Jump to content
Dogomania

Straz dla Zwierzat -Torun


katimal

Recommended Posts

a skad wiesz,ze moje dzialania sa niczym niepoparte?? "nie zbieram sobie ludzi" na forum, tylko powaznie planuje sie tym zajac.Mysle tez, ze forum nie jest najgorszym miejscem do szukania chetnych osob, co nie zmienia faktu ze szukam tez w innych miejscach. Moze warto zajzec na te stronke?
[URL]http://www.strazdlazwierzat.com.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie.
Dobrze, że ktoś podjął taką próbe stworzenia takiej jednostki w Toruniu. Ale mam wrażenie po krótkiej rozmowie z straznikami, że działają zupełnie samodzielnie bez współpracy z innymi organizacjami, schroniskami. Rozmawiałem z nimi w Toruniu na wystawie i w Warszawie. SZKODA :p

[URL]http://www.schronisko.infocomp.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

witam wszystkich!!
mysle ,ze warto pomyslec o stworzeniu takiej jednostki w toruniu, mimo wszystko....
jesli uda nam sie utworzyc taki oddzial w Toruniu, tylko od nas bedzie zalezalo jak taka placowka bedzie funkcjonowac:) dlatego zamiast narzekac ,moze warto sprobowac co zrobic????
kontakt gg 2123688 pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B][I]no ja właśnie się zastanawiam na jakiej podstawie to miałoby być...jest to dla mnie interesujące...
[/I][/B]
[I]Na podstawie ustawy o ochronie zwierząt i ustawy o stowarzyszeniach
[/I]
[I]Straż ma więc takie same uprawnienia jak każde inne stowarzyszenie mające w statucie szeroko pojętą ochronę zwierząt.
[/I]

Link to comment
Share on other sites

powoli zaczynam byc przerazona ... ale niestety dostaje info bardzo ogolne!! zero szczegolow!!! moze ktos sie nade mna zlituje i napisze mi - moze byc na maila prywatnego - cos wiecej!! bo naprawde zaczynam w to watpic czy to w ogole ma sens!!
pozdrawiam i bardzo prosze o wiecej wiadomosci!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tak jak w każdej dziedzinie trzeba mieć przygotowanie, aby mozna dobrze wykonywać swoją prace. Widziałem jak trwa przygotowanie inspektorów RSPCA na wyspach. Trwa to pół roku i komisja orzeka czy osoba nadaje się czy nie do pracy w terenie. Bez obrazy, ale można założyć mundur i strugać ważniaka. Przedewszyskim to współpraca ze wszystkimi służbami i organizacjami zajmującymi się zwierzętami, bo wtedy można osiągąć sukces, a tak powstaje coraz więcej organizacji, które własną marchęwkę skrobią.:shake: Dokładnie spoko. Jest to potrzebne.

[URL]http://www.schronisko.infocomp.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

spokojnie! tak szybko sie nie zniechecam :) jednak dzieje sie to czego sie obawialam , czyli odzew jest znikomy, a jesli juz to opinie raczej negatywne....
ale zdaje sobie sprawe, ze straz w polsce nie jest i moim zdaniem dlugo jeszcze nie bedzie taj profesjonalna jak np. w Wielkiej Brytanii, ale wynika to z wielu czynnikow, niekoniecznie zaleznych od osob probujacych w strazy "sie udzielac" ...
nadal jednak podtrzymuje oferte i wszyskich chenych prosze o kontakt pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

Zielony. Masz rację ! Współpraca, wyszkolenie, dobór odpowiednich ludzi... dodalabym jeszcze troche samokrytyki. Coś musi w tym być, ze Straż ma taką a nie inną opinię ;)
Myślę, że kazda organizacja tego typu ( stowarzyszenie) powinna bardzo dbać o swoją reputacje bo długo nie przetrwa i wykazać się działaniem. Nie wystarczy powiedzieć ,, jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem zwierząt to nam pomagaj''.

Link to comment
Share on other sites

Katimal,chwała Ci za to że chcesz pomagać zwierzętom,ale w tej organizacji do momentu gdy Warszawa ,a właściwie jedna osoba będzie miała prawo decyzji we wszystkim ,nic dobrego z tego nie wyjdzie.Wiecie jak się nazywają rządy jednej osoby?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='katimal']spokojnie! tak szybko sie nie zniechecam :) jednak dzieje sie to czego sie obawialam , czyli odzew jest znikomy, a jesli juz to opinie raczej negatywne....
ale zdaje sobie sprawe, ze straz w polsce nie jest i moim zdaniem dlugo jeszcze nie bedzie taj profesjonalna jak np. w Wielkiej Brytanii, ale wynika to z wielu czynnikow, niekoniecznie zaleznych od osob probujacych w strazy "sie udzielac" ...
nadal jednak podtrzymuje oferte i wszyskich chenych prosze o kontakt pozdrawiam:lol:[/quote]


Tu nie chodzi o profesjonalizm,bo trudno go wymagać od ludzi,którzy zaczynają coś robić ,tu chodzi o pobudki z jakich ktoś to robi.Pomagaj zwierzętom,bo jest to chwalebne,ale nie w tej organizacji ,bo ona nie tych pobudek powstała.Stracisz czas i wiele więcej,uwierz wiem co piszę:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...