doładnie, o tym wlasnie pisze. Jestem ciekawa, jak psy by je jadły, gdyby nie bylo w nich soli, tylko to co jest - 4% "miesa" i barwniki.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akodirka']doładnie, o tym wlasnie pisze. Jestem ciekawa, jak psy by je jadły, gdyby nie bylo w nich soli, tylko to co jest - 4% "miesa" i barwniki.... :roll:[/quote]

Właśnie, "mięsa". Byłam kiedyś w supermarkecie "biedronka" i popatrzyłam na karmę "Puffi". 20 % mięsa, to sobie mysle: ooo nie jest taka zła, a zaraz czytam: w tym 4% wołowiny :crazyeye:
A reszta?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cekinka13*']Nikki, reszta to zmielone pazury, zęby, sierść itd.[/QUOTE]

to są produkty pochodzenia zwierzęcego. Jeżeli napis na opakowaniu jest niezgody ze składem czyli np. jest napis 20% mięsa a niei 20% produktów pochodzenia zwierzęcego można robić dym jeżeli wiemy ze jest przekłamanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...