Jump to content
Dogomania

SZNAUCEROWNIA czyli PIEPRZNA GALERYJA. Cóż za Ekstrawagancja!


weszka

-  

36 members have voted

  1. 1. -

    • -
      20
    • -
      7


Recommended Posts

  • Replies 12.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='weszka']Zakęcane są niestety bardzo zawodne. Ale nic nie jest wieczne i na 100%.
[COLOR=darkslategray]no pierwsza taką zakrecaną to miał ze dwa lata, teraz jakos gubi je prawie hurtowo, ostatnio zgubił juz 3-cią:shake:[/COLOR]

Moje suki już kilka grawerowanych kostek też zgubiły bo jakimś cudem czasem odczepiają się z kółek przy gonitwach po krzakach :roll: więc teraz noszą adresówki na takich mega mocnych kółkach, a nie takich miękkich co łatwo odgiąć.

[COLOR=darkslategray]no nie, F z kółka nie gubi, on gubi w tych zakręcanych tą dolną czesc, ta z wierzchu mu na kółeczku zostaje :roll:[/COLOR]




Marzyciel wydoroślał po groomingu ;)
2 razy takie to nie ale podrosło im sie ;) Wczoraj je zmierzyłam i mają już ok. 58-60 cm w kłębie :-o
[COLOR=darkslategray]ojjj Bajkowa tez troszke wydoroślała :p kurcze, wielkie :crazyeye:[/COLOR]



Na żywo bardziej widać, że to dzieciaki :p
No wiem, wiem, dla każdej mamusi jej dzieci są piękne :loveu:[/QUOTE]

oj to prawda :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']Aleski cudnościowe a te wiewające ucholce... :loveu:

świetna pogawędka
[url]https://lh3.googleusercontent.com/-ciEbkT4Gpgc/TraQJnCW95I/AAAAAAAAIqA/fWWszScRv1A/s640/DSC_0241.JPG[/url][/QUOTE]

Ano takie z nich psy śmichoty :)

[quote name='zerduszko']Po grawerowany mi zostały same kółka ;)

Matko, jakie wielkie te sceniecki :D[/QUOTE]

No niestety ale jak się zaczepi na te mocne kółka to u mnie przynajmniej jest ok. Nie zdawały egzaminu giętkie kółeczka.
Sceniacki titu titu ;)

[quote name='Saththa']50-60? o zesz w morde :o

[/QUOTE]

hihihi 58-60 a nie 50 ;)

[quote name='klaudusia0219']a suczydła dorosłe ile mają ? :) są wieksze od czarnych ? :)[/QUOTE]
[quote name='strasznika']A po ile cm mają Dirki i Vesper?[/QUOTE]

Dirki ma ok. 67-68 cm, Vesper 66-67 cm, a Furla jest karzełek i ma jakieś 62 cm tylko ;) Więc akurat u mnie pieprzaste są większe ale to nie reguła, raczej są mniej więcej podobnego wzrostu tyle że pieprzaste jednak mają inną budowę, są trochę smuklejsze od czarmuchów.

[quote name='malawaszka']jeny no co Ty??!!!! :mdleje: a to giganty![/QUOTE]

Gigany docelowo :D

[quote name='Rudzia-Bianca']Cudowne zdjęcia :)
Weszko zerknij na zakładkowy ;) LeCoyotte chce zdjęcie olbrzymków ;)[/QUOTE]

Miło że się podobają :)
Już śmigam na zakładki!

Link to comment
Share on other sites

I ten wzrost jest czasem zgubny i mylący. Parę dni temu pewna rodzinka z gatunku tych co mam na nie alergię obrzuciła mnie paskudnym spojrzeniem i przemądrzalski tatuś skomentował: "co za niewychowane psy" :diabloti: Owe niewychowane psy koniecznie chciały się przywitać co demonstrowały skokami kangura, merdaniem ogonów i radosnym poszczekiwaniem. Na smyczy dodam i nawet nie musnęły owego pana ani jego czcigodnej rodziny :roll: Tacy to już są ludzie. Za to wracając z tego samego spaceru jakaś miła Pani zaczęła cmokać do nich jak się mijaliśmy czym nie byłam zachwycona bo właśnie uczę je obojętnego i spokojnego mijania ludzi i idący z nia pan ją skarcił że tak się nie robi bo raz że mnie psy szarpią, a dwa że przecież słyszy że im mówię że nie wolno :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka']i idący z nia pan ją skarcił że tak się nie robi bo raz że mnie psy szarpią, a dwa że przecież słyszy że im mówię że nie wolno :)[/QUOTE]
W szoku jestem, bo ja zawsze dostaję opierdziel w takiej sytuacji ;)

Jak bardzo ciężko żyje się w 4 olbrzymami, z czego dwa tylko fizycznie dorosłe... ciekawie masz? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']W szoku jestem, bo ja zawsze dostaję opierdziel w takiej sytuacji ;)

Jak bardzo ciężko żyje się w 4 olbrzymami, z czego dwa tylko fizycznie dorosłe... ciekawie masz? ;)[/QUOTE]

Też byłam zdziwiona mądrą reakcją tego pana. Mnie to denerwuje bo ludzie cmokają, a później jak pies na nich skoczy czy podejdzie to już nie są tacy zachwyceni. Zresztą skąd mają pewność że pies jest przyjazny? Ale z dwoja złego wolę już takich niż tych co mają za przeproszeniem wysrany wyraz twarzy na widok psów.

Co do życia z 4 olbrzymami. To już jest właściwie tak, że w mam 4 psy, już nie 2 psy i 2 szczeniaki. Bo są duże, są niezależnymi bytami, muszą chodzić na spacery, mają już psie rytuały, przyzwyczajenia, wymagają codzinnych psich zajęć itd. Z mojego punktu widzenia jest ok bo ja to najzwyczajniej w świecie kocham ale ciężko czasem też dlatego że: jestem sama, mieszkam w bloku i normalnie pracuję. Chodzę z nimi osobno na spacery, a to daje jakieś 6 do 8 spacerów dziennie i chyba to jest najbardziej męczące. Po spacerze trzeba wytrzeć 16 łap albo co gorsza urządzić 4 kąpiele w wannie jak się dobrze ubrudzą. Wydanie posiłu też trwa dłużej bo trzeba napełnić 4 miski 3 rodzajami jedzenia, zamknąć Aleski w klatce, później umyć 4 miski, wytrzeć 4 mordy, do prania jest więcej ręczników, legowisk, kocyków itd. itp. Podsumowując jest to praca na pełen etat :) Jak się ma dobrą logistykę i to lubi to sama przyjemność choć nie powiem, ze nie chciałabym czasem mieć trochę pomocy i mniej zajęć przy nich ;) ale to tak w chwilach słabości. Bo do tego dochodza jeszcze przyziemne domowe czynności typu sprzątanie, zakupy itd.
Ogólnie mój dzień wygląda trochę jak ten z filmu Dzień Świra :evil_lol:

[quote name='malawaszka']czyli - jak zawsze... są ludzie i parapety :D[/QUOTE]

Amen ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka'] Z mojego punktu widzenia jest ok bo ja to najzwyczajniej w świecie kocham ale ciężko czasem też dlatego że: jestem sama, mieszkam w bloku i normalnie pracuję. [/QUOTE]
Szacun, ja sobie nie wyobrażam :shake: Jeszcze w normalny dzień ok, ale jak wypadają jakieś urodziny czy wizyta u lekarza, to doby i rąk brakuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']Myślałam,że psice jedzą taką samą,bo że Aleski inną to oczywiste. Zajęcia Ci nie brakuje.[/QUOTE]

Mogłyby jeść to same ale Vesper jest grymaśnik więc ma często zmienianą karmę albo coś dosmaczane i przeważnie jakąś bardziej energetyczną żeby jedząc np. 3/4 porcji co drugi dzień miała czym żyć ;) a z kolei Dirki zeżarłaby wszystko i w każdej ilości więc jest na lżejszych karmach.

[quote name='zerduszko']Szacun, ja sobie nie wyobrażam :shake: Jeszcze w normalny dzień ok, ale jak wypadają jakieś urodziny czy wizyta u lekarza, to doby i rąk brakuje.[/QUOTE]

Trzeba mieć priorytety i mistrzostwo w organizacji czasu. No i chcieć.

Link to comment
Share on other sites

Podziwiam ;) Po stokroć ;)

a ten kawałek:

[QUOTE]Po spacerze trzeba wytrzeć 16 łap albo co gorsza urządzić 4 kąpiele w wannie jak się dobrze ubrudzą. Wydanie posiłu też trwa dłużej bo trzeba napełnić 4 miski 3 rodzajami jedzenia, zamknąć Aleski w klatce, później umyć 4 miski, wytrzeć 4 mordy, do prania jest więcej ręczników, legowisk, kocyków itd. [/QUOTE]

Mnie rozczulił.

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze na razie tez mam dwa rodzaje karmy - staruchy jedzą RC Obesity, a mały RC Mini sznaucer, ale od przyszłego miesiaca będą juz wszystkie 3 na jednej karmie:lol:

Dziś na spacerku jeden starszy pan, wyglądający normalnie zwyzywał mnie od rożnych i kazał spier..ać na wieś z tymi psami, bo psy nie powinny w miastach żyć:crazyeye: Nic panu nie zrobiłam, nie zaczepiłam, nawet moje psy na pana uwagi nie zwróciły, za to pan widać miał ochotę sobie na kimś poużywać:mad: Trafiło na mnie:roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saththa']58-60 tak tak matko Boska to Cis zczeniaczki :evil_lol:[/QUOTE]

a Ty co się tak dziwisz? a Twój w tym wieku to niby ile miał? ;)

[quote name='weszka']Trzeba mieć priorytety i mistrzostwo w organizacji czasu. No i chcieć.[/QUOTE]

no to zdaje się, że osiągnęłaś ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...